Forex Capital Markets (FXCM)

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
1
33%
Poza paroma minusami są ok
1
33%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
1
33%
Stanowczo odradzam:
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 3

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

andymen jest link do historii.. czy tylko takie raporty co czwartek ?
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 532#240532

EDIT:

ok mam ..
http://www.dailyfx.com/technical_analysis/sentiment/

ale live data byłyby ciekawe :roll:
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

andymen pisze:Jak dla mnie obsługa rewelacyjna


andymen prosiłbym Ciebie skoro u nich grasz aby zwrócić uwagę na to cytuję////

Czy występuje taka zależność patrząc na to z długiego dystansu że spred w FXCM mimo że taki jest np. sam jak na MT-4 lub ciut wyższy gdy dokonujemy realnych transakcji na majorsach to jest niższy nawet o 1-2 pip?

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
andymen
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 594
Rejestracja: 04 wrz 2010, 14:12

Nieprzeczytany post autor: andymen »

reptile pisze: ale live data byłyby ciekawe :roll:
W ramach testu po założeniu konta demo możesz zarejestrować się tu https://plus.dailyfx.com/login/loginForm.jsp . Otrzymasz longin i hasło na miesiąc kalendarzowy, czyli lepiej poczekać teraz do 01 listopada. Z tym że z tego co pamiętam nie dają możliwości uczestniczenia w live'ie na danych. W przypadku występowania w kalendarzu wskaźnika o dużym znaczeniu jest możliwość zalogowania się na kilka minut przed ogłoszeniem danych, żeby posłuchać analizy. Oczywiście zyskujesz przede wszystkim darmowy dostęp do sygnałów.

Dodano po 8 minutach:
zz pisze: Czy występuje taka zależność patrząc na to z długiego dystansu że spred w FXCM mimo że taki jest np. sam jak na MT-4 lub ciut wyższy gdy dokonujemy realnych transakcji na majorsach to jest niższy nawet o 1-2 pip?

Pozdrawiam.
Spread jest w normie. Na majorsach 2-3 pipsy. Nie wiem jak na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda u innych brokerów, ale przede wszystkim w związku z nowymi regulacjami CFTC, FXCM dzieli się na dwie platformy o różnych przepisach. Jedna dla Amerykanów, a druga dla pozostałych nacji. Różnica sprowadza się do zastosowania hedgingu. Dla Amerykanów jest on niedostępny, a dla pozostałych jest domyślnie włączony. Ma to swoje plusy i minusy. Szczególnie przy zleceniach oczekujących i używania automatycznych strategii.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 10010
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

andymen pisze:Dla Amerykanów jest on niedostępny, a dla pozostałych jest domyślnie włączony.
Powinno różnić się też oferowaną dźwignią... Chyba, że to ujednolicili do modelu amerykańskiego?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
andymen
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 594
Rejestracja: 04 wrz 2010, 14:12

Nieprzeczytany post autor: andymen »

raposo pisze: Powinno różnić się też oferowaną dźwignią... Chyba, że to ujednolicili do modelu amerykańskiego?
Dokładnie. Różni się również dźwignią, ale nie wnikałem o ile. Na forum zmiana wywołała niemałe poruszenie. Dla zainteresowanych wklejam linka do forum gdzie znajdziecie FAQa z tymi kwestiami http://forexforums.dailyfx.com/forum/?C ... 000000DaUN.

Pozdrawiam

arturz
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2010, 16:31

Nieprzeczytany post autor: arturz »

raposo pisze:
andymen pisze:Dla Amerykanów jest on niedostępny, a dla pozostałych jest domyślnie włączony.
Powinno różnić się też oferowaną dźwignią... Chyba, że to ujednolicili do modelu amerykańskiego?
Tak, maksymalna dźwignia w FXCM LLC (US) od niedawna dla głównych par to 50:1, dla egzotycznych 20:1. Do tego Amerykanie nie mogą używać SL-ów i TP-ów specyfikowanych na pozycjach tylko jako entry orders, podobnie zamykanie pozycji tylko przez złożenie odwrotnego zlecenia (mamy L, to musimy zrobić Sell) żeby zamknąć pozycję. No i do tego reguła FIFO na tym samym instrumencie - możemy zamykać pozycje w kolejności ich otwarcia.

Dla mnie po tych zmianach ta platforma stała się bezużyteczna dlatego przeniosłem się do FXCM LTD :-)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

andymen pisze: zz napisał:

Czy występuje taka zależność patrząc na to z długiego dystansu że spred w FXCM mimo że taki jest np. sam jak na MT-4 lub ciut wyższy gdy dokonujemy realnych transakcji na majorsach to jest niższy nawet o 1-2 pip?

Pozdrawiam.


Spread jest w normie. Na majorsach 2-3 pipsy. Nie wiem jak na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda u innych brokerów

Nie zrozumieliśmy się.Prosiłbym Ciebie jak będziesz zawierał transakcję z trendem abyś zerknął na brokerów MM np. MT-4 i porównał po jakiej kupiłeś na STP czyli FXCM a jaka była na MT-4 ponieważ ja STP mam demo i nie jest to żadna wskazówka demo,niemniej jak zawieram transakcję z trendem to zauważyłem różnice na majorsach nawet do 3 pipsów na korzyść STP.
Dobrze by było to rozgryść.......

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

uvex
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 23 paź 2010, 17:39

Re: problem z rejestracja konta FXCM

Nieprzeczytany post autor: uvex »

U mnie pierwszy mail zawierał hasło, drugi longin i account ID, które są identyczne. Jeszcze przed zasileniem sprawdziłem swoje zerowe konto i zalogowałem się na platformie. Dokonałem płatności i również wszystko było OK. Proponuje (jeśli nie do końca rozumiesz angielski) siąść z kimś kto mówi po angielsku na chacie. Jak dla mnie obsługa rewelacyjna. Jeśli miałem jakiś problem, to rozwiązywano go błyskawiczne (włącznie z przesłaniem nowych haseł dostępu do filmów szkoleniowych na maila).
Uvex jakie konto założyłeś? Moim zdaniem na wszystkich kontach (poza Active Trader) domyślną platformą jest Trading Station II i to jej należy używać. Można używać również Strategy Tradera, którego interfejs jest niemal identyczny jak MT4, ale możliwości dużo większe (dowolny TF, programowanie w C#). Wszystkie transakcje i strategie odpalone w ST widać w TS-ie.[/quote]

Dzięki za odpowiedz, już wszystko jest ok jeśli chodzi jakie konto to z MT4
To pierwsze hasło również dostałem pozniej temporary ID tymczasowy próbowałem sie zalogować używając ich ale nie szło pisałem do nich ze nie mogę się zalogować wyszło na to ze wpierw musiałem przelać im depozyt, wybrałem walutę EUR i to konto na MT4 mają minimum 2000, po przelaniu depozytu dostałem ponownie login z hasłem na MyFXCM na stronie a na drugi dzień już do MT4 i wszystko ok wcześniej grałem na demo i skusiło mnie na otwarcie u nich konta to ze SWAP ładnie wyglądał na demie sądziłem ze wszystko jest tak samo i na real okazuje się ze po zalogowaniu na real jest duża różnica na przykładzie podam np EUR/AUD na 1.0 lota swap wynosił 18,84 Euro a na real 6,50 E używam kalkulatora z BOSSy i na demie sie zgadzało w 95 % na real pokazuje mie te 6,5 ale jeszcze nie złożyłem żadnej transakcji ponieważ sie zastanawiam jeszcze, a nie ukrywam ze zależy mi na w miarę bezpiecznej strategi Swapowaniu...

Jeśli ktoś zna jakiegoś brokera z jeszcze w miarę przyzwoitym SWAPem proszę o info z góry dzięki i pozdrawiam

Awatar użytkownika
andymen
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 594
Rejestracja: 04 wrz 2010, 14:12

Re: problem z rejestracja konta FXCM

Nieprzeczytany post autor: andymen »

Mam radosną nowinę dla użytkowników kont na FXCM LTD (UK),którzy nie mogą korzystać z platformy Strategy Trader ze względu na hedging na koncie. Otóż jak się okazuje wystarczy napisać prośbę do supportu o wyłączenie hedgingu i gotowe. Jeśli ktoś z was polubił wykresy 89 tickowe, które m.in. propaguje Phil Newton, to w Strategy Traderze wystarczy wpisać dowolny interwał w okienko i mamy TF jaki nam się tylko podoba. Może być 89 ticków, 7 minut, czy też 7 godzin. A co najważniejsze transakcje zawarte w Strategy Traderze są widoczne w Trading Station II.


ODPOWIEDZ