Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

mkozdon pisze:Cześć Wszystkim,

Mam pytanie odnośnie udokumentowania obliczeń podatku.
Czy ktoś z Was ma wiedzę, czy historia rachunku wygenerowana w MT(4 lub 5) jest akceptowana przez US?
Z danych mamy tam tylko numer konta oraz imię i nazwisko (często bez znaków diakrytycznych). Brakuje też wskazania na okres za jaki historia jest wygenerowana (stąd wątpliwości).

Planuje otwarcie konta na XM i z konta demo nie mogę sprawdzić czy w strefie inwestora jest coś więcej.

Pozdrawiam,
Marek
Tak, były przypadki, że w przypadku kontroli traderzy powoływali się wlasnie na taką historię i była ona respektowana przez polski US.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

pgpiotr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2011, 14:18

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: pgpiotr »

Co powinno się robić z dokapitalizowaniem konta?
Dla bezpieczeństwa przed wyborami we Francji zasiliłem konto kilkoma tysiącami złotych.
Jak to się ma do PIT u/a i czy jest różnica gdy te pieniądze zostaną na koncie czy je wypłacę?

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

to jest nadal wpłata, a nie zysk z forexu, więc nie ma wpływu na podatek.

Awatar użytkownika
berich
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2017, 13:40

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: berich »

Czy istnieją jakieś wyspecjalizowane firmy (biura rachunkowe), które zajmują się tylko rozliczaniem zarobków z internetu? Bo ja zupełnie nie wiem, jak to zrobić.
Dążę do świetności.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

berich pisze:Czy istnieją jakieś wyspecjalizowane firmy (biura rachunkowe), które zajmują się tylko rozliczaniem zarobków z internetu? Bo ja zupełnie nie wiem, jak to zrobić.
Z "internetu" czy z transakcji na rynku Forex? ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

cocaine
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 10 sty 2012, 21:47

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: cocaine »

Witam,
zastanawiam się co zrobić z moją aktualną sytuacją. Od jakiegoś czasu jestem w Niemczech i przerwałem wtedy inwestowanie na forex. Teraz mam więcej czasu i mogę wrócić do dorabiania sobie. Rozliczam się tylko z fiskusem niemieckim, bo aktualnie mój główny ośrodek interesów jest tu. Mam nadal konto w Admiral Markets i dla uproszczenia chciałbym korzystać nadal z niego, ale tutaj pojawia się pytanie. Czy jeżeli osiągnę dochód w polskiego konta to czy mam to rozliczyć z polskim urzędem czy niemieckim? Coś mi świta, że będę musiał się z całego dochodu rozliczyć w Polsce jeszcze, niestety nie znalazłem konkretnej odpowiedzi i każde źródło po swojemu. Ktoś miał podobną sytuację? Nie chcę niepotrzebnie dopłacać podatku.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Jeśli wypełniłeś PIT 0 - co powinieneś zrobić przed wyjazdem, to jesteś formalnie wyrejestrowany z polskiego systemu podatkowego.
Skoro jesteś już długo w Niemczech zakładam, że masz tam konto w banku. Załóż nowe konto w Admiralu, zasilając go z niemieckiego banku, będziesz miał pewność, że jeśli zarobisz i będziesz chciał zrobić przelew od broka na więcej niż 10k euro polski bank nie powiadomi polskiego US. Może tak być, bo bank nie ma pojęcia o twojej rezydencji.
Jak w tym powiedzeniu, że to co się dzieje w Las Vegas zostaje w Vegas. Z zysku rozliczysz się w Niemczech.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Według władzy to jest hazard.Jesteś w Polsce jesteś Polakiem.Wyjechałeś jesteś szwabem.Nikt z tobą nie będzie rozmawiał.Musisz pytać swoich nowych kolegów.

Awatar użytkownika
Venomouss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 618
Rejestracja: 31 lip 2014, 10:43

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Venomouss »

witam,

czy ma ktoś wiedzę dotyczącą kiedy rejestrować działalność , przy jakich zyskach z giełdy? znajomy znajomego odbiera emeryturę z zusu , zarobił coś na giełdzie i zastanawia się czy aby wypłacić zyski musi rejestrować DG. w ogole to poradziłem doradcę podatkowego , ale może coś ktoś tutaj wie.. to nie jest trader/inwestor full time .

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

nic nie trzeba rejestrować, czy zarobisz 100 zł, czy 100 000 zł płacisz podatek od zysków z danego roku i tyle.

ODPOWIEDZ