Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pretoria pisze: Osobiście mam konto u polskiego brokera i mimo kilku niedogodności plusy jednak przeważają - brak problemu z rozliczeniem i ewentualna możliwość w miarę łatwego dochodzenia swoich praw.
Nie przesadzałbym z tym :). Dochodzenie swoich praw może być identyczne jak w przypadku posiadania konta u brokera zagranicznego. Z tego co pamiętam w ustawie zapisane jest za wszelkie pomyłki i błędy w rozliczeniu odpowiada tylko i wyłącznie podatnik.

I tu też ciekawostka - jeden z polskich brokerów w zupełnie inny sposób oblicza przychody i koszty uzyskania przychodów, gdzie np. dla indeksów giełdowych uwzględnia jej wartość zlewarowaną jako całość (czyli 1 kontrakt na DAX to ok. 10 000 EUR). Tym sposobem miałem wg niego przychód ok. 20 mln zł (i podobny koszt uzyskania przychodu), podczas, gdy podobny wolumen transakcji u innego brokera dawał wartość dużo, dużo mniejszą.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Terax pisze:Rozliczacie się z forexu? Czy jest ciężko bo wiadomo jak to z urzędami skarbowymi..
Przeczytaj 183 strony tego wątku i zobaczysz, że aż tak ciężko nie jest ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Wladek12
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 27 cze 2017, 23:05

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Wladek12 »

Mi tam się nie chce tyle czytać :D
Co sądzicie o strategii wypłaty na Skrill i ich kartą do ręki? :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wladek12 pisze:Mi tam się nie chce tyle czytać :D
Co sądzicie o strategii wypłaty na Skrill i ich kartą do ręki? :)
Nie wszyscy brokerzy pozwalają wypłacać na Skrill zyski. Bardzo często kończy się na wypłacie do wysokości wpłaconego depozytu i to tylko przez Skrilla.

Pomijam już fakt, że z podatku należy rozliczyć się zawsze i jak już kupisz ten jacht za gotówkę to Skarbówka i tak Cię znajdzie :twisted:
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jakby jeszcze ktoś miał wątpliwości czy warto/trzeba płacić podatki od zysków zagranicznych brokerów...

Na Cyprze zmiany w prawie - brokerzy będą raportować stan naszych kont (pośrednio) do Urzędu Skarbowego. I uwaga... Raporty pójdą już za rok 2016.

https://forexclub.pl/podatek-forex-broker-cypr/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Nieśmiertelny Trader

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

raposo pisze:Jakby jeszcze ktoś miał wątpliwości czy warto/trzeba płacić podatki od zysków zagranicznych brokerów...

Na Cyprze zmiany w prawie - brokerzy będą raportować stan naszych kont (pośrednio) do Urzędu Skarbowego. I uwaga... Raporty pójdą już za rok 2016.

https://forexclub.pl/podatek-forex-broker-cypr/
Raposo a jak to jest gdy przykładowo mieszkam za granicą np na Islandii, tutaj jestem zameldowany, korzystam z usług brokera brytyjskiego to dalej płacę podatek w PL jako obywatel?

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/ ... opie/7dkxs

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nieśmiertelny Trader pisze:
raposo pisze:Jakby jeszcze ktoś miał wątpliwości czy warto/trzeba płacić podatki od zysków zagranicznych brokerów...

Na Cyprze zmiany w prawie - brokerzy będą raportować stan naszych kont (pośrednio) do Urzędu Skarbowego. I uwaga... Raporty pójdą już za rok 2016.

https://forexclub.pl/podatek-forex-broker-cypr/
Raposo a jak to jest gdy przykładowo mieszkam za granicą np na Islandii, tutaj jestem zameldowany, korzystam z usług brokera brytyjskiego to dalej płacę podatek w PL jako obywatel?

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/ ... opie/7dkxs
Wg mojej wiedzy podatek płacisz tam, gdzie jest Twoja rezydencja podatkowa, a o tym decyduje fakt w jakim kraju przebywasz większą część roku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

waller

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: waller »

Podatki są od tego, aby ich unikać.
Pozdrawiam
Obrazek

mkozdon
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 24 lip 2017, 21:39

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: mkozdon »

Cześć Wszystkim,

Mam pytanie odnośnie udokumentowania obliczeń podatku.
Czy ktoś z Was ma wiedzę, czy historia rachunku wygenerowana w MT(4 lub 5) jest akceptowana przez US?
Z danych mamy tam tylko numer konta oraz imię i nazwisko (często bez znaków diakrytycznych). Brakuje też wskazania na okres za jaki historia jest wygenerowana (stąd wątpliwości).

Planuje otwarcie konta na XM i z konta demo nie mogę sprawdzić czy w strefie inwestora jest coś więcej.

Pozdrawiam,
Marek

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Nieśmiertelny Trader pisze:
Raposo a jak to jest gdy przykładowo mieszkam za granicą np na Islandii, tutaj jestem zameldowany, korzystam z usług brokera brytyjskiego to dalej płacę podatek w PL jako obywatel?

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/swiat/ ... opie/7dkxs
Wypełniłeś PIT 0 przed wyjazdem? Jeśli nie, to teoretycznie zapłacisz w obu krajach. Jak i karę za nierozliczenie się w Polsce na czas z podatków.
O rezydencji podatkowej decyduje urzędnik na podstawie takich przesłanek jak długość pobytu w danym kraju w ciągu roku podatkowego, posiadanie rodziny, nieruchomości generalnie majatku. Wygląda to tak, że przed wyjazdem składasz deklaracje o opuszczeniu polskiej jurysdykcji podatkowej (PIT 0) meldujesz się w zagranicznym US i tam zostajesz podatnikiem, gdy chcesz wrócić odwracasz procedurę a po powrocie i zameldowaniu się z powrotem i czekasz na decyzję naszego US. Jeśli Polska ma z tym krajem umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania to zazwyczaj nie ma problemu. Trzeba tylko pamiętać, że większość krajów stosuje zasadę pół roku plus np: jeden dzień, i jak wracasz to rozliczasz się z krajem w którym w ostatnim roku podatkowym spędziłeś więcej niż pół roku.
Generalnie jeśli pracujesz i posiadasz konto bankowe za granicą, to jeśli nie będziesz robił z niego przelewu na polskie konto, a zwłaszcza przelewu znacznej wartości który bank ma obowiązek meldować w US to na razie nic ci nie grozi. Pamiętaj, że przedawnienie zaległości podatkowych trwa 5 lat.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ODPOWIEDZ