Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: green7 »

kamil7777 pisze:ale tak bez przymusu płacić haracz 19% .....wręcz niewyobrażalne
Niewyobrażalne to będzie jak US się skapnie: dostaniesz podatek 75% ukrytego dochodu + odsetki.
IMHO gra nie warta świeczki, no chyba, że naprawdę zarobiłeś jakieś drobne i nie chce Ci się bujać z PITem.

Nie sugeruj się tymi 10K przelewów. Po pierwsze 10K dotyczy się sumy przelewów do jednego podmiotu. A po drugie dziś jest 10K a kto wie co będzie jutro ? A podatek przedawnia się po 6ciu latach ....

Dodatkowo "namierzenie" Cię, jako potencjalny "cel" dla US może być trywialne, no ale lepiej nic więcej nie będę o tym pisał bo jeszcze jaki US to przeczyta i zastosuje :)
Green
Obrazek
Obrazek

kamil7777
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2016, 12:09

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: kamil7777 »

rozumiem dobrą intencję
ale nie podałeś żadnego argumentu jak US ma się skapnąć
przelew z UK można sobie poradzić np. western union itp

ciekawe jak robią ludzie pracujący legalnie w UK czy się rozliczają w Polsce czy niekoniecznie?

Awatar użytkownika
laranja
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 624
Rejestracja: 25 lis 2011, 18:58

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: laranja »

Taka sytuacja: konto u polskiego brokera i strata. Czy niewpisanie tej straty do PIT rodzi jakieś konsekwencje oprócz niemożności wykorzystania tej straty do obniżenia podatku w przyszłości?

kamil7777
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2016, 12:09

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: kamil7777 »

pit to podatek dochodowy i tylko dochód US interesuje a właściwie to podatek od tego dochodu:)
jeżeli strata nie uszczupla twojego podatku to jest dla US nieistotna

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: green7 »

kamil7777 pisze:ale nie podałeś żadnego argumentu jak US ma się skapnąć
przelew z UK można sobie poradzić np. western union itp
Po pierwsze : - brokerów przyjmujących WU nie ma zbyt wielu, i zapewne WU wie kto odebrał pieniążki (skoro np. odbierając w oddziale musisz pokazać dokument tożsamości).

Po drugie: przez WU tylko wpłacisz. Jeśli są brokerzy wypłacający przez WU to pewnie jakieś zupełne "krzaki", bo nie widziałem takiej opcji u żadnego brokera (tych którzy obsługują wpłaty też pewnie można policzyć na palcach jednej ręki).

Po trzecie: myślisz, że Western Union nie podlega naszemu prawu ? To Cię rozczaruję:
Ordynacja podatkowa art. 82
1. Osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą są obowiązane do sporządzania i przekazywania informacji:
1) na pisemne żądanie organu podatkowego - o zdarzeniach wynikających ze stosunków cywilnoprawnych albo z prawa pracy, mogących mieć wpływ na powstanie obowiązku podatkowego lub wysokość zobowiązania podatkowego osób lub jednostek, z którymi zawarto umowę;
3)w zakresie i na zasadach określonych w odrębnych ustawach.
Jakiż więc to problem dla US poprosić WU o odpowiednie dane ?
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

kamil7777 pisze:pit to podatek dochodowy i tylko dochód US interesuje a właściwie to podatek od tego dochodu:)
jeżeli strata nie uszczupla twojego podatku to jest dla US nieistotna
I tak i nie.
I tak - bo faktycznie priorytetem jest "pieniądz".
I nie - bo za nie złożenie PITa (a PIT-8c dostali od Twojego polskiego brokera) z tego co pamiętam też ustawowo mogą nałożyć karę finansową - a to przecież pieniądz (patrz wyżej).

A skoro można jeszcze sobie odliczyć te 50% w przyszłości to why not?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: green7 »

raposo pisze:A skoro można jeszcze sobie odliczyć te 50% w przyszłości to why not?
Dokładnie. Z tym że małe sprostowanie: stratę możesz w ciągu 5 lat odliczyć w 100% ale nie więcej niż 50% straty w jednym roku....
Green
Obrazek
Obrazek

rafik14
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2009, 21:44

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: rafik14 »

1. to jak to w końcu jest z tym sumowanie strat i zysków z forexu, giełd , opcji itd.? Czytam już dwie noce i nigdzie nie ma prostej i zdecydowanej odpowiedzi.

Mogę starty z forexy połączyć z zyskami z giełdy.

za rok 2015 mam tak:
- zysk z giełdy
- zysk i straty z Forexu od dwóch brokerów
- i jeszcze z firmy realizacja praw wynikających z papierów wartościowych

... i ni jak nie wiem jak to poskładać do kupy.

2. Poza tym przez ostatnie dwa 2 lata miałem startę na forexie i czy tę stratę będę mógł odliczyć od pozycji "realizacja praw wynikających z papierów wartościowych" w następnym roku?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: green7 »

rafik14 pisze: za rok 2015 mam tak:
- zysk z giełdy
- zysk i straty z Forexu od dwóch brokerów
- i jeszcze z firmy realizacja praw wynikających z papierów wartościowych
Po mojemu to Ci się sumuje.
rafik14 pisze: 2. Poza tym przez ostatnie dwa 2 lata miałem startę na forexie i czy tę stratę będę mógł odliczyć od pozycji "realizacja praw wynikających z papierów wartościowych" w następnym roku?
Jak tą stratę wykazałeś w pitach za te zeszłe lata to możesz sobie w tym roku odliczyć sobie max 50% straty.
Green
Obrazek
Obrazek

kamil7777
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 21 sty 2016, 12:09

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: kamil7777 »

czy w UK obowiązuje podatek od forexu?
a może ktoś zna osoby posiadające rachunek u zagranicznego broka i które nie wpisują zysków w polskim pit?

ODPOWIEDZ