EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

OSTATNIA SZANSA NIEDŹWIEDZI.

Odcinek BC został ukształtowany z 5 słupków cenowych oznacza to że nie będzie formacji wydłużonej tylko AB=CD lub CD =0.886 AB. W moim mniemaniu niedźwiedzie muszą zaatakować przy CD =0.886 AB gdyż wyżej nie dadzą rady. W praktyce w formacji CD =0.886 AB cena podchodzi bardzo blisko do FE 88,6 (CZASEM NAWET 1-2 PIPSY) ale w ŻADNYM WYPADKU NIE MOŻE GO WYBIĆ. KOLEJNA BARDZO WAŻNA RZECZ TO CZAS ODCINEK CD POWINIEN MIEĆ TYLE SAMO SŁUPKÓW CENOWYCH CO AB.

Brakuje 3 słupków cenowych D1 czyli w przyszłą środę. Dokładniejsza analiza czasu na H4 pokazuje środę w południe. I tu znając Amerykanów jestem niemal pewny, że jeśli niedźwiedzie zaatakują to zrobią to w okolicy 14,30 lokując swoje zlecenia na samym szczycie punktu D.

SL tuż nad FE88,6 u mojego brokera to 1,19839 czyli przy spredzie 14 SL na 1,19860
Wejście w sell nad 1,1974. Jeśli dojdzie tam przed 14,30 w środę, jeśli będzie do tej pory niżej to selllimit.

Wybicie górą poziomu 1,1984 otwiera drogę do 1,2018 i tam można szukać 2 szansy ale już ostrożniej, mniejszym lotem i większym SL.

Jeśli scenariusz CD =0.886 AB się sprawdzi a są ku temu naprawdę duże szanse to RR dla tego wejścia wyniesie minimum 50/1 czyli 5000%.

Ważna wskazówka w poniedziałek na otwarciu rynku wskaźnik momentum na W1 powinien zmienić kierunek na opadający. To będzie pierwsze potwierdzenie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Zauważyłem pewną powtarzalność żeby nie powiedzieć prawidłowość. Nie wiem jak ten sposób zarządzania kapitałem podziała na innych ale u mnie wystąpił silny wpływ na psychikę gry.
1) Standardowo gram niskim ryzykiem tnąc szybko straty i łapiąc małe zyski i wtedy depo rośnie bardzo wolno ale zyski generuje spred. Wtedy gra jest bez emocji.
2)W momencie gdy wyczuwam okazję do dłuższego swingu też staram się nie szaleć z ryzykiem.
3)Problem pojawia się po udanym większym swingu gdy uda się zarobić grubiej. Wtedy podświadomie zaczynam mocniej ryzykować traktując ten większy szybki zysk jako zezwolenie na mocniejsze ryzyko.
4) Po utracie tego większego zysku niemal jak automat moja podświadomość minimalizuje ryzyko mając zakodowany najważniejszy warunek tego systemu "nie stracić depo bo to ono generuje zyski".

Jednym słowem grając w ten sposób już ponad miesiąc wykształcił się u mnie silny nawyk ochrony depo ale nie wiem z jakiego powodu mam zakodowane, że to depo które należy za wszelką cenę chronić to depo wynikające z tych dopłat po 1$ i tych malutkich zysków. Jakimś cudem podświadomość nie chce objąć tą ochroną większych zysków w krótkim czasie. Dosłownie tak jak w powiedzeniu - łatwo przyszło, łatwo poszło. Co ciekawe po przewie weekendowej nie mam tego problemu czyżby więc nie sam większy zysk ale zbyt długa gra bez przerwy połączona z większym zyskiem.

Od samego początku wszystkie założenia oraz funkcje EA miały za zadanie trzymać mnie w ryzach czyli ograniczać wpływ niekorzystnych emocji na moją grę. Zaczynam coraz poważniej myśleć o wprowadzeniu do EA funkcji ochronnej, która polegałaby na ochronie takiego większego zysku dobowego. Na razie mam pomysł na takie rozwiązanie. Jeżeli balance konta jest większe o jakiś % od balance konta z tego samego dnia z godziny 00.30 to nie pozwól grać zamykając natychmiast każdą otwartą pozycję. EA odblokowałby w takim wypadku grę albo następnego dnia albo po zrobionej wypłacie na konto matkę. Chociaż mocno się zastanawiam, czy nawet pomimo wypłaty nie zablokować go minimum do następnego dnia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Robi się bardzo ciekawie. Zgodnie z proporcją czasową formacji ABCD szczyt formacji powinien być na szczycie dzisiejszej świecy D1. Jeśli tak się stanie i cena jeszcze dziś wybije poziom 1,1960 to szczyt dzisiejszej świecy D1powinien być końcem wzrostów i początkiem co najmniej kilkusetpipsowego spadku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Jestem mocno zdziwiony brakiem większej wtopy w tak długim okresie. W założeniach brałem pod uwagę, że na pewno zdarzy mi się czarna seria która wykosi połowę depo konta do gry i zwrot spredu miał to zbilansować. Albo to czysty przypadek albo rzeczywiście wpływ zmiany sposobu myślenia o celach gry. W tej chwili nie myślę o zysku. Jeśli cena idzie od razu w kierunku zysku to oczywiście biorę to co rynek daje. Cały czas za to myślę o stracie. W momencie jak zaczyna mi cena iść w kierunku strat to nie czekam już tak długo jak kiedyś tylko zamykam z ręki i szukam innej okazji tym bardziej, że już mam zakodowane, że zamknięcie pozycji nawet stratnej to też dla mnie zysk ze zwrotu. Przerzucam dziś 15zł zysku z konta do gry na konto matkę po pierwsze by znów zmniejszyć ryzyko gry a po drugie po to by bez dokładania jakiejkolwiek kasy z zewnątrz utrzymywać cały czas zdolność do dopłacania tego 1$ dziennie.

Zwrot spredu przekroczył już 1$ dziennie i efekt zaczyna być powoli widoczny. Do tej pory na koncie matce najniższa kwota wyniosła 24$ czyli maksymalnie 26$ z początkowych 50$ było w grze to znaczy było narażone na ryzyko. W tej chwili zwrot przekroczył tą wartość czyli nastąpiło wejście w fazę gry darmowej bez ryzyka utraty własnego początkowego kapitału.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Prawie po 2 miesiącach gry wynik jest bardziej niż zadowalający. z maksymalnie zaryzykowanych w tym czasie 26$ ogólny zysk sumaryczny to 108,36$ czyli 417% zysku z czego 68,13$ z gry co daje 262% i 40,23$ ze zwrotu spredu co daje 155%. Nie spodziewałem się tak dużego zysku z gry na początku projektu ale to wynik wdrożenia w ostatnim miesiącu metody spontfix-a z innego wątku na tym forum. Zwrot spredu zaczyna być odczuwalny coraz bardziej. Zgodnie z zasadą ochrony zysku 20$ wędruje z konta do gry na konto matkę. Miałem zamiar po tych 2 miesiącach dopłacić do konta matki do 500$ i transferować nie 1$ ale 10$ dziennie do konta do gry ale poczekam jeszcze miesiąc lub dwa jeśli metoda spontfix-a dalej będzie dawać takie rezultaty być może nie trzeba będzie nic dopłacać by wskoczyć na wyższy level.

P.S. Jeśli ktoś z was zaczął wykorzystywać zwrot i tą metodę zarządzania kapitałem chętnie wymienię się spostrzeżeniami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

a jak tam inne strategie w ciągu tych 10 bądź wiecej lat?

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Nieśmiertelny Trader pisze:a jak tam inne strategie w ciągu tych 10 bądź wiecej lat?
Wnioski wyciągnięte. Nawet najlepsza strategia ma naturalnego wroga którym jest sam trader. Dlatego całkowite odejście od tradingu manualnego na rzecz pełnej automatyki opartej na EA i dywersyfikacja na wielu kontach rożnych EA na różnych parach. Ten projekt na drobnych ciągnę więc manualnie trochę z nudów ale generalnie po to by w końcowym etapie stworzyć kolejne EA i być może udoskonalić zarządzanie kapitałem w obecnie pracujących. System wyprowadzania zysków oparłem o zwrot spredu i jeśli cię to tak interesuje to wrzucam w załączniku historię wypłat z http://fxcash.net/?id=X74227 z ostatnich kilku dni. Zyski z EA a w zasadzie ok 80% z nich systematycznie przerzucam na konto na którym nie pracuje żaden EA by mieć cały czas minimum tyle samo kasy rezerwy co jest pod kontrolą wszystkich EA na pokrycie ewentualnych obsuw depozytów i z tego konta uzupełniam depo kont na których EA miał aktualnie gorszy okres. Nie interesuje mnie zysk z EA jeśli jest to ma zwiększać pulę kasy w grze bo to mi zwiększa wielkość zysków ze spredu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

karus123 pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:a jak tam inne strategie w ciągu tych 10 bądź wiecej lat?
Wnioski wyciągnięte. Nawet najlepsza strategia ma naturalnego wroga którym jest sam trader. Dlatego całkowite odejście od tradingu manualnego na rzecz pełnej automatyki opartej na EA i dywersyfikacja na wielu kontach rożnych EA na różnych parach. Ten projekt na drobnych ciągnę więc manualnie trochę z nudów ale generalnie po to by w końcowym etapie stworzyć kolejne EA i być może udoskonalić zarządzanie kapitałem w obecnie pracujących. System wyprowadzania zysków oparłem o zwrot spredu i jeśli cię to tak interesuje to wrzucam w załączniku historię wypłat z http://fxcash.net/?id=X74227 z ostatnich kilku dni. Zyski z EA a w zasadzie ok 80% z nich systematycznie przerzucam na konto na którym nie pracuje żaden EA by mieć cały czas minimum tyle samo kasy rezerwy co jest pod kontrolą wszystkich EA na pokrycie ewentualnych obsuw depozytów i z tego konta uzupełniam depo kont na których EA miał aktualnie gorszy okres. Nie interesuje mnie zysk z EA jeśli jest to ma zwiększać pulę kasy w grze bo to mi zwiększa wielkość zysków ze spredu.

Wszystkie główne pary/crossy? Czyli jakies 28 par czy też takie egzotyki jak eurczk, usdtry, gbpnok, eurmxn ?

W jaki sposób działa to zarabianie na spreadzie? Otwierasz pozycję - zamykasz ją i dzięki tej stronie dostajesz zwrot? Czyli coś dla skalperów?

Nieśmiertelny Trader

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Nieśmiertelny Trader pisze:
karus123 pisze:
Nieśmiertelny Trader pisze:a jak tam inne strategie w ciągu tych 10 bądź wiecej lat?
Wnioski wyciągnięte. Nawet najlepsza strategia ma naturalnego wroga którym jest sam trader. Dlatego całkowite odejście od tradingu manualnego na rzecz pełnej automatyki opartej na EA i dywersyfikacja na wielu kontach rożnych EA na różnych parach. Ten projekt na drobnych ciągnę więc manualnie trochę z nudów ale generalnie po to by w końcowym etapie stworzyć kolejne EA i być może udoskonalić zarządzanie kapitałem w obecnie pracujących. System wyprowadzania zysków oparłem o zwrot spredu i jeśli cię to tak interesuje to wrzucam w załączniku historię wypłat z http://fxcash.net/?id=X74227 z ostatnich kilku dni. Zyski z EA a w zasadzie ok 80% z nich systematycznie przerzucam na konto na którym nie pracuje żaden EA by mieć cały czas minimum tyle samo kasy rezerwy co jest pod kontrolą wszystkich EA na pokrycie ewentualnych obsuw depozytów i z tego konta uzupełniam depo kont na których EA miał aktualnie gorszy okres. Nie interesuje mnie zysk z EA jeśli jest to ma zwiększać pulę kasy w grze bo to mi zwiększa wielkość zysków ze spredu.

Wszystkie główne pary/crossy? Czyli jakies 28 par czy też takie egzotyki jak eurczk, usdtry, gbpnok, eurmxn ?

W jaki sposób działa to zarabianie na spreadzie? Otwierasz pozycję - zamykasz ją i dzięki tej stronie dostajesz zwrot? Czyli coś dla skalperów?
No i pewnie lepiej wykorzystać do tego model MM by uniknąć prowizji.

Choroba, chcialem zmienic a nie cytowac :roll:

Jeszcze co do krecenia mega wolumenu o ktorym chyba rookie pisał. Wiele firm z branży bazuje przede wszystkim na wolumenie bo za obrót płacą im giełdy. Giełdy zawdzięczają im płynność. Trader wcale nie musi wychodzić in plus, wystarczy że będzie się kręcił w okolicach zera ale nadrobi to gigantycznym wolumenem, no 200 tysięcy transakcji w ciągu jednego miesiąca, gdzie od każdej transakcji dostaje micro centa i tak się zbiera micro centuś do micro centusia. Do tego w tego typu firmach koszt otwarcia i zamkniecia czyli nasz spread jest tak malutki dzięki temu ze duzy moze wiecej ze wrecz gdy tylko widzimy ze pozycja nie idzie w naszą strone to nawet sie nie zastanawiamy i ja zamykamy na zero placac mini spread. Wolumen i tak zrobi Swoje.

Ale dla zwyklego Kowalskiego czy nawey Johna Smitha jest to nieosiągalne, a przynajmniej było bo ta strona mnie zaciekawiła o ile jest tak jak ze faktycznie zwracają spread od kazdej transakcji na koncie MM.

karus123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 76
Rejestracja: 07 lis 2007, 00:32

Re: EFEKT PRZEWAGI KASYNA

Nieprzeczytany post autor: karus123 »

Nieśmiertelny Trader

1) Dywersyfikacja nie polega na na rozbiciu gry na wszystkie możliwe pary tylko umiejętnym doborze par do gry. Jeśli masz w koszyku 10 par a w tym 6 par z USD to zmiana wartości USD może negatywnie wpłynąć na 60% twojego koszyka jeśli masz w koszyku 10 par a w tym tylko 2 pary z USD to zmiana wartości USD może negatywnie wpłynąć tylko na 20% twojego koszyka. Resztę dopowiedz sobie sam.
2) Wcale nie trzeba wykręcać tak ogromnego wolumenu jak ci się wydaje by mieć ładny zwrot ale aby to zrozumieć i wdrożyć niestety trzeba to sprawdzić i odczuć samemu w realu. Załóż sobie konto i sprawdź na drobnych jaki % zysku da ci taki zwrot bez zmiany stylu gry. Gdy to zrozumiesz i poczujesz będziesz wiedział jak to wykorzystać i w jakich granicach.
3)Niektórzy brokerzy mają ograniczenia typu zwrot tylko dla pozycji powyżej 5 pipsów na plus lub minus ale spokojnie można znaleźć brokera bez takich ograniczeń.
4) Nie łudź się że dostaniesz zwrot za grę u brokera który oferuje grę za spred 0,1 pipsa. Najpierw trzeba taki spred zapłacić by część potem odzyskać więc mówimy tu o grze przy spredzie 1,5 pipsa lub wyżej.
5) Nie rozpatrujemy tak jak myślisz kwestii zwrotu na podstawie pojedynczej transakcji starając się szybko wyjść koło 0 bo nie zawsze rynek na to pozwoli tylko na podstawie całego bilansu. Jeśli np grasz u brokera ze spredem 2 pipsy i masz od tego 1 pips zwrotu to w przypadku gdy zaliczysz stratę 100 pipsów a potem będziesz miał 3 wejścia z zyskiem 33 pipsy każde to twój bilans z gry wyniesie 1 pips straty ale za każde z tych 4 wejść dostaniesz po 1 pipsie zwrotu czyli 4 pipsy i twoja pozorna strata okaże się 3 pipsowym zyskiem w bilansie ogólnym, jeśli po tej stracie zamkniesz 11 transakcji na zysku po 9 pipsów każda to też twoja strata z gry wyniesie jeden pips ale dostaniesz zwrot 12 pipsów czyli twoja pozorna strata okaże się 11 pipsowym zyskiem w bilansie ogólnym . Im więcej transakcji otworzysz i zamkniesz tym mniej musisz mieć zysku z gry by wyjść na plus.
6) EA z założenia ma zarabiać choćby po to by z tego zysku pokryć straty które z każdym EA wystąpią co jakiś czas dlatego nie ma mowy o celowym zamykaniu pozycji w okolicy 0 by tylko kręcić obrót bo to by prowadziło do powolnego wyzerowania konta. Nic na siłę. Wszystko to kwestia czasu. Jeśli EA zarabia to depo rośnie i EA zaczyna grać coraz większą stawką i tym samym rośnie sumaryczny wolumen zamkniętych pozycji. Jeśli ma okres strat to i tak generuje obrót ale w tym samym czasie ten sam EA zarabia na innej parze lub zarabiają inne EA oparte na innej zasadzie gry. Wystarczy tym samym EA puścić test na wszystkich parach z naszego koszyka za ten sam okres i będzie jasno widać, że na jednych z par troszkę straci na którejś będzie stał w miejscu a na kilku ładnie zarobi co w sumie da zysk. Dywersyfikacja daje to, że nawet jak na dwóch z dziesięciu par EA straci po 10% w ciągu dnia to będzie to spadek ogólnego depa na 10 parach tylko o 2% a tym samym czasie pozostałe 8 EA coś zarobi więc jest duża szansa, że to co zarobi te 8 pokryje stratę a zysk ze zwrotu i tak popłynie.

ODPOWIEDZ