Dukascopy - ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
26
41%
Poza paroma minusami są ok
22
35%
Przeciętny
6
10%
Mają wiele wad
1
2%
Stanowczo odradzam
8
13%
 
Liczba głosów: 63

FXpleyer

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Witam mógłby ktoś wyjaśnić jak to jest u nich ze swapem ? bo w poniższych raportach są pewne rozbieżności w jednym 0.13pln w drugim 1.02 pln nie wiem która kwota jest dopisywana za otwartą pozycję , z ich tabelą pkt swap też mi się to nie zgadza https://www.dukascopy.com/swiss/pl/cfd/ ... ht-policy/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dukascopy Europe Logo
Sprawdź najnowszą ofertę DukasCopy
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie mam pojęcia tak samo. Można wywołać jakieś mnożniki z

Kod: Zaznacz cały

import com.dukascopy.api.system.Overnights
new Overnights().getLongOvernights() 
new Overnights().getShortOvernights() 
ale co to jest dokładnie i skąd pobrać współczynniki dla regular, advanced, premium nie wiem.

A na tym drugim obrazku swap się różni bo to skumulowana wartość. W rolover policy są pojedyncze rekordy z rolowaniem, więc codziennie jest kolejny rekord i dla tej konkretnej wartości jest to liczone, a w raportach otwartych pozycji masz skumuowany swap od dnia otwarcia do teraz. Po cenie widać że trzymasz od kilku dni pozycje na ZARJPY.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Z tymi raportami Dukasa od zawsze są "cuda" :). Dokładnie jak pisze rookie, to zsumowana wartość z całości.

Swapy najlepiej kalkulować sobie w oparciu o ich kalkulator:
https://www.dukascopy.com/swiss/english ... alculator/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

-rookie- pisze:Nie mam pojęcia tak samo. Można wywołać jakieś mnożniki z

Kod: Zaznacz cały

import com.dukascopy.api.system.Overnights
new Overnights().getLongOvernights() 
new Overnights().getShortOvernights() 
ale co to jest dokładnie i skąd pobrać współczynniki dla regular, advanced, premium nie wiem.

A na tym drugim obrazku swap się różni bo to skumulowana wartość. W rolover policy są pojedyncze rekordy z rolowaniem, więc codziennie jest kolejny rekord i dla tej konkretnej wartości jest to liczone, a w raportach otwartych pozycji masz skumuowany swap od dnia otwarcia do teraz. Po cenie widać że trzymasz od kilku dni pozycje na ZARJPY.
Pomyłka, są to wartości domyślne do testów https://www.dukascopy.com/client/javado ... ights.html daty aktualizacji z 2016. Nie mam pojęcia gdzie tego szukać. Może kiedyś samo się znajdzie... :p

FXpleyer

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Dokładnie to pozycja ZAR/JPY jest otwarta od 25.10.2017 i pozostawiona sama sobie jak i to konto , nie zamknąłem tego tylko ze względu na to że zasugerowałem się ich tabelą pkt swap https://www.dukascopy.com/swiss/pl/cfd/ ... ht-policy/ i raportem w ktorym widniało co dzień +1,02pln liczyłem że ta pozycja w pewnym momencie będzie na + z samego swapu. Szwajcarzy a taki bałagan mają :shock: po za tym kilka razy zauważyłem egzekucję zleceń na moją niekorzyść, od kąd jestem u tego brokera nic nie mogę ugrać a moje zlecenia często zamykają końcówki szpilek pech a może coś więcej... no nic czas pomyśleć nad zmianą.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Dokładnie to pozycja ZAR/JPY jest otwarta od 25.10.2017 i pozostawiona sama sobie jak i to konto , nie zamknąłem tego tylko ze względu na to że zasugerowałem się ich tabelą pkt swap https://www.dukascopy.com/swiss/pl/cfd/ ... ht-policy/ i raportem w ktorym widniało co dzień +1,02pln liczyłem że ta pozycja w pewnym momencie będzie na + z samego swapu
Dlatego najlepiej skorzystać z w/w kalkulatora, gdzie od razu widać ile zarobimy przy konkretnych parametrach zlecenia :).
od kąd jestem u tego brokera nic nie mogę ugrać a moje zlecenia często zamykają końcówki szpilek pech a może coś więcej...
Heh, bez przesady. Manipulowanie kursami przez brokera ECN dla "wycinania" zleceń o wolumenie 0.01 lota brzmi wyjątkowo mało prawdopodobnie... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

FXpleyer

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

0.01 nie trafia na rynek międzybankowy, to że ECN to nie oznacza że wszystkie zlecenia tak realizuje minimum które może na ten rynek trafić to chyba 1kk , owszem może zbierają zlecenia klientów indywidualnych łączą je i na tym rynku umieszczają , ale jeśli nie ma chętnych na te zlecenia to muszą dostarczyć płynność poprzez DukaScopy Bank i właśnie wtedy można dostać szpile :wink:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Myślę, że czas pracownika jest tutaj więcej wart niż korzyść z wycięcia takiego zlecenia... ;) Prędzej upatrywałbym możliwości występowania szpil na skutek faktu, iż źródła danych kwotowań są w znacznie mniejszym stopniu filtrowane (co może być szczególnie odczuwalne na małopłynnych instrumentach jak JPY/ZAR), niż standardowo ma to miejsce u brokerów MM z MT4. No ale podobnie jak Ty, tylko gdybam. Może się nie znam... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

FXpleyer pisze:0.01 nie trafia na rynek międzybankowy, to że ECN to nie oznacza że wszystkie zlecenia tak realizuje minimum które może na ten rynek trafić to chyba 1kk , owszem może zbierają zlecenia klientów indywidualnych łączą je i na tym rynku umieszczają , ale jeśli nie ma chętnych na te zlecenia to muszą dostarczyć płynność poprzez DukaScopy Bank i właśnie wtedy można dostać szpile :wink:
Miałem takie same odczucia kiedy pierwszy raz założyłem konto. Dostawałem gorsze ceny na EURUSD. Stop Loss stawiałem wtedy na wsparciach i oporach, a kiedy jakiś poziom jest przebijany często występuje poślizg. Dopiero potem zacząłem analizować to na wykresach tickowych. Sprawdź wykresy tickowe. Może też w niefortunnych miejscach realizowało Twoje zlecenia do tej pory, gdzie właśnie był poślizg albo mała płynność (są duże odstępy między tickami).

FXpleyer

Re: Dukascopy - ECN

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Mówiąc o zleceniu i szpilach miałem na myśli te połączone w 1kk wielkość pozycji jest taka bo to tylko testy i nauka , demo mnie nie kręci nie używam nigdy i nie gram tylko na egzotykach , nie oskarżam ich o manipulacje tylko jako klient ja nie jestem zadowolony z realizacji moich zleceń , ktoś inny może jest i może wejdzie tu i napisze pochwałę :wink: dla tego brokera. Zresztą zmiana czasem jest wskazana choćby na to że przez link z forum mogę dostać rabat u innego brokera. Poślizgi są i będą w moich zleceniach w większości przypadków na moją niekorzyść.

ODPOWIEDZ