Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
JUN
Bywalec
Bywalec
Posty: 17
Rejestracja: 26 gru 2010, 08:42

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: JUN »

hey kruczek jesteś po szkoleniu Michała?

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

JUN pisze:hey kruczek jesteś po szkoleniu Michała?
tak

kr
bzium®

jackub

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Wesołych Świąt skalperom.. zamykamy grudzień ... wylaczamy monitory ... Do Siego Roku

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

Ostanie trejdy przed Chrismas
2x ska na ejku - +6,4p ; +16.0p
Wejście na przełamie lokalnego oporu, trochę za szybko ale poszło tak jak przewidywałem.
Pierwsze wyjście po narastających wątpliwościach, później ponowne wejście i zamkniecie platformy :)
Zdecydowanie muszę popracować nad swoimi emocjami, bo żaden system nie da mi zarabiać jak to się będzie powtarzało.

-- Dodano: śr 23-12-2015, 18:16 --

Dla wszystkich skalpelów i nie tylko

W E S O Ł Y C H ___ Ś W I Ą T !! :mikolaj:

mniej emocji i więcej pewnych zyskownych zagrań
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Until you fight you are a winner

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

q3master pisze:Ostanie trejdy przed Chrismas
2x ska na ejku - +6,4p ; +16.0p
Wejście na przełamie lokalnego oporu, trochę za szybko ale poszło tak jak przewidywałem.
Pierwsze wyjście po narastających wątpliwościach, później ponowne wejście i zamkniecie platformy :)
Zdecydowanie muszę popracować nad swoimi emocjami, bo żaden system nie da mi zarabiać jak to się będzie powtarzało.

-- Dodano: śr 23-12-2015, 18:16 --

Dla wszystkich skalpelów i nie tylko

W E S O Ł Y C H ___ Ś W I Ą T !! :mikolaj:

mniej emocji i więcej pewnych zyskownych zagrań

jak zamierzasz pracować nad sobą by to się nie powtarzało? jak chcesz radzić sobie z emocjami?

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

Również all The Best :)
i choinek nie na wykresie :D
Obrazek

kruczek
bzium®

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

tcfxsystem pisze:

jak zamierzasz pracować nad sobą by to się nie powtarzało? jak chcesz radzić sobie z emocjami?
no właśnie myślałem, że ty mi coś podpowiesz :wink:
Until you fight you are a winner

tcfxsystem
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 68
Rejestracja: 21 lis 2015, 20:21

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: tcfxsystem »

q3master pisze:
tcfxsystem pisze:

jak zamierzasz pracować nad sobą by to się nie powtarzało? jak chcesz radzić sobie z emocjami?
no właśnie myślałem, że ty mi coś podpowiesz :wink:
zastanów się jaka jest geneza emocji...skąd pochodzą, z czego się biorą...nie poradzisz sobie z nimi bez tej wiedzy...zazwyczaj ludzie próbuja im przeciwdziałać gdy już w nas są, gdy już się "wytworzyły" a to za późno...trzeba mieć świadomość i z jakiej przyczyny się biorą a moim skromnym zdaniem tą przyczyną jest nierozumienie czym jest forex, dalej bez zrozumienia tego podchodzimy do forexa ze złymi przekonaniami i postawamy które następnie wymuszają na nas odpowiednie zachowania...tu zazwyczaj dopiero zdajemy sobie sprawę z emocji!!!

jednym z przekonań na podstawie których ludzie doznają emocji jest naprzykład przekonanie że teraz to ja zarobie, że ja w ogóle musze zarobić, nie ma innej opcji...tak musi być...tym razem mam racje!!wykres mówi tak i nie ma innej opcji...takie myślenie sprawia że gdy tylko rynek zaczyna robić coś innego my nie dopuszczamy do siebie na poziomie podświadomym takiej mysli ze mozemy nie miec racji, ze znowu stracimy, ze znowu jest nie tak jak OCZEKIWALIŚMY!!!na forexie nie mozna niczego oczekiwać albo jedynie tego ze nie wiemy co sie wydarzy...jezeli podejdziesz do trejdu neutralnie czyli np bez nastawienia na zysk to zobaczysz jak w mniejszym stopniu doznasz emocji a co za tym idzie nie zrobisz wielu czynnosci ktorych normalnie bys nie zrobił gdyby nie emocje a które robimy przez emocje...np przestawianie sl, liczenie na cuda, ze rynek odwróci itd...to jeden z przykładów oczywiscie jak powinnismy podchodzic do rynku czyli reasumując bez OCZEKIWAŃ CO DO ZYSKU Z NASTAWIENIEM ZE WSZYSTKO SIE MOZE ZDARZYC-STRATA RÓWNIEŻ!jeśli naprawdę się to zrozumie to emocje jak strach przed startą nie maja prawa się pojawić no bo czego się bac skoro wiesz ze mozesz stracic i AKCEPTUJESZ TO!!!!

MAM NADZIEJE ŻE POMOGŁEM

Awatar użytkownika
q3master
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 sie 2008, 20:52

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: q3master »

tcfxsystem pisze: bez OCZEKIWAŃ CO DO ZYSKU Z NASTAWIENIEM ZE WSZYSTKO SIE MOZE ZDARZYC-STRATA RÓWNIEŻ!jeśli naprawdę się to zrozumie to emocje jak strach przed startą nie maja prawa się pojawić no bo czego się bac skoro wiesz ze mozesz stracic i AKCEPTUJESZ TO!!!!

MAM NADZIEJE ŻE POMOGŁEM
"Emocje" ogólnie tak to nazywając to jest bardzo złożony problem na forexie i do tego bardzo indywidualny. Ja wiem jedno, tak jak pisałeś u mnie jednym z negatywnych czynników które ściągają mnie w dół zamiast do góry jest "akceptacja strat" - z tym jakoś od dłuższego czasu nie mogą sobie poradzić i to jest na pewno to nad czym mam zamiar pracować.

Pozatym jest parę czynników towarzyszączych które powodują że emocje biora górę np. brak pewności co do sytemu - miejsce wejścia i wyjścia z rynku . Wydaję mi się że jeżeli będę miał pewność co do działania moich setupów, prowadzenia pozycji to także spekulacja będzie spokojniejsza. Dlatego też skupiam się nad samymi poziomami S/R. Linie trendu , średnie i inne wskaźniki wsio wywaliłem. Wiem że kupa ludzi tak gra i przynosi to efekty, zresztą też się o tym przekonałem, może nie długoterminowo ale coś już widzę :)


Generalnie dzięki :564:
Until you fight you are a winner

Awatar użytkownika
kruczek
Gaduła
Gaduła
Posty: 143
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: kruczek »

q3master pisze:Wydaję mi się że jeżeli będę miał pewność co do działania moich setupów, prowadzenia pozycji to także spekulacja będzie spokojniejsza. Dlatego też skupiam się nad samymi poziomami S/R.
W mojej prywatnej ocenie, po kolejnym już razie przeczytaniu pewnej książki.
Bardzo gryzie mnie to zdanie, bo tak naprawdę nigdy nie będziesz miał pewności co do setapów, a tcfxsystem bardzo dobrze nakierowuje Cię na myślenie w kategoriach prawdopodobieństwa.
Jeśli nawet w szeregu prób wyjdzie Ci skuteczność 40% z 1:3, to w kolejnych 100 próbach pierwsze 60 możesz mieć na SL... i co wtedy zrobisz... ktoś powie, że to mało możliwe, ale u początkujących traderów 5 SL pod rząd jest już pretekstem do grzebania w systemie, a kto z Was nie miał okresu z 5 SL wdrażając się w system :wink:
Natomiast jak opanuje się odpowiednią konstrukcję psychiczną to rynek niczym Cię nie zaskoczy i to wyłączy negatywne emocje i jeśli dana przewaga (w Twoim wypadku S/R) daje zarobić to bierzesz, jeśli teraz nie daje zarobić to bez emocjonalnego bólu który zawęża nam obiektywny pogląd na rynek(tak jak mi w ostatniej transakcji), po prostu zamykasz pozycje i czekasz na następna.
Fakt posiadania tej wiedzy oczywiście nie daje od razy zrozumienie i umiejętności ale mi daje kierunek właśnie w pełną akceptację tego, że rynek zawsze może zrobić wszystko, dzięki czemu mogę obserwować wykres neutralnie, tak jakbym nie miał otwartej pozycji... no bo kto z nas denerwuje się tylko obserwując wykres (no chyba, że obserwujecie wykres po tym jak nie otwarliście zyskownej pozycji ;) )
W książce jest fajnie opisane to na przykładzie z rzutem monetą. Jeśli obstawisz orała a wypadnie reszka, nie masz z tym większego problemu bo w zasadzie od dziecka wiesz, że rzut monetą jest losowy... rynek działa podobnie, poza "małymi chwilami naszej przewagi" czyli Twoje i moje S/R :d

mi osobiście takie podejście już daje dużo większy luz przy zawieraniu pozycji, co prawda teraz na FX mało lookam, ale dzień w dzień na rynku jestem... tylko innym :wink:

A tak na marginesie z naszych PRV rozmów, myślę że na chwilę obecną masz już all co potrzebujesz, aby stworzyć TradingPlan i tworzyć w swojej głowie odpowiednie schematy myślowe...

kr
bzium®

ODPOWIEDZ