Czy to jest dobry czas? - czyli mój pierwszy Journal

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
mikgar
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:11

Czy to jest dobry czas? - czyli mój pierwszy Journal

Nieprzeczytany post autor: mikgar »

Witam :-)

Trzeba się dostosować, więc trzeba mieć i dziennik :-)

Na forexie jestem od stycznia, od lutego na realu. Czyli jak to niektórzy zauważyli - Hardkor... może i tak powinien nazywać się ten dziennik? :-)

Cel jest jeden - nie wyzerować depo, zarobić jak najwięcej... standard. Opcje są dwie... albo się uda, albo nie :D
Wiek - 27 lat... i wciąż się starzeje :-)

Gram kiedy mogę... niestety w ciągu dnia pracuję a po południu nic się nie dzieje więc prawdopodobnie będą to długie pozycje. Wyniki będe wklejał po każdorazowym większym zamknięciu pozycji. Gram tylko na EURUSD.

Poniżej zrzut z pierwszego tygodnia... jak widać próbowałem skalpować :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2011, 21:55 przez mikgar, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak grać to o wszystko, jak kraść to miliony!

Mr.T

Nieprzeczytany post autor: Mr.T »

mikgar pisze:Trzeba się dostosować, więc trzeba mieć i dziennik
Nie.....no są też tacy co nie mają,a grają :wink:
powodzenia!
P.S co do hardkoru to chyba jeszcze nie doswiadczyłeś jak wygląda na FX :D

Awatar użytkownika
mikgar
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:11

Nieprzeczytany post autor: mikgar »

trzeba mieć rozmach :-)

Hardkoru nie doświadczyłem bo mi nie pozwolili wpłacić większego depo i grać jednym lotem :-)

PS: zmień sobie stopke bo masz "ż" na końcu :-)
Jak grać to o wszystko, jak kraść to miliony!

qba3
Gaduła
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: 25 wrz 2009, 10:43

Nieprzeczytany post autor: qba3 »

mikgar pisze:Gram kiedy mogę... niestety w ciągu dnia pracuję a po południu nic się nie dzieje więc prawdopodobnie będą to długie pozycje
hehe jak to mówią nieudane inwestycje nazywa się długoterminowymi:D Ale oczywiście życzę powodzenia, no i oczywiście jak będziesz
grał cokolwiek napisz:D
Big wheels keep on turning

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Mała poprawka: nie nie pozwolili tylko uchronili Cie od niechybnej straty tego depozytu. Mógłbym wiedzieć w oparciu o co inwestujesz? Nie musisz zdradzać całej strategii, chciałbym wiedzieć co Tobą kieruję żeby otworzyć powiedzmy taką, a nie inną pozycję.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
mikgar
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:11

Nieprzeczytany post autor: mikgar »

Głównie opieram się o informację ze świata :-) od informacji typowych dla rynku po informacje polityczne - to w sumie głównie mną kieruje, przynajmniej jak pamiętam z demo. Czytam też różne raporty i prognozy a później sam decyduje czy ma to sens.

Dodatkowo:
1. Linie trendu (od M5 po D1)
2. Świece (znam ale testuje)
3. Formacje (znam więcej niż RGR)
4. RSI (testuje 9 i 14)
5. Fale Eliota
6. Różne inne Ganny i "nowe modele handlowe" :-) (testuje, czytam, sprawdzam)

Do przyswojenia zostaje:
1. Fibo (rysować umiem)
2. Średnie kroczące (wiem już jak to ustawić... ale jeszcze nie wiem jak to włączyć :D)
3. Stoch
4. MACD

Jak na miesiąc to i tak wiele poznałem - chyba.
Jak grać to o wszystko, jak kraść to miliony!

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Czyli rozumiem że to nie jest jakiś konkretny system tylko po prostu inwestujesz na tyle na ile potrafisz, tak? W sumie pierwszy raz spotkałem się z inwestowaniem głównie na podstawie informacji ekonomicznych i politycznych ze świata, osobiście nie mam o tym żadnego większego pojęcia, tzn. takiego które pozwoliłoby mi się na takich informacjach opierać, ale skoro mówisz że tak grasz to tym chętniej będę tu zaglądał.

Jeszcze chciałbym spytać co znaczą dwie rzeczy, mianowicie:
1. Linie trendu (od M5 po D1)
Mam rozumieć że na każdym z tych interwałów rysujesz sobie linie trendu? :shock: W ogóle na jakich interwałach głównie inwestujesz?
2. Świece (znam ale testuje)
3. Formacje (znam więcej niż RGR)
Co znaczy "znam ale testuje" świece? Inwestujesz na wykresie liniowym i w oparciu o formacje które daje nam ten wykres tak?

Myślę że do przyswojenia zostaje Ci jeszcze znacznie więcej niż poziomy Fibo i zagadnienia związane ze średnimi, ale tak jak już pisałem w Twoim wcześniejszym temacie - życzę powodzenia i obyś pokazał tym wszystkim malkontentom, także mi, że na forexie można zarabiać po 1,5 miesiąca
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
mikgar
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 22 sty 2011, 14:11

Nieprzeczytany post autor: mikgar »

Good Will Hunting pisze:
Mam rozumieć że na każdym z tych interwałów rysujesz sobie linie trendu? :shock: W ogóle na jakich interwałach głównie inwestujesz?

2. Świece (znam ale testuje)
3. Formacje (znam więcej niż RGR)

Co znaczy "znam ale testuje" świece? Inwestujesz na wykresie liniowym i w oparciu o formacje które daje nam ten wykres tak?

Linie trendu rysuje tam gdzie aktualnie mi potrzeba by dobrze wejść. Nie mam wykresu zmalowanego od początku... jeszcze.
Świece znam ale testuje gdyż... no niestety są czasem mylące. Czytam i sprawdzam bo ktoś np. pisze że to młot... a dla mnie to nie młot :-)

Ogólnie mam otwarte kilka zakładek... na każdej to co akurat mi potrzeba. W sumie potrzebne mi jest to do wejścia - bo wyjście przyjdzie samo. Nie ustawiam TP a poziom SL jeszcze testuje.
Jak grać to o wszystko, jak kraść to miliony!

Awatar użytkownika
Esco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2603
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:56

Nieprzeczytany post autor: Esco »

Niepokoi mnie jedna rzecz.
Cały zysk pochodzi z pojedynczej transakcji.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Rany.. naprawdę życzę Ci powodzenia, bo naprawdę Ci się przydadzą.

Kilka rzeczy, które myślę że mogą Ci się przydać, takie truizmy w sumie. Przede wszystkim młot to nie jest ot taka tam świeca tylko to już jest formacja świecowa. Co do świec to w praktyce najlepiej na samym początku jest się skupić na takich formacjach jak pinbary i objęcia. Oczywiście nie umniejszam znaczenia takich formacji jak chociażby jeźdźcy, ale pamiętaj - pinbary i objęcia.

Jeśli chcesz zarabiać musisz pamiętać - wyjście jest równie ważne, jak nie nieraz ważniejsze, od wejścia. A TP, który jeśli pracujesz powinien być dla Ciebie niezbędny :wink:.

ODPOWIEDZ