broker po esma

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Ludzie mają problemy :D booo brak MT4
Mam konto w Dukascopy dobrych parę lat i uważam że platforma ma wszystko co potrzeba do handlu.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

krystian74 pisze:Ludzie mają problemy :D booo brak MT4
Mam konto w Dukascopy dobrych parę lat i uważam że platforma ma wszystko co potrzeba do handlu.
mają prolemy, bo mają wskaźniki napisane w mql ( nie mowie o tych standardowych).

-- 16 maja 2018, 22:05 --
raposo pisze:
d4mian7 pisze:
raposo pisze:Reasumując:
- można zostać klientem PRO,
- można skorzystać z usług brokera spoza UE.

Żaden sposób nie gwarantuje, że za miesiąc, rok, 5 lat, UE nie wprowadzi czegoś innego.
Raposo, a będziecie moze robic jakieś zestawienie brokerów spoza ue?
Ten DUkas wydaje sie spoko, ale nie ma mt4 i to mnie boli
MT4 ma być w Dukascopy w ciągu 2-3 miesięcy.

Na ten moment takiego zestawienia robić nie będziemy, bo szczerze powiedziawszy na palcach jednej ręki zliczyć mogę brokerów godnych uwagi spoza UE.

p.s. jakby ktoś wpadł na pomysł, aby otworzyć konto u brokera australijskiego, który jednocześnie ma licencję w UK, to od razu uprzedzam, że na 98% odmówią i pozwolą na otwarcie konta tylko pod UK.
czyli tutaj odmówią : https://www.axitrader.com/pl

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

esma dość dziwnie pogrywa... Z tego co wiem do tej pory decyzja nawet nie została przetłumaczona na języki narodowe, z czego wynika, że obniżka dźwigni weszłaby w życie najwcześniej gdzieś we wrześniu, raposo, czy dobrze kombinuję?

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

nieudacznik pisze:esma dość dziwnie pogrywa... Z tego co wiem do tej pory decyzja nawet nie została przetłumaczona na języki narodowe, z czego wynika, że obniżka dźwigni weszłaby w życie najwcześniej gdzieś we wrześniu, raposo, czy dobrze kombinuję?
Decyzja ESMA będzie obowiązywać od razu, termin 2 miesięcy to maksymalny termin na wprowadzenie zmian przez brokerów. Nikt nie mówił, że brokerzy nie wprowadza tego od razu. Tak więc równie dobrze możemy zobaczyć efekty chociażby w tym tygodniu.

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

najpierw esma musi przetłumaczyć zarządzenie, z czym się wyraźnie nie śpieszy. Potem zdaje się musi oficjalnie poinformować brokerów i wyznaczyć im czas na dostosowanie się do zmian i wtedy już będzie wiadomo, że zegar tyka. A brokerzy nie mogą od razu wprowadzić zmian bo ludzie mają długoterminowe pozycje i muszą się przestawić na nową rzeczywistość, dlatego jestem przekonany, ze brokerzy będą czekali do ostatniego dnia, wysyłając tysiące przpomnień. Zresztą broker który by wyszedł przed szereg byłby przegrany, bo straciłby wielu klientów, którzy by sobie poszli tam, gdzie jeszcze przez dwa miesiące mieliby stary lewar.

Merkury
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 18 kwie 2016, 14:48

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Merkury »

Cyb pisze:
nieudacznik pisze:esma dość dziwnie pogrywa... Z tego co wiem do tej pory decyzja nawet nie została przetłumaczona na języki narodowe, z czego wynika, że obniżka dźwigni weszłaby w życie najwcześniej gdzieś we wrześniu, raposo, czy dobrze kombinuję?
Decyzja ESMA będzie obowiązywać od razu, termin 2 miesięcy to maksymalny termin na wprowadzenie zmian przez brokerów. Nikt nie mówił, że brokerzy nie wprowadza tego od razu. Tak więc równie dobrze możemy zobaczyć efekty chociażby w tym tygodniu.
Wydaje mi się jednak,że regulacje wchodzą dwa miesiące od momentu gdy dokument zostanie przetłumaczony na wszystkie języki urzędowe UE i pojawi się w Dzienniku Ustaw – i dopiero od tej daty liczone będą te dwa miesiące dla forex-u po których zapisy wejdą w życie.

Awatar użytkownika
anturo
Gaduła
Gaduła
Posty: 150
Rejestracja: 11 maja 2013, 00:17

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: anturo »

Wydaje mi się jednak,że regulacje wchodzą dwa miesiące od momentu gdy dokument zostanie przetłumaczony na wszystkie języki urzędowe UE i pojawi się w Dzienniku Ustaw – i dopiero od tej daty liczone będą te dwa miesiące dla forex-u po których zapisy wejdą w życie.[/quote]

Dokładnie. Do takich infos się dokopałem, że najpierw przetłumaczenie na wszystkie języki UE, a potem ogłoszenie tego w dzienniku ustaw UE, a dopiero potem dwa miesiące na wprowadzenie zmian. ESMA ma to opublikować u siebie, na stronie, że papiery zostały przetłumaczone i że nowe prawo (lewo), wejdzie w życie, 2 mies po opublikowaniu tego, w dzienniku ustaw.

Amen

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Wszystko się zgadza. Ale część brokerów już informuje o wprowadzeniu zmian. Np. ETX poinformował, że już jutro wprowadza ustaloną przez ESMA regułę Stop-Out.

Paru innych brokerów już wysłało mailing, że szykują się na modyfikacje lewara na lipiec br.. Oczywiście, informując jednocześnie o możliwości przejścia na klienta pro :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Ja mam trochę inną zagadkę, w MT4 Server nie ma dźwigni 1:30.... I co teraz? :D Jest 1:25 i 1:33, a jak wiadomo MQ nie bardzo chce bawić się w MT4... Chociaż w MT5 też takiej dźwigni nie ma.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

1:30 to maximum dopuszczalne przez ESMA, więc jeśli MQ nie wprowadzi takowej, to brokerzy będą mieli dwa wyjścia:
- odpuścić handel na MT4 (raczej nierealne :D ),
- wprowadzić największą możliwą, czyli 1:25.

Jednym i drugim powinno zależeć, żeby jednak taka aktualizacja wyszła.
Bardziej ciekawi mnie zaimplementowanie warunków do Stop-Out, gdzie SO ma zadziałać przy 50%. Wątpię, aby MT4 przewidywało w ogóle i kiedykolwiek taką możliwość hmmm.... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ