broker po esma

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 214
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

Witajcie.
Jestem świeży. Wróciłem do tradingu po paru latach przerwy, ale żadne kokosy. Polecicie tutaj albo na priv jakiegoś znanego borkera(nie polskiego) u którego łatwo przejdę na klienta pro. Tylko żadnego warunku nie spełniam. Mam konto w XM, Tickmill.
Wiem, że są możliwości - dukascopy, australia...ale może da się zostać w EU.
Po prostu, czy rzeczywiście sprawdzają, weryfikują? Załóżmy, że wpiszę że pracowałem w odpowiedniej instytucji fin. i jakąś podam(hmm...jaką?)
Na pewno ktoś z was już coś zakombinował. :wink:

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

czesc, korzystam m.in. z tickmilla i przeszedlem na pro - podalem gdzie pracowalem, powiedzialem ile mam na koncie i wio. nikt o nic wiecej nie pytal, nie prosil o wyciagi. badz przekonujacy :D

kokosy
Gaduła
Gaduła
Posty: 214
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:27

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: kokosy »

Dzięki Forex-trader Czyli z 3 warunków wybrałeś pracę i zasobność portfela? Powiedziałeś? Dzwonili? Nie potrafiłbym zachować powagi mówiąc komuś że mam majątek 500k euro. Gdzie tu by można było "pracować" Mam powiedzieć, że pracowałem u brokera, maklera, banku?

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

wszystko mailowo. no co ci mam powiedziec....... nie mowie przeciez, ze im sklamalem tylko, ze nie weryfikowali nic wiecej....... :lol:

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

O co chodzi z tym blokowaniem stron internetowych nielicencjonowanych brokerów o czym informują serwisy informacyjne? Konkretnie chodzi mi o to, który broker jest nielicencjonowany w myśl tych przepisów? Czy to ma być licencja KNF, zagraniczna ale z notyfikacją KNF? Czy to ma dotyczyć także takie podmioty jak Dukascopy Bank, LMAX i inne uważane za wiarygodne? Co z kasą na danym koncie jak strona internetowa przestanie się otwierać?
Czy blokowanie będzie obligatoryjne wobec wszystkich nielicencjonowanych podmiotów czy ma dotyczyć niektórych sytuacji np. gdy broker znajdzie się na liście ostrzeżeń knf.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Myślę, że to przede wszystkim chodzi o firmy będące na liście ostrzeżeń KNF oraz boiler roomy, których przez ostatnie kilka lat był niezły wysyp. Teraz trochę sytuacja się uspokoiła ale też pomysł nie jest nowy. Jedynie wdrożenie jest trochę spóźnione.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Pawel121212
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2018, 18:04

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Pawel121212 »

Witam,

Miałbym pytanie. Dajmy ten tego, że ktoś skłamie w kwestii tych podpunktów które trzeba spełnić aby zostać zaklasyfikowany jako klient profesjonalny. Nie tylko skłamie, ale i częściowo sfałszuje dokumenty które przekaże brokerowi celem udowodnienia, że mówi prawdę. Załóżmy tutaj, że broker to zaakceptuje i zostaniemy profesjonalnymi klientami.

Ktoś to może skontrolować? Sprawdzić? Kto i jakie może ponieść konsekwencje?

Dyskutujemy czysto hipotetycznie.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Pawel121212 pisze:Witam,

Miałbym pytanie. Dajmy ten tego, że ktoś skłamie w kwestii tych podpunktów które trzeba spełnić aby zostać zaklasyfikowany jako klient profesjonalny. Nie tylko skłamie, ale i częściowo sfałszuje dokumenty które przekaże brokerowi celem udowodnienia, że mówi prawdę. Załóżmy tutaj, że broker to zaakceptuje i zostaniemy profesjonalnymi klientami.

Ktoś to może skontrolować? Sprawdzić? Kto i jakie może ponieść konsekwencje?

Dyskutujemy czysto hipotetycznie.
Na dobrą sprawę brakuje tutaj jakichkolwiek przepisów prawa, jak i punktów w regulaminach brokerów, które rozpatrywałyby taką ewentualność. Wydaje mi się, że jest to też dla brokerów nie na rękę więc niespecjalnie chcieliby coś takiego wewnętrznie wprowadzać jeśli nic nie ma im za to grozić :). W końcu klient profesjonalny to ten bardziej pożądany. Natomiast sama ESMA nie daje jasnych wytycznych jak miałaby następować weryfikacja, więc każdy broker wprowadza sobie własną politykę.

Jest szansa, że pierwsze miesiące po wejściu przepisów ESMA to wyjaśnią (albo zostanie tak jak jest). Tylko, że skoro broker nie będzie wiedział czy dany dokument jest prawdziwy (bo nie ma jak się tego dowiedzieć), to tym bardziej skąd może wiedzieć to ESMA i go podważyć? :) Większym prawdopodobieństwem jest unormowanie w przyszłości procedury weryfikacyjnej, niż kontrola wcześniej złożonych wniosków o zmianę klasyfikacji.

Ale cholera wie czego się można po nich spodziewać. 2 lata temu nikt by nie uwierzył, że tak namieszają  :P
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Pawel121212 pisze:Witam,

Miałbym pytanie. Dajmy ten tego, że ktoś skłamie w kwestii tych podpunktów które trzeba spełnić aby zostać zaklasyfikowany jako klient profesjonalny. Nie tylko skłamie, ale i częściowo sfałszuje dokumenty które przekaże brokerowi celem udowodnienia, że mówi prawdę. Załóżmy tutaj, że broker to zaakceptuje i zostaniemy profesjonalnymi klientami.

Ktoś to może skontrolować? Sprawdzić? Kto i jakie może ponieść konsekwencje?

Dyskutujemy czysto hipotetycznie.
np. zarobisz za dużo i Broker nie wypłaci kasy, bo nie spełniasz kryteriów a skoro poświadczyłeś nieprawdę to możesz im skoczyć dodatkowo w przypadku fałszowania jest na to stosowny paragraf.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: broker po esma

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mustafa pisze:
Pawel121212 pisze:Witam,

Miałbym pytanie. Dajmy ten tego, że ktoś skłamie w kwestii tych podpunktów które trzeba spełnić aby zostać zaklasyfikowany jako klient profesjonalny. Nie tylko skłamie, ale i częściowo sfałszuje dokumenty które przekaże brokerowi celem udowodnienia, że mówi prawdę. Załóżmy tutaj, że broker to zaakceptuje i zostaniemy profesjonalnymi klientami.

Ktoś to może skontrolować? Sprawdzić? Kto i jakie może ponieść konsekwencje?

Dyskutujemy czysto hipotetycznie.
np. zarobisz za dużo i Broker nie wypłaci kasy, bo nie spełniasz kryteriów a skoro poświadczyłeś nieprawdę to możesz im skoczyć dodatkowo w przypadku fałszowania jest na to stosowny paragraf.
Przy takim scenariuszu można by ubiegać się też o umorzenie strat, których przecież być nie powinno... :D Może czasem by się opłaciło...? ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ