AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Kostka jest głupia, ale jak widać AT w wykonaniu niektórych osób, jest jeszcze głupsze. I to chce udowodnić Rafał.A skąd koleś masz takie informacje, że kostka cokolwiek wygrywa? Pokaż cokolwiek. Jakikolwiek dowód. Już sam pomysł jest tak idiotyczny, że szkoda polemizować.
Chyba nie takie miały być zasady na poczatku, tylko kostka miala byc przeciwko sygnalom z AT. Ktos mial mówic "o, teraz mam sygnal do wejscia wg AT" i dopiero wtedy mial być rzut kostką.To miala byc kostka przeciwko AT. To ze AT jest uznaniowa i jeden widzi trójkat a drugi klina parzac na ten sam fragment wykresu to juz wiem, i ze po fakcie mozna przypisac kto mial racje kiedy rynek pójdzie tam gdzie mial pójsc wg tej formacji. Nie wiem co ten eksperyment wniesie odkrywczego... Wątpię że znajdzie się prawdziwy ekspert od AT, który potrafi na tym zarabiać co pójdzie na ten turniej. Wtedy to miałby sens, a tak to sami amatorzy i co to niby udowodni?! Nic. W ogóle nie rozumiem już tej dyskusji, to co jasonbournes1 według Ciebie mają zrobić tacy jak ja albo inni którzy walczą kilka lat i nadal nie mają wyników... absurd, za absurdem już nie wiadomo o co tutaj chodzi. Powodzenia z tym turniejem i dalszą dyskusją o tym czy AT działa czy nie.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

-rookie- pisze: W ogóle nie rozumiem już tej dyskusji, to co jasonbournes1 według Ciebie mają zrobić tacy jak ja albo inni którzy walczą kilka lat i nadal nie mają wyników... absurd, za absurdem już nie wiadomo o co tutaj chodzi. Powodzenia z tym turniejem i dalszą dyskusją o tym czy AT działa czy nie.
Tutaj jest bardzo fajna opinia na temat Rafała napisana przez Grzegorza Zalewskiego:

https://blogi.bossa.pl/2018/03/26/szklane-kule/

I odpowiedź o co w tym chodzi. Negowanie analizy technicznej, pojedynki z kostką (do których jak na razie nie ma zbyt wielu chętnych) są tak naprawdę prowokacją do myślenia. Samodzielnego myślenia.

Bo na giełdzie zawsze na dłuższą metę wygrywa rozum i zdrowy rozsądek.

A głupota nigdy się nie wybroni i przegra nawet z rzucaniem kostką.

Ale jak mawiał Henry Ford :Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje."

Ja podziwiam Rafała Zaorskiego nie za zarobione kilka milionów ale właśnie za próby zmotywowaniu ludzi do myślenia. Jest to trudniejsze niż zarobienie kilku milionów co nawet widać w tym wątku.;)

STUDENT
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 522
Rejestracja: 19 kwie 2017, 13:43

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: STUDENT »

GU sell 1.3964 sl -20

niech ktos rzuci kostka i wygeneruje liczbe

-- Dodano: 25 kwie 2018, 08:24 --

zmiana : sl 1.3981

-- Dodano: 25 kwie 2018, 08:25 --

zmiana : sl 1.3982
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2018, 08:32 przez STUDENT, łącznie zmieniany 1 raz.

jackub

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Nie chcę nikogo urazić ale mnie nurtuje .....
Proste pytanie ... czy metodologia posiadający trafność poniżej 51% w ogóle można nazywać systemem?
Czy o systemie, posiadającym trafność 40% a ciągle dochodowym można powiedzieć że zawdzięcza swą dochodowość przewadze?
Dlaczego mówimy o kostce a nie o monecie?


LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

jackub pisze:Nie chcę nikogo urazić ale mnie nurtuje .....
Proste pytanie ... czy metodologia posiadający trafność poniżej 51% w ogóle można nazywać systemem?
Czy o systemie, posiadającym trafność 40% a ciągle dochodowym można powiedzieć że zawdzięcza swą dochodowość przewadze?
Dlaczego mówimy o kostce a nie o monecie?
Kostka pewnie dlatego, że tak mu się powiedziało, nie szukał bym w tym nie wiadomo czego.

Co do mniej niż 50% to tu chyba następuje jakieś nie porozumienie. Jeżeli mam na sztywno (nie są istotne powody) TP = 2*SL(np. TP = 100 SL = 50) To naturalnym jest, że jeżeli osiągam skuteczność 40%, to zarabiam i to całkiem nieźle


jackub

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Łowco, sprawy TP i SL to nie AT, to zarządzanie kapitałem i ryzykiem.... Jak rozumiem AT to sytuacja rynkowa która określa kierunek i poziom wejścia w rynek ...
mając to same MM/RM i trafność oceny kierunku w 50% jak w rzucie monetą wydaje się że rzut monetą jest lepszym rozwiązaniem, prawda?


LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

jackub pisze:Łowco, sprawy TP i SL to nie AT, to zarządzanie kapitałem i ryzykiem.... Jak rozumiem AT to sytuacja rynkowa która określa kierunek i poziom wejścia w rynek ...
mając to same MM/RM i trafność oceny kierunku w 50% jak w rzucie monetą wydaje się że rzut monetą jest lepszym rozwiązaniem, pradwa?
No ok, mamy różne definicje.
Jak dla mnie mamy
1 moment otwarcia pozycji
2 kierunek
3 TP SL (mogą one także wynikać z analizy, a nie sztywne, ale one świadczą czy raczej gramy na konsolidację czy na trend

i na końcu mamy MM.
Gdzie dla powyższych punktów określamy wielkość pozycji.
Ty wrzucasz określenie TP i SL do MM, ja zdecydowanie nie. Grając na zmienność, kierunek może być losowy, ale TP i SL są kluczowe, i to jest jeszcze strategia i mogę określić jej skuteczność. I na podstawie tej skuteczności określam MM.
czyli wielkość pozycji. Można to zrobić np. za pomocą wzoru kellego, ale można pewnie i inaczej.


Co do tego, czy moneta jest lepsza od kostki (gdzie mamy parzyste i nieparzyste) to hm... polemizował bym nad jej lepszością, potrafisz to udowodnić? ;)

ODPOWIEDZ