AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6655
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

sardo nunspa pisze:AT jest jak kot zamknięty w pudelku, który jest jednocześnie żywy i martwy. Większość ludzi tego nie rozumie, jak coś może być żywe i martwe, działać i nie działać, istnieć i nie istnieć.
No jakos w ogóle to do mnie nie przemawia. Kompletnie
sardo nunspa pisze: Ot i cała AT, to dlatego widzimy formację AT post factum, bo widzimy tylko te wygrane, pytamy siebie - przecież to takie oczywiste, dlaczego tego nie zauważyłem? No właśnie dlatego że kot może być jednocześnie żywy i martwy.
No ja chyba cie rozczaruje bo formacje widze przed. I moja rada. Jesli nie jetes do końca przekonany co widzisż to radze trzymać sie od tego z daleka. Niby coś jest a niby nie do końca.
sardo nunspa pisze: Nie wstyd Wam?
Wcale sie tego nie wstydze, że używam AT jak tylko potrafie najlepiej a pomysł z kostą/monetą czy tam czymkolwiek uważam za kompletnie idiotyczny.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

alinoe pisze:Wiesz w czym jest problem? Nie da się przetestować wszelkich możliwych strategii opartych o AT w kontrze o rzut kostką aby wyciągnąć wnioski co do użyteczności AT bo tych strategii z różnymi warunkami jest nieskończona ilość, co więcej można tworzyć nowe
Bzdura. Nie chodzi tutaj o to aby przetestować wszystkie możliwe techniki AT kontra metoda losowa, ale pokazać choćby jedną działającą która ma większą skuteczność niż metoda losowa czyli skuteczność wejść na poziomie 50%. I tyle.

Szczerze mówiąc jestem co najmniej zaskoczony że same leszcze tutaj i nikt nie dysponuje dobrym sprawdzonym, przetestowanym statycznie wejściem które jest lepsze niż metoda losowa. Co więcej, mimo że uważam że skuteczność wejść ma znaczenie trzeciorzędne, jako osoba która robiła wieloletnie długoterminowe badania statystyczne, mam gdzieś opracowane wejście które ma skuteczność ok. 70% i być może wygrałoby nawet z kostką Rafała, tyle że porzuciłem badania na tym wejściem, bo mi nie pasuje do systemu. Jednak nawet gdybym wziął udział w konkursie, na co nie bardzo mam czas, to tylko po to aby wygrać 10k, a nie po to aby udowodnić że AT działa, bo przecież wiadomo że nie działa.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

jasonbournes1 pisze: Bzdura. Nie chodzi tutaj o to aby przetestować wszystkie możliwe techniki AT kontra metoda losowa, ale pokazać choćby jedną działającą która ma większą skuteczność niż metoda losowa czyli skuteczność wejść na poziomie 50%. I tyle.

Szczerze mówiąc jestem co najmniej zaskoczony że same leszcze tutaj i nikt nie dysponuje dobrym sprawdzonym, przetestowanym statycznie wejściem które jest lepsze niż metoda losowa.
Tyle że ta jedna zarabiająca to jest jedna z dziesiątek bądź setek niezarabiających. Jeśli ktoś stanie do walki ze swoją AT i przegra to nie będzie to żaden dowód na to, że AT nie można wykorzystać do budowy dobrego systemu. Po prostu to kolejna nieudana strategia jak wiele innych.
Poza tym jeśli ktoś ma sprawdzony i przetestowany statystycznie system to nie będzie się bawił w rzucanie kostką bo wynik już od dawna zna. W ogóle zastanawiam się co niektórzy robili prze lata skoro są obecnie na etapie sprawdzania systemu za pomocą rzucania kostką. Przecież założenia co do skuteczności wejść i ich sprawdzanie to początkowy okres budowy systemu po którym następuje weryfikacja wyników w realnej grze a nie etap pojawiający się po kilku latach jego stosowania.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

alinoe pisze: Tyle że ta jedna zarabiająca to jest jedna z dziesiątek bądź setek niezarabiających. Jeśli ktoś stanie do walki ze swoją AT i przegra to nie będzie to żaden dowód na to, że AT nie można wykorzystać do budowy dobrego systemu. .

Dlaczego od razu przegra? Przecież jest oczywiste, że wejście losowe jest chyba najgłupsze z możliwych, może z wyjątkiem łapania punktów zwrotnych. Więcej odwagi i wiary w siebie.:)

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 918
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

jasonbournes1 pisze: Dlaczego od razu przegra? Przecież jest oczywiste, że wejście losowe jest chyba najgłupsze z możliwych, może z wyjątkiem łapania punktów zwrotnych. Więcej odwagi i wiary w siebie.:)
Wiara w siebie nie ma tu nic do rzeczy bo nigdzie nie napisałem, że mam brać w tym udział. Bardziej chodzi o innych. Przecież wiadomo, że większość stosujących AT przegrywa. Nie jest to żaden problem i nie ma sensu tego zmieniać ale ma się nijak do oceny AT. Każdy może wymyśleć swoją strategię, formację, wejście aby następnie zanegować ich użyteczność. Tyle że neguje to co stworzył a nie AT.

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Ja tylko dodam, że jeżeli ktoś ma nieuznaniwy zyskowny system otwarć/zamknięć. I warunkiem "konkursu" jest tego ujawnienie go. To dr facto sprzedaje go za 10 klocków.

mistic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 11 lut 2011, 14:48

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: mistic »

sardo nunspa pisze:Jednak Rafał ma rację. 12 stron jałowej dyskusji, a chętnych do bitki brak.
Witam,
cromwell78 podejmuję wyzwanie :) Jak ktoś tu słusznie zauważył AT jest zbyt obszerne.Dopiero sposób(strategia,system-jakkolwiek to nazwiemy)oparty o AT da nam przewagę.Dlatego tych warunków:
cromwell78 pisze:Spec od AT wybiera technike czyli z jakich technik AT będzie korzystał. Musi zapowiedzieć wcześniej na podstawie jakiej formacji będzie wchodzić i musi to zrobić zgodnie z prawidłami swojej AT.. uznaniowość nie będzie wskazana bo zaburzy to eksperyment .. jeśli spec powie ze wchodzi to ma wejsc w pozycje bo wystapil sygnal kupna .. musi okreslic tez kiedy będzie wychodzic i jaki TP RR i inne bajki którymi karmi sie leszczy od AT.
spełnić nie mogę bo to jest właśnie gotowy sposób.W przeciwnym wypadku temat powinien brzmieć:''Kto sprzeda system AT za 10000PLN''. Do Warszawy się nie wybieram ale pojedynek można zrobić tu na forum.Zakładasz 2 konta podajemy hasła inwestora i zaczynamy:) Reguły mogą dotyczyć max SL, min TP, czasu w jakim będzie odbywał się trading.Wiem ,że ty na fx zarobiłeś już miliony ale ja jeszcze nie ,więc 10000PLN będzie jak znalazł :D

pozdrawiam
mistic

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

alinoe pisze:Przecież wiadomo, że większość stosujących AT przegrywa.
Powinieneś dodać słowo "BŁĘDNIE".
To, że ktoś zacznie operować świecami japońskimi, trójkątami, RGR itd. nie oznacza, że wie co robi. Jemu się tylko wydaje, że stosuje AT.
Może prostszy przykład.
Prosty i skuteczny system oparty na AT to dwie średnie. Dłuższa ma wartość 10, a krótsza 5. Po tym jak świeczka przetnie średnią 10 otwieramy pozycje, a zamykamy po przecięciu świeczki przez średnią 5 w przeciwnym kierunku. Pomijam, że inną metodą zamykania może być zamykanie na typowym TP, o stałej wartości pipsowej.
Taki trading oparty na przecięcie tych dwóch średnich jest skuteczny, ale nie dla każdego. Jeśliby podstawić beznamiętnie te założenia pod EA to wynik najpewniej wyjdzie ujemny. Nie można grać we wszystkie strony i na wszystkich interwałach.
Pomijam fakt, że tego typu granie na niskich interwałach typu M1 czy M5 przyniesie stratę, bo ze względu na spread i częste horyzonty w tych interwałach, gra z trendem przyniesie stratę.
Najmniejszy rozsądny interwał do grania z trendem to H1.
Aby strategia oparta na przecieciu srednich przyniosła zysk, potrzebny jest dodatkowy wyróżnik.
I tu z pomocą przychodzi metoda Eldera. Po prostu otwierając pozycję należy patrzeć na wyższe interwały. W tym przypadku podstawą jest interwał D1.
Jeśli na wykresie dziennym są wzrosty to na H1 otwieranie szortów najczęściej przyniesie straty.
Należy grać z trendem wyższego rzędu. Jeśli na dziennym jest wzrost, początkowy lub średni to należy grać DT tylko w górę.
Na wymęczonym dziennym wzroście można już próbować grac DT w obie strony.
Tylko jak poznać, że wzrost jest wymęczony ? I tu z pomocą przychodzi choćby Stochastic (choć nie w ustawieniach standardowych).
I to jest tajemnica prostego systemu AT, opartego na przecięcie średnich. Należy połączyć te trzy wymienione wyżej elementy w całość. Bez tego połączenia, każdy kto będzie próbował grać taką metodą, powie, że "AT nie działa". Nie działa, bo on nie ogarnia całości, a widzi jedynie cząstkę systemu.
Ci, co twierdzą, że AT nie działa, niech się nieco rozwiną, bo skoro AT w ich wykonaniu nie działa, oznacza tylko i wyłącznie, że nie ogarnęli tematu wystarczająco. Czegoś im zabrakło i niech poszukają tego czegoś.
LowcaG pisze:Ja tylko dodam, że jeżeli ktoś ma nieuznaniwy zyskowny system otwarć/zamknięć. I warunkiem "konkursu" jest tego ujawnienie go. To de facto sprzedaje go za 10 klocków.
Ano właśnie. A niektórzy się dziwią, że Ci, którzy potrafią zarabiać dzięki AT, nie chcą wziąć w tej medialnej szopce udziału.
Poza tym, tracić 2 tygodnie, aby się ujawnić, zademonstrować swój system, który tworzyli latami i to wszystko za marne 10 patyków. Każdy kto zarabia dzięki AT, przez 2 tygodnie zarobi więcej, więc byłby idiotą tracąc czas dla 10 tysi. Biorąc w tym udział będzie tracił kasę nie zarabiając jej.
I myślę, że Rafał Z. dobrze o tym wie i dlatego występuje z czymś takim wiedząc, że nikt kto potrafi nie weźmie w tym udziału. Jednak dzięki temu RZ będzie błyszczeć i pozwoli mu to powiedzieć publicznie :
"Patrzcie ! AT nie działa, bo nikt kto ją stosuje nie odważył się mi przeciwstawić ! Jestem miszczem !"
Koniec cytatu.
Jak dla mnie wątek nadaje się do kosza.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

mistic
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 62
Rejestracja: 11 lut 2011, 14:48

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: mistic »

cromwell78 mam jeszcze jedną propozycję, mnożysz stawkę X3 i wieczorami będzie podsumowanie z dokładnym wyjaśnieniem co jak i dlaczego,ale przecież i tak wygrasz więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby pomnożyć x5 :D Na bieżąco nie da rady bo za dużo z tym zachodu.Pamiętaj o tym,że AT to tylko narzędzia a nie gotowy sposób.Jeśli uważasz że AT to gotowy sposób to go tutaj przedstaw.Kiedy zaczynamy?

Awatar użytkownika
amneziahaze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 29 maja 2017, 01:26

Re: AT kontra rzut kostką Wyzwam Forum Nawigatora 10000PLN

Nieprzeczytany post autor: amneziahaze »

Obrazek

ODPOWIEDZ