Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Grey a czy dalo by sie tak zaprogramowac automat zeby po otwarciu przez nas pozycji guzikiem one click trader darmowym z MT4, sam ustawial nam TP Idealnie na kolejnej kresce D lub kresce W albo M ?
Mam na mysli Twoj automat ktory sam po otwarciu nam wstawia SL i TP a pozniej ladnie prowadzi pozycje.

Niemiaszek ma twardoTP 45 pips ale OK ono jest teoretycznie a w praktyce i tak recznie przesuwamy TP na kolejne kreske, wiec jesli by za nas robil to automat to bylby juz mega sukces :-)

Zawsze nalezy pamietac aby nie przesadzic z funkcjami bo wtedy mozna zepsuc system, ale te wszystkie funkcje ktora sa w zalozeniach systemu i wykonujemy je recznie, mozna byloby z automatyzowac jesli tylko "kod" na to pozwala.

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

Myśle, że nie będzie z tym problemu. Wartość TP w robocie służy jako maksymalny rozmiar TP i ten docelowy, tutaj ustawiony na 45 pips. W EA jest też MIN_TP, które odpowiada za ustawianie minimalnej wartości TP w pipsach, chociaż tutaj nie jest zmieniane zlecenie, ale jest to swego rodzaju filtr dla naszych ewentualnych wejść. Tzn. Wszystkie warunki do otworzenia pozycji się zgadzają. Następnie jest mierzona odległość BID do najbliższej kreski, zgodnie z kierunkiem ewentualnego otwarcia i jeżeli ta odległość jest większa od MIN_TP to jest to kolejny z warunków spełnionych do wywołania alarmu.

Czyli badanie odległości Bid od kresek już tak naprawdę mam. Jedynie można dodać aby ustawiał TP na najbliższej odległości do kreski lub TP na wartość początkową równą w tym przykładzie 45 pips, gdy MaxTP jest bliższe niż jakakolwiek kreska zgodna z kierunkiem otwarcia pozycji.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: freakout »

Panowie, a korzystał ktoś z Was może z poniższego wskaźnika? mam go u siebie na dysku już od długiego czasu, ale jak go wrzuciłem w weekend na wykres i trochę bardziej mu się przyjrzałem to aż śmiać mi się chce że cena czasami tak perfekcyjnie potrafi respektować dany poziom :d czasami z dokładnością co do 1 pipsa 8)

narzędzie te jest o tyle fajne że w ustawieniach można sobie wpisać dowolną liczbę dni z których mają być wyświetlane historyczne poziomy, a więc bezproblemowo można sobie przejrzeć historię np. rok wstecz ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

freakout pisze:Panowie, a korzystał ktoś z Was może z poniższego wskaźnika? mam go u siebie na dysku już od długiego czasu, ale jak go wrzuciłem w weekend na wykres i trochę bardziej mu się przyjrzałem to aż śmiać mi się chce że cena czasami tak perfekcyjnie potrafi respektować dany poziom :d czasami z dokładnością co do 1 pipsa 8)

narzędzie te jest o tyle fajne że w ustawieniach można sobie wpisać dowolną liczbę dni z których mają być wyświetlane historyczne poziomy, a więc bezproblemowo można sobie przejrzeć historię np. rok wstecz ;)
Wskaźnik liczy pivoty w oparciu o świeczki brokera dzienne, tygodniowe, miesięczne, czyli tak jak u mnie. Poza tym są tutaj Midpointy dodane no i te Camarilla pointy, którymi się jeszcze nie interesowałem.

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: grey »

ok na chwilę obecną tak to wygląda

Obrazek

kilka słów

DISTANCE_PERCENT_BAR jest ustawione na 25%. Jeżeli ktoś nie chce tego, niech ustawi na 99%. Podobnie DISTANCE_PERCENT_BID na wypadek luki cenowej. Polega to na tym, że formuje się świeczka z cieniami nad kreską D i jest mierzona odległość tej świeczki (high lub low) do kreski (nad lub pod) i ta odległość jest dzielona przez cały przedział D w którym się obecnie znajdujemy.

MIN_TP służy do filtrowania tylko tych sygnałów, gdzie droga od Bid do najbliższej kreski jest minimum równa MIN_TP.
MAX_SPREAD powoduje, że alarm powstanie tylko na tych parach walutowych, gdzie spread mniejszy od MAX_SPREAD.
MAGICNUMBER - numer magiczny, każde EA powinno mieć inne aby się nawzajem nie zagryzały, jeśli chodzi o zlecenia.
- dodany alarm, jeżeli pozycja zostanie zamknięta.
- ustawia TP na najbliższej kresce lub jeżeli w EA ustawimy TP=45 to EA ustawi TP na 45 pips, jeżeli nie ma najbliższej kreski zgodnie z kierunkiem otwarcia pozycji.
- dodana funkcja polegająca na tym, że jeżeli są warunki spełnione do otworzenia pozycji a my już ją otworzyliśmy to nie wywołuj alarmu (nie działa to, gdy w tym samym czasie otworzymy BUY, SELL na jednej parze walutowej)
EA działa poprawnie tylko na parach walutowych z dokładnością do 0.001 oraz 0.00001.
Musi być zaznaczone w EA >> Ogólne >> Umożliw import DLL oraz Umożliw Handel
W oknie MT4 również zaznaczone AutoTrading (buźka uśmiechnięta)
Aby za każdym razem tego nie robić można w MT4 Opcje >> Strategie >> Zezwalaj na import DLL i zapisać do podstawowego szablonu.

Indyk PPv1.07.mq4 został okrojony z wersji 1.06.

EA wklejamy do:
C:\Users\[Użytkownik]\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal\[32 znaki]\MQL4\Experts

Indyk:
C:\Users\[Użytkownik]\AppData\Roaming\MetaQuotes\Terminal\[32 znaki]\MQL4\Indicators
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

grey pisze:ok na chwilę obecną tak to wygląda...
wielkie gratki i szacun... :564:

poszło zgłoszenie do kolejnego "orderu uśmiechu", bo odwalasz kawał dobrej roboty i każdy może z tego korzystać za free :D
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Co tu taka cisza nagle ? :-)
Sys nie daje sygnalow. Dzisiaj byl na AUDUSD ale niestety zawrocil i zamknalem -15 pips straty

Grey czy probowales dopisac do automatu zamykanie polowy transakcji na minusie ?
Teraz na EURGBP sie szykuje L na DR1

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

koalafx pisze:Co tu taka cisza nagle ? :-)
Sys nie daje sygnalow. Dzisiaj byl na AUDUSD ale niestety zawrocil i zamknalem -15 pips straty

Grey czy probowales dopisac do automatu zamykanie polowy transakcji na minusie ?
Teraz na EURGBP sie szykuje L na DR1
pewnie daje sygnały, ale po co pisać... :roll:

od rana na GBPUSD(od DP i jeszcze myślą co dalej) i GBPJPY(od DP prawie pełny zasięg do DS1) ładne S powinno być w grze, mi sie nie udało w czas wejśc w pozycje... ale było sysowo książkowo :idea:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
niemiaszek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5089
Rejestracja: 08 lis 2010, 15:02

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: niemiaszek »

na GBPUSD dolecieli do DS1 - pełny zasięg wyrobiony, a mnie oczywiście wycięło na +1 :( , bo miałem S z wejściem mało idealnym, ale jak najbardziej zgodnym z układem na H1 i M5 :idea:

na GBPJPY od DP dolecieli już do DS2... bardzo ładny strzał(książkowo sysowo) :idea:

trzeba mieć czas, żeby klikać, więc pewnie dlatego mało kto się udziela, bo wydaje mi się, że sys się przyjął, ale chętnych do dzielenia się setupami brak :roll:



koalafx
dobrze kombinujesz i powinno się udać na EURGBP :wink: :564:
patrz na korelację z edkiem i szczególnie z kablem, bo dzisiaj wybory w UK :idea:
... zbieraj pips do pipa bo jak nie to z depo będzie lipa... G."niemiaszek"

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Pieniądze to nie wszystko...ale ciężko jest łatwo żyć ;)

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Na EURGBP wyciety na BE+
GBPUSD owszem ale nie bralem pod uwage z racji WP nad DP wiec odposcilem a szkoda :-)
GBPJPY nie bylo mnie przed kompem i wielko szkoda, aczkolwiek bylo dzisiaj pare fajnych sygnalow.
Jutro trzeba bedzie cos podzialac i sie zaczaic :-)

ODPOWIEDZ