next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Na razie z tego co widziałem po wykresie nie ma sensu aż tam szukać harmoników. Chyba rynek nie porusza się w takiej skali wg układów harmonicznych. Takie jest moje podejście do tego, mogę się mylić.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

-rookie- pisze:Na razie z tego co widziałem po wykresie nie ma sensu aż tam szukać harmoników. Chyba rynek nie porusza się w takiej skali wg układów harmonicznych. Takie jest moje podejście do tego, mogę się mylić.
Mylisz się na pewno...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dzień 60/60

I tak oto dobiłem do końca planu, który polegał na poznawaniu techniki gry na geometrii wykresu oraz formacjach technicznych. Wszystko zaczęło się tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p850615 ), 29 stycznia 2017.

Następnie widząc że niewiele nauczyłem się przez pierwszy miesiąc postanowiłem kontynuować naukę na demo przez kolejne 30 dni o czym pisałem tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p853063 ) oraz tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p854324 ).

Powrót na konto realne ale tym razem ze 100 PLN u brokera XM ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p857399 ), 15 marzec 2017

To może zanim dojdę do opisywania tego co zamierzam tutaj dalej robić wyjaśnię kilka rzeczy na początek. Pierwszy raz dowiedziałem się o forex pod koniec wakacji 2014, chyba 14 albo 16 sierpnia założyłem pierwsze demo. Do tej pory na fx straciłem niewiele o czym pisałem tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p849803 ). Ten stan jest nadal taki sam do dziś. Nie traciłem głupio pieniędzy dlatego że wróciłem na demo. To był dobry krok. Tak w ogóle to zaczynałem tutaj z kwotą 20k ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/134357 ). Wtedy byłem kompletnie zielony i tylko dzięki temu że pewne osoby mnie tutaj powstrzymywały nie skończyłem jak większość początkujących. Zresztą można poczytać jaka ze mnie wtedy była gorąca głowa. Wypłaciłem przez ten czas 7500 PLN, więc stan tego konta na dzień dzisiejszy wynosi 12,5k. Co do tego większego konta jeszcze nie mam konkretnych planów, ale póki co zastanawiam się nad bardziej konserwatywnym podejściem. Jakoś nie śpieszy mi się do tracenia pieniędzy, i też za bardzo nie wiem co mam tam robić. Na razie otwieram tam tylko raz na 3 miesiące pozycje żeby nie nabijało mi prowizji za brak aktywności.

Zaczynam kolejny etap – będzie trwał 3 miesiące

Budżet 100 PLN / miesiąc, czyli łącznie 300 PLN przez te 3 miesiące. W tej chwili mam 250 PLN ponieważ dostałem bonus na start 100 PLN + 50 PLN czyli 50% bonusu do wpłaty. Zaczynam na spokojnie od następnego tygodnia. Nie będzie żadnych głupot, dopłacania, więc jeśli przelewaruje konto i zalicze wtope to wytrzymam do kolejnego miesiąca. Głównie ma mnie to nauczyć zarządzania kontem w dłuższym horyzoncie czasu, tutaj konkretnie w skali miesiąca, a cały plan rozłożony jest na 3 miesiące jak wspomniałem.

Jeśli skasuje konto wtedy wracam na demo, ale nie będę już tutaj wrzucał wykresów z demo. Tutaj od teraz obowiązuje plan na najbliższe 3 miesiące tj. kwiecień, maj, czerwiec 2017 i konto micro XM 100 PLN. Spróbuje jakoś rozsądnie zarządzać tym kontem przez miesiąc, najwyżej będę czekał do kolejnego żeby wpłacić 100 PLN i zacząć od początku jeśli wyczyszcze rachunek. Po tych 3 miesiącach zobaczę jak to wszystko wygląda po wynikach i jeśli będzie dobrze może zacznę prowadzić to większe konto i robić na nim pierwsze transakcje.

Plan jest moim zdaniem rozsądny. I zamierzam się go trzymać, więc spokojnie, nie dam ciała i na serio jeśli zaliczę wtope wróce na demo i poczekam do kolejnego miesiąca. Wiem że musze się jeszcze dużo nauczyć... i codziennie coś tam dłubie. Wczoraj przyszła książka, więc kolejny materiał do nauki, ale głównie chodzi tutaj o trening z wykresem.

I to tyle, zaczynam od następnego tygodnia pierwszy z 3 miesięcy planu.

Link do myfxbook nie jest już w stopce tylko po lewej stronie pod nickiem, w miejscu gdzie wstawia się WWW. Zobacze jak to będzie wyglądało po pierwszym miesiącu, ale na razie dźwignia 1:10 w kwietniu. Jeśli utrzymam konto podniosę do 1:25, potem jeśli będzie dalej w porządku to do 1:50, itd. Na razie jednak zaczynam od kwietnia z dźwignią 1:10 i tak cały miesiąc a potem się zobaczy.

Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

-rookie- pisze:Dzień 60/60

I tak oto dobiłem do końca planu, który polegał na poznawaniu techniki gry na geometrii wykresu oraz formacjach technicznych. Wszystko zaczęło się tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p850615 ), 29 stycznia 2017.

Następnie widząc że niewiele nauczyłem się przez pierwszy miesiąc postanowiłem kontynuować naukę na demo przez kolejne 30 dni o czym pisałem tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p853063 ) oraz tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p854324 ).

Powrót na konto realne ale tym razem ze 100 PLN u brokera XM ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p857399 ), 15 marzec 2017

To może zanim dojdę do opisywania tego co zamierzam tutaj dalej robić wyjaśnię kilka rzeczy na początek. Pierwszy raz dowiedziałem się o forex pod koniec wakacji 2014, chyba 14 albo 16 sierpnia założyłem pierwsze demo. Do tej pory na fx straciłem niewiele o czym pisałem tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p849803 ). Ten stan jest nadal taki sam do dziś. Nie traciłem głupio pieniędzy dlatego że wróciłem na demo. To był dobry krok. Tak w ogóle to zaczynałem tutaj z kwotą 20k ( http://forex-nawigator.biz/forum/resources/image/134357 ). Wtedy byłem kompletnie zielony i tylko dzięki temu że pewne osoby mnie tutaj powstrzymywały nie skończyłem jak większość początkujących. Zresztą można poczytać jaka ze mnie wtedy była gorąca głowa. Wypłaciłem przez ten czas 7500 PLN, więc stan tego konta na dzień dzisiejszy wynosi 12,5k. Co do tego większego konta jeszcze nie mam konkretnych planów, ale póki co zastanawiam się nad bardziej konserwatywnym podejściem. Jakoś nie śpieszy mi się do tracenia pieniędzy, i też za bardzo nie wiem co mam tam robić. Na razie otwieram tam tylko raz na 3 miesiące pozycje żeby nie nabijało mi prowizji za brak aktywności.

Zaczynam kolejny etap – będzie trwał 3 miesiące

Budżet 100 PLN / miesiąc, czyli łącznie 300 PLN przez te 3 miesiące. W tej chwili mam 250 PLN ponieważ dostałem bonus na start 100 PLN + 50 PLN czyli 50% bonusu do wpłaty. Zaczynam na spokojnie od następnego tygodnia. Nie będzie żadnych głupot, dopłacania, więc jeśli przelewaruje konto i zalicze wtope to wytrzymam do kolejnego miesiąca. Głównie ma mnie to nauczyć zarządzania kontem w dłuższym horyzoncie czasu, tutaj konkretnie w skali miesiąca, a cały plan rozłożony jest na 3 miesiące jak wspomniałem.

Jeśli skasuje konto wtedy wracam na demo, ale nie będę już tutaj wrzucał wykresów z demo. Tutaj od teraz obowiązuje plan na najbliższe 3 miesiące tj. kwiecień, maj, czerwiec 2017 i konto micro XM 100 PLN. Spróbuje jakoś rozsądnie zarządzać tym kontem przez miesiąc, najwyżej będę czekał do kolejnego żeby wpłacić 100 PLN i zacząć od początku jeśli wyczyszcze rachunek. Po tych 3 miesiącach zobaczę jak to wszystko wygląda po wynikach i jeśli będzie dobrze może zacznę prowadzić to większe konto i robić na nim pierwsze transakcje.

Plan jest moim zdaniem rozsądny. I zamierzam się go trzymać, więc spokojnie, nie dam ciała i na serio jeśli zaliczę wtope wróce na demo i poczekam do kolejnego miesiąca. Wiem że musze się jeszcze dużo nauczyć... i codziennie coś tam dłubie. Wczoraj przyszła książka, więc kolejny materiał do nauki, ale głównie chodzi tutaj o trening z wykresem.

I to tyle, zaczynam od następnego tygodnia pierwszy z 3 miesięcy planu.

Link do myfxbook nie jest już w stopce tylko po lewej stronie pod nickiem, w miejscu gdzie wstawia się WWW. Zobacze jak to będzie wyglądało po pierwszym miesiącu, ale na razie dźwignia 1:10 w kwietniu. Jeśli utrzymam konto podniosę do 1:25, potem jeśli będzie dalej w porządku to do 1:50, itd. Na razie jednak zaczynam od kwietnia z dźwignią 1:10 i tak cały miesiąc a potem się zobaczy.
Moim zdaniem zabrakło jeszcze jednego !!! zadaj sobie pytanie?
1. chcesz zarabiać czy
2. szukasz podniety
Jeżeli to pierwsze to poszukaj jaki bank da ci największy % w jednym roku i w założeniu powiedz sobie że o tyle chciałbyś
podnieść kapitał w (miesiąc, tydzień .... ttp.) i tego się trzymaj!
Jeżeli to drugie zostań na demo (po co tracić realne pieniądze)
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Chodzi o cele finansowe, że nadal ich nie mam w planie? Na tym etapie jeszcze tego nie biorę pod uwagę, tylko chce samą strategie i metode sprawdzić oraz to jakie będę miał wyniki na koniec miesiąca. Dopiero za 3 miesiące dodam ten element do planu. Na razie chodzi o szukanie dobrych setupów, dobrych miejsc do otwarcia pozycji i po prostu zbierania pipsów przy lewarze 1:10 na tym micro koncie. Wyniki w pipsach pokażą co jestem w stanie realnie wyciągnąć i jakie postawie sobie za te 3 miesiące cele. Na razie liczyłem sobie różne warianty zysku i ryzyka na papierze dla różnych strategii ale jeszcze do końca nie wiem na co się zdecydować, dlatego taka decyzja żeby sprawdzić siebie i metode na przestrzeni 3 miesięcy. Głównie będzie to gra z trendem D1/W1 + formacje techniczne + formacje harmoniczne. Będę wrzucał wykresy, więc będzie materiał do analizy. Na razie zbieram dane i doświadczenie przez te 3 miesiące, potem ocenie na co mogę sobie pozwolić.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2017, 09:42 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M.T.
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 29 mar 2017, 07:55

Re: next

Nieprzeczytany post autor: M.T. »

-rookie- pisze:Dzień 60/60



Jeśli skasuje konto wtedy wracam na demo, ale nie będę już tutaj wrzucał wykresów z demo. Tutaj od teraz obowiązuje plan na najbliższe 3 miesiące tj. kwiecień, maj, czerwiec 2017 i konto micro XM 100 PLN. Spróbuje jakoś rozsądnie zarządzać tym kontem przez miesiąc, najwyżej będę czekał do kolejnego żeby wpłacić 100 PLN i zacząć od początku jeśli wyczyszcze rachunek. Po tych 3 miesiącach zobaczę jak to wszystko wygląda po wynikach i jeśli będzie dobrze może zacznę prowadzić to większe konto i robić na nim pierwsze transakcje.

Plan jest moim zdaniem rozsądny. I zamierzam się go trzymać, więc spokojnie, nie dam ciała i na serio jeśli zaliczę wtope wróce na demo i poczekam do kolejnego miesiąca. Wiem że musze się jeszcze dużo nauczyć... i codziennie coś tam dłubie. Wczoraj przyszła książka, więc kolejny materiał do nauki, ale głównie chodzi tutaj o trening z wykresem.

I to tyle, zaczynam od następnego tygodnia pierwszy z 3 miesięcy planu.

Link do myfxbook nie jest już w stopce tylko po lewej stronie pod nickiem, w miejscu gdzie wstawia się WWW. Zobacze jak to będzie wyglądało po pierwszym miesiącu, ale na razie dźwignia 1:10 w kwietniu. Jeśli utrzymam konto podniosę do 1:25, potem jeśli będzie dalej w porządku to do 1:50, itd. Na razie jednak zaczynam od kwietnia z dźwignią 1:10 i tak cały miesiąc a potem się zobaczy.

z gory zakladasz ze skasujesz konto,na FX strach jest dobijajacy,nie mozna tak podchodzic do tego,malymi pozycjami do przodu dzien po dniu...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ujmę to tak. W ciągu tych 60 dni nauki moim celem podstawowym było odszukiwanie tych wszystkich formacji na wykresie i uczenie się techniki gry według tego ( uczenie się analizy technicznej ). Teraz jestem nastawiony bardziej na wynik w skali miesiąca. Dlatego to już nie będzie granie w ramach nauki danego setupu jak wcześniej tylko bardziej selekcja tego żeby zrobić dobry wynik. Żeby po prostu próbować na tym zarabiać. A dźwignia 1:10 to ograniczenie żebym tak szybko nie spalił konta, bo jednak sporo muszę się jeszcze nauczyć, poprawić skuteczność, organizacje, itp. Zobacze na koniec miesiąca jak to będzie wyglądać, wtedy albo zwiększe dźwignie, albo będę musiał dopłacić i zacząć kolejny miesiąc od nowa. Na razie jade na 100% tej dźwigni, czyli otwieram pozycje za wszystko co mogę na danym instrumencie przy lewarze 1:10. Na USDJPY mogę otworzyć 0.6 lota przy koncie 250 PLN http://www.xm.com/pl/forex-calculators/ ... calculator. Będę grał dalej tylko na EURUSD, GBPUSD, USDJPY jak do tej pory przynajmniej przez pierwszy miesiąc. Zobaczymy na koniec miesiąca jakie będzie saldo rachunku...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Pablo90 pisze:A gdybyś zamiast bawić się w forexy kupił sobie bez dźwigni kontrakt na S&P500 to jakbyś na tym wyszedł uwzględniając czas, który mógłbyś spożytkować inaczej?
Pablo, okazuje się że wyszedłbym na tym całkiem dobrze. Pionowa kreska to dzień w którym pisałeś post, czyli 23 stycznia 2017, a pozioma to cena po której potencjalnie mógłbym kupić ale wtedy nawet nie brałem tego pod uwagę. Teraz to sprawdziłem kiedy przeglądam dziennik... Tylko że 1 taki kontrakt bez dźwigni chyba kosztuje około 9000 PLN, więc wtedy miałbym tylko 2 kontrakty. I zysku netto tylko 600 PLN po takim czasie? Tak wychodzi mi z kalkulatora Dukascopy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Nie uwzględniłem ważnej zasady w tym planie ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p859477 ) jeśli chodzi o cele. Miesiące kwiecień, maj i czerwiec będą miały 4 tygodnie handlowe każdy. Moim zadaniem jest zrobić minimum 1 trejd na tydzień, czyli łącznie powinienem otworzyć minimum 4 pozycje w ciągu całego miesiąca. To jest ważna zasada ponieważ jeśli mam zwiększyć dźwignie w kolejnym miesiącu nie mogę siedzieć bezczynnie przez cały miesiąc i stwierdzić na końcu że konto wytrzymało, mam dalej 100 PLN więc sobie zwiększę dźwignie. Dlatego będę robił minimum ten 1 trejd na tydzień. Przy takim podejściu wszystko wyjdzie czy jestem w stanie zarabiać. Jeśli na koniec miesiąca stan konta będzie powyżej 100 PLN, zwiększę lewar do 1:25 i będę próbował w ten sam sposób działać w kolejnym miesiącu. Jeśli wynik będzie słaby, czyli wyzeruje konto albo skończę poniżej depozytu z początku miesiąca wtedy zaczynam kolejny miesiąc od nowa z dźwignia 1:10, dopłacę reszte żeby mieć znowu 100 PLN na rachunku i zacznę od początku. Chodzi o reguły które wymuszą na mnie otwieranie pozycji ale nie będą absurdalne, jak to że muszę codziennie grać. Mam ogromne braki, ale bezczynność mi nie służy bo wtedy nic nie robię, dlatego postanowiłem ruszyć z tym planem na kolejne 3 miesiące, a nie jak wcześniej pisałem zniknąć na kilka tygodni i ćwiczyć tylko na historii do póki nie zbuduje trading planu. To też będę robił między czasie ale bez możliwości handlu i sprawdzania siebie na realnym rynku nie mam motywacji do nauki i siedzenia przed wykresami na historii. Minimum 1 pozycja na tydzień to cel który mnie motywuje do pracy i jest jednocześnie rozsądny przy moich brakach...

Ok, chyba wszystkie istotne zasady dotyczące planu wyjaśniłem. Pozostaje robić minimum ten 1 trejd tygodniowo i wszystko się okaże gdzie jestem po wynikach na koniec miesiąca.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

I co chcesz ocenić po 4 trejdach w miesiącu? 4 wtopy pod rząd mogą się zdarzyć i co wtedy z założeniami? Co będzie z Twoją motywacją? Moim zdaniem biegacz uczy się biegając.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Zablokowany