next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@pol75 - pokusiłem sie dzis o taka pozycje na Daxie, rynek lawinowo zaczal schodzic w dol i zatrzymal sie na zniesieniu 88,6% ostatniego duzego swinga widocznego np. na H1 polaczonym ze wsparciem historycznym ceny. Cene obserwowalem na M5 i tam tez wyrysowaly sie dywergencje. Na macaniach poziomu bralem longi, po kolei BE, maly SL i wreszcie zalapalo, niestety do TP nie dotrzymalem, zamknalem na satysfakcjonujacym mnie zysku, oczywiscie balem sie uderzenia z gory i nie chcialem ponownie BE zaliczyc.
Pytanie do Ciebie - czy takie zagranie jest jak najbardziej w porzadku (w koncu to lapanie noza), powiedzmy, ze systemowe czy tez zwykly fart i szczescie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: next

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

https://comparic.pl/5-najpopularniejszy ... ntynuacji/

Znalezienie takich formacji trudne nie jest, ale gdy już taką masz to nie wchodzisz na pałę tylko schodzisz do niższych interwałów i tam szukasz wejścia a TP celujesz jak w te z wyższych i tutaj są rożne szkoły, wiele razy miałem tak ze działając w ten sposób mogłem brać zysk 30 pipsów w krótkim czasie i uciekać z rynku i kiedyś faktycznie tak robiłem ale obecnie mamy silne trendy na dolarze po trumpie to też branie 30 pestek uznałem za słabe chociaz np w tym tygodniu lepiej bym na tym wyszedł, 2 razy lepiej gdybym łykał szybkie 30 pipsów zamiast czekać na duzy ruch wiele godzin. Tutaj to już kwestia indywidualna dopasowana do psychy. Grając DT nie polecam korzystać z większych time frejmów jak Daily. Do tego formacja zawsze ma być z trendem bo nawet jeśli wejscie na niskim T-efie Ci nie wejdzie to jest ogromna szansa że cena wróci i wyjdziesz na zero dlatego trend to Twój przyjaciel. Można też szukać formacji występujących w danym przedziale czasowym, np między 7 a 10 rano gdy nie ma ważnych danych makro. Szukasz tylko formacji wystepujących w tych godzinach - to chyba trejding idealny który kiedyś sam stosowałem gdy pewna formacja Mi działała. Pracujesz 1-2 godziny i tyle, koniec. To jest właśnie ta wolnosc forexowa o ktorej tyle trąbia w reklamach. Wtedy grasz np w oparciu o H1 schodząc do m5. Mnie osobiście odpowiada D1 -h1. Tak Mi najwygodniej. Jest więcej czasu na zastanowienie, większa precyzja i spokój. Tyle w kwestii techniki. Psycha to juz inna bajka i portfel - indywidualna sprawa. Cholernie ważne aspekty. Handel musi się przede wszystkim opłacać.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

A gdybyś znał technike. Patrzysz o tu jest fajny swing , patrzysz na niego i nic nie robisz az nagle dobija rynek np do jakiegoś wsparcia/ oporu , dodatkowo robi jakąś formacje świecową i juz masz podstawy żeby wejść na korekte po swingu. Rozciągasz wtedy fibo i patrzysz gdzie są jakis ciekawe opory /wsparcia które by się pokryły np z fibo 38, 50, 61 czyli gdzie może dojść korekta gdyby formacja świecowa i opór/wsparcie zapoczątkował taką korekte. Mając w głowie technikę i wiedząc jak zachowują się pod fale w korektach czyli 5-3-5 albo 3-3-5 zaczynasz się przyglądać spokojnie wykresowi i w tym czasie możesz juz pozycje jakąś małą kontrolną brać i patrzeć jak zaczynają sie kształtować dołki i szczyty w korekcie i w odpowiednich miejscach dobierać pozycje piramidując na plusie zgodnie z chwilowym trendem. Ale umiejętność prowadzenia pozycji wynika z wiedzy technicznej.
irmentruda, pol pisał o tym w grudniu. Czy wejdziesz na początku korekty czy na jej końcu to już sam decydujesz, chodzi o umiejętność identyfikowania i wyznaczania tych punktów zwrotnych na wykresie ... (chyba)

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

irmentruda pisze:@pol75 - pokusiłem sie dzis o taka pozycje na Daxie, rynek lawinowo zaczal schodzic w dol i zatrzymal sie na zniesieniu 88,6% ostatniego duzego swinga widocznego np. na H1 polaczonym ze wsparciem historycznym ceny. Cene obserwowalem na M5 i tam tez wyrysowaly sie dywergencje. Na macaniach poziomu bralem longi, po kolei BE, maly SL i wreszcie zalapalo, niestety do TP nie dotrzymalem, zamknalem na satysfakcjonujacym mnie zysku, oczywiscie balem sie uderzenia z gory i nie chcialem ponownie BE zaliczyc.
Pytanie do Ciebie - czy takie zagranie jest jak najbardziej w porzadku (w koncu to lapanie noza), powiedzmy, ze systemowe czy tez zwykly fart i szczescie?

Takie zagranie jest idealne, bo poziom 88 daje najmniejszego stopa, którego ustawiasz pod 100 % zniesienia. Jak dojdzie do 100% to swing nie jest falą korekcyjną, tylko nową falą impulsową wiec nie ma się co kopać z rynkiem. Trzeba pamiętać jeszcze o jednej rzeczy, czyli o retestach takich poziomów. Wchodzisz kontrolną pozycją ,a na ponownym teście dokładasz pozycje. Dobrze by było jeszcze na takich poziomach zobaczyć jakąś formacje świecową. Oprócz tego wytrwałość, bo niekiedy rynek może nie zareagować od razu tylko np po kilku godzinach.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

rookie , udało Ci się dojrzeć na wykresie edka układ harmoniczny z zewnętrznym fibo 127. Czekałem czy to wyrysujesz, ale jest juz wieczór i nic nie wspominasz o tym wiec chyba nie zauważyłeś. Zrobiłem zrzuta od razu przy tworzeniu się tego układu i zobacz jak rynek to rozegrał. Były dwa testy szczytu idealnie i jeszcze jeden który już nie miał siły/ ochoty wchodzić tak wysoko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Na EurJpy tez jest układ harmoniczny ze 127. Dodatkowo widać 5 fal spadkowych i dywergencje. Jakieś ABC korekcyjne mogło by się wpasować. Popatrzę w niedziele na otwarciu jak będą wyglądać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

spojrzcie co szykuje sie na cadjpy, trzymiesieczna flaga i pytanie jak to zostanie rozegrane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
pol75
Gaduła
Gaduła
Posty: 259
Rejestracja: 27 kwie 2008, 18:30

Re: next

Nieprzeczytany post autor: pol75 »

Na UJ też duży układ harmoniczny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

pol75 pisze:Na UJ też duży układ harmoniczny.
Tylko to wypatrzyłem wczoraj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p854182 )

Śledze tylko 3 pary o których pisaliśmy na początku że wystarczą do nauki EURUSD, GBPUSD, USDJPY.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Dziś jest 27 / 30 dzień planu który zacząłem 30.01.2017 ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p850615 ) .

Ten post jest bardzo ważny ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p850751 ) . To było miesiąc temu, kiedy zaczynałem plan 30 dniowy. Czy przez ten czas robiłem takie opisy? Nie. Jest jeszcze wiele innych rzeczy które pominąłem albo tylko zacząłem lub spojrzałem do tego, chociaż miałem to zrobić.

Wiem już że będę kontynuował to co robię i zostanę na demo. W tym momencie przesuwam sobie termin, czyli jestem w tej chwili na 27 / 60 dniu planu. Pisałem o tym tutaj ( http://forex-nawigator.biz/forum/next-t ... ml#p853063 ) że może tak zrobie. Najbardziej drażni mnie w moim dotychczasowym postępowaniu oprócz głupot jakie tutaj pisałem że działam bardzo chaotycznie. Nie ma w tym co robię żadnego porządku. Głównie nad tym będę chciał popracować. Będę próbował uporządkować nie tylko sposób prowadzenia dziennika i siebie poprawiając błędy ale też mój trading - będę próbował stworzyć mój pierwszy trading plan bo już kilku rzeczy jestem pewny i wiem co mam robić, ale trzeba to wszystko jeszcze dopracować i uporządkować.

Jak będę miał zyski na demo, będę czuł że jestem gotowy i będę miał już plan gry to wtedy będę mógł myśleć o powrocie na realne konto...

Zablokowany