next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

sardo nunspa pisze:Dobrze, ucz się grać, to się chwali.
Wydaje mi się, że to chyba lepsze niż siedzenie bezczynnie teraz. Powinienem klikać, byle trzymać się tego MM które sobie założyłem. Im więcej trejdów tym więcej wniosków po spojrzeniu na wykres pod koniec dnia i doświadczenia z tego co po dzisiejszym dniu widzę. Wcześniej tego nie robiłem, ale teraz wydaje mi się to wcale nie głupie mimo że to overtrading i gra bez planu. Gram wg tego czego nauczyłem się do tej pory, ciężko mi trzymać się jakichkolwiek zasad skoro nie potrafie czytać dobrze wykresu... dlatego takie klikanie wcale nie jest złe dla mnie w tym momencie, ponieważ po dzisiejszym dniu widzę że czegoś mnie to jednak nauczyło. Dało mi to do myślenia teraz. A siedząc i analizując wykres niczego się nie uczę, to chyba jeszcze nie ten etap. Teraz muszę się "wyszaleć", wyczuć rynek i to jak rysuje się wykres kiedy mam otwartą pozycje.
sardo nunspa pisze:Wytłumacz mi tego buy około 16:20 eur/usd taka wisienka na samym szczycie tortu i buy?
Wtedy jeszcze nie wyglądało że zawrócą bo wybili szczyt w tym ruchu do góry.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: next

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

Słowo na środę
spróbuj nie wchodzić na szpile tzn rośnie, rośnie, rośnie i nagle pojawia się dłuższa świeca w górę - taka szpila , a Ty tam wchodzisz buy i tak samo z sell. Tak na oko więcej tych szpilek masz stratnych niż zyskownych.
Obrazek

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Na GBPUSD mnie troche przewiozło i potem spojrzałem na rachunek i było prawie 2 PLN straty, więc ostatnią pozycje zamknąłem ręcznie i skończyłem zabawe chyba 30 minut po otwarciu platformy ze stratą -2.07 PLN

Na demo też mam straty.

Nie wiem czy jest sens teraz wrzucać te śmieci. Chyba do końca tego miesiąca sobie daruje wrzucanie tego wszystkiego tutaj. To będzie takie powolne wykrwawianie się aż dotrze wreszcie coś do mnie...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

nie ludz sie ze na M1 cos zarobisz, szczegolnie z takim spreadem jak w XM ale obserwuj, patrz jak cena potrafi atakowac poziomy, jak przebija lub odbija sie, robi pullbacki itp.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Chyba nauczyłem się piramidować zysk.

Rano zaliczyłem 2 dobre trejdy, potem kilka wtop. I znowu udało mi się wejść na EURUSD, najpierw wszedłem za wcześnie i zamknąłem na stracie, ale potem ponowiłem wejście i pociągnęli w dół, wtedy zabezpieczyłem pozycje na BE i zacząłem otwierać na USDJPY. Na początku tez musiałem zamknąć szybko na stracie, ale potem ponowiłem wejście i musiałem uśredniać otwierając drugą pozycje niżej, jednak miałem ciągle wypracowany zysk na EURUSD co dawało mi ciągle bilans ogólny na rachunku na plus. Potem jeszcze dołożyłem czwartą na EURUSD ale już zamknąłem kiedy zawracali. W każdym razie to doświadczenie to kolejny krok do przodu ponieważ do tej pory nie potrafiłem tego zrobić a teraz mi się udało, co prawda fartownie ale udało się skończyć 4 pozycjami na zysku. Moim daniem to doświadczenie to krok do przodu jeśli chodzi o mój trading.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Chyba nauczyłem się piramidować zysk.
"Mamo ja latam! Mamo.... aaaaaaaa"

caciavita
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 06 sie 2013, 14:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: caciavita »

-rookie- pisze:Chyba nauczyłem się piramidować zysk.
dobry żart.Przynajmniej jest wesoło :564:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ale co się czepiacie, po tylu wtopach...
Ok, mentalnie nie nadaje się "dziś" do tradingu, ale może uda mi się to zmienić w najbliższych tygodniach...

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Ale co się czepiacie, po tylu wtopach...
Ok, mentalnie nie nadaje się "dziś" do tradingu, ale może uda mi się to zmienić w najbliższych tygodniach...
Trader pije dopiero po 20 :) chyba, ze jest FED, RBA albo RBNZ :)

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No właśnie prawie zarobiłem na browara dziś ale teraz przewaliłem troche :D

Zablokowany