next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:jesli moge doradzic to wez sie za setup opor/wsparcie z pullbackiem, latwo znalezc, dziala na wielu walorach, wrecz setup uniwersalny i wielokrotnie przecwiczony. bardzo ladnie swego czasu opisal ta strategie Fx-Kris.
Masz własne analizy albo wejścia w tymi metodami? Wrzucisz jakiś wykres tutaj?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

gbpjpy: staroc ale ostatni trejd (po prawej) pokazuje w miare ladnie o co mi chodzi. fx-kris zszedlby, z H4 na M15 i tam szukalby precyzyjnego wejscia na odrzuceniu poziomu. ja z pewnoscia musialem wchodzic na sell limicie.

gbpcad: tutaj wtopa ale ladnie widac jak rynek zachowuje sie w tej ramie czasowej tylko, ze moje zlecenie sell limit mialo byc 2 dni wczesniej a ja glupio załozylem swoje.

gbpcad2: tu ladne wejscie w pipke, tez sell limit.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Ok. A teraz nad czym pracujesz? Jakie błędy u siebie chcesz poprawić albo jakiej metodzie analizy poświęcasz najwięcej czasu? Co w ostatnich dniach, tygodniach robisz? Czego szukasz na wykresie?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

wheat: tutaj pokazalem, ze ewidentnie nie rozumialem co cena chce mi powiedziec a ja sam jestem uparty w swej glupocie

ed m5: tu na malym interwale probowalem cos powalczyc

euraud: czasami trzeba czekac na zajecie pozycji bo trend jest rozwlekly
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Ok. A teraz nad czym pracujesz? Jakie błędy u siebie chcesz poprawić albo jakiej metodzie analizy poświęcasz najwięcej czasu? Co w ostatnich dniach, tygodniach robisz? Czego szukasz na wykresie?
To wszystko co pokazalem to głownie 2015, w 2016 ograniczylem spekule z palca bo nie szlo mi totalnie, te pokazane trejdy to byly momenty, gdzie potrafilem sie zdyscyplinowac lub po prostu mialem szczescie w swojej glupocie. od 2017 wrocilem do manuala ale dalej mam problemy z dyscyplina i znow potrafie walnac na oslep chociaz rzadziej niz kiedys.

Na co patrze? na wykres Weekly, Daily, H4 i H1 przy czym na H1 ladnie widac takie pullbacki. Na Daily staram sie dojrzec kontynuacje trendu albo szeroka konsolidacje - pomoc maja mi w tym wstegi Bollingera i elementy Ichimoku.
I zeby bylo jasne - dalej jestem w ogolnym rozrachunku dwie srednie krajowe w plecy, mam stare auto i zoobowiazania.

znalazlem jeszcze jednego trejda na zmiane poziomow.
i jeszcze ropa.

teraz tak patrze, zaje.... mi wtedy szlo ale pamietaj, zawsze przychodzi taki dzien, ze cena zaczyna mieszac, zwodzic w gore w dol, to sa dni walki miedzy bykami i niedzwiedziami, wtedy do gry wchodzi kapital, ktory nie patrzy na price action, ichimoku, sma50 czy strefe SD, wtedy wchodzi kapital, ktory bierze pozycje bo jest tanio/drogo i dla nas technikow zaczyna sie mielonka, ktora nas wypluwa jak pijany student wczorajszego kebaba.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

jeszcze jedna taka sytuacje znalazlem, nawet ja wtedy ladnie opisalem, zwroc uwage, ze kilka dni wczesniej (9 lut) byla identyczna sytuacja.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Wiele z tego się nie dowiedziałem, heh. To już historia, a zaraz wykresy zaczną się ruszać. Jutro kolejny dzień. Na tym trzeba się skupić. Lepiej pomyśl jak rozegrać EURUSD albo USDJPY :)
Chart_EUR_USD_Hourly_plan_na_23.01.2017.png
Chart_USD_JPY_Hourly_snapshot.png
Myślisz, że USDJPY może odbić w górę od tych poziomów gdzie teraz jest?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

irmentruda pisze:I zeby bylo jasne - dalej jestem w ogolnym rozrachunku dwie srednie krajowe w plecy, mam stare auto i zoobowiazania.
Sprawdziłem swoje PITy z ciekawości jak to u mnie wygląda

2014 - strata -489,55 PLN ( pierwsza transakcja 2014.09.16 10:24:45, broker XM i wpłaty średnio po 100 PLN )

2015 - 794,81 PLN straty w XM + 518.07 straty w Dukascopy ( przeprowadzka do Dukascopy końcem kwietnia 2015 ) - strata łączna za ten rok -1312,88 PLN

2016 - -361.04 PLN - Mała strata ale też niewiele działałem.

2017 - Jest 23.01.2017. Jeszcze nie otwierałem pozycji w tym roku na koncie realnym.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Na dzień dzisiejszy daje to łącznie stratę w zaokrągleniu 2200 PLN. Tragedii nie ma. Już to kiedyś pisałem, ale powtórzę. Dobrze, że nie miałem na początku dostępu do większych pieniędzy. Tylko to mnie uchroniło przed większymi stratami. Przehulałbym wszystko i prawdopodobnie narobiłbym sobie długów w tamtym okresie. Stąd straty są niewielkie, bo nie mam też na to wielkich pieniędzy. W 2014 wpłaciłem 489 PLN, w 2015 łącznie około 3500 PLN, a w 2016 wpłaciłem 20.000 PLN. Gdybym miał więcej pewnie starty byłyby proporcjonalnie większe. Ale jednak dobrze, że nie miałem, ehhe.

Więc irmentruda, jak widzisz sytuacja tutaj podobna do Twojej.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

-rookie- pisze:Wiele z tego się nie dowiedziałem, heh. To już historia, a zaraz wykresy zaczną się ruszać. Jutro kolejny dzień. Na tym trzeba się skupić. Lepiej pomyśl jak rozegrać EURUSD albo USDJPY :)
Chart_EUR_USD_Hourly_plan_na_23.01.2017.png
Chart_USD_JPY_Hourly_snapshot.png
Myślisz, że USDJPY może odbić w górę od tych poziomów gdzie teraz jest?
ed - jak dla mnie czekam na zawrotke do poziomu 1,0715 i patrze co tam bedzie sie dziac, czy przebija w dol, czy odbija w gore. jesli w gore to wszedlbym, bo na Daily jak dla mnie ma jeszcze miejsce do 1,0850.

uj - w dół.

Ale tych dwoch par nie klikam z palca bo mam na tych parach automaty i nie chce mieszac swoich mysli, ze tu mam longi a tu shorty i fiksowac.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: next

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

ale nie masz z tych wykresow zobaczyc co bedzie dzis czy jutro tylko popatrzec czego szukac na wykresie.

i dlaczego masz rozgrywac danego dnia dana pare? załóż, że każdego dnia cena danego waloru dupi góra dół bez składu i ładu a Ty musisz tylko poczekać na moment kiedy to układa się w sensowny setup a nie trejdować na siłę. czy ktoś ze starszych i mądrzejszych kolegów zgodzi się ze mną?

Zablokowany