next

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
simon000111
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1064
Rejestracja: 18 cze 2014, 18:26

Re: next

Nieprzeczytany post autor: simon000111 »

same taśmy nic nie dadzą musi być jeszcze coś
To czy mam rację na rynku, sprawdzam spekulacją.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Wystarczą, tylko trzeba umieć ich używać.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Zostawiam na noc, żeby jutro nie zaczynać od 0, tylko mieć o czym myśleć.
USDJPYH1_.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: next

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Skąd ta pozycja? Na jakiej podstawie ją zawarłeś? Nie pamiętam co facet opowiadał o handlu przy pomocy taśm ale po mojemu nie powinno się tradować pomiędzy nimi.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

meylo pisze:Skąd ta pozycja? Na jakiej podstawie ją zawarłeś? Nie pamiętam co facet opowiadał o handlu przy pomocy taśm ale po mojemu nie powinno się tradować pomiędzy nimi.
Zielona - trend główny, Pomarańczowa - prowadzi cene, Niebieska - Nie mam pojęcia. Sugerował żeby grać wokół pomarańczowej - nad nią długie - pod nią krótkie. Prowadzenie do niebieskiej lub zielonej. Niebieska i zielona jeśli trzyma cene to grać właśnie między nimi chyba. Tym bardziej jeśli cena odbija od zielonej albo niebieskiej. Tutaj właśnie cena nie przebiła póki co zielonej, nie wybiła jej w dół, tylko wróciła do góry. Wykres ciągnie do góry, więc otworzyłem long. SL pod knotami. Sam cel otwarcia pozycji - po prostu nie chcę znowu popadać w stagnacje.

Dobra, żeby nie było. Kilka minut później widzę to na innych TF, zwłaszcza poziom SL na Daily wygląda nieciekawie i pewnie skończy się wybiciem SL. No ale dobra. Skoro spieprzyłem, to będzie kolejny przykład w jaki sposób działam. Już nic nie będę przy tym grzebał.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Heh
USDJPYH1_closed_SL.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Tez zagrałem UJ, ale nie słuchałem nikogo tylko zrobiłem to zgodnie z procedurami systemu,
TP osiągnięty.... i tym razem wyszło....

USDJPY.lmxM15.png
Mam wrażenie że jesteś w sytuacji gościa na tej łódce....

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

No trafiłeś z tym. To samo pomyślałem jackub wczoraj wieczorem, odniosłem takie wrażenie. Zaczynałem kilka dni temu od analizy wpisu pol75... Czytałem, uczyłem się, analizowałem i już wydawało mi się że coś ruszyło, kiedy zamykałem pozycje na zysku i było zielono na myfxbook. Zarabiałem. Potem zacząłem kombinować z chmurami MMD, z tym co pisał irmentruda... Wróce do tego co robiłem 18 i 19 stycznia.

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: next

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Jeszcze mam takie pytanie - jaka jest różnica w "braniu kontrolnej pozycji"? To coś związanego z psychiką? Chodzi o branie małych kontrolnych pozycji, gdzie potem próbujesz robić grid. Kiedy zaczynasz od małej pozycji pozwala to wyczuć siebie i rynek, daje czas na lepszą analizę zanim dołożysz do pieca?

jackub

Re: next

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Jeśli mnie pytasz to odpowiadam: nie wiem, system nad którym teraz pracuję ma setup, Jak się pojawia to zajmuję pozycję. Samo pojęcie kontrolenej pozycji dla mnie jest dziwne. Co niby chcesz skontrolować? Oznacza dla mnie jedynie że w chwili wchodzenia na rynek nie jesteś przekonany o słuszności decyzji o zajęciu pozycji i zmniejszasz ryzyko wkładając mniej kasy.... albo jestem przekonany albo nie. Nie mogę być przekonany w zasadzie, ale nie do końca...
Są metody zarządzania pozycją na zasadzie uśredniania pozycji w celu zoptymalizowania poziomu wejścia (nie klasyczny grid) ale tam nie jest nic kontrolne setup musi i tak być,

Zablokowany