Hedging po mojemu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Właśnie ja się dziwię, przecież tym można grać i w konsoli i trendzie - piramida w stronę domniemanego trendu, i jedno mocne zlecenie przeciwne które zabezpiecza całą akcję (lub odwrotnie). Wydaje mi się jednak że hedge powinien być wykorzystany do ograniczania strat, a nie do grania na dwie strony (jak autor journala). Bo prędzej czy później trzeba za darmowy obiad zapłacić.
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

T-REX pisze:Właśnie ja się dziwię, przecież tym można grać i w konsoli i trendzie - piramida w stronę domniemanego trendu, i jedno mocne zlecenie przeciwne które zabezpiecza całą akcję (lub odwrotnie). Wydaje mi się jednak że hedge powinien być wykorzystany do ograniczania strat, a nie do grania na dwie strony (jak autor journala). Bo prędzej czy później trzeba za darmowy obiad zapłacić.
Własnie używanie hedga tak naprawde nic nie daje. Jak coś co jest neutralne dla depo może cokolwiek wnieść do tradingu? Jak sie spojrzy na historie to w długo trwającym trendzie dokładane sa pozycje w nadziei, że trend zrobi korekte. Niczym sie to nie różni od uśredniania ceny. A zakładać to sobie można.

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Ja zlecilem napisanie EA na podstawie tego systemu i troszke je zmodyfikowalem i powiem ze dziala dobrze ale na parze AUDCAD ktora jest nonstop od lat w konsoli.

EA stawia codziennie na pivotach dziennych oczekujace w obie strony a TP kazdej oczekujacej na kolejnym pivocie dziennym.
Na koniec dnia usuwa wszystkie nie wykorzystane oczekujace, otwarte pozcycje pozostawia bez zmian i ustawia nowe oczekujace zgodnie z nowymi pivotami dziennymi.

Ten system i to EA bedzie dzialac latami ale para musi sie nonstop konsolidowac, czyli tak jak np audcad. Maly spread, plynnosc jest OK i mozna zarabiac.

EA ktore mam rowniez dziala na pivotach tygodniowych. Wtedy sytuacja jest prosta. W poniedzialek stawia zlecenia oczekujace na caly tydzien a w piatek o 22:00 usuwa te co pozostaly nie wykorzystane. Wtedy nawet komputer nie musi byc wlaczony 24/h oraz co najwazniejsze bardzo male ryzyko !!! - Z racji tego ze dystanse pomiedzy transakcjami sa spore wiec nie ma zageszczenia pozycji.

Nic nie trzeba recznie klikac i sledzic bo robot sam robi robote. Nie otwiera tez na oko tak jak autor robi ale w miejscach pivota a to daje jakos tam przewage i konkretna strategie. Na parze EURUSD jednak nie odpalam go, bo to nie ma sensu bo ona wczesniej czy pozniej jest trendowa.

drendriu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 485
Rejestracja: 28 maja 2011, 10:10

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: drendriu »

drendriu pisze:Problem powstał co zrobić z tą armią najemników z ISIS którzy brali udział po stronie amerykańskiej. W chwili rozejmu tak wielka ilość żołnierzy jest niepotrzebna w tamtym rejonie. Wg mnie Obamiasty poprzez flotę turecką przerzuca ich do europy po to aby zasilili w najbliższym czasie Bundeswerę:

Prezes Rafał Gawroński: straszna prawda o uchodźcach
https://www.youtube.com/watch?v=Y8rgbg0RFWo
Długo nie trzeba było czekać na potwierdzenie .....

Nowy szef MSZ Polski zaproponował utworzenie armii uchodźców
https://www.youtube.com/watch?v=4SfodB7 ... ploademail

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

koalafx pisze:Ja zlecilem napisanie EA na podstawie tego systemu i troszke je zmodyfikowalem i powiem ze dziala dobrze ale na parze AUDCAD ktora jest nonstop od lat w konsoli.

EA stawia codziennie na pivotach dziennych oczekujace w obie strony a TP kazdej oczekujacej na kolejnym pivocie dziennym.
Na koniec dnia usuwa wszystkie nie wykorzystane oczekujace, otwarte pozcycje pozostawia bez zmian i ustawia nowe oczekujace zgodnie z nowymi pivotami dziennymi.

Ten system i to EA bedzie dzialac latami ale para musi sie nonstop konsolidowac, czyli tak jak np audcad. Maly spread, plynnosc jest OK i mozna zarabiac.

EA ktore mam rowniez dziala na pivotach tygodniowych. Wtedy sytuacja jest prosta. W poniedzialek stawia zlecenia oczekujace na caly tydzien a w piatek o 22:00 usuwa te co pozostaly nie wykorzystane. Wtedy nawet komputer nie musi byc wlaczony 24/h oraz co najwazniejsze bardzo male ryzyko !!! - Z racji tego ze dystanse pomiedzy transakcjami sa spore wiec nie ma zageszczenia pozycji.

Nic nie trzeba recznie klikac i sledzic bo robot sam robi robote. Nie otwiera tez na oko tak jak autor robi ale w miejscach pivota a to daje jakos tam przewage i konkretna strategie. Na parze EURUSD jednak nie odpalam go, bo to nie ma sensu bo ona wczesniej czy pozniej jest trendowa.
To skoro jest w konsoli to mozna wyznaczyc strefy oporu i wsparcia. Ustawianie hedga to strata czasu bo dopóki ustawiony nie ma z niego ani zysku ani straty. Od razu stawiaj pozycje, S w okolicach oporu a L w okolicach wsparcia. Zyskasz na czasie

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

A gdzie to sie podział Filozofia? A tak "pyszczył" do wszystkich wcześniej. Że system taki świetny, wręcz Grall. Uszy po sobie i do norki?

goldtrader
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2015, 16:26

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: goldtrader »

Szkoda ze ten dziennik umarl....Wygladalo to wszystko obiecujaco a tu autor przestal pisac.
Co prawda rachunek real jego pracuje i widac ze gra na nim ale rachunki demo juz nie sa aktualizowane.
Szkoda ze tego glownego co prowadzil nie aktualizuje.

Mpapiez

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

goldtrader pisze:Szkoda ze ten dziennik umarl....Wygladalo to wszystko obiecujaco a tu autor przestal pisac.
Co prawda rachunek real jego pracuje i widac ze gra na nim ale rachunki demo juz nie sa aktualizowane.
Szkoda ze tego glownego co prowadzil nie aktualizuje.
To było do przewidzenia.
Jeden mocniejszy i dłużej trwający trend zeruje konto przy tej metodzie.
Daje sobie łapie uciąć, że jak by miał ramę czasową, że np. co 2 tygodnie niezależnie od wyniku zamyka wszystko, wyglądało by to o niebo lepiej.

goldtrader
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 30 lis 2015, 16:26

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: goldtrader »

Sprawdzilem teraz i konto DEMO jest aktualizowane to pierwsze wiec system wytrzymal te ruchy na edku wiec zle nie jest.
AudCad tez aktualizuje. Musi byc mniejsze gestosc pomiedzy pozycjami i wtedy jakos to idzie.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dokladnie, mniejsza ilosc pozycji i mozna z tym dzialac. ja przyjalem 2 pozycje dziennie, L i S na audcadzie i widze, ze to za duzo lub mam zbyt duza stawke lub zbyt odlegle TP. Efekt jest taki, ze mam bardzo duzo nierozliczonej straty i niewiele zysku. Filozof poszedl w tym kierunku, ze otwiera nastepna pozycje dopiero wtedy jak mu cos wejdzie na zysku.

ODPOWIEDZ