Red Ema Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Red Ema Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Kolejne wejście. W zasadzie takie samo.
Tam za szybko wskoczyłem na BE, bo troche za duża pozycja była.

Teraz zmniejszyłem minimalnie i wszedłem z ciasnym SL bo już miałem punkt odniesienia.
Na razie jest nieźle. Jeżeli do FOMC cena będzie powyżej 1.09 to wejście zostawie i będę liczył na to, że wystąpienie będzie gołębie.

Dziś nie ma co kombinować i się trzeba zabezpieczać jak najszbyciej, bo cały dzisiejszy dzień to będzie po prostu pozycjonowanie się pod FOMC, bo ci co mają znać, to już znają tekst przemówienia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Red Ema Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Udało mi się jeszcze raz podpiramidować zysk :)...
Mam otwarte tłuściutkie 0.3 lota i zabezpieczone sumarycznie na ~+7 euro.

Akurat wystarczy na żytnią jak mi to nie wejdzie. Gdyby zamknąć teraz to wpadło by +80 euro :)!
Musze przyznać że dniówka w okolicach 100 euro to bardzo przyjemna sprawa :mrgreen: .

Jak by mi się sprawdził scenariusz optymistyczny, że podbiją wysoko pod FOMC, a potem będzie gołebio to hohohoh :mrgreen:

Wejście zostawie tylko jeżeli będą 50-70 pipsów przed FOMC, bo na bank zabuja mocno i nawet jak mam racje, to mnie wytnie pewnie. Także 50 pipsów nad wejściami to minimum.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Red Ema Trading

Nieprzeczytany post autor: highend »

i o to chodzi - liczyc kasę, a nie procenty czy pipsy.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Red Ema Trading

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Zaczniesz obracać sporą kasą to się dowiesz że lepiej operować na % i pipsach. Nie emocjonujesz się że straciłeś 100k, tylko że poszło z dymem 10% albo 30 pips skupianie się na kasie jest bez sensu jak chcesz działać w długiej perspektywie.
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Mpapiez

Re: Red Ema Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Leonardo pisze:Zaczniesz obracać sporą kasą to się dowiesz że lepiej operować na % i pipsach. Nie emocjonujesz się że straciłeś 100k, tylko że poszło z dymem 10% albo 30 pips skupianie się na kasie jest bez sensu jak chcesz działać w długiej perspektywie.

Pewnie że tak, ja tutaj jako ciekawostkę napisałem o kwotach :)...
Niemniej jednak skubańce mnie wycieli i piramidka nie wyszła, a szkoda bo ~100 euro było.
Normalnie bym to dawno zamknął, ale że dziś FOMC i w tym tygodniu profit mam, chciałem sprobować wydusić więcej :).

Spróbuje może eLki zapakować jeszcze z niższych poziomów jeżeli pójdą na retest 1.08.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Red Ema Trading

Nieprzeczytany post autor: highend »

Leonardo pisze:Zaczniesz obracać sporą kasą to się dowiesz że lepiej operować na % i pipsach. Nie emocjonujesz się że straciłeś 100k, tylko że poszło z dymem 10% albo 30 pips skupianie się na kasie jest bez sensu jak chcesz działać w długiej perspektywie.
Co to jest spora kasa dla Ciebie?
U mnie jest tak, że jest pojęcie dniówki i tygodniówki.
I czy teraz czy za rok czy za kilka lat - wcale nie muszę obracać większymi sumami.

W sumie ja się skupiam bardziej na wejściach i wyjściach i wtedy nawet na kase nie patrzę. Rozmiar pozycji jest ustalony... itp. Cieszy mnie sam fakt, że coś poszło tak jak założyłem.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Red Ema Trading

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

24-32 mln zł to już całkiem sporo.

Ludzie różnie reagują na większą gotówkę procenty i pipsy wiele ułatwiają z psychologicznego punktu widzenia.

To jak nie patrzysz nawet na kasę to co piszesz że jest najważniejsza, jej liczenie xD? Czy dobre wejścia nie skutkują pipsami na plus? Wypłacać możesz i godzinówki jak będziesz miał z czego.
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Mpapiez

Re: Red Ema Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Leonardo pisze:24-32 mln zł to już całkiem sporo.

Ludzie różnie reagują na większą gotówkę procenty i pipsy wiele ułatwiają z psychologicznego punktu widzenia.

To jak nie patrzysz nawet na kasę to co piszesz że jest najważniejsza? Czy dobre wejścia nie skutkują pipsami na plus? Wypłacać możesz i godzinówki jak będziesz miał z czego.

Bez jaj :), jak bym miał 32 mln zł w gotówce, to bym nie próbował się w giełdy bawić, tylko na lokate, 4% rocznie i bym sobie wiódł baaaaaardzo spokojne życie.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Red Ema Trading

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

highend pisze:
Leonardo pisze:Zaczniesz obracać sporą kasą to się dowiesz że lepiej operować na % i pipsach. Nie emocjonujesz się że straciłeś 100k, tylko że poszło z dymem 10% albo 30 pips skupianie się na kasie jest bez sensu jak chcesz działać w długiej perspektywie.
Co to jest spora kasa dla Ciebie?
U mnie jest tak, że jest pojęcie dniówki i tygodniówki.
I czy teraz czy za rok czy za kilka lat - wcale nie muszę obracać większymi sumami.

W sumie ja się skupiam bardziej na wejściach i wyjściach i wtedy nawet na kase nie patrzę. Rozmiar pozycji jest ustalony... itp. Cieszy mnie sam fakt, że coś poszło tak jak założyłem.

Dla jednych będzie to kwota 1 mln zł dla innych większa. Ale w tym zakresie uważam, że Leonardo ma rację, Dawno temu aby niepotrzebnie się niestresować zysk/stratę ostawiłem w pkt. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Gdy w jednej transakcji będzie wchodził 10-20 lotami to zmieni podejście. :mrgreen: Najważniejsze, że do przodu. Ale przy tym sposobie grania jak nie rynek to broker się postara, aby nie było tak łatwo. W dziale FOREX nie ma czegoś takiego jak procent składany :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Red Ema Trading

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Głupie pytanie, głupia odpowiedź równie dobrze mogłem 100 mln wpisać pytał się co to jest sporo kasy dla mnie mam nadzieje że odpowiedź była satysfakcjonująca tylko nie bardzo wiem co ona wniosła do jego życia ;)

Z tymi lokatami to tak kolorowo nie jest, problem jest upchać kwotę ponad 100k na więcej jak 2%,
jak dają więcej to albo bank niepewny albo jakiś krótki okres tak by tylko klienta przyciągnąć.

Ciesze się że 2 na 3 osoby odpowiadające zgodziły się z moim zdaniem, ludzki mózg czasem ma problemy z długimi liczbami, a o styki trzeba dbać :)

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Zablokowany