Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Witam,

Postanowiłem założyć tutaj dzienniczek raz jeszcze.
Mineły bodajże parę latek odkąd zaczał mnie kręcić forex, jak podejrzewam zdecydowana większość z was, wtopiłem troszkę pieniążków, ale wciąż mnie to bawi :).

Po tych setkach, jak nie tysiącach godzin gapienia się w EUR/USD i sprawdzeniu kilku sposobów handlu doszedłem do paru wniosków, dot. DT na których oparłem swoją nową strategię.

1) Sprawa R:R, SL oraz TP

a) R:R w tej strategii u mnie wynosi 1:1 - Dlaczego ?

Ano dlatego że chcę mieć wyjściowo "równe" szanse na TP jaki na SL.
To moja strategia gry, w tym miejscu ma mi dawać przewagę, gdzie % prawdopodbieństwa będę przeciągał na swoją stronę. Możecie wierzyć lub nie, ale gdybyście otwierali zlecenia 1:1 mając 0 wiedzę na temat forex'a, to finalnie wyszlibyście na zero. Dlaczego ? Ano dlatego że jeżeli nie ma żadnych zakłóceń specjalnych, to wszystkie cechy w naturze układają się w tzw. rozkład gauss'a. więcej szczegółów tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozk%C5%82ad_normalny
Generalnie moim zadaniem jest przesunąć ten dzwonek za pomocą zakłoceń specjalnych (moja strategia) jak najbardziej w prawo.

b) SL & TP - 13 pipsów...

To może zakrawać o scalping, ale nie o to tu chodzi. Jeżeli chodzi o SL, to zauważyłem, że jeżeli początkowo w DT zlecenie wejdzie na -10 pipsów, to w 80% przypadku jest to i tak stracone i generalnie i tak to było złe wejście.
3 pipsy zostawiam marginesu - ot tak.

c) Nieszczęsny TP - Zarówno wiekszość z was, jak i Ja, największy problem mam z wzięciem pieniędzy. Często grałem bez TP, co w najlepszym wypadku przy nawrotce kończyło sie na BE. Chyba nic bardziej nie boli, niż zyskowna pozycja przechodząca w stratną prawda ?:) Dlatego moja strategia zakłada kończenie za pomocą TP i ponownym wejściem niżej. Dlaczego 13 pipsów ? Średnie szarpnięcie na DT wynosi 25 pipsów. Po prostu chce aby mój TP zawarł się w tym szarpnięciu przed cofnięciem.

d) Fundamenty - Nie uznaję ich - w tym sensie że ja ich nie neguję, ale wiem że mi pojawienie się danych nic kompletnie nie daje. Żyję już trochę na świecie i wiem że jak się ma pieniądze, to można dużo załatwić.
Grube ryby często mają informację wcześniej o wynikach danych, więc układają się pod nie, a my jak je odczytamy, to karty są już rozdane - więc po co się stresować ? A to jest dodatkowy sygnał który trzeba filtrować.

2) STRATEGIA WEJŚĆ

Założenia:

Generalnie gram na M15 i M5 jako pomocniczo. Trend mi wyznacza średnia główna oraz tzw "wodzik".
Moja strategia głównie opiera się na średnich EMA.
Również respektuję linię trendu i ich przebicia (wszelkie trójkąty itp).
W dłuższej perspektywnie patrze na M15, w ciągu gry na M5. Dlaczego te interwały ?
Wyższe (zwłaszcza H1) są często manipulowane przez zawodowców - chodzi tutaj o świeczki, o czym się mogłem brutalnie dziś przekonać :))...

Jeżeli chodzi o S/R - Za istotne uznaje tylko aktualne daily low and high zwłaszcza przed otwarciem danej giedły.
Klasycznych nie uznaję - tutaj również dochodzi do dużych manipulacji.
Ja jako S/R traktuję okrągłe liczby, dlatego że nawet dla tych panów z dużych banków, te wartości mają ogromne odziaływanie psychologiczne, a najważniejszym pływającym S/R jest dla mnie EMA.

Moment wejścla:

Z trendem:
Zgodność średnich na M15 i M5. Wejście na M5 lub M15 pod okrągłą liczbą lub gdy wodzik dostanie po mordzie :).
Z założenia czerwona EMA ( opór) nie powinna zostać przebita.

Przeciw trendowi: Najcześciej na mocniejszej okrągłej liczbie. Często wodzik na M5 będzie dawał oznaki słabości tj. zostanie kilka razy podziurawiony i położy się plackiem :)...


Wielkość kapitału::

To nie ma większego znaczenia. 13 pipsów odpowiada mniej więcej 2% aktualnego stanu kasy.
Ryzyko ? 2-4%. W zależności od własnego przeczucia, będę wchodził pojedynczo lub podwójnie.


PO CO TO WSZYSTKO ?:)

Być może sama myśl do tego, że również będę musiał publikować swoje "fail'e" będzie mnie motywować do lepszej gry i trzymania się zasad. Chciałem tylko dodać, że moja strategia pokrywa się ze strategią gościa, który osiągnał w życiu spory sukces na Forexie. Facet już swoje lata ma i się po prostu podzielił swoją wiedzą. Jak się komuś chce szukać to pod tym hasłem: The M15 dance manual. Taniec w około pewnej wartości chyba najlepiej opisuje to, o co mi chodzi. Również chciałbym kiedyś mieć z tej zabawy również dobre pieniądzę.
W końcu wielu ludzi sukcesu mówi, rób to co lubisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować ! :)

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Zestawienie 5 wejść w tym:

3 - zamknięte profitem, gdzie jedno wejście było podwójne -> 2%+2%+4%=8%
1 - zamknięte stratą - -2%
Wynik: +6%
1 - zlecenie aktualnie otwarte.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Zestawienie 2 wejść w tym:

1 - zamknięte z profitem + 4%

1 - otwarte

Szczegóły na obrazku.


Ps. Konto oczywiście jest live.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Witam po obiadku :)...

Zestawienie kolejnych dwóch wejść:

1 - zamknięte profitem +4%

2- otwarte


Ps. Aktualnie wszystkie wejścia dziś będą z podwójną siła, dlatego że dziś profit jest już spory i może pokryć ewentualną wtopę.

Na ten moment +14% w dniu 14.10.2014.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Widzę, że ile cinkciarzy ;) tyle podejść, poglądów i wizji na temat forexu, giełd itp. Ale podobno dzięki temu istnieje płynność i zawsze znajdzie się ktoś kto chce kupić lub sprzedać i każdy w momencie transakcji uważa, że robi interes życia:)

Już gdzieś spotkałem się z takim podejściem RR jako 1:1 i ponoć to była "pełna profeska" czyli żadne tam szkoleniowe "musisz mieć ryzyko/premia minimum 1:3 bo inaczej wylecisz z rynku".
Będę się przyglądał, myślę, że dużo podpatrzę i nauczę się.
Pzdr.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

irmentruda pisze:Widzę, że ile cinkciarzy ;) tyle podejść, poglądów i wizji na temat forexu, giełd itp. Ale podobno dzięki temu istnieje płynność i zawsze znajdzie się ktoś kto chce kupić lub sprzedać i każdy w momencie transakcji uważa, że robi interes życia:)

Już gdzieś spotkałem się z takim podejściem RR jako 1:1 i ponoć to była "pełna profeska" czyli żadne tam szkoleniowe "musisz mieć ryzyko/premia minimum 1:3 bo inaczej wylecisz z rynku".
Będę się przyglądał, myślę, że dużo podpatrzę i nauczę się.
Pzdr.
Kiedyś grałem tylko1:2 ale bardzo często miałem sytuację gdzie cena szła w moim kierunku, mineła "1" i zaczeła wracać. Kończyło się to albo stratą albo be+1. To jest bardzo frustrujące i obciążające dla psychiki. ch

Uzasadnienie "fachowców" dla RR 1:2 jest takie, abyś zarabiał nawet jak przegrywasz.
Tylko tu właśnie jest słowo klucz. 50% skuteczność to żadna skuteczność.
Bo wtedy sam siebie oszukujesz że podejmujesz dobre decyzje. Wtedy dokładnie podejmujesz losowe decyzje. Skuteczność poniżej 50% oznacza że strategia jest zła i wprowadza zakłócenia do rozkładu normalnego. Każda powyżej 50% oznacza że wprowadziłeś impulsy które przesuwają rozkład w stronę zarobków i to jest OK.

Zrobiłem prosty rysunek, wyjaśniający mój punkt widzenia i uzasadnienie dla RR-1:1.
Być może coś z tego zrozumiesz :).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mariusztrader
Gaduła
Gaduła
Posty: 112
Rejestracja: 03 gru 2012, 22:29

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: mariusztrader »

Mpapiez pisze:Witam,



1) Sprawa R:R, SL oraz TP

a) R:R w tej strategii u mnie wynosi 1:1 - Dlaczego ?

Ano dlatego że chcę mieć wyjściowo "równe" szanse na TP jaki na SL.
To moja strategia gry, w tym miejscu ma mi dawać przewagę, gdzie % prawdopodbieństwa będę przeciągał na swoją stronę. Możecie wierzyć lub nie, ale gdybyście otwierali zlecenia 1:1 mając 0 wiedzę na temat forex'a, to finalnie wyszlibyście na zero. Dlaczego ? Ano dlatego że jeżeli nie ma żadnych zakłóceń specjalnych, to wszystkie cechy w naturze układają się w tzw. rozkład gauss'a. więcej szczegółów tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozk%C5%82ad_normalny
Witam,

Ku woli ścisłości, na forex, jak i na innych rynkach czy też w kasynie, grając losowo z RR 1:1, statystycznie nie masz prawa wyjść na zero. Dzieje się tak, ponieważ otwierając transakcję zaczynasz od kosztów- spread, prowizja. Dajmy np. koszt otwarcia transakcji na EURUSD to 2 pipsy, a Ty masz TP=13 (ok.15%), czyli Twoje szanse na wyjście na zero spadają.

Pomijając tą nieścisłość, przyznaję, że sam rozważałem takie rozwiązanie...

Trzymam kciuki :564:
"Nie ma rzeczy niemożliwych, istnieją jedynie trudne do zrealizowania"

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

mariusztrader pisze: Witam,

Ku woli ścisłości, na forex, jak i na innych rynkach czy też w kasynie, grając losowo z RR 1:1, statystycznie nie masz prawa wyjść na zero. Dzieje się tak, ponieważ otwierając transakcję zaczynasz od kosztów- spread, prowizja. Dajmy np. koszt otwarcia transakcji na EURUSD to 2 pipsy, a Ty masz TP=13 (ok.15%), czyli Twoje szanse na wyjście na zero spadają.

Pomijając tą nieścisłość, przyznaję, że sam rozważałem takie rozwiązanie...

Trzymam kciuki :564:
U mnie koszt to około 1 pips. Oczywiście masz rację, ja to chciałem uprościć jak najbardziej i powiedzmy pomijam fakt spreada, założeniem że w momencie wejścia+spread to jes właśnie środek mojej transakcji i granic SL oraz TP.
Poza tym wg. mnie żeby nie obciążać się bardzo psychicznie, skuteczność wejść powinna wynosić minimum 70-75%.

Kolejne wyniki 2 transakcje:

1 - stratna - 4% <-- wraz ze zbliżaniem się do SL stosowałem tzw. Piramidowanie wsteczne. SL był sztywny dlatego wrzuciłem aż 3 pozycje.
Dlaczego tak ? Tak jak założyłem wcześniej podjałem ryzyko 4%, z tym że ryzyko otwarcia było 2%, potem + 1,5% i na końcu jakieś 0.5%. Finalnie około 4%. Liczyłem na odbicie od 1.2650.

1 - otwarta - szczegóły na obrazku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Dobra - na dziś wystarczy.
Czas na podsumowanie dnia.
Ostatnie zlecenie mi wywaliło też - nie ma co się rozczulać :).

Wykonałem 8 zleceń gdzie:
5 z nich było zyskownych.
3 z nich są stratne :(

Skuteczność moich wejść wyniosła 62.5 %.
Nie jest to wynik który mnie satsfakcjonuje...
Profit około 6% Cieszy natomiast fakt że dzień kończe z zyskiem.

Aktualnie jest otwarta 1 pozycja. Będzie ona liczona do jutrzejszego dnia.

Wnioski: Początkowe wejścia były OK. Później zdaje się że wpadłem w pułapkę konsolidacyjną.
Zdaje się ze z powodu bardzo ciasnego SL'a muszę bardziej uważać na to, gdzie wchodzę.

Mpapiez

Re: Pechowa 13-nastka :) Day Trading

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

Dzień dobry bardzo,

Nocne wejście również okazało się stratne. Azja poszła dołem.
Zostaje to dopisane do dzisiejszego dnia.

2 kolejne pozycje:

1- wejście - 6% - odszedłem od własnych zasad na moment i oto finał.
Niemniej jednak rynek zrobił mnie w jajo na tej mini konsolidacji. Mój ciasny SL tego nie wytrzymał.
Generalnie pasmo wczorajszych niepowodzeń to efekt overtradingu. Spróbuję się ograniczyć z ilością wejść.

2 - otwarte S.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Zablokowany