Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Witam wszystkich przepraszam za trochę dziwny tytuł posta , ale zależy mi na tym aby więcej osób przeczytało bo a nuż rozwiąże się mój problem .
Ale do rzeczy - postanowiłem napisać przed świętami bo być może wiele osób mając czas zacznie się zastanawiać - i co dalej ?
Dla niektórych problem który opisze pewnie jeszcze nie istnieje - ale z czasem ?
Wyobraźmy sobie że każdy kto czyta forum po jakimś czasie dopracuje się własnej strategii , zarobi pieniądze itd.. - czego wszystkim życzę i w pewnym momencie dojdzie do wniosku że lata uciekają , zdrowie już nie to - może by tak komuś to przekazać - jak firmę z pokolenia na pokolenie - przecież to też praca i jak ktoś będzie miał wyniki to szkoda zostawić tak samo jak dobrze prosperującą firmę .
Ktoś powie - rodzina , dzieci ? owszem , ale forex , giełda to specyficzna działka i nie każdy się do tego nadaje . I co wtedy ?

Ok - to do sedna
Mam równo 50 lat / nie mam nic wspólnego z żadnym uczestnikiem tego forum w tym wieku :) /
Na giełdzie od pierwszego dnia istnienia od 1991 roku a na forexie od 1996 roku - do tej pory mam ten sam założony wtedy rachunek i wyciągi - może miałem szczęście bo i broker nie upadł i nigdy żadnego problemu z nim nie miałem.
Przez ten czas dorobiłem się własnego systemu , pół automatyczny , niestety wymaga człowieka .
Czasami potrzeba sporo czasu aby mu poświęcić a czasami ładnie daje odpocząć radząc sobie sam , wystarczy tylko kontrolować .
Zyski stabilne około 3 do 5 procent dziennie - dużo jak dla mnie , i ja nie kumuluje zysków tylko wypłacam codziennie , a ponieważ rachunek nie jest mały więc zysk też.
I tu pojawia się problem - postanowiłem w wakacje że od Nowego Roku kończę z taką pracą , a przez te kilka miesięcy znajdę następcę .
I nie znalazłem :(
Wiem , pewnie wymagania mam za duże ? Może - bo w dzisiejszych czasach pracowitość , sumienność , odpowiedzialność , uczciwość , a przede wszystkim trzymanie języka za zębami to rzadkie cechy .
Nauka kogoś od zera - owszem , ale to trzeba dużo czasu poświęcić jak ktoś nie zna nawet platformy MT4.

Może tu się ktoś znajdzie ? Kogo szukam ?
1.kogoś kto chce się poświęcić przez kilka lat forexowi
2.kto ma te cechy jak wyżej napisałem - dla kogo jasnym jest że pracuje się tyle ile wymaga rynek - czasem godzinę a czasem cały dzień
3.kogoś kogo nauczę i dam wszystko , a który potem razem ze swoim kapitałem będzie pracował na moim również
4.nie szukam chętnych na szkolenie
5.nie mam zamiaru niczego sprzedawać
6.po nauczeniu dam - mogę dać - zależy od uzgodnienia - swoje środki na rachunek tej osoby aby było jasne i przejmie ona inwestowanie swoje i moje

Mogę nauczyć prawie każdego kto coś wie o forexie , system nie jest uznaniowy więc nie ma problemu.
Nawet oferuję darmowy nocleg na czas nauki w moim domu jakby ktoś potrzebował.

Gdzie problemy że nie ma odpowiednich kandydatów?
1.nie interesuje mnie ktoś kto generalnie się boi wszystkiego
2.nie interesuje mnie ktoś kto "chce spróbować " czyli najlepiej nauczyć się , poznać co się da , a potem - to ja wolę na swoim tylko inwestować ? I co wtedy ? przecież nikogo nie zmuszę do pacy a z niewolnika nie ma pracownika - wiedzy nie odbiorę itd..
3.nie szukam też pracownika - ktoś kto nie ma nawet najmniejszego kapitału do inwestowania który wystawi na ryzyko razem z moim nie będzie odpowiednio pilnował rachunku - bo " w końcu to i tak nie moja strata "
Mógłbym jeszcze wymieniać dalej , ale i tak już długi post wyszedł więc kończę .

Jak to zrobić aby znaleźć prawie klona :) ?
Może ktoś ma pomysł - urząd pracy odpada , zostało forum jako chyba odpowiednie miejsce.
Mam marzenie na Nowy Rok aby poświęcić się swoim hobby , a ktoś za solidną wiedzę i chyba też zapłatę znajdzie swój sposób na życie z forexem i mnie będzie informował na koniec dnia ile przelał pieniędzy na konta - czy to tak dużo ?
Ktoś podpowie jak taką osobę znaleźć , jak się zabezpieczyć aby nie zostać frajerem który po kolei przez najbliższy rok albo więcej będzie uczył kolejne osoby , podawał system na tacy , a na końcu i tak robić będzie sam ?
Jeżeli niejasno albo ktoś ma jakieś propozycje to można pisać w wątku lub na prv.

Jeszcze raz tylko dla podkreślenia i szkoda czasu :
nie udzielam szkoleń , nie sprzedaję systemu - szukam można powiedzieć wspólnika.


padło pytanie , więc pewnie niejasno wytłumaczyłem więc od razu dodaję :

Napisz jaka jest zakładana 'lokalizacja' współpracy (chodzi oczywiście o miasto).

ja nie zakładam że ktoś musi u mnie pracować
może to robić u siebie do momentu kiedy stwierdzi że wszystko jest jasne , a ja zostaję dostępny w razie pytań zawsze w kontakcie
napisałem że mogę kogoś przyjąć za darmo nawet do domu na czas nauki , nie na stałe :)
i nie wyobrażam sobie że cała nauka zajmie więcej niż miesiąc , góra dwa
Ostatnio zmieniony 19 gru 2013, 14:13 przez fxjk11, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Witam rówieśnika. Ja na szczęście nie mam takiego problemu. Moje dwa bąki regularnie oglądają już wykresy. Gdy czekam w szkole to ich koledzy podchodzą do mnie i lukają na tablet. Już wiedza co to trend świeca, wykres słupkowy. Ja myślę, że zarażenie dzieciaków za młodu pozwoli im w przyszłości wejść w dorosłe życie już z narzędziem do zarabiania. A co więcej będą chcieli robić, to już ich sprawa. FOREX da im stabilny zarobek, reszta (ewentualna praca) to będzie rozwijanie swoich pasji.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

Awatar użytkownika
Tadzio
Gaduła
Gaduła
Posty: 89
Rejestracja: 23 wrz 2012, 21:13

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: Tadzio »

A jak Ci się zgłosi 50 osób - jak Będziesz przeprowadzał selekcje.
:568:

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Tadzio pisze:A jak Ci się zgłosi 50 osób - jak Będziesz przeprowadzał selekcje.
:568:
to akurat nie problem bo od nadmiaru głowa nie boli
to tak jak ze sportem im więcej ludzi go uprawia tym większe szanse że znajdziesz mistrza

do tej pory to było tak - zainteresowany właściwie każdy kto do domu przychodził czy też widział że coś robię , albo znał
ostatnio zacząłem proponować że szukam kogoś kogo nauczę wszystkiego , dam swoja kasę i biorę ryzyko na siebie , ważne aby przestrzegać tego co ustalimy
efekt?
1-znudzony po kilku dniach
2gi-boi się każdej transakcji , zanim się zdecyduje wcisnąć klawisz to 10 minut
3-ci nie zdążył w poniedziałek bo się impreza przedłużyła a w piątek akurat się umówił już i nie da rady
i tak by można wymieniać - już nie liczę opowieści o tym co robię i ile zarabiam od różnych ludzi , bo ktoś się musi podzielić newsem na mieście
raz się zdenerwowałem bo całkiem sobie nieźle radził i wydawało mi się że coś z tego będzie
ale okazało się że gra sam teraz na swoim rachunku - co prawda systemu nie dałem do ręki ale przecież kto inteligentny większość i tak załapie - stąd moja duża rezerwa do każdego bo strasznie nie lubię jak mnie ktoś wykorzystuje od początku i z takim założeniem się zjawia
do tej pory prowadzę rachunek demo na którym te osoby próbują - specjalnie ten sam , nawet można z podglądu zobaczyć jakie dziury czasowe ma bo akurat nikogo nie ma
pożyjemy zobaczymy czy ktoś się zgłosi , są święta , Nowy Rok - a nuż ktoś będzie szukał natchnienia a wtedy się zobaczy , można każdemu założyć rachunek z 1000 na przykład - ja uruchamiam system aby go nie znały te osoby , a wykonują tylko to co jest potrzebne - albo inaczej , to już kwestia uzgodnienia
z tłumaczeniem raczej nie mam problemu, każdy przyznawał że wszystko jest jasne , ale jakoś potem ciężko

-- Dodano: czw 19-12-2013, 14:50 --
Adrianoforex pisze:Witam rówieśnika. Ja na szczęście nie mam takiego problemu. Moje dwa bąki regularnie oglądają już wykresy. Gdy czekam w szkole to ich koledzy podchodzą do mnie i lukają na tablet. Już wiedza co to trend świeca, wykres słupkowy. Ja myślę, że zarażenie dzieciaków za młodu pozwoli im w przyszłości wejść w dorosłe życie już z narzędziem do zarabiania. A co więcej będą chcieli robić, to już ich sprawa. FOREX da im stabilny zarobek, reszta (ewentualna praca) to będzie rozwijanie swoich pasji.
no właśnie , nie masz żadnej gwarancji że będą chcieli to robić , a jeżeli nie potraktują tego jako pracy tylko z doskoku aby coś przyrobić to raczej szkoda czasu - no chyba że zostawisz im 100 mln to udowodnią ci jak zarobić milion
a tak przy okazji gdzieś wyczytałem że od 32 lat grasz na walutach - możesz napisać mi gdzie przed 2003 rokiem , w latach dziewięćdziesiątych grałeś ? u którego brokera pierwszy rachunek i w którym roku i ilu brokerów i jakich po drodze zmieniłeś i dlaczego ?
gdzieś też czytałem że w 2001 roku jak był zamach to nie grałeś ? jaki to był broker i jak się zachował wtedy po zamachu
pytam bo czasami piszę artykuły do czasopism o walutach a mało ludzi jest sprzed xtb z którymi można pogadać na ten temat więc wykorzystam okazję jeśli pozwolisz , a pewnie kogoś taki temat też zainteresuje

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Powiedzmy, że tak na prawdę to wszystko rozpoczęło się w 1980 roku. Po prostu stałem pod Pewexem. I to była moja gra walutami. Ahhh człowiek się roztkliwia, bezpośredni kontakt z klientem, emocje. Potem dwa kantory. Z polskich brokerów już w formie gry elektronicznej (ha ha ha) to chyba w połowie poprzedniej dekady XTB. Z zagranicznych kiedyś Oanda, FinFOrex, FX Pro. Obecnie FOREX BRE ECN, BOSSAFX i jeden zachodni. Ale w sumie to nie wiem czy o obecnych mogę pisać, aby nie było kryptoreklamy.

-- Dodano: 19 gru 2013, 14:24 --

Zresztą z tzw. branży cinkciarskiej przeszło sporo osób. Wiele z na prawdę niezłymi wynikami tak jak bracia Ganczarowie i właściciel LimuzynXXL z Warszawy. Ci co zdecydowali się na alkohol i panienki wypadli na stałe i nie byli w stanie zaadaptować sie w nowych okolicznościach przyrody. :mrgreen: Ja też na początku się zastanawiałem, jak wygląda handel przez komputer. Co do zasad i prawideł to kursy walut zachowują się identycznie. Kto inny jest dostawcą dźwigni finansowej. Tylko jest jedna kolosalna różnica. Teraz każdy może podjąć próbę trejdowania i zarabiania na walutach. Kiedyś jak sam wiesz bez wprowadzającego i kasy dla tych co cie przyjmowali się nie obyło. Mało tego pamiętam jak przez pierwszy rok robili mi sprawdziany. A teraz cinkciarz kojarzy sie jedynie z zakapiorem i oszustem. Tamte czasu już nie wrócą i młodziez bezpowrotnie straciła nasze zabawy po realizacji zysków. Dancingi, kobiety no i sporo alkoholu. Teraz alkohol chyba został wyparty przez narkotyki. Dobra jadę na zakupy odezwę się, bo zbyt sentymentalnie się zrobiło. :mrgreen:
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

HubGab
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 55
Rejestracja: 03 paź 2013, 14:14

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: HubGab »

Szkoda że nie mam takich znajomych/rodziny jak wy :(

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

HubGab pisze:Szkoda że nie mam takich znajomych/rodziny jak wy :(


Tylko nie mów, że jesteśmy dziadkami. :D Ja na razie mam młodych synów, bardzo późno zacząłęm. Najpierw musiałem się wyszaleć. Ale nie martw się, świat FORE stoi przed toba otworem i możesz zapisywać puste dotychczas karty. Fajnie jest dojść samemu do sukcesu zawodowego i finansowego.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Adrianoforex pisze:
HubGab pisze:Szkoda że nie mam takich znajomych/rodziny jak wy :(


Tylko nie mów, że jesteśmy dziadkami. :D Ja na razie mam młodych synów, bardzo późno zacząłęm. Najpierw musiałem się wyszaleć. Ale nie martw się, świat FORE stoi przed toba otworem i możesz zapisywać puste dotychczas karty. Fajnie jest dojść samemu do sukcesu zawodowego i finansowego.

Panowie ale mam prośbę aby nie zaśmiecać , pogadać sobie na prv , a tutaj raczej trzymać tematu jak ktoś ma jakieś pytania lub pomysł bo chciałbym od Nowego Roku coś zrobić w końcu
a już kilka fajnych rozmów odbyłem , a to tylko kilka godzin

przy okazji bo najczęstsze pytanie - na ile dobrze trzeba umieć inwestować ?
nie trzeba , ja mam nauczyć swojego systemu i ktoś ma się dokładnie tego trzymać - o to właśnie chodzi - swój zapomnieć na ten czas
oczywiście ja jestem otwarty na pomysły i jeżeli po jakimś czasie ktoś mnie przekona że można coś ulepszyć to super
jeżeli ktoś chce to najwyżej może mi pokazać swoje najgorsze trejdy - bez niepotrzebnych danych
wtedy zrobię mu po swojemu analizę tego i najwyżej postaram się zwrócić uwagę na to przy nauce
- to tak jakby ktoś się przyznał - z tym mam problem - np za duże pozycje - wtedy wiem że na początku będę musiał śledzić czy ktoś nie "polepsza" założeń systemu dotyczących wielkości pozycji
ale to raczej na plus ma działać i zupełnie dobrowolnie - jak kto chce , nie wymagam

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Nie wiem czy znajdziesz kogoś w taki sposób - a na pewno będzie to bardzo trudne.

Jam mam 29 lat i też już zaczynam o tym myśleć - aby komuś przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. Ale musi to być osoba zaufana. Wg mnie tylko i wyłącznie wchodzi tutaj w grę najbliższa rodzina i tam powinieneś szukać.
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

klonmarcin pisze:Nie wiem czy znajdziesz kogoś w taki sposób - a na pewno będzie to bardzo trudne.

Jam mam 29 lat i też już zaczynam o tym myśleć - aby komuś przekazać swoją wiedzę i doświadczenie. Ale musi to być osoba zaufana. Wg mnie tylko i wyłącznie wchodzi tutaj w grę najbliższa rodzina i tam powinieneś szukać.

witam

niestety chyba pech jakiś prześladuje tego posta :(
widzę że moje podsumowanie zniknęło , a ponad 60 odpowiedzi na prv zniknęło
wydaje mi się że przez niedzielę i poniedziałek pomimo kłopotów z zalogowaniem
udało mi się odpisać wszystkim którzy do mnie pisali

niestety w tej chwili nie ma ani posta tutaj jak widzę którego napisałem z podsumowaniem w niedzielę po południu ani też w skrzynce wiadomości prywatnych nie mam kilkudziesięciu korespondencji prywatnych

o ile posta można napisać jeszcze raz , to prywatnych nie ma szans bo nie zrobiłem kopii więc nawet większości piszących już nie pamiętam a obiecałem odpisać ze szczegółami po Nowym Roku

tak więc z góry przepraszam jeżeli do kogoś odpowiedź nie dotarła lub nic więcej nie dotrze - ale to nie ja olałem kogoś tylko wcięło dane , z tego co czytam to nie tylko moje , a pech tym większy że prawie 3/4 korespondencji prv to niedziela i poniedziałek
i wielka szkoda bo niektóre sugestie i opinie były bardzo cenne , za które również dziękuję

pozdrw

ODPOWIEDZ