Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Chrisdot
Gaduła
Gaduła
Posty: 169
Rejestracja: 26 lip 2010, 22:41

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: Chrisdot »

Wyglada na to, ze moja wiadomosc nie doszla pomimo wyslania jej 3-krotnie :|, szkoda.
Wszystkiego dobrego.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: personov »

A kiedy ją wysyłałeś ? W weekend ?
Była awaria dysku forum.
http://forex-nawigator.biz/forum/napraw ... 24377.html
Solą życia jest kasa.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Chrisdot pisze:Wyglada na to, ze moja wiadomosc nie doszla pomimo wyslania jej 3-krotnie :|, szkoda.
Wszystkiego dobrego.

teraz doszła , przez weekend na wszystkie odpiszę na pewno

pozdrw

Awatar użytkownika
ForexGump
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 27 gru 2013, 11:58

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: ForexGump »

A nie lepiej dać zarobić programistom i niech zbudują automat na podstawie Twoich wskazówek? Przecież w tej dziedzinie wszystko można zalgorytmizować ;)
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zaccny
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 448
Rejestracja: 22 wrz 2012, 22:14

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: zaccny »

ForexGump pisze:A nie lepiej dać zarobić programistom i niech zbudują automat na podstawie Twoich wskazówek? Przecież w tej dziedzinie wszystko można zalgorytmizować ;)
Autor pisał że system jest w pewnym sensie uznaniowy a to niestety ciężko jest zautomatyzować ;-)

Sent from my GT-P5100 using Tapatalk 4

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

zaccny pisze:
ForexGump pisze:A nie lepiej dać zarobić programistom i niech zbudują automat na podstawie Twoich wskazówek? Przecież w tej dziedzinie wszystko można zalgorytmizować ;)
Autor pisał że system jest w pewnym sensie uznaniowy a to niestety ciężko jest zautomatyzować ;-)

nie , ja nigdzie nie napisałem ze system jest uznaniowy - bo nie jest
napisałem że człowiek jest potrzebny aby systemu dopilnować czyli aby radzić sobie gdy np broker rozłączy na chwilę i wypadnie zlecenie , na ekranie to widać itp

a napisałem że człowiek może pomóc w tym aby szybciej niektóre zlecenia się zamykały
przykład :
system składa zlecenie sell po 1.3785 oraz buy stop 15p wyżej po 1.3800
wszystko pięknie , ale dopuszczam ingerencję w stopa plus minus 5p
i na przykład okazuje się że bardzo ważny poziom , szczyt wypada po 1.3800

i teraz
a/ nikogo nie ma , system zajmuje taką pozycję i cena osiąga podwójny szczyt i spada
więc pozycja ....
b/ jestem i mam zaznaczone na ekranie - 1.3800 to ważny poziom szczyt , oraz tzw. okrągły poziom
przesuwam ręcznie stopa na 1.3805 - cena osiąga 1.3800 i spada zamykając na tp

oczywiście kiedy i o ile można skorygować automat jest ściśle określone , w jakich ramach i przy jakich warunkach to zrobić
pewnie można by dalej drążyć system aby to robił automatycznie , ale to juz moim zdaniem dążenie do "przedobrzenia" tego co jest , szukanie ekstremów , to też określanie zakresu danych itd..
człowiekowi wystarcza rzut oka na ekran po złożeniu zleceń i albo wracam do picia kawy i niech się martwi sam dalej , albo najpierw koryguję stopa

co się stanie jak nie skoryguję ? nic , będzie dalej pracował z tymi zleceniami jakie złożył i albo zamknie na proficie albo wejdzie stop i będzie czekał na następną pozycję
dlatego napisałem że człowiek może pomóc aby szybciej i trochę więcej zarobił - ale nie do końca się zgodzę że to uznaniowość
całość pracuje w oparciu o własną ideę sieci neuronowej bo z takimi pracowałem na rynkach akcji

pozdrw

na wszystkie prv odpowiem najpóźniej do poniedziałku

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Czy nie pomyliły Ci się daty? Z kontekstu, a także z faktu, że codziennie wypłacasz zyski wynika, że jest to broker polski, a w 1996 roku takiego jeszcze nie było. Pierwszy był TMS, miałem tam jeden z pierwszych rachunków i był to rok pi razy drzwi 1998, Oanda też zaczynała później, a poza tym wtedy korzystanie z brokera zagranicznego było nielegalne. Tak piszę z ciekawości bo to było już tak dawno, że mi się to wszystko też miesza. Wiem, że pierwsze deale robiłem na spółkę z kolegą przez bank, tylko nie potrafię sobie przypomnieć kiedy to było he he... Wszystko przez to, że równolegle mieszałem też na naszej giełdzie.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

nieudacznik pisze:Czy nie pomyliły Ci się daty? Z kontekstu, a także z faktu, że codziennie wypłacasz zyski wynika, że jest to broker polski, a w 1996 roku takiego jeszcze nie było. Pierwszy był TMS, miałem tam jeden z pierwszych rachunków i był to rok pi razy drzwi 1998, Oanda też zaczynała później, a poza tym wtedy korzystanie z brokera zagranicznego było nielegalne. Tak piszę z ciekawości bo to było już tak dawno, że mi się to wszystko też miesza. Wiem, że pierwsze deale robiłem na spółkę z kolegą przez bank, tylko nie potrafię sobie przypomnieć kiedy to było he he... Wszystko przez to, że równolegle mieszałem też na naszej giełdzie.
witam

i nic mi się nie pomyliło :)
1.nigdzie nie napisałem że to polski broker
2.tms nie był pierwszy bo to tylko był white l. saxobanku
3.korzystanie z brokera zagranicznego było całkowicie legalne - nielegalny był tylko transfer środków za granicę bez specjalnego zezwolenia dewizowego , które wydawał NBP
4.owszem transakcje w Polsce można było robić poprzez np. BRE Bank - ciekawe jaka byłaby reakcja dziś gdyby tak powiedzieć jakie oferowali spready - rozbój w biały dzień :)
5.do dziś mam statementy z 1997 roku , takie się zachowały
6.nie liczę pseudo firm które w międzyczasie powstały , więc wszystko się zgadza

nieudacznik
Gaduła
Gaduła
Posty: 181
Rejestracja: 10 paź 2012, 15:46

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: nieudacznik »

Tak czy inaczej TMS był pierwszy, chociaż oczywiście pierwszym brokerem nieklonowym był X-Trade, obecny XTB. A w zabawie przez bank nie tylko spread był kosmiczny, pojęcie lota jakby też inne he he... Ten bank to było moje wielkie nieszczęście, czego człowiek nie dotknął zamieniało się w złoto, czułem się jak cholerny Midas. Szybko wyrobiło mi się przeświadczenie, że ten cały foreks to łatwizna i bułka z masłem, pieniądze tam rozdają za darmo i wystarczy się tylko schylić. Człowiek się tam nie bawił w żadne stopy, otwierało się pozycję i trzymało, dopóki nie zapłaciła odpowiednio dużo. Fajnie było, szkoda, że tak krótko ...

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Forex i co dalej ? dam zarobić - ale komu ?

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

nieudacznik pisze:Tak czy inaczej TMS był pierwszy, chociaż oczywiście pierwszym brokerem nieklonowym był X-Trade, obecny XTB. A w zabawie przez bank nie tylko spread był kosmiczny, pojęcie lota jakby też inne he he... Ten bank to było moje wielkie nieszczęście, czego człowiek nie dotknął zamieniało się w złoto, czułem się jak cholerny Midas. Szybko wyrobiło mi się przeświadczenie, że ten cały foreks to łatwizna i bułka z masłem, pieniądze tam rozdają za darmo i wystarczy się tylko schylić. Człowiek się tam nie bawił w żadne stopy, otwierało się pozycję i trzymało, dopóki nie zapłaciła odpowiednio dużo. Fajnie było, szkoda, że tak krótko ...
prawda tak że to była jazda niezła patrząc z dzisiejszej perspektywy
Bre nie znał lotów , telefon do dealera , i w milionach , cena raz na kilka godzin aktualizowana
a sam podgląd na bloombergu niewiele dawał - ale tylko to było bez zezwolenia
mimo wszystko ja nie żałuję bo do tej pory niewiele osób znam które
pamiętają trejdy eurousd po ok. 0.8000 czy ropę po 9 dolarów z hakiem itd...
to czasami pomaga , zwłaszcza jak się niektórych nowych koryguje w ich poglądach , że ropa poniżej 50 usd , niemożliwe , euro poniżej 1.2000 niemożliwe itd...
wszystko jest możliwe i było

a odnośnie samego tematu - no to się wkopałem sam
naprawdę mnóstwo osób z rozmowy internetowej - bardzo , bardzo sensownych
wszystkich nie ma szans zadowolić , nie chcę tez nikogo przekreślać bo przecież internet to internet
nie da się poznać człowieka
najchętniej spróbowałbym pokazać wszystkim i niech dokona się samoselekcja bo każdy sam sobie odpowie czy mu taki trejding odpowiada - ale jak ? nie mam pomysłu
nie chcę aby sprowadziło się to do szkoleniopodobnego bo mam alergię na szkolenia , no i szkoda mi czasu
systemu nie sprzedam i nie ujawnię , dopiero ostatniej osobie
ktoś ma pomysł ? w Nowy Rok muszę zakończyć ten temat

już mogę podziękować wszystkim , prawie 100 osobom które napisały ,zarówno tym zainteresowanym , jak i tym z bardzo cennymi podpowiedziami jak taką osobę znaleźć
również tym którzy przed wieloma niebezpieczeństwami takiego poszukiwania przestrzegali , bo internet to tylko internet
no i najważniejsze - temat to nie prowokacja w żadnym momencie - pisałem i traktuje bardzo poważnie

pozdrw

ODPOWIEDZ