Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 25 wrz 2017, 04:43     PREMIA 30$ bez depozytu! Dodatkowo aż do 50% bonusu od wpłaty w XM!

entry/close

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
  • Autor
  • Wiadomość

JAREK67

Maniak

Maniak

Re: entry/close

Nieprzeczytany post22 lip 2017, 07:48

freakout pisze:
waller pisze:Heh. Co jeden to mądrzejszy. Kilkadziesiąt tys. z 200k tygodniowo przy 2% ryzyku? LOL XD :lol:
RR to też fikcja. FX to zarządzanie ryzykiem a ze wzrostem RR ono też rośnie.
A w graniu bez SL nie ma nic złego. Chodzi tylko o dobry plan, trzymanie się analiz, potrafienie zmiany nastawienia na danym rynku no i najważniejsze - dywersyfikacja.

Obrazek

prosta matematyka:

- depo 200.000zł
- 3 trejdy x 2% dziennie = 6% czyli 12000zł
- 12000zł x 5 dni w tygodniu = 60000zł tygodniowo
- 60000zł x 4 tygodnie = 240000zł miesięcznie

nawet jeden trejd dziennie zrobiłby robotę ;) kwestia posiadania dobrej strategii :)

"Gdybyśmy mieli więcej cienkiej blachy, zarzucilibyśmy świat konserwami! Ale nie mamy mięsa."
Chyba faktycznie te 6 lat poszło psu w...

Cblondyn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post22 lip 2017, 09:12

JAREK67 pisze:
freakout pisze:
waller pisze:Heh. Co jeden to mądrzejszy. Kilkadziesiąt tys. z 200k tygodniowo przy 2% ryzyku? LOL XD :lol:
RR to też fikcja. FX to zarządzanie ryzykiem a ze wzrostem RR ono też rośnie.
A w graniu bez SL nie ma nic złego. Chodzi tylko o dobry plan, trzymanie się analiz, potrafienie zmiany nastawienia na danym rynku no i najważniejsze - dywersyfikacja.

Obrazek

prosta matematyka:

- depo 200.000zł
- 3 trejdy x 2% dziennie = 6% czyli 12000zł
- 12000zł x 5 dni w tygodniu = 60000zł tygodniowo
- 60000zł x 4 tygodnie = 240000zł miesięcznie

nawet jeden trejd dziennie zrobiłby robotę ;) kwestia posiadania dobrej strategii :)

"Gdybyśmy mieli więcej cienkiej blachy, zarzucilibyśmy świat konserwami! Ale nie mamy mięsa."
Chyba faktycznie te 6 lat poszło psu w...

:d
:564:
Kolega sam sie przyznał, że nie zarabia ale "jakby miał te 200k" to juz zarobki by były na bank :)
Otóż jak ktoś zarabiać nie potrafi to wielkość depo nie ma żadnego znaczenia. Nawet jest wręcz odwrotnie bo im wieksze tym wieksze emocje

Cblondyn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post22 lip 2017, 09:20

MR. D pisze:
Znam tylko jedną osobę, która odnosi regularne zyski, ale nie milionowe tylko na poziomie 5 tys / msc przy depozycie blisko 200 tys. Co ciekawe ma zasadę 0,1 Lota na 10 000 kapitału. Grając w ten sposób każdą korektę przetrzymasz i nie musisz mieć cud systemu ani magicznych wskaźników i złotych rad.

Paradoksalnie w tej prostocie jest metoda która działa.

I tu poruszyłes sedno tego całego interesu
Skoro ten ktos ma takie zyski to jest to....2,5%/m-c. To dla kolegi mało? Pewnie tak :d
Juz kilka razy pisałem, że nalezy zweryfikowac swoje oczekiwania względem rynków. I nie liczyć na setki% w miesiąc/rok a kilka/kilkanaście
Bo te setki% wymagają dużego ponoszonego ryzyka oraz systemu co daje dużą przewage nad rynkiem. A taki nie istnieje przekonałem się o tym sam boleśnie.
Co do zarabiania to forex jest zwykłą spekulacją która istnieje od czasu kiedy tylko pojawił sie pieniądz.
I twierdzenie, że nie da się zarabiac jest niezgodne z prawdą. Bo czym sie rózni wykres audusd od wykresu ropy czy cukru? Niczym
Awatar użytkownika

freakout

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post22 lip 2017, 18:28

nigdzie nie napisałem o 100% skuteczności - podałem tylko najprostszy przykład ;) trejdów mogło być o wiele więcej, ale ogólny profit za dany dzień wyniósłby te kilka procent :) jeżeli ktoś ryzykuje 0.1% lub 0.5% na pojedynczą pozycję to i zarobki są zdecydowanie mniejsze, a co za tym idzie konto także wolniej puchnie - tu wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o skuteczność oraz poniesione ryzyko :)

na ostatnim koncie live (bonus w Tickmill) szło mi całkiem nieźle, ale tam grałem wszystko to co umiałem i głównie były to formacje świecowe oraz cenowe - w szczycie udało mi się dobić na rachunku do 106% zysku (zajęło mi to około miesiąca), po czym zacząłem coś tam majsterkować i zjechałem prawie do stanu początkowego... zanim do tego doszło miałem już zrobionych około 100 transakcji przy 75% skuteczności, a to już jest jakaś tam sensowna próbka umiejętności - nie bez powodu przed wejściem na konto real z daną strategią zaleca się przetestowanie jej właśnie w 100 testowych transakcjach :)

statement.png

podejrzewam że gdybym niepotrzebnie nie grzebał lub przyłożył się do tego bardziej, mając jakąś sensowną strategię to te konto bez problemu podwoiłbym lub potroił, ale coś nie pykło i wyszło jak wyszło... generalnie to mam chyba problem psychologiczny bo powątpiewam w swojego skilla i czasami jak mam czytelny setup i sprawdzam go dla pewności na innych interwałach to zaczynam się motać i otwieram pozycję w zupełnie innym kierunku :) przyłapałem siebie na tym wielokrotnie i wynika to chyba właśnie z tego niepotrzebnego majsterkowania - zamiast grać to co widać, ja szukam czegoś czego nie ma... zatem jedynym rozwiązaniem jest chyba stworzenie strategii która ma 1 lub 2 sztywne oraz proste setupy, które należałoby grać bez zastanowienia - tak jak robi to chociażby EA ;) mam pewien pomysł i może w kolejnym poście o nim wspomnę :)
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
"Pracuj mądrze a nie ciężko..." ;) |$$$| "Gdy się trader śpieszy to się broker cieszy..." :lol:

Marcin Politkowski

Bywalec

Bywalec

Nieprzeczytany post22 lip 2017, 23:00

Cblondyn

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post23 lip 2017, 08:30

Marcin Politkowski pisze:dalsze wyniki na fb
https://m.facebook.com/marci.pol.52

Widac Spekulant powrócił :)
Awatar użytkownika

Peter_FX

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post23 lip 2017, 18:30

Byłem na 90% pewien że spukulant próbuje coś łowić na tym forum i już się wszystko wyjaśniło. Bardziej mnie dziwią ci jego łatwowierni obrońcy, gościu zarabia miliony i sprzedaje wgląd to konta, ręce opadają.
Planuj Trejd, Trejduj Plan
Awatar użytkownika

jackub

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post23 lip 2017, 18:59

Peter_FX pisze:Byłem na 90% pewien że spukulant próbuje coś łowić na tym forum i już się wszystko wyjaśniło. Bardziej mnie dziwią ci jego łatwowierni obrońcy, gościu zarabia miliony i sprzedaje wgląd to konta, ręce opadają.

A mnie dziwą dorośli faceci nie umiejący czytać ze zrozumieniem...
Learn to be wrong, fast.

-rookie-

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post23 lip 2017, 19:36

Peter_FX pisze:Byłem na 90% pewien że spukulant próbuje coś łowić na tym forum i już się wszystko wyjaśniło. Bardziej mnie dziwią ci jego łatwowierni obrońcy, gościu zarabia miliony i sprzedaje wgląd to konta, ręce opadają.

No co ty nie powiesz... To jeszcze raz przeczytaj to co napisałeś, skoro dziwią Ciebie ci łatwowierni obrońcy. Teraz dopiero wyjaśniło się po co był ten dziennik, więc daruj sobie takie teksty...
Awatar użytkownika

Peter_FX

Pasjonat

Pasjonat

Nieprzeczytany post23 lip 2017, 19:44

OK widocznie zemną jest coś nie tak, ten przeklęty sceptycyzm i racjonalizm, i jak tu żyć bez wiary w bajki :D
Planuj Trejd, Trejduj Plan
PoprzedniaNastępna

Wróć do Forex Journal