Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

w du.... robot nie rozroznia swiec kulminacji od swiec momentum
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

1. Transakcja mój błąd (Skąd ja wypatrzyłem wzrosty na DAXie? :O)

2. Odrobione z nawiązką na kablu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@Patryś @irmentruda
Czy korzystacie z wskaźników czy tylko z czystego wykresu skalpując.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Ja ustalam kierunek na H1, a na M1/M5 szukam wejść... Ze wskaźników to używam dwóch: pokazują mi spread i czas do zakończenia świecy ;) czasem jeszcze pomocniczo taki który pokazuje cene Open dzienną, tygodnia i miesiąca... Ale nie powiem żebym podejmował na jego podstawie decyzje.
Średnich, oscylatorów ani innych takich nie używam, odwracają tylko uwagę od wykresu ;)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

krystian74 pisze:@Patryś @irmentruda
Czy korzystacie z wskaźników czy tylko z czystego wykresu skalpując.
Odrzucilem wszelkie wskazniki, srednie, oscylatory, chmury itp. rzeczy. Od tego czasu mam lepsze wyniki, mniejsze stoplossy i mniej pozycji zawieram. Zaczalem dzielic wykres na impulsy i korekty oraz stosowac zniesienia procentowe.
Do niedawna stosowalem jeszcze MACD ale teraz wlaczam go jedynie jak podejrzewam z ksztaltu wykresu, ze moze nastapic dywergencja. Nie pozwalam aby mi sie nonstop swiecil bo wprowadzal mi tylko chaos decyzyjny i spoznione wejscia.

-- Dodano: 27 lut 2017, 21:17 --

1x TP
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Ok Dzięki za odpowiedz.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@krystian - tak to teraz u mnie z palca wygląda:
Z początku miałem buy limita, niezrealizowany bo za głęboko go postawiłem. Pierwsze dwa longi niepotrzebne, tzn. źle wzięte, za wysoko. Następnie short na TP po skutecznym przebiciu 50%, zrealizowane TP na 78,6% wczorajszego ostatniego swinga. Następnie podebranie na 88,6% wczorajszego ostatniego swinga, pozycja co prawda na drugim teście ale SL nie był poniżej 100% więc zaliczyłem wysoce prawdopodobną stratę. Drugie wejście na 88,6% i następnie dołożenie drugiej pozycji na korekcie po powrotnym przebiciu 78,6%. Poranna sesja na +4,5%. Dajmy teraz rynkowi pomielić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

@irmentruda
Już dawno zrezygnowałem ze świec bo ich nie rozumiem. Ok połączenie świecy 2min z 10min jeszcze jakoś ten układ rozszyfruje natomiast samą świecę 2min niestety. Przez ostatnie kilkanaście tygodni poświęciłem wykresom liniowym, Range Bars, Renko. W różnej konfiguracji z różnymi dodatkami.
Dlatego moje wcześniejsze zapytanie dotyczyło wskaźników czy korzystacie z nich.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

U mnie dzisiaj na razie kiszka :p Niepotrzebnie się w ogóle pchałem w trade w takim miejscu. Jak niedługo przesiądę się na konto Admiral.Prime to pożegnam tego DAXa bez żalu :mrgreen:

Na szczęście na Ujku i na Kablu wyklarowała się sytuacja, tzn. UJ jest dla mnie short a kabel long, oczywiście pod warunkiem że zaistnieją jakieś ładne formacje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

znow seria TP na edku ale figury robili niezle

@patrys - co Ty chcesz od tego DAXa? przesiadz sie na nim na M5 zebys widzial caly dzien i dobrze bedzie. Dzis byla ladna fajna sesja bez szarpaniny. Na sam koniec chcialem pullbacka na shorta pohandlowac ale nic z tego nie wyszlo, tzn. jak okazalo sie, powstala swieca kulminacji, po ktorej powstalo piekne wzrostowe 123J z przebiciem linii trendu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ