Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

szczerze to o tym układzie 123J dowiedziałem się dopiero od Ciebie, Patryś, w sumie to trochę bardziej szczegółowy pogląd na świecę momentum.
Prawda to, że w przypadku dłuższego trendu koniec świecy J jest punktem 2 następnego układu? Przynajmniej mnie się coś takiego uwidziało.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

123J (J= jedziemy) to formacja 123RH Joe Rossa lekko zmodyfikowana przez Dadasa :D
Tak jak zauważyłeś, kładzie szczególny nacisk na świecę J, która powinna mieć z całej formacji największe momentum (konkretnie momentum od 3 do J powinno być największe) i powinna przebić punkt 2.
Jakbyś miał problem żeby zrozumieć jak to wygląda to naskrobałem pobieżnie na pierwszym-lepszym screenie dobre 123J.

Masz rację że może tak być, ale to nie ma większego znaczenia :D ja obecnie testuję od paru tygodni takie podejście że gram z bieżącym trendem z H1, a potem na M1/M5 szukam eleganckiej formacji zgodnie z tym trendem... Przy czym warto być cierpliwym i wybrednym i nie brać pozycji zbyt blisko wsparcia, albo formacji o słabych proporcjach.

Na razie jest fajnie, wysoka skuteczność przy stałym r:r 1:2, no ale to dopiero kilkanaście pozycji, zaraz mnie ktoś sprowadzi na ziemię że to przecież niemożliwe bo jego znajomy, profesor fizyki teoretycznej na Harvardzie, prowadzi hedge fund gdzie robi kilkanaście % rocznie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

no właśnie z tym przebiciem punktu 2 widzę dosyć często problem i tutaj mam wątpliwości - przy układach na pojedyńczych świecach przebicie następuje dosyć szybko ale na układach dużych świeca momentum pokazuje się wcześniej i jeszcze nie przebija 2, praktycznie można to pohandlować od J do 2.
Dadas popełnił fajny filmik https://www.youtube.com/watch?v=oAuItzyvPGU na którym wszystko w fajny sposób i fajnym językiem omawia i pokazuje.

-- Dodano: 22 lut 2017, 10:08 --
Patryś pisze: Na razie jest fajnie, wysoka skuteczność przy stałym r:r 1:2, no ale to dopiero kilkanaście pozycji, zaraz mnie ktoś sprowadzi na ziemię że to przecież niemożliwe bo jego znajomy, profesor fizyki teoretycznej na Harvardzie, prowadzi hedge fund gdzie robi kilkanaście % rocznie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Taaaaa, ale kasę wsadzili tam ludzie co nie chcą mieć 100% rocznie przy znacznym ryzyku tylko chcą ochronić tą kasę przed utratą wartości przy minimalnym ryzyku stąd zachowawcze podejście i kilkanaście procent rocznie. Zrobić biznes na 100% czy 200% miesięcznie to nie problem jeśli ma się kasę. Problemem jest to ile takich biznesów wychodzi, szczególnie, że większość z nich będzie na pograniczu prawa i dobrych praktyk biznesowych lub będą totalnie nielegalne.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Ale to nie jest tak, że "J" musi stanowić jedna świeca - może to być kilka świec, tylko muszą mieć spory impet (momentum), na pewno większy niż ten pomiędzy "2" a "3"... I dopiero jak "2" zostanie przebite to wtedy możemy mówić o pełnej formacji 123J. Więc handlować od "J" do "2" się nie da (co najwyżej od "3" do "2")... Z tego prostego powodu że "J" przebija zawsze "2"... Inaczej to nie jest prawidłowa formacja :D

No widzisz, czerp od Dadasa ile się da, można go lubić albo nie lubić i ta druga opcja jest nawet bardziej prawdopodobna, ale lepszego tradera na tym forum nie znajdziesz ;)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dzis znow seria TP ale handlujac to z palca nigdy nie dalbym tam longow, teraz po fakcie wydaje sie byc to wszystko czytelne - jak na dloni ubieranie leszczy w shorty bo przeciez mamy trend spadkowy do godziny otwarcia Londynu, nastepnie robienie pullbacka pod 38,2% i czterokrotne macanie dna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Dziś dzień na mały minus. Winnym jest moje zniecierpliwienie i kompromitujący short na UJku. Trading Plan zakłada granie zgodnie z PA z H1, a na tym interwale było już wtedy na maksa wzrostowe... Ogólnie brak cierpliwości to śmiertelny grzech tradera, który zawsze zostanie ukarany.

Potem udało się wyskrobać parę pipsów z DAX-a i to by było na tyle jeśli chodzi o poprawne setupy dzisiaj - czyli można było zarobić. Warto pamiętać że i z najlepszej metody kupa, jeśli trader dupa ;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

na Daxie byla dzis mielonka, jak wczoraj brakowalo monitora to dzis flaki z olejem i dzieki temu ja dzis na daxie jestem do tylu.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Koniec z trejdowaniem aż do poniedziałku, bo system jak widać jest dobry, tylko głowa nie nadąża.
Łamanie zasady set and forget, doszukiwanie się setupów tam gdzie ich nie ma, a zaraz potem odpuszczanie tych ewidentnych. Oj, ciężka jest nauka trejdingu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

tego usccada nie rozumiem, dla mnie ewidentnie buy po tym pinbarze.
na eurusd SL, z palca dax w sumie tez mała wtopa, najpierw mieliło w miejscu, poźniej lekko na południe ale z głębokimi zniesieniami praktycznie co swiece.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Nie, USD/CAD byl dziś od rana tylko na sell* pytanie tylko z jakiego miejsca...
... Z 123J które już miałem wyznaczone ale... Bałem się je zagrać zaraz po stracie. Nie czepiajcie się plz że wrzucam wykres historyczny bez zawartego trade'u, ale prawda jest taka że tam był dzisiejszy złoty strzal ;)



*Sell z perspektywy H1. Tak jak napisalem - na H1 określam kierunek, na M1/M5 szukam formacji i miejsca na wejście.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ