Daytrading system M1 - M5

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Drugie BE na ujku. Wcześniej na tej samej parze zabrakło mi pipsa, żeby aktywować sell limit z którego miałbym tp w wysokości dwa razy większej niż ryzyko.

Nazwać dzisiejszy dzień frustrującym to mocne niedopowiedzenie :wink:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

gdyby zastosować równy podział pipsowy zamiast świecowy wynik by się poprawił. Piszę bo może coś pomogę, a nie chcę wciskać moją teorię coś na siłę.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Nie bardzo rozumiem co znaczą tę pojęcia " podział pipsowy" "podział świecowy". Możesz mi wyjaśnić?

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

wykres 5pip edek każda świeca ma wartość 5p

ten sam wykres tylko świeca 5min która ma różną wartość
Chart_EUR_USD_7 Days_snapshot.png

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Aha, chodzi Ci po prostu o używanie rangebarsów :D

One mi nie leżą, właśnie dlatego że nie widać na nich momentum. Dla mnie jest bardzo istotne żeby widział z ilu świec składa się formacja, z rozbiciem na poszczególne jej części.

EDIT: Dziś był po prostu taki dzień, że brakowało tym trejdom pary żeby zejść jeszcze trochę niżej

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

dlatego napisałem wcześniej że nie rozumiem świec :D i korzystam z wykresu RB z dodatkami.
Formacja 123

-- Dodano: śr 01-03-2017, 2:58 --

Na tej stronie jest do pobrania wskaźnik 123PatentV6 https://www.forexfactory.com/showthread ... ost4148791 Korzystałem z niego parę lat temu razem z CCI14

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Wczoraj poza rynkiem, dziś dalsze pasmo irytacji. BE + nieaktywowany buy limit który (o kurcze!) poleciałby elegancko na tp.
Czasami gra na forexie jest spoko, ale znacznie częściej to największy masochizm jaki można sobie zafundować ;)


Jak na razie po 4 tygodniach dosyć intensywnego grania system na "+", jednak generuje on porażającą liczbę break even (wg pobieżnej statystyki - ok. 50%). Ok. 1/4 to byłyby tp a 1/4 stop lossy.

Za wcześnie na wyciąganie daleko idących wniosków, ale jeżeli tendencja się utrzyma to chyba trzeba będzie pomyśleć nad obniżeniem r:r. Taka ilość be to ani dobre dla konta, ani dla psychiki :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

dzis nic, wyglada na to, ze nie bylo setupu, wczoraj seria SL.

to sie zgadza, fx to masochizm, fajnie jest jak zarabia sie, tragicznie jak pojawia sie strata a najgorzej jak rynek zaczyna byc nietechniczny i wszystko zaczyna zawodzic poza gridowaniem hehe:)

Mnie na daxie przestalo isc, tzn zaczalem sie wczoraj kopac z rynkiem, dzis strata mniejsza ale tez do tylu. Bez dyscypliny i jasno ustalonych setupow jednak nie mam czego tu szukac. Tu nie ma miejsca na improwizacje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Dobra, już wiem czemu poszło na break even, po prostu Świeżak też tam miał buy :cry: dobra, dobrze że skończyło się na najmniejszym wymiarze kary

-- Dodano: 03 mar 2017, 11:10 --

Za dużo mam tych break/even. Konto stoi w miejscu, a mnie k****a za przeproszeniem bierze.

Czas wprowadzić chyba czynnik czasu do trading systemu - jeśli cena po otwarciu trejdu nie leci od razu dynamicznie w moim kierunku, to przesuwam take profit na 1:1. Przejrzę moje trejdy z tego miesiąca i postaram się wyciągnąć wnioski :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Daytrading system M1 - M5

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Zgodnie z nowym podpunktem w trading planie - jeżeli po 15 minutach nie uda się zabezpieczyć pozycji na BE, to przestawiam tp na odległość taką samą jak sl i nastawiam się na trade o r:r 1:1
Zobaczymy czy to się sprawdzi, czy znowu będę płakać :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ