Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Po 6 miesiącach przygotowań, mam przyjemność przedstawić nowy serwis internetowy http://www.Comparic.pl

Portal dotyczy głównie brokerów, ale też wszystkiego co wiąże się rynkami finansowymi. Na portalu nie będzie natomiast drogich brokerów, oferujących głównie dobre oferty reklamowe czy też IB ani też podejrzanych firm, u których sam konta bym nie założył.

Na stronie Compartic.pl umieściłem tabelę wyselekcjonowanych brokerów. Znajdują się tam brokerzy polscy, popularni zagraniczni ale przede wszystkim brokerzy mający coś na prawdę ciekawego do zaoferowania - niskie koszty, ciekawą technologię, szeroką ofertę szkoleń etc. Z brokerami będę miał umowy IB i tam, gdzie to możliwe będę oferował zniżki w prowizji brokera.

Jednym z celów serwisu będzie pomoc w wyborze brokera, dlatego każdy użytkownik będzie miał możliwość wysłania zapytania poprzez formularz, komunikator skype lub gg , gdzie opisze czego oczekuje ze strony brokera. Na podstawie przesłanych informacji, dostanie odpowiedź z propozycją 2-4 najbardziej pasujących do jego oczekiwań brokerów.

U większości z tych brokerów osobiście miałem, mam lub w najbliższym czasie będę miał konto real, aby mieć możliwość bezpośredniego testowania i oceny każdego z nich.

W przyszłości będę również przeprowadzał testy szybkości egzekucji, poślizgów etc.

Na bieżąco będę monitorował oferty brokerów, będę starał informować się o promocjach, wyławiał nowe, ciekawe oferty.

Comparic.pl będzie poruszał kwestię szkoleń, ale w odmiennej formie niż można by się spodziewać. Nie będę bowiem oferował szkoleń, ale będę starał się sprawdzać oferty, w szczególności darmowych, szkoleń proponowanych przez brokerów i innych, uczestnicząc w nich. Również postaram się stworzyć kalendarz takich szkoleń, który z biegiem czasu nabierze wartości, gdyż większość z tych szkoleń będzie już opisana.

Na portalu będą również analizy codzienne, różnych par walutowych, robione zarówno przeze mnie, innych traderów, jak również ciekawe analizy od brokerów. Z mojej strony priorytetem będzie pokazanie ich oczami tradera (potencjalne setupy i ich rozegranie) a nie od strony analizy czysto technicznej

Pojawiać się będą też newsy ze świata związanego z rynkiem walutowym. Od ważnych zdarzeń na świecie determinujących kurs jakiejś waluty, przez ogłoszenie nagród ważnego portalu po konkurs organizowany przez brokera.

Będą również wywiady - z brokerami, traderami (mam nadzieję, że pojawią się także osoby znane z polskich for ) oraz raporty z wizyt u brokerów.

W przyszłości - testy sygnałów oferowanych przez różne portale, recenzje ciekawych książek o rynkach, testy oprogramowania etc (oczywiście nie będzie tego robiła jedna osoba).

Na stronie ma się pojawiać kilkanaście ciekawych wiadomości dziennie w tym codzienny komentarz do kalendarza makroekonomicznego - w przyszłości z opisami poszczególnych newsów.

Strona dopiero startuje, gdyż spowolniły ją formalności: firma, umowy z brokerami (temat rzeka), dziesiątki jeśli nie ponad setka godzin przegadanych z brokerami o nich samych i konkurencji, z traderami o brokerach etc. Wszystko to pozwoliło mi na zdobycie wielu ciekawych informacji , ale też pokazało ile jeszcze pracy i nauki przede mną, pokazało wartość posiadanej przeze mnie wiedzy i obnażyło luki w wiedzy niektórych brokerów.

Sam wygląd strony jest prosty i przejrzysty. Taki miał być w założeniu. Nie lubię choinek z reklamami większymi niż wiadomości, masy kolorów ani krzykliwych tytułów zamiast wartościowej treści. Oczywiście strona będzie ewoluować, mam nadzieję, że z Waszą pomocą. Domyślam się też, że nie wszystkim się spodoba (ale mam nadzieję, że przynajmniej kilku osobom).

Odwiedzajcie, oceniajcie, pytajcie, komentujcie i mam nadzieję, coś z tego będzie. Proszę również o wyrozumiałość i troszkę czasu na to, żeby strona nabrała treści i wyglądu.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Nieprzeczytany post autor: reptile »

jak skreslisz z listy bosse to nie bede tu sie niczego czepiał :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

reptile pisze:jak skreslisz z listy bosse to nie bede tu sie niczego czepiał :D
Śmiała deklaracja. Ciekawe czy byś wytrzymał ;)

Bossa ma świetną ofertę szkoleń i narzędzi dodatkowych.

-- Dodano: wt 20-11-2012, 9:21 --

Wywiad z FxSalt jako pierwszy z serii wywiadów z brokerami:

http://comparic.pl/listings/wywiad-z-fxsalt-team/
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Nieprzeczytany post autor: zz »

reptile pisze:jak skreslisz z listy bosse to nie bede tu sie niczego czepiał :D
reptile,wiem o co Tobie chodzi... :p
Musisz uzbroić się w cierpliwość ...,będzie na 100%.
A jak to zacznie już działać w Europie to Akhh o to uzupełni temat.
Cierpliwości.
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

zz pisze:
reptile pisze:jak skreslisz z listy bosse to nie bede tu sie niczego czepiał :D
reptile,wiem o co Tobie chodzi... :p
Musisz uzbroić się w cierpliwość ...,będzie na 100%.
A jak to zacznie już działać w Europie to Akhh o to uzupełni temat.
Cierpliwości.
Pozdrawiam.

Generalnie będę trzymał rękę na pulsie i informował o wszystkim co się dzieje na rynku jeśli chodzi o oferty dla nas, o tym o co Tobie chodzi zz również.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Bossa ma świetną ofertę szkoleń i narzędzi dodatkowych.
I po tych szkoleniach wszyscy zarabiają.Już ktoś się wypowiadał na ich temat.Może przypomnienie?
Cóż to za narzędzia?

To są cfane lisy.Mają kulturę korporacyjną,której np tms,go4x i reszta poza xtb nie dorównuje.
Im bardziej neutralni i bez winy tym defakto bardziej szkodliwi :lol:
Widać to subtelnie w każdym aspekcie.A Ty wstawiłeś ich za szkolenia i narzędzia ?
http://forex-nawigator.biz/forum/api-fo ... ml#p529797

Jedyny plus to bossa gpw i api,ale forex to obecnie najgorsza w Polsce oferta. Która jak u większości brokerów ma kształt parabolki,którą tu szybko wyostrzono.
Śmiała deklaracja. Ciekawe czy byś wytrzymał ;)
jasne.. nawet jakbyś na liscie zamiast bossy xtb wpakował :lol: bo to sama prawda :D
w linku nawet jest uzasadnienie
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Nie chciałbym Reptile, żeby wątek przerodził się w spory na temat któregoś z brokerów.

Niemniej jednak obserwując ten rynek wiesz jak dynamicznie zmieniają się oferty brokerów. Zgodzimy, się że zaplecze ma Bossa w pełni przygotowane na to, żeby być bardzo solidnym brokerem.
Nad ofertą można pracować, jak również zmieniać model działalności (a regulowane MM jest najtrudniejsze z wielu względów)

Zobacz na nagrody Forex Magnates - najpoważniejszego portalu dotyczącego "retail forex" :
http://comparic.pl/listings/laureaci-pi ... -magnates/
http://forexmagnates.com/forex-magnates ... announced/

Czy pomyślałbyś, że Oanda może wygrać? Dla mnie jest to dziwne, ale ewolucja ofert, wsparta silnym zapleczem doprowadziła do takiego sukcesu. Swoją drogą jestem w kontakcie z Forex Magnates i chcę poznać kulisy i kryteria takiego wyboru. Jak tylko będę je miał oczywiście dam znać.

Na wyzerowane konta przy ECNach z powodu poślizgów, spowodowanych z kolei przez złą technologię, umowy, serwery daleko od LP - nie zwracamy uwagi mówiąc - trudno rynek, a zawsze do MM się czepiamy.

Swoją drogą dla Bossy jednak chyba lepiej byłoby przejść na inny model. A technologie, które się pojawiają są na prawdę bardzo ciekawe i niech stare ECNy się schowają. Testuję na bieżąco i jestem pod wrażeniem tego jak rynek i oferty się zmieniają.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Jakie były kryteria doboru brokerów do listy? Trochę dziwna, go4x, brokers star - jakaś egzotyka (tylko bułgarska regulacja?) a nie ma jednego z najlepszych market makerów na świecie - GFT.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Nieprzeczytany post autor: zz »

Akhh pisze:. Testuję na bieżąco i jestem pod wrażeniem tego jak rynek i oferty się zmieniają.
Rozumiem że masz na myśli np.Lmax,a co jeszcze masz na myśli?,podziel się .Może w tym kierunku powinno iść zestawienie które robisz?.
Zgadzam się z Alione że GFT to najlepszy broker MM i warto go polecić.
Dużo by dało jeżeli byś zrobił osobną podgrupę z brokerami których masz na myśli tz. np. najnowsze i najlepsze technologie i prawdziwy rynek regulowany,gdzie mamy pewność że broker w żadnym wypadku nie ma żadnej możliwości grać przeciwko klientom..
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Brokerzy, Analizy, Wywiady, Newsy - Serwis Comparic

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

alinoe pisze:Jakie były kryteria doboru brokerów do listy? Trochę dziwna, go4x, brokers star - jakaś egzotyka (tylko bułgarska regulacja?) a nie ma jednego z najlepszych market makerów na świecie - GFT.

Zgadzam się w pełni z GFT. Będzie, ale nie wyrabiam się ze wszystkim na raz.

Kryteria były takie:
Polska wersja strony - rodzimi brokerzy i najbardziej tutaj popularni.
Stąd obecność polskich brokerów (mam nadzieję, że będzie ich więcej) - nie robię strony dla siebie, a wiem że ludzie chcą zakładać konta u nich brokerów.

Brokers Star - z Bułgarią jest taka sprawa, że brokerzy udają się tam po regulacje. Rozmawiając z innym brokerem też mówił, że patrzą w kierunku Bułgarii. Woleli by w Polsce, ale ilość papierków jest nieporównywalnie mniejsza. Testuję tego brokera skalpując zleceniami oczekującymi i jestem bardzo zadowolony. Poślizgi minimalne - 0,1 - 0,2pipsa raz na 3-4 zlecenia. 80% poślizgów in plus. Kolejna sprawa to mam bardzo dobry z nimi kontakt i ich podejście do klienta też jest indywidualne. Uprzedzając pytanie - prowizja dla IB nie jest duża. Będę starał się pokazywać takich mniej znanych brokerów - często nowych, którzy idą w dobrą stronę z warunkami handlu lub technologią.

Stąd też Tradenext z ich rozbudowaną wersją MT4 i ciekawym zespołem. Również dopiero zaczynający działalność polski Liquidex oferujący bardzo niskie koszty.

Będę starał się zebrać polskich brokerów, popularnych i solidnych zagranicznych oraz mniejszych brokerów oferujących coś na prawdę ciekawego.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

ODPOWIEDZ