XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MowmiSasiad pisze: Podsumowując więc uważam, że to raczej xtb zostało nie jako przymuszone, żeby w weekend siedział ktoś w trading desku to stwierdzili, że jak i tak mu płacą żeby tam siedział to równie dobrze można włączyć handel na krypto (bo chyba w przeciwieństwie dla takiego dax'a jest łatwiej o feed'a a i spread na BTC jest nieporównywalnie większy procentowo). Marketingowo można to oczywiście przedstawiać w ten sposób, że zmiany wprowadzono dla klientów hahahv ale cytujac Grę o Tron "If you think this has a happy ending, you haven't been paying attention." :twisted:

Tak czy inaczej uważam, że aby dax chodził weekendami potrzeba by wtedy na nim zwiększyć spread, a czy to już by było takie proklienckie? mam wątpliwości.
Idąc tym tokiem rozumowania każdy broker, który wprowadza do oferty BTC (na ten moment znanych mi jest ok. 10-ciu) powinien zdecydować się na taki krok. Z owych 10-ciu wiem, że handel w weekendy jest u dwóch, podczas, gdy na giełdach BTC to standard. Kryptowaluty to dynamicznie rozwijający się rynek, który nie wszyscy do końca rozumiemy. To nie DAX na którym handlują sobie duże instytucje, który jednocześnie w pewnym stopniu odzwierciedla sytuację niemieckiej gospodarki - w ogóle bym tych instrumentów do siebie nie przyrównywał w jakikolwiek sposób.

Zresztą żadna giełda futures nie obraca DAX-em w weekend. Tu mamy sytuację, gdzie giełdy BTC działają, a brokerzy FX nie umożliwiają handlu przez weekend. A że spread się zwiększa do nieopłacalnych rozmiarów i płynność spada... Osobiście wolę zamknąć pozycję z gorszym spreadem niż po cenie otwarcia z mega luką ;).
rem pisze: Pytanie, czy na koncie Live wielkość i płynność ofert wygląda podobnie ?
Wiem, że miałem się nie wypowiadać więc tylko krótko... ;) Wartości z DOM są te same na demie i realu. Różnice są i zawsze będą między brokerami - porównaj sobie jeszcze DOM od kilku innych i wtedy zobaczysz na jakim miejscu plasuje się XTB.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
unruhe
Gaduła
Gaduła
Posty: 280
Rejestracja: 12 lip 2017, 16:47

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: unruhe »

Przepraszam, trochę źle się wyraziłem pytając o daxa 24h.
Chodziło mi o to czy jest szansa aby XTB wprowadził daxa 24h ale od poniedziałku do piątku.
Czyli tak jak chodzą indeksy amerykańskie: sp500,us100 i us30.

A co do daxa w weekendy to chyba żaden broker tego nie oferuje ?
raposo pisze:Osobiście wolę zamknąć pozycję z gorszym spreadem niż po cenie otwarcia z mega luką ;).
Otóż to ;)

Awatar użytkownika
X-Trade Brokers DM
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2017, 14:08

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: X-Trade Brokers DM »

Ochrona przed ujemnym saldem w XTB od 1 października

Z przyjemnością pragniemy przekazać dobrą wiadomość.
Jako pierwsi sami wychodzimy z inicjatywą ochrony kapitału swoich inwestorów i od 1 października wprowadzamy ochronę przed ujemnym saldem.
Oznacza to, że straty nie przekroczą depozytu. Krótko mówiąc trader nie doświadczy debetu na rachunku.

Ochrona przed ujemnym saldem zacznie obowiązywać od 1 października 2017r.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Świetny ruch :).

No to mamy pierwszego polskiego brokera zapewniającego ochronę przed debetem.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Szczepan1234
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 12:05

Re: Płynność w XTB Live ?

Nieprzeczytany post autor: Szczepan1234 »

rem pisze:Przyglądam się ofercie XTB na koncie Demo PRO i widzę duże problemy z płynnością.
Np. dla najbardziej płynnego waloru - EURUSD, na początku sesji USA( patrz zał. xtb-dukas-EURUSD.jpg ):
- oferty na pierwszym poziomie są małe ( tylko 300 K ) w porównaniu np. do Dukasa ( ok 1600 K - 2200 K );
- na pozostałych poziomach dysproporcje są jeszcze większe;
- brakuje płynności ofert na poszczególnych poziomach (występują luki nawet dla 9 poziomów !).

Jeszcze słabiej wygląda to na bitcoinie, gdzie, przy specyfikacji tego instrumentu w XTB, trading wielkością 1 BTC odpowiada tradingowi ok 0,2 lota na parach walutowych (patrz zał. XTB-BTC.jpg ).

Pytanie, czy na koncie Live wielkość i płynność ofert wygląda podobnie ?
Ja akurat na Standardzie jestem i nie mam żadnych problemów z płynnością, z tego co wiem demo działa podobnie jak real, ale zadzwoń do nich najlepiej, będziesz mieć info z pierwszej ręki

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

@Raposo
"Zresztą żadna giełda futures nie obraca DAX-em w weekend. Tu mamy sytuację, gdzie giełdy BTC działają, a brokerzy FX nie umożliwiają handlu przez weekend. A że spread się zwiększa do nieopłacalnych rozmiarów i płynność spada... Osobiście wolę zamknąć pozycję z gorszym spreadem niż po cenie otwarcia z mega luką ;)."


O to mi właśnie chodziło, że zdania będą podzielone. ktoś inny będzie się bał że podwyższony spread wyrzuci go na SL i woli poczekać na poniedziałek. Zauważ, że gdyby stosować miarę procentową spreadu do aktualnej wartości instrumentu to spread na BTC (mówię oczywiście o XTB bo to przecież temat tego brokera) jest prawie 60 razy wyższy. Gdyby więc zrównać z nim Dax'a to ile by wychodziło? 100 pkt? :P

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Analizując dalej... Lewar jest też ciut mniejszy ale w końcu dochodzimy do rzeczy najważniejszej. Zmienność - to ona przyciąga spekulantów. I oceniając „opłacalność” trzeba wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki.

Na koniec dochodzi też teoria, która twierdzi, że kryptowaluty zachowują się bardzo przewidywalnie z perspektywy analizy AT, z uwagi, że to młody rynek.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

Napiszę tak. Platforma super. Dodatkowo analizy, wiadomości, kalendarz, mapa. Naprawdę spoko. To czego mi brakuje to przede wszystkim TS :)
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

cytrynek pisze:Napiszę tak. Platforma super. Dodatkowo analizy, wiadomości, kalendarz, mapa. Naprawdę spoko. To czego mi brakuje to przede wszystkim TS :)
Hmmm... Ale przecież jest dostępny TS ;)

Klik prawym na pozycję -> Modyfikuj -> Stop Kroczący
Zrzut ekranu 2017-09-28 o 09.27.02.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
cytrynek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 564
Rejestracja: 26 paź 2012, 23:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: cytrynek »

raposo pisze:
cytrynek pisze:Napiszę tak. Platforma super. Dodatkowo analizy, wiadomości, kalendarz, mapa. Naprawdę spoko. To czego mi brakuje to przede wszystkim TS :)
Hmmm... Ale przecież jest dostępny TS ;)

Klik prawym na pozycję -> Modyfikuj -> Stop Kroczący
Zrzut ekranu 2017-09-28 o 09.27.02.png
Ja p............ :) Dzięki :)
Zamieszczane przeze mnie analizy i opinie są wyłącznie moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią żadnych rekomendacji. Podejmowanie na ich podstawie decyzji inwestycyjnych odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.

ODPOWIEDZ