XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Skoro tak to pozytywnie bo korzystnie dla klientów :)

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MowmiSasiad pisze:Skoro tak to pozytywnie bo korzystnie dla klientów :)
Też tak myślę, i co najważniejsze - jest czarno na białym "co będzie jeśli...".

Większość brokerów podchodzi do takich spraw na zasadzie "nawaliliśmy, przepraszamy i obiecujemy poprawę" - ale okazja nam przepadła i koniec, klient jest w pewnym sensie stratny.
Druga opcja - "nawaliliśmy, klient bardzo zły to zaproponujemy uznaniową rekompensatę...".

Jak najbardziej jestem ZA żeby inni brokerzy wprowadzili podobne zapisy i sami uzgodnili własny (ale jawny!) wzór "rekompensaty".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

lukasz_z
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 28 sie 2016, 20:33

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: lukasz_z »

Słuchajcie, rozważam tego brokera, bo mają bardzo duże zasoby edukacyjne ale chciałem odświeżyć wątek bo widzę, że posty stanęły bardzo dawno temu i jak czytam co tu jest napisane, to chyba sporo się zmieniło

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

lukasz_z pisze:Słuchajcie, rozważam tego brokera, bo mają bardzo duże zasoby edukacyjne ale chciałem odświeżyć wątek bo widzę, że posty stanęły bardzo dawno temu i jak czytam co tu jest napisane, to chyba sporo się zmieniło
Hm... No nie jest tak źle, ciągle ktoś tu pisze :).

Co do edukacji - XTB chyba najwięcej w nią inwestuje. Cały czas są darmowe konferencje, szkolenia, webinaria itd. Nawet dziś jest webinar z Rafałem Glinickim.

Pozostałe polskie DM skupiają się raczej na regularnych webinariach o powtarzającej się tematyce.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

atlasarena
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, 17:52

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: atlasarena »

raposo pisze:
atlasarena pisze:hej,

mam pytanie. czy możecie mi wyjaśnić w jaki sposób funkcjonuje poniższy zapis w regulaminie XTB?

"Jeśli błędna cena spowodowana była okolicznościami, za które XTB ponosi odpowiedzialność, wtedy XTB ponosi odpowiedzialność wobec Klienta za szkodę spowodowaną błędną ceną, jednak tylko do wysokości kwoty stanowiącej równowartość 10% Margin, które stanowi 12 zabezpieczenie Transakcji zawartej przez Klienta według błędnej ceny. Żadne z postanowień Warunków Ogólnych nie ograniczają odpowiedzialności odszkodowawczej XTB wobec Klientów za szkody spowodowane przez XTB z winy umyślnej."

W jaki sposób mam prawo do 10%? O co tutaj dokładnie chodzi? Czy moglibyście podać jakiś przykład transakcji/sytuacji?

Będę wdzięczny za odpowiedź.


Pozdrawiam.
Z tego co udało mi się ustalić... W tym zapisie chodzi o tzw. "utracone korzyści", czyli o sytuację, gdzie np. wystąpiła błędna cena/ bad tick, w skutek czego został pobrany wyższy margin niż powinien, a to np. skutkowało stop-outem na rachunku -> przez to trader nie mógł np. otworzyć pozycji, która mogła teoretycznie przynieść mu zysk (wspomniana utracona korzyść).

I w takim przypadku masz prawo do wspomnianej równowartości 10% Marginu.
dzięki za odpowiedź. a czy to w jakiś sposób odnosi się również do sytuacji, w której np.:

broker popełnia błąd, zamyka błędnie transakcję - następnie klient reklamuje to - po czym broker otwiera taką transakcję, ale nie informując o tym klienta, natomiast klient sam się o tym dowiaduje po 24h sam wchodząc na swoją platformę. czy tutaj też mamy te "utracone korzyści" i czy ta sytuacja kwalifikuje się w jakiś sposób do tego zapisu?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

atlasarena pisze: dzięki za odpowiedź. a czy to w jakiś sposób odnosi się również do sytuacji, w której np.:

broker popełnia błąd, zamyka błędnie transakcję - następnie klient reklamuje to - po czym broker otwiera taką transakcję, ale nie informując o tym klienta, natomiast klient sam się o tym dowiaduje po 24h sam wchodząc na swoją platformę. czy tutaj też mamy te "utracone korzyści" i czy ta sytuacja kwalifikuje się w jakiś sposób do tego zapisu?
To już pytanie do działu prawnego XTB ale patrząc na początek tego zapisu:
"Jeśli błędna cena spowodowana była okolicznościami, za które XTB ponosi odpowiedzialność(...)"
Powinno to zostać uwzględnione w rekompensacie 10% marginu.

Najlepiej podpytaj u źródła.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Nie przypuszczam, żeby broker robił reopen jakiejś pozycji bez informowania klienta. Zrobi to raczej poprzez mail niż tel, ale zawsze powinna być informacja.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MowmiSasiad pisze:Nie przypuszczam, żeby broker robił reopen jakiejś pozycji bez informowania klienta. Zrobi to raczej poprzez mail niż tel, ale zawsze powinna być informacja.
Słyszałem ostatnio o takim przypadku u jednego brokera. Była informacja mailowa, tyle, że klient odebrał maila trochę później więc przez jakiś czas pozycja żyła sobie 'samopas' ;). Myślę, że telefonowanie to zdecydowanie bardziej bezpieczna metoda... Lub rekompensata, gdzie czarno na białym wiemy co nam się należy i koniec.

Aż musiałem wylać to z siebie w artykule :D
https://forexclub.pl/utracone-korzysci- ... u-brokera/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
X-Trade Brokers DM
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2017, 14:08

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: X-Trade Brokers DM »

Witajcie,

już jutro zapraszamy na specjalne webinarium z 2 najlepszymi traderami konkursu XTB Live Trading. Start szkolenia o 19:30.

Zapraszamy do zapisów tutaj - https://pl.xtb.com/webinarium-live-trading

Pozdrawiamy!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

XTB organizuje szkolenia z byłym traderem Goldman Sachs - Lexem van Damem (trader z 25-letnim stażem). Aż sam jestem ciekaw co pokaże :).

Cykl 5 spotkań w formie online (webinary) w środy o 19:00.
https://forexclub.pl/kurs-inwestycyjny- ... van-damem/

-- pt 16-06-2017, 20:00 --

BITCOIN w ofercie

Pierwszy polski broker Forex wprowadza do oferty kryptowaluty. Bitcoin, Ripple, Ethereum... Już za tydzień dostępne do handlu.
https://forexclub.pl/bitcoin-xtb-kryptowaluty/

Lewar na BTC i ETH 1:10. Dostępne na xStation na kontach Standard i Professional.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ