XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Gerardooo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:51

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Gerardooo »

Witam,

czy korzystaliście już z nowej platformy xStation5? Jakie wrażenia?

Pozdr!

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Gerardooo pisze:Witam,

czy korzystaliście już z nowej platformy xStation5? Jakie wrażenia?

Pozdr!
Nowej czyli tej, która jest już na rynku prawie rok? :)

Zrecenzowałem ją:
https://forexclub.pl/recenzja-platformy ... ation-5-0/

-- śr 26-04-2017, 20:10 --

XTB publikuje wyniki za I kw. 2017 r. Wyniki niby gorsze ale perspektywy dobre - wyraźny wzrost wśród nowych rachunków i aktywnych klientów.
https://forexclub.pl/spadek-dochodow-xt ... i-kw-2017/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Gerardooo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2016, 15:51

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Gerardooo »

Dzięki za info raposo!

Awatar użytkownika
Cancer0s
Gaduła
Gaduła
Posty: 318
Rejestracja: 28 wrz 2009, 22:14

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cancer0s »

Wszystkim użytkownikom forum proponuję zapisać się wcześniej niż w tamym roku na konferencje XTB Trading Masterclass
bo ostatnio zabrakło miejsc ;) pl.xtb.com/tradingmasterclasswarszawa!

Konferencja jest bezpłatna i odbędzie się 19 maja w Warszawie (aż 10 prelegentów: Glinicki, Kurach, Goliński, Głowacki, Augustyn, Kostecki, Wieczorek, Rozmus, Tuszkiewicz).

Przed konferencją można też śledzić konkurs Live Trading na http://pl.xtb.com/live-trading

-- wt 09-05-2017, 22:20 --

Wszystkim użytkownikom forum proponuję zapisać się wcześniej niż w tamym roku na konferencje XTB Trading Masterclass
bo ostatnio zabrakło miejsc ;) pl.xtb.com/tradingmasterclasswarszawa!

Konferencja jest bezpłatna i odbędzie się 19 maja w Warszawie (aż 10 prelegentów: Glinicki, Kurach, Goliński, Głowacki, Augustyn, Kostecki, Wieczorek, Rozmus, Tuszkiewicz).

Przed konferencją można też śledzić konkurs Live Trading na http://pl.xtb.com/live-trading
Zapraszam na moją nową stronę -> klik w "WWW". Codzienne analizy i komentarze.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

https://www.youtube.com/watch?v=WbSy_YXfz1U

Najnowszy hit XTB :D :D

Jestem poważnym szkoleniowcem, moje szkolenia są poważne ;)

atlasarena
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 10 maja 2017, 17:52

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: atlasarena »

hej,

mam pytanie. czy możecie mi wyjaśnić w jaki sposób funkcjonuje poniższy zapis w regulaminie XTB?

"Jeśli błędna cena spowodowana była okolicznościami, za które XTB ponosi odpowiedzialność, wtedy XTB ponosi odpowiedzialność wobec Klienta za szkodę spowodowaną błędną ceną, jednak tylko do wysokości kwoty stanowiącej równowartość 10% Margin, które stanowi 12 zabezpieczenie Transakcji zawartej przez Klienta według błędnej ceny. Żadne z postanowień Warunków Ogólnych nie ograniczają odpowiedzialności odszkodowawczej XTB wobec Klientów za szkody spowodowane przez XTB z winy umyślnej."

W jaki sposób mam prawo do 10%? O co tutaj dokładnie chodzi? Czy moglibyście podać jakiś przykład transakcji/sytuacji?

Będę wdzięczny za odpowiedź.


Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Pretoria
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 maja 2017, 17:48

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Pretoria »

atlasarena pisze:hej,

mam pytanie. czy możecie mi wyjaśnić w jaki sposób funkcjonuje poniższy zapis w regulaminie XTB?

"Jeśli błędna cena spowodowana była okolicznościami, za które XTB ponosi odpowiedzialność, wtedy XTB ponosi odpowiedzialność wobec Klienta za szkodę spowodowaną błędną ceną, jednak tylko do wysokości kwoty stanowiącej równowartość 10% Margin, które stanowi 12 zabezpieczenie Transakcji zawartej przez Klienta według błędnej ceny. Żadne z postanowień Warunków Ogólnych nie ograniczają odpowiedzialności odszkodowawczej XTB wobec Klientów za szkody spowodowane przez XTB z winy umyślnej."

W jaki sposób mam prawo do 10%? O co tutaj dokładnie chodzi? Czy moglibyście podać jakiś przykład transakcji/sytuacji?

Będę wdzięczny za odpowiedź.


Pozdrawiam.


Wydaje mi się, że ważniejszym aspektem są tutaj przepisy prawa. Osobiście nie rozumiem tego zapisu.

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

przyznam szczerzę, że dziwny zapis. w jaki sposób zdefiniowana jest błędna cena? chodzi tu o bad ticki? czyli, że jak? nie zrobią korekty na całość tylko na max 10% marginu? oczywiście mówię o korekcie strat, bo nie chce mi się wierzyć by korekty zysków nie robili w całości... hahahha to by było zabawne :D to jakiś nowy zapis w ich regulaminie?

Awatar użytkownika
X-Trade Brokers DM
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2017, 14:08

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: X-Trade Brokers DM »

Cześć!

Już jutro o godz. 19:00 zapraszamy na webinarium z Rafałem Glinickim organizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych. Rafał będzie mówił o wykorzystaniu sygnałów VSA w tradingu.

Zapisywać się można TUTAJ - http://pl.xtb.com/webinarium-rafal-glinicki-vsa

Pozdrawiamy!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

atlasarena pisze:hej,

mam pytanie. czy możecie mi wyjaśnić w jaki sposób funkcjonuje poniższy zapis w regulaminie XTB?

"Jeśli błędna cena spowodowana była okolicznościami, za które XTB ponosi odpowiedzialność, wtedy XTB ponosi odpowiedzialność wobec Klienta za szkodę spowodowaną błędną ceną, jednak tylko do wysokości kwoty stanowiącej równowartość 10% Margin, które stanowi 12 zabezpieczenie Transakcji zawartej przez Klienta według błędnej ceny. Żadne z postanowień Warunków Ogólnych nie ograniczają odpowiedzialności odszkodowawczej XTB wobec Klientów za szkody spowodowane przez XTB z winy umyślnej."

W jaki sposób mam prawo do 10%? O co tutaj dokładnie chodzi? Czy moglibyście podać jakiś przykład transakcji/sytuacji?

Będę wdzięczny za odpowiedź.


Pozdrawiam.
Z tego co udało mi się ustalić... W tym zapisie chodzi o tzw. "utracone korzyści", czyli o sytuację, gdzie np. wystąpiła błędna cena/ bad tick, w skutek czego został pobrany wyższy margin niż powinien, a to np. skutkowało stop-outem na rachunku -> przez to trader nie mógł np. otworzyć pozycji, która mogła teoretycznie przynieść mu zysk (wspomniana utracona korzyść).

I w takim przypadku masz prawo do wspomnianej równowartości 10% Marginu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ