XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

ADASKO2012 pisze:Jakim trzeba być człowiekiem ,żeby zarabiać na swapie?Za rok wielki płacz ,że go oszukali.
mało wiesz ....
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Trzeba być nieźle zdesperowanym :D

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

X-Trade Brokers poinformował dzisiaj o zmianach w zarządzie spółki – po ponad dwóch latach z funkcji odwołany został Jakub Malý, rolę tymczasowego CEO sprawował będzie właściciel brokera, Jakub Zabłocki.

“Niewystarczające tempo rozwoju”

Jak czytamy w oficjalnej nocie prasowej, zarząd tłumaczy swoją decyzję niewystarczającym tempem rozwoju: “Decyzja ta ma charakter strategiczny i wynika z dążenia Rady Nadzorczej do zapewnienia akcjonariuszom odpowiedniej dynamiki wzrostu wartości Spółki. Zdaniem Rady Nadzorczej, tempo realizacji celów strategicznych i rozwoju grupy kapitałowej było dotychczas niewystarczające. Dlatego też Rada zdecydowała o dokonaniu zmian w składzie osobowym Zarządu Spółki.”

Warto przypomnieć, że na początku maja XTB debiutowała na warszawskim parkiecie, z czym wiązano wiele perspektyw dynamicznego rozwoju. Z raportu półrocznego i kwartalnego opublikowanego na kilka miesięcy po debiucie wynikało jednak, że spółka cały czas traci – wraz z negatywnymi informacjami osuwały się akcje spółki. W Q3 2016 zysk netto miał skurczyć się o ponad 90%.

Mniej osób w zarządzie, właściciel na fotelu prezesa

Rada Nadzorcza zdecydowała, że Zarząd Spółki będzie liczył 5 osób i powołała do zarządu Spółki Omara Arnaout (związanego z grupą XTB od wielu lat, obecnie dyrektora regionalnego XTB na Polskę, Niemcy, Węgry i Rumunię), powierzając mu funkcję Członka Zarządu ds. Sprzedaży w randze Wiceprezesa Zarządu oraz Filipa Kaczmarzyka (od maja 2015 pełniącego funkcję Dyrektora Departamentu Tradingu XTB), powierzając mu funkcję Członka Zarządu ds. Tradingu.

Ponadto w uzgodnieniu z Jakubem Zabłockim, w celu umożliwienia mu objęcia funkcji Przewodniczącego Rady Nadzorczej, z udziału w Radzie Nadzorczej zrezygnował Jakub Leonkiewicz, dotychczasowy Przewodniczący Rady Nadzorczej. Korzystając z uprawnień statutowych Zabłocki, powołał swoją osobę na Członka Rady Nadzorczej Spółki, pełniącego jednocześnie funkcję jej Przewodniczącego. Jednocześnie Rada Nadzorcza, na podstawie przepisów KSH, delegowała Jakuba Zabłockiego do czasowego wykonywania czynności Prezesa Zarządu w okresie od dn. 10 stycznia do dn. 10 kwietnia 2017.

https://comparic.pl/jakub-maly-odwolany ... ezesa-xtb/
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

"Nowym prezesem XTB będzie prawdopodobnie Omar Arnaout, który właśnie został wiceprezesem XTB. Pracuje z nami od 10 lat, a pół roku temu (w sierpniu – PAP) przejął po Izabeli Kozakiewicz zarządzanie naszym największym rynkiem – Polską. Pod wodzą Omara Arnaout’a, w II półroczu odnotowaliśmy znaczącą poprawę realizacji celów biznesowych w Polsce" - powiedział PAP Jakub Zabłocki, współzałożyciel i główny akcjonariusz XTB, pełniący tymczasowo do 10 kwietnia funkcję prezesa spółki.

Zabłocki powiedział, że w IV kwartale 2016 r. sytuacja na rynkach finansowych sprzyjała spółce, ponieważ notowania wielu instrumentów cechowały się dużą zmiennością.

"Obserwowaliśmy dużą zmienność na istotnych, z punktu widzenia naszego poziomu przychodów, instrumentach – parach walutowych opartych na dolarze, czy instrumentach CFD na indeks DAX, złoto czy ropę. 20 marca br. opublikujemy raport roczny, a wcześniej – jak tylko zagregujemy dane - pokażemy wstępne wyniki za IV kwartał" - powiedział.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

Czy nadal XTB ma roczny limit trzymania pozycji ? Konto PRO
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

Z tego co wiem każdy PL DM ma roczny limit. XTB akurat o tym nie informuje tylko zamyka, ale są brokerzy którzy uczciwie informują z miesięcznym wyprzedzeniem.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

MowmiSasiad pisze:Z tego co wiem każdy PL DM ma roczny limit. XTB akurat o tym nie informuje tylko zamyka, ale są brokerzy którzy uczciwie informują z miesięcznym wyprzedzeniem.
to jest bez sensu ;[ to bardzo boli mnie ;_[
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
MowmiSasiad
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 583
Rejestracja: 03 maja 2012, 12:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MowmiSasiad »

zawsze możesz sobie "zrollować", czyli zamknąć stare i otworzyć nowe ;) stracisz spread no i zaksięgujesz aktualny wynik, ale po za tym bez strat.

Awatar użytkownika
PipsKong
Maniak
Maniak
Posty: 6594
Rejestracja: 23 gru 2011, 09:49

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PipsKong »

MowmiSasiad pisze:zawsze możesz sobie "zrollować", czyli zamknąć stare i otworzyć nowe ;) stracisz spread no i zaksięgujesz aktualny wynik, ale po za tym bez strat.
no właśnie dla tego systemu który bym chciał uruchomić , nie mogę ;/

a czy XTB zwalnia mi margin jak mam pozycje przeciwstawne ??
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W 50%, czyli otwierając hedge nie zmienia Ci się poziom zablokowanego marginu.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ