Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Re: Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

Songo89K, tak na pierwszy rzut oka niezle wyglada, oczywiscie ze sadzac tylko po wykresu trudno ujawnic szczegoly handlu, taki na przeklad jak czy nie uzywasz przypadkiem martyngalu, albo czy zawsze stawiasz SL w kazdym zleceniu i t.p.. Jesli ten wynik osiagnety przy twardym money management i w odpowiadaniu z system, to dobrze. Tak, czesto bywa tak, ze najlepiej robia proste rzeci. Czasami z dodawaniem kolejnych parametrow mozna powiekszyc wynik zbyt duzo, ale w innym razie z tym 'tuningowaniem' jak by nie przegiac, najlepsze - wrog dobrego.

Czy nie lepiej isc po drodzie drugiej - korzystac 'dzwignie inwestorow'. Nie wiem jak w innych, ale z doswiadczenia badania w ciagu 8 lat kontow PAMM w Alpari powiem ze obecne mialbys w zarzadzaniu co najmniej od 100K $, tak przykladowo od 100 do 200K (mozliwe i wieksze). Nie czekaj na czasy lepsze, zarabiaj teraz, dopoki system dobrze idzie, trzeba kuc zelazo kiedy jest ono gorace.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

Foregin przypomnij ile trzeba miec min startowego kapitalu by byc PAMM managerem?
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Re: Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

W Alpari min 300 $, tego dosyc by nie tylko zaczac, ale i przyjmowac juz kapital inwestorow (otwierac oferty), u innych brokerow nie wiem.

p.s. w porzedni wiadomosc troche sie pomylil, nie 8 lat, tylko 6 z polowa.

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Re: Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

foregin - o to zmiana w Alpari bo zdaje sie ze jakis czas temu bylo to 3000 $ .. :)
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Re: Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

300 $ - by otworzyc, z mozliwoscia przyjecia kapitala w zarzadzanie

3000 $ - trzeba tyle, by trafic do rankingu.

Z rachunkiem w 300 $ mozna zarzadzac kapitalem inwestorow, ale rachunek nie bedzie widoczne w rankingu. Ale jesli handel idzie skuteczne, inwestory zauwazaja rachunek i bez rankingu (obserwuja caly list PAMMow).

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Re: Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Nieprzeczytany post autor: profession »

Cześć Panowie :D Ja też się melduję miło zobaczyć znane nicki bo na forum same świerzaki. Ja poszedłem tylko w forex wszystkie inne dziedziny odpuściłem i są efekty. Właściwie tylko z tego żyje od jakiś 2-3 lat. Tylko jedyna rada to nie czytać forumowych mądrości :wink:

Myślę, że ludzie się nie udzielają bo i po co, mają swoje życie rodziny, plany. I albo odnieśli sukces i forum nie jest im potrzebne albo stracili wszystko i też odpuścili. Zresztą nigdy nie było tu szacunku dla dobrych journali 8)


A jak forex wpłynął na was? Raczej wspominacie go jako przekleństwo czy coś pozytywnego? :564:
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Camaro69

Re: Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Nieprzeczytany post autor: Camaro69 »

Jeśli idzie o nieudzielanie się czy obumarcie to jest to raczej ogólny trend światowy a raczej powrót do stanu sprzed 2007r ( u nas ) czy 2003 r na zachodzie.Struktura rynku mocno się zmieniła a do tego jeszcze sam Polski rynek po wielu nadziejach lat 2005-2011 zatrzymał się w rozwoju a nawet cofa (vide GPW).O czym więc tutaj mówić ? :).Większość forów czy miejsc nt. rynku obumarło śmiercią naturalna...

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Re: Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Nieprzeczytany post autor: profession »

Problem polega na tym, że aktualni użytkownicy nie tworzą wartościowych merytorycznych tematów. Gdy wejdziemy np do działu "Systemy i strategie" to większość długich ciekawych rozmów to rozpoczęcie w 2008 czy 2009 roku. Prawie cała pierwsza strona to takie tematy.

Kiedyś było tu więcej użytkowników którzy mieli coś do powiedzenia, ale niedowierzająca gawiedź ich zgnoiła i pouciekali ;)

Nie wiem czy się za mną zgodzicie.
chojnak pisze:Songo89K,
Po przekopaniu internetu srebrną łopatką wszerz i wzdłuż, przerobieniu wszystkiego co było do przerobienia w języku Reja i Kochanowskiego, Szekspira a nawet Tołstoja (acha, solidnie przypomniałem sobie język rosyjski by wydobywać 'perełki' z rosyjskojęzycznych forów o spekulacji), spędzeniu kilku tysięcy godzin przez monitorem (szczęśliwie oczy dały radę bez szwanku) - nie znalazłem niczego, podkreślę - niczego, co dałoby przewagę na dłuższą metę.
To prawda Chojnak widziałem Cię na niejednym zagranicznym forum również tych rosyjnkich :wink:. Tylko jakie z tego wnioski, albo nic nie działa na rynkach [co nie jest prawdą], albo nie da się tego znaleźć na forum w postaci wskaźnika czy systemu obrazkowego....
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

Awatar użytkownika
MACIEK408
Gaduła
Gaduła
Posty: 355
Rejestracja: 24 gru 2006, 13:00

Re: Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Nieprzeczytany post autor: MACIEK408 »

Witam panów, od jakiegoś czasu znów zacząłem zaglądać. Pozdrawiam weteranów.
Money Never Sleeps

Awatar użytkownika
profession
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 503
Rejestracja: 19 mar 2008, 08:44

Re: Wpadłem po kilku latach nieobecności na forum...

Nieprzeczytany post autor: profession »

Panowie może założymy temat "spojrzenie na forex po 5 czy 8 latach" i każdy napisze jakie ma wnioski. Do czego doszedł lub, że nie doszedł do niczego i jego zdaniem nie ma co tracić czasu na forex. 8)

Co Wy na to?
Austryjacka Szkoła Ekonomii jest sednem.

ODPOWIEDZ