Whisky369 Ichimoku

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
whisky369
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:34

Whisky369 Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: whisky369 »

Cześć, postanowiłem założyć tutaj swój dziennik ponieważ męczę się od 3 lat na forexie bez efektów. Mam te same problemy co rookie, irmentruda i zapewne wielu innych na forum, aczkolwiek dosyć późno uznałem, że może założę dziennik na forum by wymienić się z innymi spostrzeżeniami.
Handlować będę na Ichimoku M5/M1, są przebłyski i są wtopy (które oczywiście przeważają) wiele osób próbowało tej strategii, później ją rzucało, później znów wracało... ja też jestem jedną z nich. Trejdów chcę robić mało, ale jakościowe, 1 dobry trejd dziennie wystarczy. Tym bardziej że pracuję na popołudnia, rynek mogę obserwować maksymalnie od 7 do 15. Wystarczą mi tylko 3 pary; gbpusd, usdjpy i eurjpy.
To w czym ma mi pomóc dziennik to konsekwencja w schemacie: szukamy->analizujmy->gramy. Będę wrzucał najpierw co ciekawego zauważyłem, potem jak na podstawie analizy danej sytuacji można ją rozegrać w przyszłości, na samym końcu najtrudniejsze, czyli wyczekiwanie na setup - cierpliwość jest moją najsłabszą stroną, im bardziej czegoś się chce tym bardziej gorączkowo działam :cry:
Obecnego weekendu niestety nie poświęcę na analizy i poszukiwania, pracuję dużo :|
Chcę w końcu mieć jakiś namacalny dowód że ruszyłem z miejsca, coś zacząłem robić w dobrym kierunku. W poniedziałek jeżeli zrobię jakiś trejd, oczywiście wrzucę. Tymczasem pora do ruszać do pracy, pozdrawiam wszystkich.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Whisky369 Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

w morde, czuje sie wywolany do tablicy...
powiedz prosze jakie mam problemy?

whisky369
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2017, 22:34

Re: Whisky369 Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: whisky369 »

Irmentruda czytałem wcześniej w temacie Ichimoku ze od dłuższego czasu nie możesz się odnaleźć, chyba że coś się zmienilo, czytałem twoje posty i czesto zmieniałeś strategie/ potem wracałeś i tak ciągle nie możesz znaleźć zyskownej formy... chyba że coś się zmieniło i źle Cię zinterpretowałem to przepraszam

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Whisky369 Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

whisky dobrze zinterpretowałeś, na początku byłem zyskowny na ichimoku ale sztywno wg pomysłu Grega, następnie wystarczył jeden gorszy okres na rynkach, gdy cena przestaje być trendowa, i pojawiają się straty, wtedy zacząłem dalej grzebać przy strategii i MM, dalsze straty, mogę stwierdzić, że to na cały 2016 rozłożyło moje trejdowanie z palca.
Aktualnie próbuję sztywno trzymać się jednej rzeczy, od dwóch miesięcy udaje się ale nie jest to ichimoku, w którym brakowało mi jednego istotnego elementu.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Whisky369 Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

I jak tam dziennik?
Zawsze byłem ciekaw czy na Ichi da się sensownie tradować na M1/M5... Że da się na H4 to wiem, ale taki trading to nie dla mnie ;)

ODPOWIEDZ