Vipro Markets - STP/ECN

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
16
59%
Poza paroma minusami są ok
4
15%
Przeciętny
1
4%
Mają wiele wad
1
4%
Stanowczo odradzam:
5
19%
 
Liczba głosów: 27

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: brg »

Pierz Andrzej pisze:panowie z Noble Markets - jak już piszecie na forum, to róbcie to z jednego, oficjalnego konta, a nie z jednego oficjalnego i paru innych. Na forum panuje zwyczaj pisania przez pracowników brokerów w tematach innych brokerów co jest mało eleganckie , czepiacie się Cypryjczyków a sami nie zachowujecie się w tej sytuacji lepiej ;-) . Mowmisasiad, dioor, Tomasz Mączka - proszę o pisanie z konta Noble Markets .
Hahaha, przynajmniej już wiadomo dlaczego Mowmisasiad tak podjudzał. Zachowanie pracowników Noble bardzo słabe, a wypowiedzi w tym temacie o kulturze innych nacji... cóż, ja za takie teksty na publicznym forum swojego pracownika bym po prostu wylał z roboty.

To w ostatnich tygodniach druga czy trzecia sytuacja, gdy ludzie od innych brokerów zaczynają w tym temacie siać zamęt. Zaczyna to przypominać sytuację w temacie Armady, gdzie znikąd pojawiali się ludzie z pretensjami o nie wiadomo co. Wygląda na to, że Vipro robi po prostu dobrą robotę.

warmia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 569
Rejestracja: 27 lip 2016, 00:31

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: warmia »

brg pisze: Wygląda na to, że Vipro robi po prostu dobrą robotę.
Miałem już więcej na ten temat nie pisać, no ale po tym wpisie o dobrej robocie nie zdzierżyłem.
Myślę, że jak najbardziej na miescu będzie życzyć Ci rozliczania transakcji dokładnie zgodnie z takimi standartami "dobrej roboty" no i oczywiscie równie merytorycznych i wnikliwych odpowiedzi na reklamacje.
Jak bys przypadkiem zapomniał o czym mówię: - http://forex-nawigator.biz/forum/resources/file/137236

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

warmia pisze:
brg pisze: Wygląda na to, że Vipro robi po prostu dobrą robotę.
Miałem już więcej na ten temat nie pisać, no ale po tym wpisie o dobrej robocie nie zdzierżyłem.
Myślę, że jak najbardziej na miescu będzie życzyć Ci rozliczania transakcji dokładnie zgodnie z takimi standartami "dobrej roboty" no i oczywiscie równie merytorycznych i wnikliwych odpowiedzi na reklamacje.
Jak bys przypadkiem zapomniał o czym mówię: - http://forex-nawigator.biz/forum/resources/file/137236
Witaj,

Jaki był wolumen tej transakcji?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

warmia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 569
Rejestracja: 27 lip 2016, 00:31

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: warmia »

raposo pisze:
Jaki był wolumen tej transakcji?
Smieciowy - ale nie o to chodzi, nawet nie o to jak ją rozliczono; ale o to jak potraktowano reklamację.
Gdzies wyżej jest cytat z odpowiedzi, ja chce jak najszybciej o tym zapomniec i ewent. znalezc brokera o podobnych warunkach ale realnych a nie deklarowanych.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

warmia pisze:
raposo pisze:
Jaki był wolumen tej transakcji?
Smieciowy - ale nie o to chodzi, nawet nie o to jak ją rozliczono; ale o to jak potraktowano reklamację.
Gdzies wyżej jest cytat z odpowiedzi, ja chce jak najszybciej o tym zapomniec i ewent. znalezc brokera o podobnych warunkach ale realnych a nie deklarowanych.
Widzę tu sprzeczności. Piszesz o potraktowaniu reklamacji, a potem o "warunkach deklarowanych". Vipro Markets oferuje bardzo dobre warunki handlu, podobnie jak wcześniej robiło to jako Armada Markets. I tu nie ma co się spierać. Widać, że Vipro z pośpiechu rozpatrzyło pierwszą reklamację ale pomyłkę naprawili, bo wątpię, aby zagrali tak celowo skoro chodzi o "śmieciową" kwotę. Sama sytuacja miała miejsce tuż przed zamknięciem w piątek, a doskonale wiadomo, że wtedy potrafią dziać się cuda, stąd moje podejrzenia także padłyby właśnie na rozszerzenie spreadu. Broker to nie nieomylna instytucja. To ludzie jak Ty i ja, którym zdarza się popełnić błąd. I nie sam błąd jest tu istotny ale zachowanie. Reklamacja została uznana, a sam broker przyznał się do błędu i publicznie Cię przeprosił. Bez straszenia prawnikami, ciąganiem po sądach czy grożeniem "kolegami" :).

Szczerze? Ponad 100 brokerów w moim "portfolio", których przeorałem na kontach realnych. Jeśli w/w sytuacją Cię do siebie zrazili to powiem Ci wprost - musisz zmienić zainteresowania :). I to nie złośliwa uwaga. Niektórzy brokerzy nigdy do błędu by się nie przyznali, a już na pewno nie publicznie. Po prostu ideału nie znajdziesz i jeden wkurzy Cię rozpatrzeniem reklamacji w pośpiechu, a inny np. odmową wypłaty środków (!) lub nękającymi telefonami po 2 razy dziennie z "super ofertą inwestycyjną".

Powodzenia i spokoju ducha :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

warmia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 569
Rejestracja: 27 lip 2016, 00:31

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: warmia »

raposo pisze:
warmia pisze:
raposo pisze:
Jaki był wolumen tej transakcji?
Smieciowy - ale nie o to chodzi, nawet nie o to jak ją rozliczono; ale o to jak potraktowano reklamację.
Gdzies wyżej jest cytat z odpowiedzi, ja chce jak najszybciej o tym zapomniec i ewent. znalezc brokera o podobnych warunkach ale realnych a nie deklarowanych.
Widzę tu sprzeczności. Piszesz o potraktowaniu reklamacji, a potem o "warunkach deklarowanych". Vipro Markets oferuje bardzo dobre warunki handlu, podobnie jak wcześniej robiło to jako Armada Markets. I tu nie ma co się spierać. Widać, że Vipro z pośpiechu rozpatrzyło pierwszą reklamację ale pomyłkę naprawili, bo wątpię, aby zagrali tak celowo skoro chodzi o "śmieciową" kwotę. Sama sytuacja miała miejsce tuż przed zamknięciem w piątek, a doskonale wiadomo, że wtedy potrafią dziać się cuda, stąd moje podejrzenia także padłyby właśnie na rozszerzenie spreadu. Broker to nie nieomylna instytucja. To ludzie jak Ty i ja, którym zdarza się popełnić błąd. I nie sam błąd jest tu istotny ale zachowanie. Reklamacja została uznana, a sam broker przyznał się do błędu i publicznie Cię przeprosił. Bez straszenia prawnikami, ciąganiem po sądach czy grożeniem "kolegami" :).

Szczerze? Ponad 100 brokerów w moim "portfolio", których przeorałem na kontach realnych. Jeśli w/w sytuacją Cię do siebie zrazili to powiem Ci wprost - musisz zmienić zainteresowania :). I to nie złośliwa uwaga. Niektórzy brokerzy nigdy do błędu by się nie przyznali, a już na pewno nie publicznie. Po prostu ideału nie znajdziesz i jeden wkurzy Cię rozpatrzeniem reklamacji w pośpiechu, a inny np. odmową wypłaty środków (!) lub nękającymi telefonami po 2 razy dziennie z "super ofertą inwestycyjną".

Powodzenia i spokoju ducha :).
Na "rynkach" jestem od marca 1993 , od 17 lat wyłącznie.
Od IB oczekiwałbym trochę innego wpisu : broker sprostował błąd dopiero po upublicznieniu sprawy i kolejnej reklamacji ( radzę przeczytac odpowiedz na pierwszą- skandaliczna ).
Wielkosc transakcji nie ma znaczenia - bo co w przypadku M.C.z tego powodu na innych pozycjach ?

Zresztą nie chce mi się pisac...
Forexowe standardy chyba nie są dla mnie: na rynkach regulowanych taka sytuacja jest nie do pomyslenia .
Jak widac brokerzy mogą sobie pozwalac - no bo ciągle znajdzie się jakiś adwokat ( nie wnikam z urzędu czy wyboru).

Awatar użytkownika
arkoni
Gaduła
Gaduła
Posty: 173
Rejestracja: 27 gru 2011, 12:19

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: arkoni »

Także zacząłem 1993 na GPW.
Notowania po kursie jednolitym dnia trzy razy w tygodniu...
Fajne czasy. Do dziś pamiętam składanie dyspozycji telefonicznie - ja podaję swoje dane włącznie z hasłem, a pani/pan powtarza na głos przy wszystkich obecnych wówczas w POK.
No i mam także kilka doświadczeń związanych z reklamacjami (w tym jedno podobne do Twojego związane z prawami poboru), to dopiero była droga przez mękę... Obecni, FX brokerzy raczej tego nie przebijają...

warmia, przykro mi to pisać ale wygląda na to, że po prostu znalazłeś okazję, by wylać frustrację, której Ci się trochę nazbierało. W sumie nawet Cię rozumiem - także w takich sytuacjach postępuję dość emocjonalnie, ale cała sprawa faktycznie nie jest warto takiego wielkiego halo.

W całej tej sytuacji najbardziej interesuje mnie co było przyczyną takiego zamknięcia Twojej pozycji - problemy z oprogramowaniem, sprzętem... Chciałbym tutaj na tym forum jednak poznać dokładniejsze wyjaśnienie przyczyn i usłyszeć zapewnienie, że zostały one usunięte zanim ewentualnie otworzę rachunek w VM.

brg
Gaduła
Gaduła
Posty: 256
Rejestracja: 06 lut 2007, 18:58

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: brg »

warmia pisze:
brg pisze: Wygląda na to, że Vipro robi po prostu dobrą robotę.
Miałem już więcej na ten temat nie pisać, no ale po tym wpisie o dobrej robocie nie zdzierżyłem.
Myślę, że jak najbardziej na miescu będzie życzyć Ci rozliczania transakcji dokładnie zgodnie z takimi standartami "dobrej roboty" no i oczywiscie równie merytorycznych i wnikliwych odpowiedzi na reklamacje.
Jak bys przypadkiem zapomniał o czym mówię: - http://forex-nawigator.biz/forum/resources/file/137236
Miałem się już więcej w tym temacie nie wypowiadać, ale jako że bezpośrednio mnie cytujesz to i sam odpowiem - tak, widziałem ten screen, na ostatnich trzech stronach wklejałeś go chyba 3 razy. Widziałem też odpowiedź brokera wraz z przeprosinami, widziałem że dostałeś zwrot pieniędzy i naprawdę nie wiem, czego więcej oczekujesz. Laurkę mają Ci narysować? Sam piszesz, że kwota była śmieciowa więc zastanów się, czy brok by się narażał na wylewanie żali i frustracji za marne parę złotych.

Mam wrażenie (zresztą chyba nie tylko ja), że w tej sytuacji zachowujesz się jak panisko, którego duma została urażona bo ktoś od brokera śmiał się pomylić w mailu do Ciebie. Żadne wyjaśnienia do Ciebie nie trafiają, jak mantrę powtarzasz ciągle to samo. Jak Ci tak bardzo za skórę zaleźli to idź śmiało do innych broków, na rynku jest ich mnóstwo! Na koniec perełka:
warmia pisze: Forexowe standardy chyba nie są dla mnie: na rynkach regulowanych taka sytuacja jest nie do pomyslenia .
vs
warmia pisze: A stratę daleko większą niż 10 k ,to miałem dla przykładu,gdy jeszcze w ubiegym wieku gdy makler wiodącego domu maklerskiego, nie wprowadził do systemu dyspozycji realizacji prawa poboru .
Sprawa oparła się o KPWi G ( tak to się wówczas to nazywało) - odzyskałem niewiele więcej niż straciłem, a nie to ile bym zyskał gdyby makler poprawnie wykonał dyspozycje.
Fakt, takie rzeczy się nie dzieją :D

Z mojej strony EOT, afera zrobiona z niczego za kilka złotych.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: raposo »

warmia pisze: Na "rynkach" jestem od marca 1993 , od 17 lat wyłącznie.
Od IB oczekiwałbym trochę innego wpisu : broker sprostował błąd dopiero po upublicznieniu sprawy i kolejnej reklamacji ( radzę przeczytac odpowiedz na pierwszą- skandaliczna ).
Wielkosc transakcji nie ma znaczenia - bo co w przypadku M.C.z tego powodu na innych pozycjach ?

Zresztą nie chce mi się pisac...
Forexowe standardy chyba nie są dla mnie: na rynkach regulowanych taka sytuacja jest nie do pomyslenia .
Jak widac brokerzy mogą sobie pozwalac - no bo ciągle znajdzie się jakiś adwokat ( nie wnikam z urzędu czy wyboru).
Napisałem to jako kolega z forum. Moja prywatna opinia i podzielenie się doświadczeniem jakie skolekcjonowałem przy handlu u brokerów Forex z niemalże wszystkich zakątków świata (łącznie z Rosją, Australią, Nową Zelandią, Wyspami Marshalla) na środkach realnych "nie-śmieciowym" wolumenem przez 11 lat. Vipro przyznało się do błędu więc nie mam co ich nawet bronić - wiedzą, że nawalili. Rynki regulowane to nie Forex i na odwrót. I wierz lub nie ale ten "incydent" to nic w porównaniu z tym, co może przytrafić Ci się handlując u niektórych brokerów. Ale mimo wszystko, mam nadzieję, że tego nie doświadczysz ;).

Nie mam nic więcej do dodania w tym temacie. Pozdrawiam.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

warmia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 569
Rejestracja: 27 lip 2016, 00:31

Re: Vipro Markets - STP/ECN

Nieprzeczytany post autor: warmia »

Proponuję zmianę tematu wątku na:
"Tylko pozytywne opinie o brokerze ".

ODPOWIEDZ