Brokersmasakrator :)

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

Aha, jeśli chodzi o pary, to gram na parach:
eurusd, usdjpy, cadchf, usdcad, audchf, eurcad, cadjpy, usdchf, euraud, audjpy, audusd
ważne, żeby nie były za duże spready, najlepiej do 1,5 pips
Obrazek

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

No i wszedł SL, a był w między czasie tylko 1 pips do TP :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Hej,

A ustosunkujesz się do tego co napisałem na stronie 11? Niestety post zaakceptowany po 3 dniach :/ Może tym razem będzie szybciej. Bo naprawdę ciekaw jestem czy dobrze zrozumiałem czy jednak coś w tym jest :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

W zasadzie odpowiedź masz nad swoim postem na stronie 11.
Nie zgodzę się z tym, że ten sam efekt osiągnął bym moim systemem wejścia w rynek bez powiększania po TP

Bo np rozkład wygranych/przegranych pozycji wygląda tak: (0 - to przegrana, 1 - to wygrana)
110100011101111100100
to wówczas przy tej samej wielkości pozycji np 0,05lota zarobimy: (kasa w GBP)
33-33-3-3-3333-3333333-3-33-3-3 = 9 GBP zysku
ale jeśli tak jak tu powyżej widzimy wejdzie jeden raz seria sześciu TP po rząd to jesteśmy do przodu: 192 GBP (z serii TP ) -9X3GBP = 27 GBP czyli balance rachunku będzie o 165 GBP do przodu
To tak według mnie.
Malo tego, trafność pozycji może być nawet gorasza niż 50% bo może się zdarzyć, że mamy trafność
00000000001111110000000000
i wówczas przy trafności 23% powiększymy rachunek o kilkanaście %. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Witam,

No tak, ale to mnie nie przekonuje z tego prostego względu że nie podałeś wyników w proporcji statystycznej.
W Twoim przykładzie 110/10/0/0/1110/111111/0/0/10/0 mamy jakieś 10 podejść do serii i jedną "szóstkę",
a statystycznie będzie to jedna "szóstka" na 64 próby. W dłuższym czasie wariancja przestaje grać rolę i zbliżasz się do wyników statystycznych, czyli w tym wypadku kolejne 54 przegrane z wynikiem 162GBP (sześć wygranych daje 189 nie 192).
Mam nadzieję że rozumiesz o co mi chodzi.

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

No oczywiście. MM na sens jeśli zdarza się seria sześciu TP częściej niż 64 próby. Lub raz na 255 prób jeśli polujemy na 8 TP :), pisałem już o tym na stronie 11.
Wiadomo, że sam MM nie załatwia sprawy, nie istnieje taki system. Ja cały czas szukam systemu, który daje stosunkowo często serie TP.
To co ja pokazałem może dać do myślenia ludziom, którzy mają systemy dające serie TP przy takim samym SL. Może ktoś polubi taki MM. Choć ten MM wymaga cierpliwości i braku odruchów hazadrowych.
Odruchy hazardowe mam na myśli, jeśli ktoś zobaczy swój rachunek powiększony w 2 dni o 20% i nagle jednym SL calusieńkie 20% idzie w komin, to nie ma odruchów, żeby kompletnie bez sensu otwierał następną pozycję niezgodną z systemem celem odrobienia wszystkiego w 5 minut. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

Ok, faktycznie kumam, jeśli masz celność na wysokim poziomie to zarobisz więcej. Może sam spróbuję to zaimplementować na drugim koncie :)

Awatar użytkownika
brokersmasakrator
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 28 wrz 2015, 15:20

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: brokersmasakrator »

teraz np wszedłem na longa na usdjpy wynikającego z formacji Butterfly na M5.
Daawno nie grałem na podstawie formacji harmonicznych, ale teraz potestujemy :)
Choć nie wróżę tej pozycji nic szczęśliwego :)
Obrazek

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

Morlok pisze:Witaj Brokersmasakrator!

...

Załóżmy dla uproszczenia że stawką wyjściową jest jeden dolar. Twój cel to 63 dolary.
Załóżmy (znów dla uproszczenia) że szansa na osiągnięcie TP jest równa 50% czyli jak 1/2.
Za drugim razem szansa wynosi 1/4, za trzecim 1/8 a za szóstym 1/64.
Jeżeli 63 razy z rzędu przegrasz dolara a za 64tym razem wygrasz 63 dolary to wartość oczekiwana wynosi dokładnie 0.


Morlok wydaje mi się, Twoje założenia są błędne. Nawet jeśli się mylę liczenie Twoją metodą wskazuje, że 63 straty z rzędu są niemożliwe a przynajmniej jakieś pierdyliardiliard razy mniej prawdopodobne od 6 krotnego trafienia. Ilość zer przy takiej liczbie nie zmieści się w pamięci wszystkich komputerów podpiętych do internetu :mrgreen: . Nawet grając antysystemem nie da się tego osiągnąć
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

Awatar użytkownika
Morlok
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 84
Rejestracja: 30 cze 2015, 14:06

Re: Brokersmasakrator :)

Nieprzeczytany post autor: Morlok »

T-REX pisze:
Morlok pisze:Witaj Brokersmasakrator!

...

Załóżmy dla uproszczenia że stawką wyjściową jest jeden dolar. Twój cel to 63 dolary.
Załóżmy (znów dla uproszczenia) że szansa na osiągnięcie TP jest równa 50% czyli jak 1/2.
Za drugim razem szansa wynosi 1/4, za trzecim 1/8 a za szóstym 1/64.
Jeżeli 63 razy z rzędu przegrasz dolara a za 64tym razem wygrasz 63 dolary to wartość oczekiwana wynosi dokładnie 0.


Morlok wydaje mi się, Twoje założenia są błędne. Nawet jeśli się mylę liczenie Twoją metodą wskazuje, że 63 straty z rzędu są niemożliwe a przynajmniej jakieś pierdyliardiliard razy mniej prawdopodobne od 6 krotnego trafienia. Ilość zer przy takiej liczbie nie zmieści się w pamięci wszystkich komputerów podpiętych do internetu :mrgreen: . Nawet grając antysystemem nie da się tego osiągnąć
T-Rex, nie wiem o czym piszesz. Moge tylko odpowiedzieć ze "moje liczenie" wskazuje na cos dokładnie odwrotnego tj. 63 niepowodzenia sa statystycznie równoważne z jednym trafieniem serii 6. Natomiast jeśli Teoja celność wynosi ponad 50% to faktycznie metoda daje więcej zarobić.

ODPOWIEDZ