Upublicznienie EA a brokerzy

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Nieprzeczytany post autor: green7 »

March 2012, fx_killer czy jak tam wolisz .... dla mnie sprawa wgląda tak:

1. Teza: Cholernie potrzebujesz akceptacji, potwierdzenia że masz rację.
Dowody powyżej:
- pokazywanie wykresów z przeszłości
- przytaczanie starych wątków w których miałeś racje
- przytaczanie listy tematów, w których będziesz miał rację w przyszłości
- chęć udowodnienia mi, czegoś (czego? nadal się nie dowiedziałem)
- wrzucanie "przy okazji" zrzutu wejść z wczoraj pokazujących jak to zająłeś dobre pozycje itd.

2. Teza: wszędzie widzisz spiski:
Dowody powyżej:
- spisek brokerów, którzy rozpracowują nasze EA
- naciski innych forumowiczów na Ciebie
- spisek MODów usuwających Twoje posty. Usuwających Twoje konta. Źle Cię traktujących (Jak to jest, że tylko Ciebie spotykają takie rzeczy? Jakoś nigdy nie słyszałem, aby ktoś inny miał na forum takie problemy.)
- spisek rządzących (tu widać go w dygresjach o PKP, amero, itd)
- inne spiski - z Twoich wątków już usuniętych

3. Dyskusja z Tobą nie jest możliwa. Przekręcasz fakty. Nie odpowiadasz na pytania dla Ciebie niewygodne. Wybierasz z kontekstu tylko to co pasuje do Twoich tez. Używasz zawoalowanych argumentów at persona. Gdy nie masz argumentów starasz się wyśmiać adwersarza, pokazać go w złym świetle. Wypierasz ze swojej świadomości to co jest dla Ciebie niewygodne. Dowody: szereg wypowiedzi powyżej. Szereg wypowiedzi wcześniejszych.
Nie będę tego przytaczał bo raz szkoda mi czasu, dwa niczemu to nie będzie służyć, trzy nie chcę do tego wracać, swoje zdanie mam. "Dyskutowanie" z Tobą nie ma sensu - nikt nigdy do niczego Cię nie przekona.

Dodatkowo w momencie kiedy coś Ci się nie spodobało, obraziłeś się i skasowałeś swoje posty. Usunięcie Twojego wkładu merytorycznego z forum (bo nie przeczę, że był takowy i masz wiedzę o rynku) miało być formą kary dla nas. Działanie dziecka, które się obraża i karze innych tym, że się nie odzywa. Zabiera bez słowa swoje zabawki ....
Ileż to już razy było? Pod iloma nickami wracałeś na forum ? Ile masz osobowości?

Reasumując:
- moim zdaniem masz jakiś spory problem ze sobą. Nie jestem specjalistą ale myślę że powinieneś z takowym porozmawiać. Mówię to serio nie po to by Ci jakoś dokuczyć. Naprawdę - przemyśl to.
- "dyskutowanie" z Tobą jak już wspomniałem nie ma sensu, jest stratą czasu. Osoby postronne nic z tego nie wyniosą. Więc to tyle z mojej strony.

Jedyny dla mnie pożytek z tej "przepychanki" jest taki, że tylko utwierdziłem się w przekonaniu o tym, że udzielanie się na forum jest tylko marnowaniem czasu. Nie wiem jak to jest, ale na zachodnich forach zawsze można spokojnie, bez dygresji porozmawiać merytorycznie - tutaj niezbyt.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

klonmarcin pisze:No ale jak ktoś prosi aby tego nie udostępniać innym to raczej liczy, że to nie zostanie upublicznione - ale jak wiadomo trafiają się czarne owce
w takich przypadkach należy podać o kogo chodzi tak aby inni forumowicze wiedzieli z kim mają doczynienia.
green7 pisze:Jedyny dla mnie pożytek z tej "przepychanki" jest taki, że tylko utwierdziłem się w przekonaniu o tym, że udzielanie się na forum jest tylko marnowaniem czasu. Nie wiem jak to jest, ale na zachodnich forach zawsze można spokojnie, bez dygresji porozmawiać merytorycznie - tutaj niezbyt.
green7 jeszcze Ty się "obraź" i naprawdę wiele zostanie z forum... wiem do "zachodu" nam "trochę" brakuje ale przecież jakoś musimy iść w tym kierunku... powoli bo powoli ale w końcu ludzie zrozumieją, że dyskusje bez argumentów nie mają sensu.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
March 2012
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 08 lip 2010, 10:37

Nieprzeczytany post autor: March 2012 »

matka
Nie mogłem niestety podawąć linków ponieważ wiedziałem, że zaraz zostanę zbanowany jak nawiążę do wcześniejszych swoich wypowiedzi.
matka pisze:Zastanawiam się jak by to mogło być realizowane przy grze manualnej, gdy nie dość, że umysł obciążony jest przetwarzaniem informacji nt. otwarcia pozycji, to jeszcze musi kombinować jaka akurat w tym momencie ma być jej wielkość.
Ja mam swój kalkulator opanowany w głowie i bazuję na tym czego się spodziewam po cenie w danym momencie. W załączeniu taki najprostszy jaki znalazłem ogólnie dostępny itd. Z góry wiem, że jeżeli spełnią się moje założenia i będę mógł wejść w daną pozycję, to SL będzie taki a taki a przewidywany TP będzie taki i taki. Wtedy już jest łatwo. Nic na siłę i nic na hurrrra. Nie walę zlecenia i się nie zastanawiam co mam później zrobić? Jaki SL postawić? Jaki TP wchodzi w grę? Tylko wiem, że jak cena dojdzie w tych a tych godzinach w to miejsce o którym myślę, to już mam wszystko przygotowane, tzn. znam wielkość SL, TP itd itd. To jest tzw. trading plan PRZED a nie PO. Nie ma zaskoczenia a jeśli jest, to wynikać może np. z nagłych danych. Idąc dalej, jeśli rozwój sytuacji przebiega po zajęciu pozycji w dobrą stronę, to wtedy już łatwo jest albo trzymać pozycję albo pozwolić sobie na "odrobinę szaleństwa" i dobierać chociażby na każdej świecy na H1 czy H4 itd itd. Czy to Ci wystarczy jako wstęp? Nadmienię, że ja nie jestem skalperem i moja strategia nie dotyczy takiego sposobu inwestycji. Przy skalpowaniu oczywiście roboty mogą do czasu spełniać swoje zadania itd.
matka pisze:jest forum publiczne a jak powszechnie wiadomo, nie wszyscy ludzie są uczciwi.
Tak, tylko to była rozmowa osobista w "cztery oczy" i facet zobowiązał się do tego słownie, że będzie wykorzystywał to do własnych celów. Byłem może naiwny, przyznaję ale tak już mam, że wierzę ludziom i tyle. Oczywiście te własne cele on zdefiniował deko inaczej i już. Ścierpieć to się by dało ale koleś powoływał się na to czego nie był autorem. Więc tego zdzierżyć nie szło i nie chciałem dawać dalszej satysfakcji komuś kto korzysta z cudzej pracy.
matka pisze:Akurat zdążyłem przeczytać Twoje posty w tym wątku zanim zostały skasowane i nie to, że nic nikomu tam nie udowodniłeś ale jak zwykle napisałeś trudny do czytania esej bez żadnych odniesień do rzeczywistości, bez podania żadnych dowodów. A reakcję moda w tym wątku można uznać za wzorową (nie mam na myśli kasowania Twoich postów).
Jeżeli przeczytałeś je zanim zostały skasowane to jakim cudem nie pamiętasz, że Pan ExcelFX zamykał dzień później pozycje o których pisał wcześniej, że je już zamknął? Powinieneś pamiętać, że Pan ExcelFX liczył pipsy jak chciał. Powinieneś pamiętać, że Pan ExcelFX zamykał zlecenia dzień później pomimo tego, że dzień wcześniej to samo zlecenie opisywał, że zostało zdjęte na SL. Powinieneś pamiętać, że Panu ExcelFX w cudowny sposób rozmnażały się zlecenia. Pan ExcelFX chciał sprzedawać sygnały i się zareklamować na forum i w niezrozumiały sposób dla mnie podawał najgorsze ze swoich sygnałów twierdząc, że w międzyczasie coś tam robił. Logiczne? Absolutnie nie! I to można pominąć ale nie można pominąć roli MODa w tej kwestii. To wszystko opisywałem i posty zostały usunięte po czym pojawiały się modyfikacje postów Pan ExcelFX. To daje wiele do myślenia na temat ewentualnej roli MODa.

Dodano po 34 minutach:
green7 pisze:1. Teza: Cholernie potrzebujesz akceptacji, potwierdzenia że masz rację.
Dowody powyżej:
- pokazywanie wykresów z przeszłości
- przytaczanie starych wątków w których miałeś racje
- przytaczanie listy tematów, w których będziesz miał rację w przyszłości
- chęć udowodnienia mi, czegoś (czego? nadal się nie dowiedziałem)
- wrzucanie "przy okazji" zrzutu wejść z wczoraj pokazujących jak to zająłeś dobre pozycje itd.
A niby jak chcesz nauczyć czegoś kogokolwiek? Przecież jest np. DT i LTT. Jak chcesz pokazać, że dana analiza lub zagranie było OK jeśli opierałeś się dla inwestycji długoterminowej o analizę sprzed paru miesięcy chociażby? Robi się to po to, żeby później ktoś nie musiał grzebać po wątkach i stronach dziennika czy innej części forum tylko miał to co potrzeba w danej chwili według uznania ważności autora itd. Nawet tutaj w tej dyskusji trudno jest Wam odpowiedzieć, bo z jednej strony chcecie linków a z drugiej piszesz, że przytaczam coś z przeszłości. Gdzie tu Twoja/Wasza logika? Podaję to co w danym momencie jest moim zdaniem ważne i tyle w temacie. Jak na razie to ja widzę Twoją ucieczkę i nic więcej. Co jest w tym złego, że ktoś publikuje swoje wejścia i nawet tak jak Ty to ujmujesz "jak to zająłeś dobre pozycje" itd? Jeśli zająłem dobrą pozycję, to co, nie można się nią chociażby pochwalić? Ja rozumiem, że zwrócono mi uwagę na to, że to kole w oczy co niektórych ale jak chcesz Twoim zdaniem coś przekazać innym? Ty mi zarzucasz, że publikuję zagrania a "matka" chce historii transakcji. Trzeba przecież pokazać pozycję WE/WY i później można na ten temat dyskutować. Niestety, tutaj w większości odbywa się to na zasadzie mentalności Polaka, tzn. "upierd...ć sąsiada jak się da najlepiej". 80% nie chce nic wynieść ani ruszyć mózgownicy czy dupy, żeby się nauczyć tylko chcą mieć wsio podane na talerzu. Najlepiej jak by ktoś im napisał, masz robić tak i tak. Guano prawda i nigdy tak nie zrobię i wiem, że Ty swojej wiedzy też w tak łatwy sposób nie sprzedasz. Dlatego pisałem zagadkami, zmuszając do ruszenia zasranych mózgownic. Pisałem o tym wiele razy.

Kto czytał ten wie, kto widzi ten zrozumie.

Jasne? Nie wystarczy powtarzać, trzeba zrozumieć aby zarypać Rynek w przyszłości. Logiczne? Ja spędziłem na opanowaniu wielu rzeczy kilka ładnych lat a teraz ktoś wymaga ode mnie żebym pokazał wszystko ot tak sobie. Jednak to zrobiłem, bo mam kasę i cieszę się jeśli ktoś ją również będzie zarabiał. Z wieloma rzeczami można się nie zgadzać ale ja mam swoje odkrycia i swoje doświadczenie. Jest proste ale skuteczne i chyba to się liczy? Tak czy nie?
green7 pisze:Teza: wszędzie widzisz spiski:
Dowody powyżej:
- spisek brokerów, którzy rozpracowują nasze EA
- naciski innych forumowiczów na Ciebie
- spisek MODów usuwających Twoje posty. Usuwających Twoje konta. Źle Cię traktujących (Jak to jest, że tylko Ciebie spotykają takie rzeczy? Jakoś nigdy nie słyszałem, aby ktoś inny miał na forum takie problemy.)
- spisek rządzących (tu widać go w dygresjach o PKP, amero, itd)
- inne spiski - z Twoich wątków już usuniętych
Nie widzę spisków tylko mam doświadczenie
green7 pisze:Dyskusja z Tobą nie jest możliwa. Przekręcasz fakty. Nie odpowiadasz na pytania dla Ciebie niewygodne. Wybierasz z kontekstu tylko to co pasuje do Twoich tez. Używasz zawoalowanych argumentów at persona. Gdy nie masz argumentów starasz się wyśmiać adwersarza, pokazać go w złym świetle. Wypierasz ze swojej świadomości to co jest dla Ciebie niewygodne. Dowody: szereg wypowiedzi powyżej. Szereg wypowiedzi wcześniejszych.
Nie będę tego przytaczał bo raz szkoda mi czasu, dwa niczemu to nie będzie służyć, trzy nie chcę do tego wracać, swoje zdanie mam. "Dyskutowanie" z Tobą nie ma sensu - nikt nigdy do niczego Cię nie przekona.
To są Twoje zdania, które jednakowo można odnieść do według Ciebie mojego zachowania jak i Twojego. Ja nie uciekam. Ty to robisz.
green7 pisze:Dodatkowo w momencie kiedy coś Ci się nie spodobało, obraziłeś się i skasowałeś swoje posty.
Dlaczego ciągle trzymasz stronę, że się na coś obraziłem itd? Wytłumaczyłem wszystko i całą sytuację kilkukrotnie.
green7 pisze:udzielanie się na forum jest tylko marnowaniem czasu.
Kiedyś doszedłem do takiego samego wniosku. Na początku mojej bytności na forum, ktoś mi kiedyś napisał, że tutaj odbywa się walka z wiatrakami. Na początku byłem banowany za swoją powiedzmy to oryginalność a później miałem najbardziej poczytny dziennik na tym forum. Sytuacja się odmieniła. Ja wytrwałem bo wiedziałem, że mam rację i potrafiłem to wykazać.

To tyle.

Dodano po 4 minutach:

P.S. Co do podania nazwy człowieka, któremu zawdzięczam całą sytuację i moje bany od MODa, to nie chcę podać jego nicka lub pseudonimu. Nie mam zamiaru ciągać się po sądach za naruszenie ustawy o ochronie danych osobowych. Nick, tak samo jak e-mail przyporządkowane są do konkretnej osoby i traktowane jak "dowód osobisty" z punktu widzenia prawa i ustawy o ochronie danych osobowych. Nie spisałem z człowiekiem żadnej umowy a jedynie ustalenia ustne więc ciąganie się ewentualne byłoby beznadziejne. Głupota z mojej strony to była i tyle.

Dodano po 1 godzinach 25 minutach:

Dałem kontrolnie małe L na EURUSD na 1.2712 (SL 1.2679)

Dodano po 8 minutach:

Małe L, bo pod oporem. Ryzyko niestety duże. Liczę na W1.

Dodano po 1 godzinach 11 minutach:
March 2012 pisze:Dodano po 1 godzinach 25 minutach:

Dałem kontrolnie małe L na EURUSD na 1.2712 (SL 1.2679)

Dodano po 8 minutach:

Małe L, bo pod oporem. Ryzyko niestety duże. Liczę na W1.
No i jak? Dobrze czy źle? Dalej nie chce mi się patrzeć bo tyle pipsiorów wystarczy jak na godzinę czasu i niech się biją dalej. Sygnał na forum poszedł parę sekund po zajęciu pozycji jak można łatwo zauważyć :) Dobrałem jeszcze na EURJPY. Ryzyko jak 1:2, czyli w porządku. Patrząc na wątek DayTrading większość była na S. Wniosek: myśleć samodzielnie!

I teraz mam pytanie: Czy mogę również liczyć, że Panowie staną na wysokości zadania i również zamieszczą swoje dzisiejsze wejścia? Czy to już jest merytoryka czy nie??? :mikolaj:

Dodano po 11 minutach:

A dlaczego tylko +109 pipsów dzisiaj?
March 2012 pisze:istnieją inne priorytety w życiu a nie tylko robienie kapuchy
March 2012 pisze:wychowanie dzieci (jak łatwo jest zapomnieć, że się je wogóle ma)
Ja to kiedyś zrobiłem i niestety przerwa była półroczna aż się wszystko wyprostowało.
March 2012 pisze:Widziałem łzy i twarze dzieci moich kumpli, które stawały obok taty i ciągały za rękaw z prośbą "tato pobaw się ze mną"
I żeby tak nie było idę zbudować z córką piękny zamek z piachu. Do jutra!

March 2012 pisze:Warto jest zabrać swoje i ŻYĆ!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
March 2011 - International Market collapse!
March 2012 - Amero is coming!
New World Order finalized!

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

no i mirek poraz kolejny zbanowany, moze nastepnym razem nie przyznawaj sie poprostu do swoich poprzednich wcielen :D

Michx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 05 lip 2010, 10:39

Nieprzeczytany post autor: Michx »

A można wiedzieć jaki jest powód bana?
Od dłuższego czasu już nie czytam tu postów bo mam ciekawsze lektury do czytania ale regulamin chyba nie został złamany... :/
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" J. Piłsudski

Awatar użytkownika
klonmarcin
Maniak
Maniak
Posty: 3869
Rejestracja: 23 paź 2008, 15:10

Nieprzeczytany post autor: klonmarcin »

Michx pisze:A można wiedzieć jaki jest powód bana?
Lepiej nie dociekać i nie wiedzieć :?

Niektórzy wiedzą o co chodzi :wink:
Nie prowadzę szkoleń - nie sprzedaję sygnałów
No pain - No gain
Czas to pieniądz - ile jesteś w stanie go poświęcić?

https://www.youtube.com/watch?v=FLqQPZaiHvs

Rób to co kochasz, kochaj to co robisz, a nigdy nie będziesz musiał pracować...

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2316
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

klonmarcin pisze:Michx napisał:
A można wiedzieć jaki jest powód bana?


Lepiej nie dociekać i nie wiedzieć Confused

Niektórzy wiedzą o co chodzi Wink
Ten sam co zwykle na własne życzenie podobno. Do następnego wcielenia !!!!
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Michx
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 05 lip 2010, 10:39

Nieprzeczytany post autor: Michx »

SEROL666 pisze:Ten sam co zwykle na własne życzenie podobno. Do następnego wcielenia !!!!
W takim razie trochę dziwne, że pisze:
I żeby tak nie było idę zbudować z córką piękny zamek z piachu. Do jutra!
Bardziej wydaje mi się prawdopodobne znudzenie jakiegoś moderatora tym tematem - ale to chyba nie jest w porządku, żeby dawać bana...
"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" J. Piłsudski

Awatar użytkownika
psV
Gaduła
Gaduła
Posty: 365
Rejestracja: 05 gru 2009, 10:23

Nieprzeczytany post autor: psV »

Tak troszkę poza tematem:
Czy to prawda, że broker rozróżnia czy składam zlecenia ręcznie czy przez EA? Jak to możliwe, zakładając że nie korzystam z magic numbers?

Jak to jest, że np. w niektórych konkursach np. ForexBall zabronione jest EA? Czy jest to wyłączone jakoś po stronie serwera, czy po prostu jak broker się zorientuje to po prostu dyskwalifikuje (no ale przecież musi mieć dowody)?

Czy tak samo można wykryć składanie/kasowanie zleceń przez skrypty?

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Było szukaj
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ