Trening wejść

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:
Tomasz196407 pisze:
Z grzeczności wypada spytac czy moge bo to nie dział analiz tylko dziennik?
Śmiało. Bardzo mi z tym ukierunkowaniem na świeczki pomogłeś, więc czuj się jak u siebie :-)


To co kazdy nie lubi tu z kolegów adwersarzy na FN niestety wykres miesieczny, inaczej sie nie da bynajmniej ja nie potrafie
Strukturą która mamy od wielu lat na UC to korekta płaska 335 jest to korekta wyzszego rzędu bo z mn
Typowość i standart tej korekty zawiera sie w prostym i oczywistym przesłaniu
1.kanał
2.struktura podfal owej korekty to
A -trójka czyli znowu abc
B-trójka podobniejw. tylko innego typu (reguła zmiennosci)
C-impuls ew. ED

3. zasięgi typowe fibonaciego 61.8; 100; 138.2;161.8 ;261.8

To teraz inaczej co lubia koledzy adwersarze z FN
Od pazdziernika 07 mielismy wzrost :arrow: spadek(nie wybite dno) potem wzrost i znowu spadek
-ważne poziomy FB reakcji rynku typowość !!
-dodatkowo macd na wykresie i Bolinger Bands typowe rzeczy o czym później tzw potwierdzenia
I Zobacz czym sie rózni analiza Fal Elliota od innych analiz
to tez chciałem pokazać i udowodnić to
że wszystkie analizy czy to bedzie na FN Tolmo czy meylo CZY WIELKI technik czy ktos inny łacznie z Szanownym Aministratorem jeżeli są dobre oczywiscie !!
bedą wskazywały jeden kierunek i oto nam chodzi w tym wszystkim co jest na Forum takim jak jesteśmy

Teraz Formacje swiecowe
masz na MN potrójne potwierdzenie na prostym odczycie(formacje objecia)
Z tego zagrania SM zrobiła 1d3 maja dobre 3 % zarobione i co robią ? dalej
Robia na korekcie swoje kolejne 1d2 - Proste trejdy !! to ważne :D
Nie ma czegos skomplikowanego to lepsze tak jak wypisują o wolumenach czy innych cudach :lol:
uwierz nie ma czegos takiego jak Mistrz
daj mi go a tylko jedno pytanie postawi go do szeregu :564:
czyli, nadal jest kontynuacja ruchu !
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2018, 13:08 przez Tomasz196407, łącznie zmieniany 4 razy.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Obserwując zachowanie ceny widać, że ostatni ruch w górę był długi i silny, ale jego rozpęd się właśnie wytracił. Ruch ten nie miał praktycznie większych cofek. Żeby dalej lecieć w górę moim zdaniem ludzie muszą się gdzieś załadować. Część myślę że będzie też już w tej chwili realizowała zyski. Tak więc jak na moje oko powinno być nieduże cofnięcie właśnie teraz.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

//

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Obserwując zachowanie ceny widać, że ostatni ruch w górę był długi i silny, ale jego rozpęd się właśnie wytracił. Ruch ten nie miał praktycznie większych cofek. Żeby dalej lecieć w górę moim zdaniem ludzie muszą się gdzieś załadować. Część myślę że będzie też już w tej chwili realizowała zyski. Tak więc jak na moje oko powinno być nieduże cofnięcie właśnie teraz.
Nie wiem który ruch piszesz - musisz pokazywac żeby było to swietliste i jasne
na mniejszym interwale
bo z takiego mozemy wejsc
z h4 wejscie to dopiero zrealizowali jakieś 1d1.5
wiec mysle że dociagna swobodnie 1d3
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

prawidłowa at wygląda tak:
A kolega Tomasz naciąga fibo na wykres
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Pozycję 25 zamykam +2%. Jak tak obserwuję tego NZD/CAD to co dzień - dwa są spore odbicia i będę szukał znowu wejścia w Skę wyżej, bo liczę na spory ruch w dół. Ale jednak wolę zabezpieczyć zysk, który dzięki temu hedgowi udało się wypracować.

Pozycja 29: Lka na złocie licząc na odbicie z oczekującego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
sardo nunspa
Gaduła
Gaduła
Posty: 353
Rejestracja: 18 sty 2007, 12:56

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: sardo nunspa »

fatalnie zagrałeś na gold. Sam czubek, przy wsparciu, buy. Kupując górkę masz wszędzie daleko - od razu łapiesz korektę, jeżeli pójdzie do góry zarobisz mniej, a jak w dół będziesz głębiej w czarnej pupencji.
Zastanów się dlaczego się boisz kupić dno ( a jest tam potrójne ukośne dno widoczne już na m15), a nie boisz się kupić szczytu po 200 minutowym wzroście, i odrobieniu połowy dziennego spadku.
Obrazek

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Spodziewałem się, że się zatrzyma jednak przy poprzednim oporze. Ale owszem, trzeba było czekać na odbicie od linii. Nauka na przyszłość.

PaulGilbert
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 529
Rejestracja: 09 mar 2013, 09:21

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: PaulGilbert »

Poz. 29 Złoto zamknięte - 3%.

Muszę przyznać, że nie mam koncepcji na SLa, i przez to przetrzymałem to złoto za daleko. W sensie, że nie wiem co lepiej wybrać : zamykanie na zamknięciu świeczki po przebiciu danego punktu, czy stały SL, czy może za odwrotnym stochu wychodzić, czy może zamykać połowę pozycji w stałym punkcie a połowę na odwrotnym stochu, czy może hedgować, czy może wreszcie pozycje i stop na kapitale... Stały SL wydaje się najłatwiejszy do wykoszenia, ale z drugiej strony po otwarciu pozycji można się zupełnie wyłączyć.

Odnośnie NZD/CAD to też wniosek taki, że tak jak mówi Marcin Wenus dobrze jest po pierwszym punkcie TP zamykać połowę pozycji i przestawiać SL na BE, wtedy część zysku zabezpieczona, a ewentualny dalszy zysk sobie jeszcze może urosnąć.

Tomasz196407
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 14967
Rejestracja: 29 paź 2012, 09:52

Re: Trening wejść

Nieprzeczytany post autor: Tomasz196407 »

PaulGilbert pisze:Poz. 29 Złoto zamknięte - 3%.

Muszę przyznać, że nie mam koncepcji na SLa, i przez to przetrzymałem to złoto za daleko. W sensie, że nie wiem co lepiej wybrać : zamykanie na zamknięciu świeczki po przebiciu danego punktu, czy stały SL, czy może za odwrotnym stochu wychodzić, czy może zamykać połowę pozycji w stałym punkcie a połowę na odwrotnym stochu, czy może hedgować, czy może wreszcie pozycje i stop na kapitale... Stały SL wydaje się najłatwiejszy do wykoszenia, ale z drugiej strony po otwarciu pozycji można się zupełnie wyłączyć.

Odnośnie NZD/CAD to też wniosek taki, że tak jak mówi Marcin Wenus dobrze jest po pierwszym punkcie TP zamykać połowę pozycji i przestawiać SL na BE, wtedy część zysku zabezpieczona, a ewentualny dalszy zysk sobie jeszcze może urosnąć.
Sens tu nie ma znaczenia!!
jeżeli nie znasz położenia sl
to nie zawieraj transakcji
bo nie ma tam tego co chcesz zrobić czyli wejscie w pozycje
najprosciej to mozna ujać i żadne hedze i inne cuda nie poradzą na to

ps. nie chce madrzyć tu -nie moje podwórko i od razu dużo wpisów niemerytorycznych jw.
zastanów sie !
czy rządzą rynkiem ci najmniejsi tzw ulica
czy SM ?
które wykorzystuja m.innymi do trejdowania algorytmy komputerowe
które mają wpisane ze moze byc i strata
ale wolumen ich trejdów w porównaniu do ulicy
to tak jak morze do strumyka

ODPOWIEDZ