Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja /

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja /

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Witam
po długim czasie , ale zawsze - z mobilizacją niektórych osób z tego forum / dziękuję :) / kontynuuję swój temat tak jak obiecałem półtora roku temu
kto ciekawy może przeczytać tutaj:
http://forex-nawigator.biz/forum/forex- ... 24361.html

Obiecałem wtedy że napisze kiedyś jak sprawa się zakończyła , a ponieważ policzyłem prywatne wiadomości i było to ponad 300 użytkowników tego forum , z niektórymi kończyliśmy po jednej wiadomości , ale z niektórymi mam prawie "stały" kontakt do dziś - uznałem - po części pod drobną namową , a po części jako "dług" wobec forum - napisać ostatnią część historii .Są jeszcze 2 powody związane z 2 osobami z tego forum - zabawne :) - ale to zostawię na później .

O sobie nie będę pisał więcej, kto chce to tam znajdzie więcej wiadomości , albo postach których niewiele w sumie napisałem i łatwo znaleźć na forum.
W skrócie - wiek - bliżej końca niż początku niestety, dobrze po 50tce, na rynkach kapitałowych od ponad 25 lat, a od ponad 15tu jako jedyne źródło utrzymania .
Praca w kilku biurach , w tym u brokerów zagranicznych , wiele tekstów i analiz na różnych międzynarodowych forach.
Nigdy nie robiłem odpłatnych szkoleń . Nie lubię dużo pisać , więc poza tym pierwszym postem raczej wszystko będzie na wykresach.

-----------------------------------------
a teraz do rzeczy :

po napisaniu tematu wiele osób się zgłosiło , w sumie zostały dwie - okazało się że jednak najłatwiej znaleźć w swoim otoczeniu i nawet nie wiedziałem że tak wiele osób się interesuje forexem , a nic nie mówi na ten temat. Po prawie 3 miesięcznej wspólnej pracy wykrystalizowała się specjalność każdej z osób i tak praca trwała przez cały 2014 rok od niedzieli do piątku 24h/dobę - ale już z podziałem po 9 godzin i cel został osiągnięty.
Przy okazji należało wszystko co dotyczy mojego sposobu grania ująć na kartce i to był punkt zwrotny aby próbować zautomatyzować resztę działań - np bo skoro wszystko prawie dało się zapisać w postaci algorytmów - notabene może to potwierdzić wiele osób z forum bo im przesłałem - to musi sie zapisać też w postaci EA.
I tak powstała część 2 która pracuje teraz , która robi już 95 % automatycznie - i ta będzie pokazana teraz publicznie .
Pytanie - po co ?

- po to aby każdy zobaczył , że wyniki jeżeli tylko ma się dobra strategię , nieuznaniowa sa powtarzalne w dużym zakresie - niemal całkowicie
- po to aby pokazać , że z forexu można spokojnie się utrzymywać
- po to aby pokazać , że najprostsze rzeczy działają najlepiej
- aby może w końcu zostawić już temat że się nie da , że nikt nigdy nie pokazał , nie widział itd...
jestem na forum od niepamiętnych czasów i dużo przed zmianą właściciela , znam i zna mnie bardzo dużo osób - wiem co ryzykuję gdyby nie wyszło czy gdybym rzucał się z motyką na słońce bez pewności, więc skoro to robię to jestem pewny tego co robię :)


Po roku czasu , na Mikołaja 2014 dałem się przekonać jeszcze dwóm osobom aby je nauczyć mojego sposobu inwestowania - obie z tego forum - jedna "męczyła " mnie rok i już można by książkę napisać z historii ilu osobom z tego forum zapłacił za szkolenia, inwestowanie na swoim rachunku itd - ostatnie 2 miesiące już inwestowaliśmy razem , u mnie i wyniki na rachunku można zobaczyć tutaj - na pewno do świąt będzie czynny podgląd bo potem już wkracza pełna kwotą i podglądu nie będzie na pewno
http://www.myfxbook.com/members/50000pc ... ea/1183316
druga jest w trakcie , na razie inwestujemy u mnie wspólnie, był etap demo , teraz jest real, kwota może nie duża , ale 60k które już pozwoli na spokojne , solidne zyski

Podsumowując i kończąc jednocześnie temat sprzed roku :
- osobiście spotkałem się z 4 osobami z forum , wszystkie do dziś pracują razem ze mną - jednym systemem
- zeszły rok to w sumie ok 200k podatku do zapłacenia , więc nie jest źle
- nie tylko ja uczyłem ich, ale też wiele rzeczy znalazłem , poprawiłem i dołożyłem do automatu co skróciło czas pracy do minimum
i za to plus dla forum , bo dzięki niemu spotkałem kogoś z kim mogę pracować
- myślę że nawet osoby z którymi mam kontakt , ale nie pracuję z nimi - też w jakiś sposób skorzystały bo to co mogłem podsyłałem na prv, a bardzo dużo różnych materiałów posiadam
- w jaki sposób teraz pracujemy ? - jeszcze prościej niż przedtem - jedno konto z okrągłą małą sumą - i kopiarka zleceń na wszystkie rachunki - czyli praca tylko na jednym rachunku wszystkich , aby była cała doba a wszyscy maja ten sam zysk - kto chce to sobie poza godzinami pracy na osobnym rachunku eksperymentuje , ale to juz na własny użytek i nawet nie chcę wiedzieć z jakim efektem bo liczy się dla mnie tylko to na co wszyscy pracują wspólnie i co obsługuje 99 procent srodków

O celu dziennika już napisałem - teraz kwestie techniczne

1.rachunek jest na kwotę 10 000 zł i jest włączony do kopiowania zleceń - co z tego wynika ? - że na pewno nie napiszę że tutaj tracę , ale na innych to miliony zarabiam
to jest wyznacznik wszystkich rachunków - i tych z 5k i tych z 1mln - wszędzie będzie to samo
2.docelowo rachunek będzie pracował
a/ równy rok do 22 marca 2016 roku
b/ lub do osiągnięcia kwoty 1 mln zł - zależy co wcześniej nastąpi
c/ na pewno nie zniknie podgląd ani rachunek z dnia na dzień - różnie w życiu bywa i jeżeli cokolwiek będzie miało się zmienić to nastąpi to z miesięcznym wyprzedzeniem - na pewno nie zniknę na jakiś czas i potem napiszę gdzie nie byłem , czego nie robiłem , albo ile milionów w tym samym czasie na innych rachunkach nie zarobiłem gdy ten będzie straszył stratą
d/ wszystko na rachunku na podglądzie będzie widoczne , niczego nie ukrywam i nie zakrywam - jedynie z wiadomych względów w różnych dniach będzie różnie odswieżany , czasami po 5 min , czasami co 4 godz - nie rzadziej niż 1 raz na dzień
e/ po zdublowaniu kwoty wpłaty 10k czyli osiągnięciu 20k - kwota startowa zostanie wypłacona i potem już zostanie do końca
f/ większość transakcji ,będzie pokazana na wykresie z małym uzasadnieniem - ale na pewno nie regularnie bo tylko w wolnym czasie
g/ start od wtorku 24 marca 2015 roku - jutro będzie wyczyszczona pozycja z jenem aby starował i podpiąć go czystym pod kopiarkę

chyba tyle - jak będą pytania w wolnym czasie odpowiem
idea systemu - prosta jak stworzenie świata - znaleźć trend i grać z nim , a jak się źle rozpozna trend to włączyć stopy
przykład na wykresie poniżej / wskaźniki są moje i tylko obrazują gdzie można wchodzić , ale można nie oznacza musi się - oraz nie repaintują nic i napisałem aby po dowolnym czasie można było sprawdzić czy osoba pracująca weszła zgodnie z algorytmem , bo to musi się zawsze zgadzać /


tyle i tylko tyle - do wejścia stopa i ustawienia limitu uzupełniającego wszystko odbywa się automatycznie przez EA , procent składany
dobór wielkości pozycji 0.10 lota na 3000 zł kapitału

terminy na najbliższy rok - plus minus 2 tygodnie :) - system pracuje od 2008 roku prawie bez zmian , średnio dziennie ok 2%
a/ zdublowanie rachunku ok 45 dni roboczych czyli wypłata 10k zł ok 20 maja 2015r
b/zmiana wielkości pozycji / przekroczenie 100k / ok 20 listopada 2015r


oczywiście w tej chwili nie zamierzam z nikim dyskutować co jest realne a co nie - ale po fakcie przyjmuję wszystko co będzie napisane - bo tak jak żadna historia nie gwarantuje nic naprzód , tak samo bicie piany naprzód nic nie daje - lepiej poczekać na efekty po kilku tygodniach i wtedy oceniać .

podgląd rachunku tutaj : lub w stopce
http://www.myfxbook.com/members/fxjk11/fxjk11/1190494

inne rachunki pracujące wg tego systemu, o których pisałem wcześniej - pokazałem w poście tutaj :
http://forex-nawigator.biz/forum/od-100 ... -1600.html

a zarys systemu na którym oparty będzie rachunek i transakcje tutaj :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

OK, START , WTOREK NAJBLIŻSZY 24 MARZEC 2015 R.
DO TEGO RACHUNKU PODPIĘTYCH JEST NA ZASADZIE KOPIOWANIA 8 INNYCH , OD RÓŻNYCH BROKERÓW , RÓŻNYCH OSÓB - WYNIKI BĘDĘ TE SAME - A ZA 2015 ROK
PO ZAKOŃCZENIU POKAŻĘ PODSUMOWANIE WSZYSTKICH
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Leonardo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 638
Rejestracja: 01 kwie 2013, 21:54

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Leonardo »

Super, że powstaje coraz więcej takich dzienników, to motywuje a czasem wręcz daje nadzieję :)
życzę powodzenia.

Pozdrawiam,
Leo
"Najważniejsze nie jest to, co robisz, ale to, jak to robisz."
"Dokładnie wiedz czego szukasz, łatwiej będzie znaleźć."
"Pomyśl, zanim pomyślisz."

Awatar użytkownika
szarki
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 04 sie 2009, 08:38

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: szarki »

Patrząc po historii to zabezpieczanie pozycji przez hedge ?
Przy okazji co się stało z tym rachunkiem (pytanie nie jest złośliwe :) ):
http://forex-nawigator.biz/forum/dzienn ... 26443.html
Powodzenia.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

szarki pisze:Patrząc po historii to zabezpieczanie pozycji przez hedge ?
Przy okazji co się stało z tym rachunkiem (pytanie nie jest złośliwe :) ):
http://forex-nawigator.biz/forum/dzienn ... 26443.html
Powodzenia.
ad1. tak, zabezpieczenie jest w postaci zlecenia odwracającego buy/sell stop
ad2. antytrejder nie był mój chociaż na moich komputerach powstał , chociaż podpisuję się obiema rękami pod wszystkim co tam było napisane i wiele rzeczy będzie się tutaj powtarzać i nie odcinam się od niego
chociaż z góry był nieprzygotowany i nie miał szans powodzenia
dlaczego ? - wystarczy policzyć - system opiera się na założeniu 0.10 lota na 3000 zł , plus zlecenia odwracające 40 i 50% głównego oraz limit 10, 20%
czyli przykładowo dla kapitału 3000 zł mamy zlecenie 0.10 lota oraz stop 0.04 i 0.05 oraz limit 0.01 /0.02
co to oznacza dla 100 zł - nietrudno policzyć , musiałby składać 0.003 i mniejsze , co było nie do wykonania - więc musiał być zlikwidowany
ale już 27 lutego pojawiła się informacja jak ktoś pytał że będzie rachunek działający już tak jak powinien - dlatego ten firmuje już sam , mimo że na wynik i tak pracować będzie równocześnie kilka osób
na pewno ani nie zniknie, ani nie będzie wyłączany , ani nie będzie samych wybranych transakcji tylko wszystkie , nie będzie tłumaczeń bo byłem w drodze, w wc, bo bateria w telefonie padła , albo akurat piłem pod palmami itd .... - jeżeli cokolwiek będzie miało być zmienione lub zakończony to "z miesięcznym wypowiedzeniem ":)

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Bardzo dobrze, że ktoś taki jak Ty chce przekazywać swoją wiedzę na tym zapyziałym forum.
Będę często zaglądał.

Mam pytanie co do Twoich doświadczeń. Mówisz, że te to już 25 lat na rynku i 15 lat życia tylko z tego. Opisz, o ile możesz jak wyglądało te pierwsze 10 lat przed utrzymywaniem się tylko ze spekulacji.
Czy od razu wskoczyłeś na właściwy tor czy było kilka prób?
Czy praca u brokerów, analizy, doświadczenia jakoś pomogła Ci w przejściu na własne? Czy raczej robiłeś swoje po godzinach na początku? I jak się zmieniło podejście do tego wszystkiego przez wszystkie lata, kiedy jesteś na rynku?
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

chihuahua pisze:Bardzo dobrze, że ktoś taki jak Ty chce przekazywać swoją wiedzę na tym zapyziałym forum.
Będę często zaglądał.

Mam pytanie co do Twoich doświadczeń. Mówisz, że te to już 25 lat na rynku i 15 lat życia tylko z tego. Opisz, o ile możesz jak wyglądało te pierwsze 10 lat przed utrzymywaniem się tylko ze spekulacji.
Czy od razu wskoczyłeś na właściwy tor czy było kilka prób?
Czy praca u brokerów, analizy, doświadczenia jakoś pomogła Ci w przejściu na własne? Czy raczej robiłeś swoje po godzinach na początku? I jak się zmieniło podejście do tego wszystkiego przez wszystkie lata, kiedy jesteś na rynku?
-----------
nie wiem czy to ciekawe :) inne czasy - ja zaczynałem w USA w 1988 roku więc jak nasz rynek się pojawił więc od pierwszego dnia , stanie w kolejkach aby wypełnić na kartce zlecenia w biurze maklerskim , wysyłanie potem modemem , faxem itd - plus - wiele znajomości z przesiadywania w biurach maklerskich na dogrywkach itd
od ok 1997 roku już internet i kontakt z brokerem na czacie i już forex
większość to praca na etacie , popołudniami kontrakty terminowe i waluty
siłą rzeczy TF to wykresy dzienne
problemy prozaiczne - aby inwestować za granica potrzebne było zezwolenie dewizowe z NBP , rozliczanie potem itd - same kłopoty
ale jeden pozytyw - czasami jak nie siedzisz przed wykresami to lepszy efekt jest
jeden z dobrych trejderów w Londynie wbił mi do głowy - jak grasz na dziennych to nie siedź przed wykresami cały czas , jak na godzinnych to co robisz w międzyczasie - po co czekasz i jeździsz wzrokiem za rysującą się swieczką , jak ona kształt może zmienić w ostatnich 5 minutach - i po co marnujesz czas przez 55 min wcześniej

generalnie kontakt w pracy, wiele różnych spojrzeń , sama praca w dealing roomie to świetne doświadczenie , chociaż teraz wszyscy by na nich psy wieszali że niedobry broker MM
ale po drodze było wiele porażek - upadający brokerzy , zerowanie rachunku , WTC i inne - ale teraz jak patrzę na komentarze nieraz , że coś jest drogie albo tanie to w sumie wzruszam ramionami - po pamietam duuuuuuuuuuuuużo taniej i wieeeeeeele drożej prawie wszystko
1000 usd za złoto - a co to jest - przecież granica nie do przebicia to było 300 usd - nie ma cen "musi spaść " albo "musi wzrosnąć "

no i najważniejsze - nie czytam nic z komentarzy w internecie już od dawna - nie dlatego że mi się wydaje że wiem lepiej - ale dlatego aby niepotrzebnymi rzeczami sobie głowy nie zaprzątać
kiedyś nie wyobrażałem sobie pracy bez 10 monitorów , komputerów itd - teraz się smieję bo wystarcza mi laptop z monitorem - na monitorze rynek , a na ekranie laptopa inne rzeczy dla zabicia czasu - wszystko
najważniejszy plus - co rok cały system się nie rozbudowywał tylko upraszczał - teraz to raptem kilka zasad które jak to określili ci co ze mna pracuja mozna przyswoic w jeden dzień , potem kilka poćwiczyć - i ja chcę to tu pokazać , że to proste zasady , nic więcej - dlatego będą wykresy z transakcjami , i zebrane po tygodniu wszystkie
oczywiście nie podam gotowego systemu , ale też kto będzie chciał to wszystko odczyta
nie będę pisał teorii - co należy robić - tylko pokażę jak robię
nie pokażę jak robić 1000 procent co 3 dzień , ale jak średnio 1-2 procent codziennie
nie pokażę jak wchodzić ze stopem 1pips i wyciągać milion procent bo nie umiem
nie powiem że robi wszystko automat bo nie widziałem nigdy zarabiającego samodzielnie przez kilka lat
nie będę nic zakrywał aby pokazać procenty bo to nie ma dla mnie znaczenia , to nie sklep monopolowy tylko rynek i za procenty nie kupuje się nic tylko za pieniądze itd itd


chyba tyle :)
pozdrw

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

Mam pytanie, czy przy swoich założeniach brałeś pod uwage transakcje przy dźwigni 1:500? Od połowy lipca 2016 max będzie 1:100 w Polsce.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Adrianoforex pisze:Mam pytanie, czy przy swoich założeniach brałeś pod uwage transakcje przy dźwigni 1:500? Od połowy lipca 2016 max będzie 1:100 w Polsce.

masz określone w treści posta
0.10 lota na 3000 zł czyli 1 lot na 30 000 zł
to chyba dźwignia 1 do 18 tak mniej więcej
więc jak z 1 do 500 - zamiast 1 do 100 zejdą na 1 do 20 to będę się zastanawiał czy nie zmienić coś w rachunkach - do tego czasu mogą sobie zmieniać co chcą

ja nie kamikadze , ja mam bliżej do rynkowej emerytury więc zadowalam się niewielkim zarobkiem procentowym

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Cześć! Napisałbyś coś na temat tego, jak ta strategia sprawdza się w czasie dłuższych ruchów w jednym kierunku bez większych korekt jak to miało miejsce np. w czasie ostatnich NFP? Co by się stało z rachunkiem Raf_EA gdyby ruch ten był 4 razy większy?

Adrianoforex
Maniak
Maniak
Posty: 1818
Rejestracja: 09 sty 2013, 14:20

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: Adrianoforex »

fxjk11 pisze:
Adrianoforex pisze:Mam pytanie, czy przy swoich założeniach brałeś pod uwage transakcje przy dźwigni 1:500? Od połowy lipca 2016 max będzie 1:100 w Polsce.

masz określone w treści posta
0.10 lota na 3000 zł czyli 1 lot na 30 000 zł
to chyba dźwignia 1 do 18 tak mniej więcej
więc jak z 1 do 500 - zamiast 1 do 100 zejdą na 1 do 20 to będę się zastanawiał czy nie zmienić coś w rachunkach - do tego czasu mogą sobie zmieniać co chcą

ja nie kamikadze , ja mam bliżej do rynkowej emerytury więc zadowalam się niewielkim zarobkiem procentowym


Ja już tez prawie emeryt. Po pięćdziesiątce.
http://www.forexfactory.com/adrianoforex?__r=4502#79

Jak z 10.000 zł zrobić 50.000 zł w ciągu 12 miesięcy. Troszkę forex, troszkę giełda wszystko w ramach jednego konta. Start 2.01.2015 r.

ODPOWIEDZ