Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja /

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

Pablo90 pisze:Cześć! Napisałbyś coś na temat tego, jak ta strategia sprawdza się w czasie dłuższych ruchów w jednym kierunku bez większych korekt jak to miało miejsce np. w czasie ostatnich NFP? Co by się stało z rachunkiem Raf_EA gdyby ruch ten był 4 razy większy?
nic by się nie stało - stop by zadziałał - max 35p - w sumie to od 15 do 35p średnio wynosi stop - ale tak się składa że trend był więc wszystkie pozycje nie potrzebowały stopa tylko wystarczył TP
w załączeniu przykładowy wykres z dwóch ostatnich istotniejszych ruchów
a/ środa FED - było 2 x buy na eur i raz sell na gbp - oba zamknięte na TP
b/ NFP - piatek

zlecenie ma stopa ZAWSZE - więc nie zwracam uwagi na to kiedy i jakie są dane
dobiera wartość lota, stopa EA i otwiera pozycje , ustawia zlecenia
dopiero jak wejdą stopy to robimy sami resztę
nie wiem czy dobrze zrozumiałem pytanie - ale odpowiedź jedna - nic by się nie stało nawet jakby 10 razy większy ruch był

Obrazek
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

walenty
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2015, 22:17

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: walenty »

fxjk11 pisze:dopiero jak wejdą stopy to robimy sami resztę
ale to wtedy sytuacja bez wyjścia, bo jak pisałeś stopy dwa po 40 i 50% to jak wejdą to tak jakby zamknąć całą pozycję i po ptokach... wszystko zaczyna się początku...
W ciągu 5 lat (z roczną przerwą) straciłem na forexie 19 tysięcy. Przeliczajc czas (1/2 etatu) po najniższej krajowej to jeszcze 42 tysięcy, a Ty?

Skończę 30 czerwca z forexem jeśli zostanę ograny.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

walenty pisze:
fxjk11 pisze:dopiero jak wejdą stopy to robimy sami resztę
ale to wtedy sytuacja bez wyjścia, bo jak pisałeś stopy dwa po 40 i 50% to jak wejdą to tak jakby zamknąć całą pozycję i po ptokach... wszystko zaczyna się początku...
nic prostszego aby się przekonać , tylko zobaczyć w historie rachunku - jest dostępna
po wejściu zlecenia - plan A - do TP lub stopa
po wejściu stopa plan B lub C - az stop sie nie odrobi na zero lub więcej
sekwencja na rachunku może być tylko taka :
TP, 0 , 0 , TP , TP, 0, 0 , 0 , TP , TP itd
nigdy rachunek nie schodzi niżej niz poprzednie zamknięcie , a nowa pozycja nie pojawia sie dopóki stara nie zostanie zamknięta i to wszystko

przykład z rachunku który jest dołączony
sekwencja ostatnia
EUR - stop - odrobiony na mały plus
GBP - TP
EUR - TP
JPY - TP
a od jutra ciąg dalszy będzie widoczny live :)

Obrazek
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zastepczy19
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 15 lut 2015, 13:06

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: zastepczy19 »

co to za srednie na wykresach ?
Jak je interpretujesz ?

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

Jeśli otwierasz hedge - to tak jakbyś zamknął obie pozycje i trudno tu mówić o 'odrabianiu'. Każdy otwarty hedge w praktyce jest równy zamknięciu pozycji, którą hedguje.
Tzw. stopy masz równe 0.9 pozycji wyjściowej, co powoduje, że przy powrocie kursu do poziomu pozycji wyjściowej, strata będzie mniejsza o ten 0.1, ale nadal będzie to strata = ((różnica między pozycją wyjściową, a poziomem otwarcia stopa) * 0.9 * wyjściowyLot).
Czyli nie ma tu mowy o odrabianiu, chyba że czegoś nie rozumiem?
Dodatkowo, kurs przecież może nie wrócić do poziomu wyjściowego, co wtedy?

A, no i wielkie dzięki za ten dziennik i dzielenie się wiedzą/systemem :564:

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

ext3 pisze:Jeśli otwierasz hedge - to tak jakbyś zamknął obie pozycje i trudno tu mówić o 'odrabianiu'. Każdy otwarty hedge w praktyce jest równy zamknięciu pozycji, którą hedguje.
Tzw. stopy masz równe 0.9 pozycji wyjściowej, co powoduje, że przy powrocie kursu do poziomu pozycji wyjściowej, strata będzie mniejsza o ten 0.1, ale nadal będzie to strata = ((różnica między pozycją wyjściową, a poziomem otwarcia stopa) * 0.9 * wyjściowyLot).
Czyli nie ma tu mowy o odrabianiu, chyba że czegoś nie rozumiem?
Dodatkowo, kurs przecież może nie wrócić do poziomu wyjściowego, co wtedy?

A, no i wielkie dzięki za ten dziennik i dzielenie się wiedzą/systemem :564:

--
1. dzięki , postaram się jak najwięcej materiałów tu zostawić - ja już przymierzam się niedługo do końca pracy na rynkach więc coś zostanie - myślę że jeszcze dziś uda mi się zamieścić filozofię powstawania moich sygnałów , najlepiej na przykładzie który się na pewno pojawi dziś bo zawsze jakaś transakcja wejdzie

2. odrabianie stopa to kwestia tylko nazewnictwa
dla mnie stop jest niczym w tej chwili - ot zwykła część sposobu inwestowania - nie rusza mnie polowanie na stopy , 1pips źle ustawiony itd
bardziej działanie psychologiczne
normalnie stop powoduje często chęć szybkiego odegrania straty , czasami wejście kilku pod rząd to frustracja
u mnie wejście stopa to czas aby się przyjrzeć wykresom, poczekać aż wykrystalizuje się jakiś nowy ruch itd
no i nie ma dwóch stopów pod rząd
od momentu aktywacji stopa dzielę sobie pozycje na malutkie części i jak puzzle składam aż osiągnę równość equity i salda - czyli na zero - ale tez tylko zgodnie z algorytmem - czasami zajmuje to kilka godzin , a czasami kilka dni , zależy jaki ruch na danej parze występuje
wtedy kasuje wszystko i wracam do punktu wyjścia i czekania na nowa transakcje - a była traktuję jakby jej nie było wcale
oczywiście takie inwestowanie na dużych TF niewielki sens by miało gdy mamy niewiele potencjalnych wejść
ja gram na 6 parach na TF = 5 min i mam codziennie średnio 10 sygnałów wejścia
a zadawala mnie 10 na miesiąc czyli profit 20% , więc jak wykorzystam na TP tylko 5% z dostępnych to jestem zadowolony

ad3, może i nie wrócić ale ja też odwracam na sygnałach to raz i policzmy
3000 kapitał - 0.10 lota
zostaje nam 10% czyli 0.01 lota / 3000 zł
powiedz to komuś tu z forum aby tak inwestował :) i czy to bezpieczne jest
poza tym sygnał odwrotny powoduje odwrócenie a nie czekanie aż się zamknie

walenty
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 13 mar 2015, 22:17

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: walenty »

fxjk11 pisze:od momentu aktywacji stopa dzielę sobie pozycje na malutkie części i jak puzzle składam aż osiągnę równość equity i salda - czyli na zero - ale tez tylko zgodnie z algorytmem - czasami zajmuje to kilka godzin , a czasami kilka dni , zależy jaki ruch na danej parze występuje
wtedy kasuje wszystko i wracam do punktu wyjścia i czekania na nowa transakcje - a była traktuję jakby jej nie było wcale
Napisałbyś jak prowadzisz pozycję po aktywacji stopa w kilku słowach? Na jakich zasadach wchodzisz tymi małymi zleceniami. Dzięki.
W ciągu 5 lat (z roczną przerwą) straciłem na forexie 19 tysięcy. Przeliczajc czas (1/2 etatu) po najniższej krajowej to jeszcze 42 tysięcy, a Ty?

Skończę 30 czerwca z forexem jeśli zostanę ograny.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

walenty pisze:
fxjk11 pisze:od momentu aktywacji stopa dzielę sobie pozycje na malutkie części i jak puzzle składam aż osiągnę równość equity i salda - czyli na zero - ale tez tylko zgodnie z algorytmem - czasami zajmuje to kilka godzin , a czasami kilka dni , zależy jaki ruch na danej parze występuje
wtedy kasuje wszystko i wracam do punktu wyjścia i czekania na nowa transakcje - a była traktuję jakby jej nie było wcale
Napisałbyś jak prowadzisz pozycję po aktywacji stopa w kilku słowach? Na jakich zasadach wchodzisz tymi małymi zleceniami. Dzięki.

pokażę na przykładzie bo tak najlepiej - bo to że stop będzie to przecież pewne
może dziś , jak nie to jutro

zasada jest taka w każdym dniu
- pierwsza transakcja TP, robimy drugą
- pierwsza stop - tylko odrabianie i koniec dnia
- pierwsza TP, druga stop - koniec po odrobieniu drugiej
- pierwsza TP, druga TP , trzeci stop - koniec i odrabianie stopa
- TP, TP, i TP - koniec dnia , czwartej nie ma

więc jeszcze dziś ten zaszczyt będzie :)
a pisanie na sucho to mnie kompletnie nie rajcuje bo są specjaliści od lania wody i im to zostawmy - oni wszystko wiedzą w teorii jak powinno być tylko jakoś w praktyce tego nie chcą pokazać - więc ja wole na przykładach -
potencjalnie czeka EA na być może sell na gbp , aud , ej lub gj lub buy jpy - eur się kręci więc może byc i buy i sell - ale to sobie zrobi sam
ja dopiero siadam jak wejdzie stop , nie wcześniej - do tego czasu wszystko zrobi automat

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

A, czyli, stop to tylko umowne pojęcie dla Ciebie, nie taki typowy stop-loss / zaksięgowanie straty na rachunku.
Nie rozumiem tylko dlaczego nie lepiej zamknąć 0.9 wyjściowej pozycji w momencie osiągnięcia poziomu stop i odrabiać sobie spokojnie bez zajmowania Equity wiszącym marginem (tym dla pozycji wyjściowej hedgujących).
Na Twoim powyższym przykładzie to by wyglądało tak, że po prostu w momencie osiągnięcia poziomu stop - zamykałoby się 0.9 pozycji wyjściowej.
Gdyż to chyba na to samo wyjdzie, czy się mylę?
Chyba, że Twój broker zeruje margin przeciwnych pozycji, to w sumie nie robi różnicy.
Stosowałem kiedyś hedge i w praktyce przestałem, bo wychodziło na to, że lepiej zamknąć wyjściową pozycję i po prostu nanieść sobie poziome linie w miejscach gdzie byłaby pozycja i gdzie byłby hedge (nie wisi margin i nie traci się spreadu na dodatkowe pozycje).
A tak ogólnie, to ciekawy i bardzo atrakcyjny motyw z odrabianiem, taki wariant koncepcji 'never lose' :)

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Re: Dziennik prostego - skutecznego trejdingu / kontynuacja

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

ext3 pisze:A, czyli, stop to tylko umowne pojęcie dla Ciebie, nie taki typowy stop-loss / zaksięgowanie straty na rachunku.
Nie rozumiem tylko dlaczego nie lepiej zamknąć 0.9 wyjściowej pozycji w momencie osiągnięcia poziomu stop i odrabiać sobie spokojnie bez zajmowania Equity wiszącym marginem (tym dla pozycji wyjściowej hedgujących).
Na Twoim powyższym przykładzie to by wyglądało tak, że po prostu w momencie osiągnięcia poziomu stop - zamykałoby się 0.9 pozycji wyjściowej.
Gdyż to chyba na to samo wyjdzie, czy się mylę?
Chyba, że Twój broker zeruje margin przeciwnych pozycji, to w sumie nie robi różnicy.
Stosowałem kiedyś hedge i w praktyce przestałem, bo wychodziło na to, że lepiej zamknąć wyjściową pozycję i po prostu nanieść sobie poziome linie w miejscach gdzie byłaby pozycja i gdzie byłby hedge (nie wisi margin i nie traci się spreadu na dodatkowe pozycje).
A tak ogólnie, to ciekawy i bardzo atrakcyjny motyw z odrabianiem, taki wariant koncepcji 'never lose' :)

jak widać nie trzeba było długo czekać :)
będzie albo TP albo stop więc będzie ciąg dalszy
mfxbook ma ustawienie odswieżania co 5 min , ale odświeża kiedy chce , na razie jak widać nie pokazuje jeszcze pozycji mimo ze jest

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ