Wuza Daytrading, 10k $ Real, podsumowanie str. 79

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Wuza Daytrading, 10k $ Real, podsumowanie str. 79

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

Witam, na początku roku prowadziłem krótko dziennik na forum ale przestałem publikować moje wejścia z uwagi na nikłe zainteresowanie tematem :)
Forexem interesuje się od 3 lat, aktualne 6 miesięcy traktuje jako sprawdzian tego czy to już czas zająć się daytradingiem na pełen etat, z uwagi na specyfikę pracy oraz ostatni miesiąc studiów często mogę sobie pozwolić na grę 2-3 dni w tyg na 100% z poświęceniem uwagi tylko i wyłącznie na rynek walutowy.

Dziennik chciałem założyć już ponad miesiąc temu, stąd poprzedni temat o którego skasowanie prosiłem już Administrację.

W skrócie udało mi się wygrać konkurs Focus on Forex organizowany przez Admiral Markets Sa, nagrodą w konkursie było konto AM.Pro z depozytem 10tyś $ w oddane w zarządzanie oraz Ipad mini 32GB.
Problem z poprzednim tematem polegał głównie na zawiłych warunkach zarządzania wygranym kontem, trochę trwało wyjaśnienie pewnych nieścisłości z przedstawicielem brokera, dodatkowo umowa skonstruowana jest w języku angielskim co pozostawiało sporo pola do jej interpretacji.

Co do samego konta.

Okres zarządzania - 6 miesięcy, od 21 Maja do 21 Listopada 2013.
Kapitał początkowy - 10.000$
Obrót wymagany do wypłaty wypracowanego zysku - 300 lotów, do obrotu liczone są tylko transkacje trwające ponad 15 minut i kończące się zyskiem/stratą równą dwukrotnej wielkości średniego spreadu dla danej pary walutowej. Pozycje Headge nie są liczone do obrotu.
Maksymalny drawdown - 20%, tj. tracę dostęp do konta jeżeli jego equity spadnie poniżej 8000 $.

To po krótce tyle jeśli chodzi o samo konto.

Co do strategi, jest to czyste PA, oparte o strefy S/D oraz pivot pointy.


Stan na dzisiaj, tj. 12.6.2013
Konto jest aktywne 22gi dzień.
Balance - 31.600 $.
Obrót - 69 lotów, z czego 58 zaliczone do piątku 7.06.2013 przez AM. ( Informację o tym ile obrotu zostało zaliczone jako wykonany prawidłowo dostaję co tydzień po weekendzie i jest to zawsze stan na zamknięcie rynku w piątek przed weekendem.)

Link do Trade Explorera na Forum Forex Factory.
http://www.forexfactory.com/wuza
Jeżeli ten link jest niezgodny z regulaminem proszę o jego usunięcie, na koncie konkursowym nie mogę używać żadnego EA a aktualnie nie potrafię dodać konta AM do Myfxbook w inny sposób niż za pomocą ich EA, jeżeli ktoś potrafi rozwiązać ten problem chętnie dodam to konto również do mojego konta na Myfxbook.


Wuza.

Awatar użytkownika
TYmbark
Gaduła
Gaduła
Posty: 183
Rejestracja: 02 gru 2010, 10:57

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: TYmbark »

A przez to wbudowane narzędzie w MT4 do publikacji nie idzie?
Fakt ostatnio na myfxbook była informacja, że są jakieś problemy z najnowszymi aktualizacjami do MT4 i publikator nie działa, ale ja korzystam z MT4 na FxPro z najnowszej wersji i jakoś śmiga :)
Spróbuj może się uda.
Co do wyniku, to mega po prostu dałeś czadu. Gratulacje i oby tak dalej :)
Pozdrawiam
Michał
Obrazek

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

Na dobry początek ~

Dzisiaj powoli, 2 udane wejście na Eur/Jpn z okolic 129 ~ na +74 i 45 pipsów ~

Obrazek

+ kilka pozycji short z Eur/Usd i mały short Gbp/Usd

Aktualnie otwarta pozycja, Eur/Usd Short, sell limity powyżej aż do 61.8 Fibo w okolicy 1,334 ~

Obrazek

@ Tymbark, konto Admiral.Pro nie posiada wbudowanego publishera, w FxPro też używałem tej opcji :)
MyFxbook jest jednak dużo bardziej czytelny niż trade explorer na FF więc spróbuję popytać ich supportu jak można to ogarnąć.
Wynik ważny będzie 21 listopada, narazie jest fajna baza.

mkosciuszko
Bywalec
Bywalec
Posty: 12
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:35

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: mkosciuszko »

Ładnie ładnie, niezły wyniki, DD bardzo dobre, będę tu zaglądał :)

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

Dzisiaj bardzo mało czasu na trading, stąd S na Eur/Usd pozamykane przed danymi z rynku pracy w USA w okolicy 1,3312 ~ uśredniając zysk z tych pozycji to około 500 $ ~ Dodatkowo 40 pipsów na + na U/J, long zamknięty przez telefon z braku czasu, a szkoda bo po zamknięciu mamy kolejne prawie 100 pipsów do góry bez cofnięcia. Ale jedna z najważniejszych rzeczy jakich nauczyłem się przez ostatnie lata to nie żałowanie straconych okazji, tak długo jak jest zielono i na plus tak długo jest bardzo dobrze.

Od przyszłego tygodnia postaram się wrzucać tu zagrania w czasie rzeczywistym.

Aktualnie otwarte pozycje:

Eur/Usd Short ~ średnia cena 1,3362 ~. Sell Limit powyżej w okolicy 1,33875.

Obrazek

Co widać po tych paru screenach a napewno po trade explorerze, zawsze rozkładam wejścia w czasie i cenie, jeżeli wejście ma być S, to zaczynam na mniej ważnym poziomie, zwiększając ekspozycję wraz z kolejnymi oporami. Oczywiście to wszystko do momentu który według mojej analizy stanowi sygnał do zamknięcia takiej piramidy ze stratą.

Bilans Konta - 32,671 $. Dzisiejszy dzień na plus 1071$.

Awatar użytkownika
Trader1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 387
Rejestracja: 19 sty 2013, 10:25

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: Trader1 »

Wuza skad jaki to wskaźnik dzieli Ci wykres na London New york itd. mógłbyś go wrzucić ?

Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

Market Panel Display ~

Nie polecam ustawiać widoczności tych stref na większych interwałach, strasznie nieczytelnie się robi.

Coś na start Gbp/Usd Long, 1,56538
Obrazek

+ Powoli składam się do Longa na Eur/Usd ~
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

zbojnik
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 13 cze 2013, 04:20

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: zbojnik »

Winrate: 85%/Profit Factor: 9.8 - :shock:

anonim09383

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: anonim09383 »

to co ugrasz to twoje do 300 lotów ? czy jak dojdziesz do 300 lotów to dostajesz 10 000 $ jestem CIEKAW bo nie zrozumiałem a tak poza tym to fajna strategia ja tez o niej myślałem : wsparcia opory momentum i fale E., formacje świecowe ale co z tego będzie to trudno powiedzieć trzeba mieć jako takie wyczucie rynku będę tu zaglądać bo warto się uczyć od Ciebie :)

anonim09383

Re: Wuza Daytrading, 10k $ Real.

Nieprzeczytany post autor: anonim09383 »

widzę że wsparcia i opory rysujesz sobie na tf-e na którym podejmujesz decyzje natomiast tp szukasz na wyższych interwałach czasowych np. h4 i h1

ODPOWIEDZ