szybki atak na forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
neosb
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 12 lis 2011, 21:36

Re: szybki atak na forex

Nieprzeczytany post autor: neosb »

create your own currency.
"jako to żydzi mieli w zwyczaju powtarzać - lepsze kilo handlu niz 10 kilo roboty"

forexrookie
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2012, 22:29

Re: szybki atak na forex

Nieprzeczytany post autor: forexrookie »

green7 pisze: 150 K do zgarnięcia ... no może ciut mniej bo MC zalicza się przy 30%, ale może trafi się jakaś luka ?
Nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac ze Margin Call zalicza sie przy 30%...
green7 pisze: Przecież nie zamierzasz sam kminić co to jest lot, czy long EUR/PLN to sprzedaż EUR czy może PLN, ile wyniesie spread, który broker jest MM a który ECN i jakiego wybrać.
Bez przesady, mam juz doswiadczenie w inwestowaniu na gieldzie, wiec mysle ze sam mechanizm funkcjonowania na platformie nie bedzie dla mnie problemem :wink:
green7 pisze: - nie wiem w jakim okresie szacujesz że nastąpi spodziewana zmiana. Niestety musisz się liczyć z tym, że ruch w przeciwną stronę nie taki znowu wielki, powiedzmy z 5-7 gr spowoduje utratę całego kapitału. A dzień później kurs może wrócić tam gdzie przewidywałeś .... Dlatego dobrze gdyby ktoś Ci wsio obliczył: wielkość pozycji, zysk przy kursie spodziewanym, przy jakim kursie zaliczasz bankruta itd.
Taki scenariusz bylby bardzo bolesny. Moze stop loss jest jednak jakims rozwiazaniem.. Ale gorzej, jesli kurs dojdzie do poziomu stop loss a nastepnie poszybuje w strone w ktora spodziewalem sie ze ma poszybowac..

Awatar użytkownika
Jack
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2012, 23:43

Re: szybki atak na forex

Nieprzeczytany post autor: Jack »

forexrookie pisze: Nie bardzo rozumiem co masz na mysli piszac ze Margin Call zalicza sie przy 30%...
Jak Twój MC będzie wynosił 30% to broker umownie pisząc "wezwie do uzupełnienia depozytu" w przeciwnym razie automatycznie zamyknie wszystkie twoje transakcje a ty w tym momencie kończysz "grę". Niektórzy brokerzy ten poziom mają ustawiony na innej wartości, ale najczęściej spotykany MC to własnie 30%.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 10:35 przez Jack, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Re: szybki atak na forex

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

To jest SO, MC jest wtedy gdy pali Ci się na czerwono...

Awatar użytkownika
Jack
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 26 sty 2012, 23:43

Re: szybki atak na forex

Nieprzeczytany post autor: Jack »

Na tym forum przyjęło się jakoś, że MC to koniec gry i weszło mi to w krew :D , 30% to stop out jak pisze cyb i wylatujesz z gry-dla jasności, żeby już nie mieszkać.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Re: szybki atak na forex

Nieprzeczytany post autor: zz »

forexrookie,odpowiem tobie tylko tak /// ponieważ nie wiem za co mogę dostać ostrzeżenie..//
Całkowicie nie masz racji,jest dokładnie,powtarzam dokładnie odwrotnie jak napisałeś....///Nie piszę tego złośliwie///
Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: szybki atak na forex

Nieprzeczytany post autor: green7 »

forexrookie pisze: Bez przesady, mam juz doswiadczenie w inwestowaniu na gieldzie, wiec mysle ze sam mechanizm funkcjonowania na platformie nie bedzie dla mnie problemem :wink:
Pomijam już technikę - choć różna ona może być dla ECN i inna dla MM i pewnie też Cię tu zaskoczyć może. Ale nie to głównie miałem na myśli - tylko dokładne wyliczenie wszystkiego: jaką pozycję otworzyć, ile zeżre to depozytu, ile pipsów obsuwy wytrzyma wtedy depo itd.
forexrookie pisze: Taki scenariusz bylby bardzo bolesny. Moze stop loss jest jednak jakims rozwiazaniem.. Ale gorzej, jesli kurs dojdzie do poziomu stop loss a nastepnie poszybuje w strone w ktora spodziewalem sie ze ma poszybowac..
SL też będzie bolesny. Bo grając na maksa nie ustawisz go przecież zbyt blisko. Dodatkowo nawet SL nie pomoże jeśli trafi się np luka weekendowa. Wtedy w poniedziałek rano możesz się dowiedzieć, że z Twojego depo nie zostało nic - i jeszcze musisz DOPŁACIĆ.
Oczywiście to czarny scenariusz - ale jak najbardziej możliwy. To kolejna przewaga opcji - tam się coś takiego nie zdarzy.
zz pisze:orexrookie,odpowiem tobie tylko tak /// ponieważ nie wiem za co mogę dostać ostrzeżenie..//
O zz - witaj .... dawno Cię nie było :)
Green
Obrazek
Obrazek

lekarz2
Gaduła
Gaduła
Posty: 172
Rejestracja: 17 cze 2010, 16:30

Re: szybki atak na forex

Nieprzeczytany post autor: lekarz2 »

to może wrzuć swoje pieniądze tutaj:
https://btc-e.com/exchange/ltc_btc
z tego co widze to wystarczy ok. 1000pln, aby zmienić kurs waluty o 10%.
Przy takiej kasie na ww rynku to Ty będziesz ustalał kurs

Awatar użytkownika
Stforex
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3768
Rejestracja: 02 lis 2011, 15:41

Re: szybki atak na forex

Nieprzeczytany post autor: Stforex »

Taaa... o płynności kolega pewnie nic nie słyszał? Forexrookie będzie chyba kupował sam od siebie...

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: szybki atak na forex

Nieprzeczytany post autor: green7 »

lekarz2 pisze:to może wrzuć swoje pieniądze tutaj:
https://btc-e.com/exchange/ltc_btc
z tego co widze to wystarczy ok. 1000pln, aby zmienić kurs waluty o 10%.
Przy takiej kasie na ww rynku to Ty będziesz ustalał kurs
Aleś mu zapodał temat .... kupno jednej wirtualnej waluty za inną wirtualną :)
LTC jest mało popularne, ruszy nim i co ? Kto potem od niego to odkupi .....
Poza tym on chce szybko zarobić 100% z tych 150K ... tu nie ma lewara, więc kurs trzeba by też o 100% podnieść (a nawet ponad bo konwersja PLN->BTC->LTC i w drugą stronę też kosztuje)
Green
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ