Systemy PAMM - manager

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

unkle/.seed, tak, po polsku to znaczy dokladnie jako "pozostale", "reszta".
Zgadzam, te pozostale czesto przekracza w pojemnosci tych duzych, wskazanych na wykrese, ale to tylko slowo by oznaczyc, dlatego ze pokazac kazdy z tych "remaining accounts" bardzo trudno, sa oni za maly, nie bedzie widac i nie mozliwe wstawic liczby.
Pokazywane srodki wszystkich inwestorow (nikt z nych nie moze podac zakaz, aby ich srodki nie byli pokazywane), ale za maly srodki (10, 20 $ itp..) pokazac trudne i ich zjednoczyli w "remaining accounts'.

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

TARKIN pisze:
andy11 pisze: dziwne jest to ze to same ruskie....
dziwi cie to ze to tylko jedna narodowość czy konkretnie rosyjska ?
skład międzynarodowy czy tez nie nie ma najmniejszego znaczenia
oczywiscie ze dziwi...
konta zalozone w tym prawie samym czasie, na takich prawie malych kontach, oraz na forum te same wpisy na tych samych kontach tych samych osob te same tresci...

malsehen
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:30

Nieprzeczytany post autor: malsehen »

andy11 pisze:oraz to ze bierze niezla prowizje...nie wiem czy dobrze pamietam ale jakies 30% czy na poczatku 50%...z zysku
Dziwi Cie to,że bierze niezłe prowizje, tylko dlaczego skoro ma dobre wyniki ?
Ilość Rosjan może być tłumaczona tym, że jest to po prostu broker wywodzący się z tego kraju.

Awatar użytkownika
Foregin
Gaduła
Gaduła
Posty: 164
Rejestracja: 09 lut 2007, 12:44

Nieprzeczytany post autor: Foregin »

andy11 pisze:
dziwne jest to ze to same ruskie....
inwestorzy sa z rozny krajow, dla nich watki anglojezyczne, a jednak wiele i angelskiego nie wiedza), ale u Iwana, oczywiscie, wiekszosc inwestorow z Rosji, dlatego ze latwej komunikowac sie z nim.

Zarzadzajacy tez sa z rozny krajow (Wegry, Chiny, Singapur i inne). Oto niezly trader (Robin Hood) z Bulgarii: http://alpari-forex.com/en/pamm/info/id/199376/
andy11 pisze: oraz to ze tak malym kapitalem zaczynal i ze jednak zaczeli mu wplacac niezle sumy....
czemu dziwne? sa duzo ludzie nie biedny dla ktorych inwestowac 30-50K $ na forex jest tez samo ze dla innych jest kupic butelka "Pepsi-Cola" w sklepe :)

Oprocz PAMM w USD rowniez on ma PAMM w RUR i w EUR i tam tez sumy dobre.

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

zastanawia mnie jaki czas uplynal od momnetu otwarcia konta PAMM do pierwszej wplaty inwestorow... czy to byl tydzien czy to byl miesiac oraz to jakie pierwsze kwoty byly wplacane...

Dodano po 27 minutach:

np. taki Robin Hood zalozyl konto PAMM w dniu 01.12.2010 z manager capital 300$ do dnia 16.05 .2011 capital przyrosl do kwoty 583 $ czyli przez 5,5misiaca zarobil 94% i musieli mu inwestorzy wplacic kasiore poniewaz i to pokazna poniewaz na nastepny dzien 17.05.2011 manager capital przyrosl na kwote 3363 $ czyli reasumujac od momentu wplaty i zalozenia konta PAMM dopiero po 5,5 miesiacach pojawili sie inwestorzy...

jako ciekawostke podam ze manager capital na dzien 31.08 2011 wynosi 15035 $....

od 01.08.2011 capita lmanager przyrosl z kwoty 7796 $ na kwote 15035$ na dzien 31.08.2011 czyli ponad 100%....
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

malsehen
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:30

Nieprzeczytany post autor: malsehen »

andy11, nie obraź się ale po co marnujesz czas na takie domysły i analizy, nie prościej otworzyć konto, zacząć zarabiać i się o wszystkim przekonać na własnej skórze ?

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

malsehen pisze:andy11, nie obraź się ale po co marnujesz czas na takie domysły i analizy, nie prościej otworzyć konto, zacząć zarabiać i się o wszystkim przekonać na własnej skórze ?
nie obrazam sie bo i nie mam o co....

ale roznica napewno pomiedzy nami jest taka ze ja zanim podejmie decyzje w jakimkolwiek temacie musze sprawdzic wszystkie za i przeciw, dlatego tez analizuje na wszelkie mozliwe strony konto PAMM, ty pewnie postepujesz inaczej ale to ty ....

jesli chodzi o zarabianie to ja zarabiam i nie narzekam...

malsehen
Gaduła
Gaduła
Posty: 334
Rejestracja: 07 lip 2011, 18:30

Nieprzeczytany post autor: malsehen »

andy11, rozumiem Cie, po prostu by mieć inwestorów trzeba mieć dobre wyniki (dobre- dla każdego może oznaczać co innego) , niski DD i tym można do siebie przekonać ludzi.
Oglądając kolejne konta gościa o nicku Malboro, można jeszcze dodać, że naturalnie popularność wzmacnia posiadanie jednego solidnego konta i złapanie inwestorów na kolejne , tak jak robi to ten manager jest sporo łatwiejsze.

Awatar użytkownika
andy11
Maniak
Maniak
Posty: 4751
Rejestracja: 22 sie 2011, 14:36

Nieprzeczytany post autor: andy11 »

no wlasnie nasuwa sie nastepne pytanie z jakim capitalem zalozyc konto PAMM... czy z malym czy z srednim czy z wiekszym....

i dalej czy dopiero dopuszczac inwestorow jak zobaczaa jak przyrasta capital....czy od razu prosze bardzo...

jest wiele niuansow na ktore nie znam odpowiedzi...
"...wyniki z przeszlosci wcale nie daja gwarancji zyskow w przyszlosci"...

Awatar użytkownika
unkle/.seed
Gaduła
Gaduła
Posty: 146
Rejestracja: 04 lut 2011, 23:54

Nieprzeczytany post autor: unkle/.seed »

andy11

musisz też wziąć pod uwagę pewne obostrzenia i preferencje obowiązujące konta PAMM

konto managera będzie widoczne w rankingach tylko jeśli kapitał inwestora to min 3000$ lub 2000euro i konto funkcjonuje co najmniej miesiąc
nie mówię, że to jedyny sposób na pozyskanie inwestorów ale szukanie ich na własna rękę jest na pewno żmudnym zadaniem a jak Twoje konto widoczne jest w rankingach to inwestorzy sami się zgłaszają

jednak naliczanie procentowe całościowego zysku (gain) pozwala na pewne nadużycia
obliczany jest on co jakiś okres chyba co miesiąc i co dziwne zwiększenie kapitału managera nie wpływa na ten procent

więc można na małym kapitale natrzaskać ze 100% jak w przypadku przez Ciebie przytoczonym i potem od razu być widocznym w rankingu ze 100% zyskiem i kapitałem managera np ponad 3000$ żeby być widocznym w rankingu

dalej
manager ustala jak często odświeżane jest do publicznej informacji zyski i kapitał managera
poza tym standardowo ustawione jest tak, że zyski managera nie są reinwestowane tylko są automatycznie wypłacane na konto nieinwestycyjne (nie sa na żadnym rachunku inwestycyjnym)
dlatego większość managerów nawet mając wpłacone setki tyś $ nadal ma kapitał managera na poziomie minimalnego wymaganego czyli 3k $

poza tym zobacz jak dokładnie są obliczane prowizje, nie jest to tylko % od zysków, jest jeszcze dodatkowa opłata jaką dostaje manager
dodatkowo jest jeszcze coś takiego, e inwestor, który przyprowadzić kolejnego inwestora może też mieć z tego jakiś %

są też bardziej złożone konta PAMM np coś jak kooperacja imanagerów
nie chodzi o to, że konto PAMM należy do firmy tylko alpari daje też inne opcje niż standardowe konto PAMM

nie jestem ani managerem ani inwestorem na kontach PAMM
chociaż kiedyś bardzo dokładnie się interesowałem tematem właśnie u alpari
mają wszystko bardzo elegancko wyjaśnione, nawet najdrobniejsze szczegóły
przeczytałem wszystko co tylko było możliwe

a i jeszcze zapomniałem dodać
konta PAMM funkcjonują w miesięcznym (nie może być chyba mniejszy okres) cyklu rozliczeniowym
i np jak kilku inwestorów się zdecyduje wpłacić to wszystkie te wpłaty na tym koncie pojawiają się dopiero w dniu rozliczenia a nie tak nagle stąd zdarzają się takie skokowe przyrosty depozytu

ODPOWIEDZ