Sprzedaż sygnałów MQL5

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Caldeborn pisze:Chcesz miliony dollarow trzymac w domu? Juz lepiej placic podatki i spac spokojnie.
Będą miliony to pomyśli jak je wyprać . :D
Średnia stawka tak na oko to 20 dolców. Niech zdobędzie 50 albo 100 klientów to osiągnie odpowiednio mięsięczny zysk od 1000 do 2000 baksów. Wystarczająco aby opłacało się pojechać na wycieczkę do Pragi i dostatecznie mało aby bez trudu to przewieźć i puścić w obieg.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

A jak te pieniadze znajda sie w Pradze?

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Caldeborn pisze:A jak te pieniadze znajda sie w Pradze?
Nie doczytałeś mojego postu. Pisałem tam, że aby nie narażać się Urzędowi Skarbowemu powinien założyć sobie konto poza Polską i na to konto miałyby wpływać opłaty za sygnały.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

No dobra jade do Pragi zalatwiam sobie adres(100.00 euro miesiecznie), komorke na karte-5.00 miesiecznie, konto bankowe-10.00 i jak po paru miesiacach zarobie $1000.00 na czysto to biore d..pe i jade do Pragi na wycieczke. Podroz, hotel, wydatki 500.00 euro. Jedyne co mi sie tu podoba to to, ze moze sobie pobzykam, ale jak laska zobaczy po jaka kase przyjechalem to i to nie jest pewne. No i zona raczej tez nie bedzie zadowolona. A po jakims czasie US zapyta o 75% podatku od zarobionej sumy. Ciekawe.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

qrde a moze opodatkowac te 20$ miesiecznie jako dzialalnosc wykonywana osobiscie? zaplacic podatek a nie wnikac co sie wykonywalo?

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: green7 »

oiro pisze:Żenuje mnie trochę powtarzanie domysłów itd. sam napisałeś że KNF może zawiadomić prokuraturę i tu się zgodzę podobnie jak ja mogę zawiadomić prok czy Ty. Ale dalej rostrzyga sąd NIE KNF i to mi chodziło cały czas.
KNF może być np. oskarżycielem posiłkowym - tak było np. w wypadku Amber Gold. Jeśli będzie miał inne zdanie to raczej nie stawiałbym na to, że sąd uzna Twoje argumenty typu "przecież mam umowę z MQL5"....

oiro pisze: Mi cały czas chodzi o jedną rzecz, po to są umowy aby się zabezpieczyć przed interpretacją, oczywiście jeśli nazwiesz
wodkę za woda w umowie to i tak jest przestępstwo itd., ale tutaj chodzi o informacjię - handel ją nie jest ani licencjonowany ani zabroniony - tu się chyba zgodzimy to poprostu chodzi o jasnę potwierdzenie co jest czym.
Nie zauważyłeś co napisałem wyżej ? Weź wróć i przeczytaj jeszcze raz definicję rekomendacji. Jasno z niej wynika, że informacja to pojęcie szersze niż rekomendacja. Czyli handel informacją OBEJMUJE również handel rekomendacją. Dlaczego ? Bo rekomendacja jest ...czym ?... Informacją. Czyli wszystko zależy od interpretacji tego co robisz, czy zostanie to uznane za rekomendację czy nie.

oiro pisze: W przykładzie który podałeś gość pożyczał oferując procent od swoich zysków - jeśli taki zapis wprowadził w umowie pożyczki to brak komentarza, podam inny przykład czy jeśli pożyczysz 10k od znajomego na 5% i zagrasz za to to wiesz mi
nikt Ci nic nie zrobi - na 99% w sprawie chodziło o to że Ci znajomi wiedzieli na co się piszą i brali procent, czyli ich zysk był uzaleźniny od jego inwestycji.
Nie wnikałem, aż tak dokładnie. Ale raczej umowy opiewały na procent od pożyczonego kapitału a nie od zysków. Przynajmniej tak to przedstawiała prasa.

oiro pisze:Cały czas nie rozumiem czemu się upierasz że to łamie polskie prawo,
Ja się nie upieram, że łamiesz. Tylko, że robiąc to co planujesz możesz je złamać :)
Ale jak pisałem - dyskutowaliśmy na tym forum o tym nie raz i 100% pewności że tak czy nie nadal brak.
Jak dla mnie sporo argumentów przemawia za nielegalnością sprzedaży sygnałów, a znam może 1 sensowny na tak.

Ogólnie powiem Ci tak: moim zdaniem - jeśli chcesz się bawić w coś takiego to logicznym jest przyjęcie najgorszego wariantu i zabezpieczenie się przed nim. Wariant optymistyczny: zarabiasz Ty, zarabiają inni, nikt się nie czepia. Wariant pesymistyczny: to jeden upierdliwy klient, który np. straci kasę i Cię "podpierniczy". Wtedy kończy się sielanka i zaczynają się kłopoty. I na te właśnie kłopoty trzeba być przygotowanym. Bo zakładanie, że "mam umowę z MQL5 i z tłumaczenia w translatorze wychodzi mi, że wsio jest ok" może być ciut słabe.

Prawnik rozgarnięty w temacie (a tych nie ma wielu) będzie sporo kosztował. Spróbowałbym więc wystąpić do KNF z konkretnym zapytaniem, być może udałoby uzyskać odpowiedź z której coś by wynikało. Taka próba nic nie kosztuje.

A tak nawiasem: jak MQL5 księguje zyski za zarządzanie ?
oiro pisze:przykładowo jeśli napiszesz na forum że kurs gdzieś pójdzie w dziale DT też ktoś może zawrzeć trans. i w razie przegranej mieć do Ciebie pretensję. Jak myślisz czy sąd tak samo oceni sytuację gdy w stopce był wpis inf. że to 'nie jest rekomendacja' i jak jego nie było?
To kolega kolega Caldeborn już wyjaśnił cytując stanowisko KNF. Dział DT jest adresowany do nieoznaczonego kręgu odbiorców (dostępny jest również bez zalogowania). Czyli nie podlega pod DI.
Stopka wg. mnie nie ma tu znaczenia.
Gdybyś dokładnie to samo co w DT napisał ale w mailu adresowanym do jakieś grupy ludzi (bo np. prowadzisz stronę o fx i wysyłasz swoją analizę tym co się na nią zapiszą) to w świetle tej opinii KNF sytuacja była by już inna. I stopka w mailu też nic by nie zmieniła.
Caldeborn pisze:No dobra jade do Pragi zalatwiam sobie adres(100.00 euro miesiecznie), komorke na karte-5.00 miesiecznie, konto bankowe-10.00 i jak po paru miesiacach zarobie $1000.00 na czysto to biore d..pe i jade do Pragi na wycieczke. Podroz, hotel, wydatki 500.00 euro. Jedyne co mi sie tu podoba to to, ze moze sobie pobzykam, ale jak laska zobaczy po jaka kase przyjechalem to i to nie jest pewne. No i zona raczej tez nie bedzie zadowolona. A po jakims czasie US zapyta o 75% podatku od zarobionej sumy. Ciekawe.
Praga ? No to muszę Cię zmartwić. Unia zobowiązuje państwa członkowskie do automatycznego raportowania o kontach bankowych. Ba - nawet Szwajcaria "pękła" i podpisała z UE umowę o automatycznym raportowaniu od 2018 r.
Tu masz np. info o co kaman:
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... -w-ue.html

Więc pomysł z Pragą raczej kiepski. Na P to może ewentualnie Panama była by ok pod tym względem :)
Tyle, że jak już wypłacisz w tym jakimś tam kraju kasę i wrócisz z nią do Polski to co zrobisz? Jeśli to nie duże kwoty, nie ma problemu, można przepuścić choćby na kobitki jak sugerujesz. Ale kupn0 powiedzmy nowego Lexusa może być już problematyczne.... Bo skąd pokrycie ?
Jak wiadomo za nieujawnione dochody US ma domiar 75% kwoty ....
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

@Green

KNF tak bardzo bym się nie przejmował. Nie reagowali przy dużych przekrętach to po co mieliby reagować przy małej trudnej do roztrzygnięcia sprawie, która nie jest przecież przekrętem. No chyba, że zdecydują się akurat wykazać i zrobią z małej sprawy popisówkę.
Przejmować należy się Urzędem Skarbowym. Gdy dawca sygnałów zacznie otrzmywać regularne wpłaty na konto to prędzej czy później zainteresuje US, a z nim nie ma żartów. Jeśli dawca sygnałów nie wykaże tego jako zysk to ma przewalone. Natomiast jeśli wykaże to jako zysk ... to US może to zgłosić jako wątpliwość do KNF i wtedy KNF się dowie i zareaguje.
Jedyne co można zrobić aby zaciemnić sprawę to zabezpieczyć wpływy do banku. Może w takim razie założyć konto bankowe na Ukrainie bądź Białorusi i raz na miesiąc jechać na wycieczke i wypłacać kasę. Nie wiem, na ile jest możliwe założenie tam konta bankowego obsługiwanego do tego w walucie typu euro czy dolar, ale jeśli jest to możliwe to wydaje mi się to jedynym sensownym wyjściem. Małe sumy nawet wydawane regularnie nie zwrócą uwagi US. Duże sumy oczywiście trzeba będzie już jakoś wyprać, ale to temat na inną dyskusję :lol:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

1. Mario w tej sprawie nie ma dyskusji. Zyski trzeba zglosic i zaplacic od nich podatek. US nic nikomu nie bedzie zglaszac. Kase dostajesz od zagranicznej firmy, ktorej dzialalnoscia jest programowanie. Co ma do tego KNF? Ty pracujesz dla MetaQuotes i od nich dostajesz kase. To jest ich business. Ty mozesz byc traderem w firmie Prop Tradingowej i nie musisz miec zadnej licencji.
2. Jezeli masz adres w Polsce nikt Ci nie przeleje kasy na Ukraine czy Bialorus. Takie czasy sie skonczyly. Podadek w Polsce od FX jest jednym z najnizszych na swiecie. Ja mieszkam w kraje gdzie juz w lutym wskakuje na 50% podatku i Belize nie jest wcale dobra opcja. Najtaniej wychodzi zaplacic odrazu.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Caldeborn pisze:US nic nikomu nie bedzie zglaszac. Kase dostajesz od zagranicznej firmy, ktorej dzialalnoscia jest programowanie. Co ma do tego KNF?
Może tak, może nie. Nie dowiemy się tego z czysto teoretycznej dyskusji.
Caldeborn pisze: 2. Jezeli masz adres w Polsce nikt Ci nie przeleje kasy na Ukraine czy Bialorus. Takie czasy sie skonczyly.
Jesteś tego pewien ? Kilka lat temu, gdy zaczęła się ta hryja na Ukrainie do mojego miasta przybywały liczne wycieczki z Ukrainy. I nie na zwiedzanie tylko po to by ulokowac w naszych bankach pieniądze w obawie przed poważną wojną. Skoro oni mogą u nas, to czemu nam nie wolno u nich ? Wolałbym aby w tej sprawie wypowiedział się ktoś, kto wie to na pewno.
Caldeborn pisze:Ja mieszkam w kraje gdzie juz w lutym wskakuje na 50% podatku i Belize nie jest wcale dobra opcja. Najtaniej wychodzi zaplacic odrazu.
Współczuję i sugeruję aby odpuścił w takim razie forex. Za duże ryzyko, a za małe zyski przy takim podatku.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Sprzedaż sygnałów MQL5

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Zaciskamy pasa i staramy sie unikac placenia nadmiernych podatkow. Zawsze cos tam mozna odpisac. Forex moim zdaniem to najbezpieczniejszy rynek inwestycyjny. Czarne czwartki mamy na forexie raz na kilka czy kilkanascie lat. Dla porownania na rynkach kapitalowych spadki 10% i wiecej dziennie na akcjach to chleb powszedni. Wczoraj na Nasdaq(uznawany przez wielu inwestorow za w miare bezpieczny) 14 firm mialo czarny czwartek a w kwietniu srednio 5 dziennie. Jak ktos sie nie spieszy to mozna jakos zyc. Powodzenia

ODPOWIEDZ