Skalpowanie - co o tym myslicie?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

ForexowySzu pisze:
raposo pisze:
ForexowySzu pisze:Najwieksza bolączką skalpowania jest niestety ryzyko wiekszej obsuwy ,
skalpując zarabiamy po kilka pips a jedna niespodzianka może nas kosztować strate nawet 100-200pips .
Cóż to za nowa legenda? :)

To ile ryzykujesz zależy tylko od Ciebie. Większość skalperów definiuje sobie nie tylko TP ale też Stop Lossy niskiej wartości (np. do 10 pips), bo inaczej w modelu jaki Ty przyjąłeś trzeba 50-100 zyskownych transakcji by odrobić jedną stratę - trochę irracjonalne podejście ;).
Wszystko zalezy od umiejetności gracza,im jest ktoś lepszy tym ma mniej tych stratnych pozycji ,jeśli jest dobry to może w dłuższym okresie zarobić wiecej niż stracić i wtedy zarabia:)

Nigdy nie stosuje stop ,ale zawsze stosuje stop profit i uciekam z zarobioną kasą.Staram sie za długo nie trzymać pozycji ,jeśli poszło nie po mojej myśli
zamykam na pierwszej lepszej podbitce aby zaliczyć najmniejsza strate.

A co daje stop?stop loss to zwykle taki odleszczacz.
Stop to promują brokerzy ,zawsze daj stop a my zwalimy na moment i ci go uruchomimy.

Stop to narzedzie frajerów,nigdy nie wiesz do ilu sie obsunie albo czy odbije ,to nie jest klucz do sukcesu :lol:

:lol:

To jedna z lepszych wypowiedzi, które przeczytałem na tym forum :wink:

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

ForexowySzu pisze:Dziwna rzecz broker zablokował mi konto twierdząc że nie akceptuje mojego sposobu gry
Dodał ze nie jestem już mile widzianym użyszkownikiem.
Koniec zabawy
Jak napisali blokuje im serwery


To już drugi .Oni zawsze tak mają ?

Obrazili sie ze ich ograłem z 150tys wirtualnej kasy?
Bo strategie testowqałem z tego konta,
No cóż, jeśli to mały broker to intrastrukturę ma słabo rozbudowaną i zwiększenie obciążeń serwerów może niekorzystnie wpływać na całokształt ich działania więc nic innego im nie pozostało skoro nie stać ich na rozwój IT.

Załóż rachunek u dużego brokera MM lub ECNa i ciesz się skalpem do końca Forexu... ;)

Co innego jeśli to nie byli mali brokerzy, a Twój system wysyła taką masę zapytań, że jego używanie w realnych warunkach nigdy nie będzie możliwe...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Vanguard pisze:
Nigdy nie stosuje stop ,ale zawsze stosuje stop profit i uciekam z zarobioną kasą.Staram sie za długo nie trzymać pozycji ,jeśli poszło nie po mojej myśli
zamykam na pierwszej lepszej podbitce aby zaliczyć najmniejsza strate.

A co daje stop?stop loss to zwykle taki odleszczacz.
Stop to promują brokerzy ,zawsze daj stop a my zwalimy na moment i ci go uruchomimy.

Stop to narzedzie frajerów,nigdy nie wiesz do ilu sie obsunie albo czy odbije ,to nie jest klucz do sukcesu Laughing
widac ze jestes po szkole hossy gpw. zajmowales sie akcjami, co powiedzmy sobie nie jest jakims szczegolnie skomplikowanym zajeciem. masz zle nawyki ktore na tym rynku sa po prostu szkodliwe. wg mnie zainteresuj sie duzymi interwalami, tam mozesz odnosic sukcesy. sledz 5-10 rynkow na daily, analizuj indeksy poszczegolnych walut. to wg mnie najlepsza opcja dla ciebie.

na gieldzie w trendzie wzrostowym wiadomo sensu nie ma stosowac stopow bo kazdy spadek jest okazja do powiekszenia pozycji :D gorzej jak bedziesz usrednial a trend sie znienacka zmieni, lub pojdzie fama ze jednak "ropy nie ma".

stop musi byc takze ze wzgledu na to ze wiekszosc ze skalperow ma silnie zlewarowane pozycje. tu nie ma czasu na goraczkowe poszukiwanie powodu ruchu rynku przeciw pozycji. zamykasz i tyle. trend dla skalpujacych moze sie zmieniac co kilka minut. co kilka minut mozesz miec okazje. a jezeli ty hodujesz strate powiedzmy do 20 pips to rozumiem ze interesuje cie zysk min. 30-60 pips? no chyba ze masz skutecznosc powiedzmy 80% ? bo inaczej faktycznie jedna strata zje ci 50 wejsc z zyskiem.
pamietaj ze jak smigasz wesolo na swojej delcie czy innym brokerze z free depo to niekoniecznie tak bedzie u powazniejszego brokera. MM bedzie ci robil poslizgi jak wejdziesz z wieksza gotowka, a ECN od kazdej transakcji pobierze commision i wtedy twoj zysk 2-3 pips zamieni sie w zero.

zreszta zerknij na ostatnie dzienniki forumowiczow - leon i under87. przelewarowali i grali bez stopa liczac na odwrotke. wyciagnij wnioski we wlasnym zakresie. z twoich wypowiedzi wynika ze nie masz skilla na skalp.

Z Tobą się nie zgodzę. Dużo osób siedzących tutaj na FX nie ma zbyt wielkiego pojęcia o giełdzie. To wcale nie jest takie łatwe. Owszem niby jest hossa i 80% papierów rośnie, ale 20% nie. Poza tym jedne urosną o 50% w 3 lata a drugie o 10 000%.


To ja Wam powiem jedno - fortuny robi się na akcjach - a na FX się gra.

Można właśnie znaleźć spółkę co nie jest łatwe malutką, z ogromnym potencjałem rozwoju - kupić w okolicach dna bessy - co jest ogromnie trudne - w ogóle sama decyzja zakupu jest trudna bo jesteśmy bombardowani z każdej strony informacjami o końcu świata - przez gazety branżowe, wiadomości w TV po teściową. Później wytrzymać pierwsze wzrosty te 100% a nawet więcej i trzymać. Trzymać jak się pokaże milion złotych zarobiony z zainwestowanych 100k - to jest już ekstremalnie trudne - a później sprzedać w okolicach szczytu - to staje się praktycznie niemożliwe. Ale na FX ze 100k 10mln nie zrobisz. Na giełdzie jest to możliwe.

Na FX ze 100usd można zrobić 100k usd. Ale ze 100k usd zrobić 1mln usd jest trudniejsze niż to pierwsze. Na giełdzie praktycznie nie ma różnicy - pozostaje kwestia wielkości spółki - ale nawet maluchy mają kilkadziesiąt mln kapitalizacji, a duże średnie po kilkaset nie wspominając już o dużych.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

Akhh - pamiętaj o perspektywie czasu
czym mniejszy kapitał tym mniejszy TF - życia nie starczy aby się dorobić na dużych TF przy małym depo

gdzieś mi się obił system skalpowania po 1 pipsie - nie możliwe przy większej ilości kapitału
ale zawsze można zwiększać horyzont czasowy i wtedy kwota nie ma już takiego znaczenia
dodatkowo Ci co grają na danych makro chyba nie muszą się martwić o "zbyt więlki kapitał"
FX to także surowce

życzę wszystkim aby się kiedyś spotkali z w/w problemami :)
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

ForexowySzu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2010, 14:13

Nieprzeczytany post autor: ForexowySzu »

Skoro giełda nie jest jakimś szczególnym zajęciem (,zakładam łatwiej zarobić)to po co kolega siedzi na forexie?

Nie oszukujmy sie złote czasy giełdy dawno mineły ,teraz mnoży sie ilość spółek ,rozwodnienie kapitału robi swoje,im wiecej spółek tym mniej kasy na zakup akcji każdej z nich.Ludzie przenoszą sie na jakieś smieszne rynki typu new conect zabierajac kase z gpw


Gielda na dzien dzisiejszy to tez gra o sumie zerowej
A stracić też mozna i 80% w moment ,wystarczy ze wyjdzie trup z szafy jakiejs spółce
:D

A na forexie tez można grac z małym ryzykiem lewar 1:40 małe zlecenia ,żaden problem

Na giełdzie hossa każdy zarabia ,tak zarabia ,pod warunkiem ze wie kiedy sie ona skończy i z momentem nadejscia bessy jeśli jest prorokiem uwakuuuje sie. :lol:


Równie dobrze można powiedziec ze na forexie jest lepiej bo tu nie ma bessy :wink:

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

TARKIN pisze:Akhh - pamiętaj o perspektywie czasu
czym mniejszy kapitał tym mniejszy TF - życia nie starczy aby się dorobić na dużych TF przy małym depo

gdzieś mi się obił system skalpowania po 1 pipsie - nie możliwe przy większej ilości kapitału
ale zawsze można zwiększać horyzont czasowy i wtedy kwota nie ma już takiego znaczenia
dodatkowo Ci co grają na danych makro chyba nie muszą się martwić o "zbyt więlki kapitał"
FX to także surowce

życzę wszystkim aby się kiedyś spotkali z w/w problemami :)

Nie do końca się zgodzę. Zależy czym jest duży TF, Na forexie nie mamy ruchów po 100% czy kilkadziesiąt nawet na dziennym. Bardzo długa perspektywa na FX to miesiąc, rok to już praktycznie wieczność porównywalna do trzymania akcji przez 20lat, a przetrzymanie jakiegoś cyklu na FX to tak jakby trzymać spółkę przez całe dorosłe życie. Kto tak zrobił z akcjami Coca-Coli z każdych zainwestowanych 40usd ma kilka milionów :wink:

Co do TF. To grając nawet 1 pozycję dziennie, ba 2-3tygodniowo z ryzykiem 2-5% można zrobić te naście - dziesiąt %. To powinno wystarczyć licząc procent składany.

Skalp na stop lossie 3-5pipsów to maksymalnie okolice 200lotów. Ale już średni termin ze SL 50 czy więcej możemy jechać pozycją 5 razy większą czyli 10mln. Także ograniczenie górne jest dość duże i nie do końca jest tak, że małym kapitałem nie da się zarobić.

Chyba, że ktoś ma 100usd a chce zrobić 100k. Wtedy musi mieć te 2-3 transakcje zyskowne dziennie na 5-10%. A to jest truuuudne.

ForexowySzu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2010, 14:13

Nieprzeczytany post autor: ForexowySzu »

Apropo stopek na forexie ,

Od teraz notuje statystyki każdego ze zleceń,do ilu poleciało
jak odbiło ,zobaczymy może da sie gdzieś ustalić stop przy jakimś poziomie ,zeby
gra była na plus(zyskowna)

Zauważyłem ze mam sporo zleceń który padają mi na 10 -do -20pips

Rzadko kiedy poleciało dalej niż -30 pips myśle ze coś koło tego poziomu ,ale to po obliczeniach ,dam znać

Strategia oko snajpera ,na wyczucie, :shock:

jak dotąd doszedłem do jednego wniosku ,poleciało nie w te strone ,nie panikuj
odczekaj ale nie za długo i wykorzystaj chwilową podbitke do wywalenie z mniejszą stratą :shock:

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

ForexowySzu pisze:Apropo stopek na forexie ,

Od teraz notuje statystyki każdego ze zleceń,do ilu poleciało
jak odbiło ,zobaczymy może da sie gdzieś ustalić stop przy jakimś poziomie ,zeby
gra była na plus(zyskowna)

Zauważyłem ze mam sporo zleceń który padają mi na 10 -do -20pips

Rzadko kiedy poleciało dalej niż -30 pips myśle ze coś koło tego poziomu ,ale to po obliczeniach ,dam znać

Strategia oko snajpera ,na wyczucie, :shock:

jak dotąd doszedłem do jednego wniosku ,poleciało nie w te strone ,nie panikuj
odczekaj ale nie za długo i wykorzystaj chwilową podbitke do wywalenie z mniejszą stratą :shock:
:wink:

Nawet mi się nie chce wdawać w dyskusję bo nie zrozumiesz. Przekonasz się na własnej skórze. Oj przekonasz się :wink:

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

ForexowySzu pisze:Strategia oko snajpera ,na wyczucie,
wole okreslenie klikajaca malpka :wink:

ForexowySzu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2010, 14:13

Nieprzeczytany post autor: ForexowySzu »

xpep pisze:
ForexowySzu pisze:Strategia oko snajpera ,na wyczucie,
wole okreslenie klikajaca malpka :wink:
Może nie do końca ,wykorzystuje nerwowe i paniczne sytuacje do podebrania na dołku tudzież górce
System gry typowy z gpw

Jakbyś zobaczył moje ostatnie 100 transakcji to by ci oko zbielało
około 10 do 20 z nich na zero około 10 stratnych po kilka pips ,reszta zyskowne od +1 do +10 :D

Problemem są nieprzewidziane mocne obsuniecia ale i to dogram ,jak ustale przy jakim poziomie ustwić stop ,i wyeliminuje ryzykowne sytuacje.


narazie walcze z brokerem który mi zablokował konto za wariackie skalpowanie ,czekam na zwrot mojej kasy plus to co ugrałem i niech spadają :D
Ale są problemy bo mi każą przysyłać znów jakieś dodatkowe dokumenty

ODPOWIEDZ