...rynek się zmienił?... czy ja?

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

...rynek się zmienił?... czy ja?

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

Witam

Zaczne od tego żę traduje od niedawna (troche mniej niz rok). W wielkim skrócie to jestem załamany :D... zreszta zobaczcie moj statement... moze postaram sie wam wszystko opowiedziec w skrócie.
ETAPY:
1)Dowiedziałem się o FX od kumpla (1 dzień)
2) Poczytałem pare książek o analizie technicznej (około 2 tyg + do dziś coś czytam)
3)Pierwsze uruchomienie mt4 + nauka skalpowania w nocy + spread jak cholera kompletny braak dośw i umiejetnosc + kilka depo na demo skasowanych (okolo 3 miesiecy)
4) nauka podstaw zarzadzania pozycja i kapitalem z książki i tego forum( 3 tyg)
5) dowiedziałem się o NLA najpierw sledzilem watek i go czytalem (2 tyg)
6) Pierwsze próby inwestowania za pomoca NLA + jedno konto demo wyczyszczone ( okolo 4 miesiecy)
7) dowiedzialem sie o podst psychologii inwestowania a przedewszystkim o tym ze choruje na OVERTRADING... odrazu zajalem sie tym problemem...
7)Nowe konto demo i pierwszy dzien z NLA na plus (1 tydz)
8)Pierwszy miesiac w moim zyciu na plus ponad (dokladnie nie pamietam)20-40 tranzakcji na plus w sumie okolo 25 % zysku przy ryzyku 2% kapitału na tranzakcje...
9)(od grudnia do 2 tyg temu) Prawie 98% nieskutecznych tranzakcji (sam sie zadziwiam) juz ponad 40 tranzakcji za soba... stwierdzilem ze robie sobie przerwe i tylko i wylacznie robie testy za pomoca "Testing Visualization: Manual Trading".
10) (ostatnie 2 tyg) testy wykazuja w ponad 400 tranzakcjach 15 h w sumie siedzenia i testownia ze:
a)1% skuteczności
b)niesamowita zdolnosc do generowania serri strat
c)mam gorsze wyniki niz tym skalperem gdy zaczynalem z fx:P
d)chyba się zastrzele :D

Powiedzcie mi cos sie zmienilo w rynku i moj system jest bezuzyteczny? czy poprostu w pewnym momencie ewolucji kazdego tradera jest taka sytuacja ze tym wiecej sie uczy tym wiecej czasu poswieca i energii tym gorzej mu idzie?
jesli tak to najlepszym yjsciem jest sie nie poddawac i szukac swoich bledow ( najlepsze jest to ze przy takiej marnej skuteczosc to chyab wszystko jest bledem)?co myslicie o NLA? może poprostu zmienić system?

Szczegolnei prosze o pomoc bardziej dośw ode mnie :( atkich co moze juz mieli taki etap w swoim inwestowaniu albo maja jakis konkretny pomysl... bo ja juz nie wiem co myslec:...
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

rozwiazanie jest proste: rob to co robiles do tej pory na demo, a na real otwieraj odwrotne pozycje, gwarantowane prawie 98% skutecznych tranzakcji :D

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

myslisz ze o tym nie pomyslalem? przez 1 h testow otwieralem przeiwne pozycje od tego co myslalem, wtedy jakby rynek o tym wiedzial i szedl zgodnie z tym co przweidywalem... wiec pozniej wpadlem na to zeby robic cxzasem zgodnie a czasem nie oklo 2h na to poswiecilem... wyniki wogole nie ulegly zmianie... byly bardzo zblizone...
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
redart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:30

Nieprzeczytany post autor: redart »

HunterPL pisze:myslisz ze o tym nie pomyslalem? przez 1 h testow otwieralem przeiwne pozycje od tego co myslalem, wtedy jakby rynek o tym wiedzial i szedl zgodnie z tym co przweidywalem... wiec pozniej wpadlem na to zeby robic cxzasem zgodnie a czasem nie oklo 2h na to poswiecilem... wyniki wogole nie ulegly zmianie... byly bardzo zblizone...
Co to znaczy "przeciwne pozycje od tego co myślałem"? Czy to oznacza, że handlujesz na czuja czy też masz zbiór zasad wg których otwierasz/prowadzisz/zamykasz pozycje?
Jeśli nie masz takich zasad to możliwe, że po prostu twoje czucie rynku ostatnio ci nie wychodzi.

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

redart pisze:
HunterPL pisze:myslisz ze o tym nie pomyslalem? przez 1 h testow otwieralem przeiwne pozycje od tego co myslalem, wtedy jakby rynek o tym wiedzial i szedl zgodnie z tym co przweidywalem... wiec pozniej wpadlem na to zeby robic cxzasem zgodnie a czasem nie oklo 2h na to poswiecilem... wyniki wogole nie ulegly zmianie... byly bardzo zblizone...
Co to znaczy "przeciwne pozycje od tego co myślałem"? Czy to oznacza, że handlujesz na czuja czy też masz zbiór zasad wg których otwierasz/prowadzisz/zamykasz pozycje?
Jeśli nie masz takich zasad to możliwe, że po prostu twoje czucie rynku ostatnio ci nie wychodzi.
przecież wyraźnie napisałem że stosuje NLA... byłem zdesperowany (wczoraj podczas testow).. odpalilem wczoraj testy (okolo 3h) i wchdzoilem w pozycje dokladnie przseciwne kiedy NLa generowalo sygnal.... poznie czasami przeciwnie nie... ale to byl jedyny moment odejscia od NLA...
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
inwestor86
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1594
Rejestracja: 17 lis 2008, 11:53

Nieprzeczytany post autor: inwestor86 »

HunterPL pisze:byłem zdesperowany
odpocznij od fx kilka dni i wroc ze swieza glowa pelna pomyslow ;)

Gringoss
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 01 cze 2010, 13:38

Nieprzeczytany post autor: Gringoss »

Jeżeli można to chciałbym prosić moda o pochwałę dla Huntera.

Powód: Opisanie mojej sytuacji jak i 50% innych forexowców w jasny i jakże klarowny sposób :)

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

HunterPL
Nie grzeb przy założeniach systemu bo to nie ma sensu.
Sam musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co ma winne - czy twoje nie trzymanie się ścisłych zasad czy też system ma chwilowe przestoje w zarabianiu - innej drogi nie ma.

Odpowiedz sobie na pytanie: Czy jesteś w stanie wysiedzieć 8 godzin przy forexie i nie otworzyć pozycji?
Jeżeli nie to masz chłopie problem - zajmij się czym - dokształcaj się, czytaj, przysiady rób :) itd.
Jak Ci system nie leży to znajdź inny po NLA dobry jest PA.
Więcej analizuj siebie niż rynek.

EDIT: ze świecą można szukać człowieka który by grał na forexie bez przerwy swoim pierwszym systemem
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

HunterPL jestes na dobrej drodze do sukcesu! Znasz wlasnie swoj problem - overtrading. Zrob sobie przerwe doslownie miesiac...Daj sobie do zrozumienia, ze wcale nie musisz robic 1000 wejsc na dzien. Po miesiacu zrozumiesz, ze wystarczy kilka ale dobrych.

Miesiac da Ci odpoczac od tematu i szczerze mowiac postaraj sie kompletnie zapomniec co to jest FX. Nie - dla odpalania platformy, nie - dla forum, nie - dla wiadomosci zwiazanych z forexem.

A po tym odpoczynku zasiadziesz do rynku z czystym wykresem, spojzysz na niego w roznych interwalach czasowych i zastanowisz sie w jakich wymiarach byles najbardziej zyskowny, lub co powoduje, ze lepiej widzisz setupy. Wtedy bedziesz wiedzial czego Ci potrzeba i jesli odpowiedz bedzie ze NLA jest dobre dla Ciebie, to kontynuuj, jesli zle poszukaj czegos innego i poswiec temu jeszcze wiecej czasu niz poprzedniemu systemowi i graj mimo trudow.

Zastosuj pamietnik tradera, a co jakis czas zagladaj do niego wstecz i patrz jakie popelniales bledy i co z tego juz zweryfikowales.

Moze spojzysz na to kto Ci to napisal i statystyki osoby, ktora to napisala i pomyslisz: ej gosciu ale Ty na minus jestes, wiec co sie znasz.... To tylko moge powiedziec, ze stanalem w podobnym miejscu w zeszlym roku i wzialem miesiac urlopu. Pomoglo. Prawie rok meczylem sie na demo, zeby w koncu zdecydowac sie ze jednak przejde na realne konto i czas walczyc z psychika i szlifowac umiejetnosci w znacznie trudniejszych warunkach niz demo. Obecnie chociaz nie zarabiam, to istotne dla mnie jest ze trzymam sie w okolicach zera od poczatkowego depo. Moze przyszlosc przyniesie zielone statystyki, a depo bedzie roslo wraz z doswiadczeniami i pamiecia o tym co robilem zle.

Pozdrawiam i nie zalamuj sie.

P.S. Dodam, ze po przerwie przestalem zagladac na tematy zwiazane z cudzymi analizami i DT, ktore potrafia bardzo zamieszac w glowie. Wtedy postanowilem, ze to ja bede w tej dziedzinie najmadrzejsza osoba na swiecie, a reszta ludzi nic mi w tym nie pomoze. Nie zawsze sie to sprawdza, ale wiem, ze to ja sknocilem, a nie ktos po przez sugestie zmienil moje poglady.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

wroc do gry na visual w tym okresie kiedy zarabiales .. sam zobacz

pewnie to wszystko przypadek ... jak wszystko :lol:

co to jest 50 transakcji.. nic :)
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ