Roboty Astry

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam :-)
Koniec stycznia, a robot niestety wbrew moim oczekiwaniom nie zamkną tego miesiąca na plus. Cóż- może następny miesiąc będzie lepszy ;-)

Podsumowanie:
Nazwa EA: EA Chopper H1
Depo początkowe: 1000 PLN
Konto: Live
Lewar: 1:200

Wyniki:
Aktualne depo: 908,67 PLN
Ogółem: -9,19%
Styczeń 2010: -3,49%
Grudzień 2009: -5,70%

Po więcej info, kliknij na wykres:
Obrazek

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam :-)
Początek drugiego miesiąca testów LIVE EA Chopper H1, zaczął się pomyślnie. Robot po raz pierwszy od początku testów wypracował zysk. Co prawda to dopiero początek miesiąca, a ogólny wynik nadal jest na minus, ale liczy się tendencja wzrostowa. Na wykresie wyraźnie widać, że krzywa depozytu wyraźnie pnie się w górę, mimo sporadycznych "wahnięć" w dół.

Podsumowanie:
Nazwa EA: EA Chopper H1
Depo początkowe: 1000 PLN
Konto: Live
Lewar: 1:200

Wyniki:
Aktualne depo: 922,73 PLN
Ogółem: -7,78%
Luty 2010: +1,41%
Styczeń 2010: -3,49%
Grudzień 2009: -5,70%

Po więcej info, kliknij na wykres:
Obrazek

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam :-)
Zgodnie z "tradycją", przedstawiam kolejne tygodniowe podsumowanie działa EA Chopper H1.
Mijający tydzień był zdecydowanie pozytywny dla robota. W środku tygodnia (środa, 10 lutego) zanotował całościowy wynik na +10,92%. Niestety potem nastąpiła seria stratnych pozycji i wynik całkowity ponownie jest na minusie, ale wynik za luty to obecnie +4,11% czyli prawie 3 razy więcej niż tydzień temu- robot zarobił w ciągu tygodnia +2,7% i nadal ma otwarta pozycję na +48 pipsów.

Podsumowanie:
Nazwa EA: EA Chopper H1
Depo początkowe: 1000 PLN
Konto: Live
Lewar: 1:200

Wyniki:
Aktualne depo: 949,53 PLN
Ogółem: -5,08%
Luty 2010: +4,11%
Styczeń 2010: -3,49%
Grudzień 2009: -5,70%

Po więcej info, kliknij na wykres:
Obrazek

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

To co zasługuje na plus to Twoja determinacja. Niestety każda strategia ponosząca przeciętną stratę większą niż zysk upadnie. Czasem może działać nawet parę miesięcy ale to złudne... Całkiem niedawno zrozumiałem ze bez zachowania właściwego współczynnika R w długim terminie nie wygramy nigdy...

Przykładowo strategia użytkownika green7 wydaje się sensowniejsza:
http://www.myfxbook.com/members/green7/green-g/9271

Jest dość mało informacji aby wyciągnąć odpowiednie wnioski ale zerkając tylko na współczynnik R już widzimy, że to działa. Mam nadzieję ze ta sugestia pomoże przy konstrukcji/wyborze nast. robota.

Awatar użytkownika
marmon
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 27 cze 2009, 18:39

Nieprzeczytany post autor: marmon »

MaxRipper pisze:
Przykładowo strategia użytkownika green7 wydaje się sensowniejsza:
http://www.myfxbook.com/members/green7/green-g/9271
No tak... sensowniejsze jest ponad 1100% miesięcznego zysku od paru % na minusie

No proszę Cie po co taki ekstremalny przykład?

astra powodzenia, widać że robot zaczyna wychodzić na prostą

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

MaxRipper pisze:Przykładowo strategia użytkownika green7 wydaje się sensowniejsza:
tia... oczywiście
MaxRipper jesteś początkującym foreksowiczem, więc wierzysz jeszcze w EA robiące po 100% dziennie ;-)
ale realia są takie (nie nie ujmując doskonałemu EA Greena- pozdrawiam :-) ), że większość robotów zarabia dopiero w dłuższym okresie czasu i to od kilkunastu do max. 20-30% miesięcznie (i to tylko te najlepsze !!!), dlatego moje testy live będą trwały co najmniej do końca marca (czyli pełne 3 m-ce, minimalny czas pracy EA na rachunku live, po którym można ocenić jego wartość), bez wglądu na wyniki, aby były wiarygodne i miarodajne.

MaxRipper
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 740
Rejestracja: 20 wrz 2009, 16:55

Nieprzeczytany post autor: MaxRipper »

astra pisze:MaxRipper jesteś początkującym foreksowiczem, więc wierzysz jeszcze w EA robiące po 100% dziennie
Wysoki risk = wysoki zysk/strata - w mojej wypowiedzi bardziej chodziło o współczynnik R a nie o wysokość zysku. Problem z FX polega na tym ze liczy się wynik w długim terminie a nie chwilowe zdobycie 1000% czy nawet 10000%.
Na podstawie wielomiesięcznych testów, badan rożnych strategii mogę Ci tylko powiedzieć ze tracisz czas jeżeli Twój robot/strategia zaburza ten ważny współczynnik. Wcześniej czy później sam dojdziesz do tego wniosku..
marmon pisze:No proszę Cie po co taki ekstremalny przykład?
A tu mamy inny przykład (konto real):
http://reallukx.mt4stats.com

W zakładce analyses mamy:
Avarage Profit Trade: $ 719.28
Avarage LossTrade: $ -797.19

Pomijając kwestie zw. z ryzykiem na pozycję (IMHO kolejny element sukcesu) to też został tu zaburzony współczynnik R. Przykłady można mnożyć w nieskończoność....

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

Witam :-)
W ramach "rozruszania" wątku, podaje link do mojego bloga, na którym opublikowałem kilka EA do pobrania. Następne pojawią się w dniu jutrzejszym:
http://astrafx.wordpress.com/

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

coś nie działaja linki do tych robotow :D

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

przed chwilą sprawdziłem wszystkie linki i wszystkie działają

ODPOWIEDZ