Rejs.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika
Maniak
Maniak
Posty: 2675
Rejestracja: 26 paź 2016, 13:40

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

ninjaproject pisze:
08 kwie 2020, 11:55
U mnie rośnie taka mandarynka.
Ten owoc, to chyba ma już ze 3 lata, i tak sobie wisi.
Mandarynka.jpg
https://www.youtube.com/watch?v=QPychSFiz8c
πάντα ρέει - Panta rhei - Wszystko płynie
Jest to moja subiektywna ocena rynku , inwestowanie na jej podstawie mija się z celem ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Co do DAX30, to raczej korektę w dół przewiduję:
[DAX30]M15TV.jpg
Przynajmniej tak sugeruje wykres, tylko cena przebić się musi przez bufor.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

ninjaproject pisze:
08 kwie 2020, 09:53
Odnośnie drzewek owocowych, to słyszałem, że trzeba zerwać co drugi kwiat, to będa owocować co roku.
Cięcie drzewek owocowych nazywa się prześwietlaniem. Teściu jest sadownikiem i pomagam mu to robić. Termin to zima, najlepiej styczeń. W mały mróz, bo jak jest duży to łapy szybko przemarzają, a jak jest odwilż to można się ubłocić/pomoczyć. Przycinamy z oka, tak by jabłka na jesieni nie trzeba było z wysoka zrywać czy otrząsać na spady.
Nie prawda Darku z kwiatami. W tym roku masz jabłka jako owoce i zalążki w postaci pąka na przyszły. Także na raz są jabłka "na dwa lata". Tak to działa. Teściu mi to uświadomil. U siebie miałem gruszkę, która owocowala co 2 lata. Jednego roku łamały się gałęzie, a drugiego nawet jednej gruszki nie było. Myślałem, skąd ona to wie? Lałem nawozy (naturalne), podlewałem wodą i nic.
Ważne jest zrywanie owocu. Jak ukręcisz na ogonku to dobrze. Jak ułamiesz z kawalątkiem gałązki to właśnie tam jest jabłko na przyszły rok. I wtedy w przyszłym roku jest lub nie owoc. Więc najważniejsze czy w przyszłym roku jest czy nie ma owocu jest zrywanie w bieżącym. Pomijam fakt na który nie mamy wpływu czyli szkodniki i przymrozki.
Jeśli urwiesz jablko bez ogonka to zgnije w zimę. Także musi być ogonek, ale bez gałązki.
edit: Przycięcie drzewek teraz tylko im zaszkodzi. Drzewa zawiązały pąki i mają soki w gałęziach i dodatkowo taka rana się nie zabliźni - zostaje zaatakowana przez grzyby i bakterie. Cięcia wykonujemy zimą.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Lol, to w tym sezonie zimowym nie było szans. Drzewa już w styczniu miały bazie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

No cóż, pogody ci nie zamówię. Jak jest zimno nie ma grzybów i bakterii. Rana zasycha w mróz i tyle. Teraz będzie gnić. Prawa przyrody są jedne i tyle.
Fajne te "wszechświaty Dadasa". Obejrzę do końca i postaram się dać łapkę w górę.
3maj się i pozdrawiam.
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

ninjaproject pisze:
08 kwie 2020, 12:48
Lol, to w tym sezonie zimowym nie było szans. Drzewa już w styczniu miały bazie.
Jabłonie? 8)

Ojacie, jaki ten dt jest męczący :roll:
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Męczący to mało powiedziane. Codziennie po południu mam kryzys i robie się taki spiący że ciężko mi się ogarnąć. Z dnia na dzień coraz bardziej mnie męczy ciągłe patrzenie się w monitor, i gdyby to zajęcie nie dawało tylu możliwości to bym to walnął w cholerę
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1189
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Mam mikro konto z maleńkim depozytem i na nim sobie próbuję dt. Łapię się na podstawowych błędach (pierwszy dzień), wpadam w pułapki własnego umysłu (dzisiaj), obserwuję sobie godziny działania i większych ruchów. To wszystko, co mnie nie obchodziło i nużyło od kilku lat.
W głowie nie może przeskoczyć, przeskalować się oczekiwanie zysku i straty, wielkości tychże, lt mi bruździ strasznie.
Jedyna zaleta to to, że wystarczy sam wykres, w oderwaniu od wiadomości ze świata.
Ale patrzenie, jak się np. sp500 pitoli na niektórych poziomach, stoi właściwie - to mega usypiające jest :x
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Nasz nowy trader22 w dt mowi ze zadne kreski, tylko newsy sie licza 8)
Ps widze ze polityka wam juz nie w glowie to moge wrqxac na poklad ;)
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: Rejs.

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Zostawie to tu bo nie kazdy zagląda do dt:
qduaty pisze:
09 kwie 2020, 07:20
Google trends mówi że ulica już niekupuje akcji..
Tvny i inne parkiet tv mówią o drugiej fali spadków..
Wniosek? SPADKÓW NIE BĘDZIE.. a przynajmniej nie najbliższym czasie. Moożeee czerwiec/lipiec - jak juz ulica wróci do świadomości że kryzysu nie ma i czas na powrot do zakupu akcji. Wtedy wszystko jebnie z zaskoczenia imo
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

ODPOWIEDZ