Pytanie, ile razy wtopiliscie Depo? Do momentu sukcesu.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
czango
Gaduła
Gaduła
Posty: 96
Rejestracja: 15 cze 2008, 01:34

Nieprzeczytany post autor: czango »

Polecam te dwie książki :
http://en.wikipedia.org/wiki/Market_Wizards
http://en.wikipedia.org/wiki/The_New_Market_Wizards

Są tam wywiady z najlepszymi amerykańskimi traderami , z których wielu osiągnęło miliony , zaczynając prawie od zera .
Może to człowieka podbudować , ale też wskazuje na wiele niebezpieczeństw jakimi usiana jest droga sukcesu .

Ja wpłaciłem pierwsze depo półtora tygodnia temu i jestem na razie na plusie , ale zdemolowałem chyba z 20 kont demo , przez ostatnie dwa lata .

Dodano po 15 minutach:

I jeden cytat :
Don’t be a hero. Don’t have an ego. Always question yourself and your ability. Don’t ever feel that you are very good. The second you do, you are dead.

Paul Tudor Jones .
It' s ok to lose money , we can make it back , but lose the balls and it's game over .

cameo27
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 16 maja 2010, 09:56

Nieprzeczytany post autor: cameo27 »

3 razy... pierwszy raz wplacilem 500 zl, stracone, doplacilem 2000, stracone, doplacilem 1000 zl, stracone prawie w calosci, zostalo mi z tego 100 zl, podwoilem juz ta kwote czyli mam 200zl, dzieki tym wszystkim stratom nauczylem sie wielu podstawowych zasad ktorych wczesniej nie przestrzegalem, gram o wiele ostrozniej i rozwazniej, jestem przekonany ze bede w stanie odrobic wszystko...

broker86
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 11 kwie 2009, 17:26

Nieprzeczytany post autor: broker86 »

Tak sobie myślę, że warto czasami stracić depozyt. I to najlepiej na początku przygody z foreksem. Ja zaczynając grać nie potrafiłem nic a w 3 dni z 2 tys zrobiłem 15 tys. W dodatku miałem otwarte pozycje i otworzyło się luką w poniedziałek całe szczęście na moją korzyść. jeszcze tego samego dnia udało mi się całkiem szybciutko posprzątać rachunek tak, że zostało 4 zł.
Dzięki temu szybko przekonałem się, że ten rynek to nie bajka i ze potrafi ostro kopnąć. I dobrze, że stało się to po 3 dniach inwestowania a nie np po roku.
"Zawsze słuchaj ekspertów. Powiedzą Ci, co jest niemożliwe i dlaczego. A potem po prostu zrób to" R.Heinlein

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

Wtopienie pierwszego depo jest bardzo dobre ( oczywiście jeśli to nie wszystkie lub większość naszych oszczędności ;) ) warunek tylko taki że należy wyciągnąć z tego odpowiednie wnioski, a nie grac dalej na "pałę" co niestety jest przeważnie, nawet po stracie kilku depozytów.
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

witam ;)
w sumie jeszcze nie odniosłem sukcesu na FX (inwestuję dopiero niecały rok) ale też nie wtopiłem depo ;) myślę że jeżeli ktoś mądrze zarządza kapitałem (dobry MM) i zawsze używa stopów to ciężko jest wtopić ;)
ale jeszcze pewnie wszystko przede mną 8)
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Ani razu, demo było tylko poznania platformy. Generalnie jak dla mnie demo nie uczy wręcz przeciwnie, jak coś testuje to na 0,01 ale na real.

Awatar użytkownika
MaNoCBR
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 65
Rejestracja: 22 lut 2010, 18:21

Nieprzeczytany post autor: MaNoCBR »

Ja niecały rok i to z dużymi przerwami więc jeszcze nic nie mogę powiedzieć :roll:
Jak na razie trzymam jedno depo (nic nie dopłacałem) max obsuwa kapitału to 52% :shock: :(
ale ciułam z powrotem... w tym czasie wypracowałem podstawy własnego systemu, zaczynam go usprawniać... i jestem na dobrej drodze aby po pełnych 12 miesiącach nauki powiedzieć że jestem na 0... jak na żółtodzioba to chyba nieźle... :)
Z kącików uśmiechu można obliczyć rozpiętość wolności [WOLF 1982-2007]

Adrenalina uzależnia ;-)

ODPOWIEDZ