Pytanie do speców od AF.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Pytanie do speców od AF.

Nieprzeczytany post autor: bigben »

Jak to wytłumaczyć ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Po pierwsze chodzi o spekulację!
Po drugie jest coś takiego jak oczekiwania inwestorów,.. byc może część inwestorów spodziewa się czegoś... a tego nie ma... i następuje ruch!
Ale bardziej obstawiam za czystą spekulacją ;]
To że stopy pozostają na tym samym miejscu to też jest pewnego rodzaju wiadomość, warto o tym pamiętać. ;]

Co ciekawe np. z euro, Interest Rate Statement nie wpływa aż tak mocno....
Tutaj liczy się to co powie CHief.... trichet :P

Co kraj to obyczaj xD
Trade what you see, not what you think!

Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Nieprzeczytany post autor: bigben »

Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$$$ :D. Nurtuje mnie jakaby by była reakcja gdyby jednak BC podniósł stopy %. Ale tego się nigdy już nie dowiem. Może ktoś ma jeszcze jakieś spostrzeżenia ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

michael7 pisze:Jak to wytłumaczyć ?
A jaki był komunikat banków po ogłoszeniu stóp procentowych? Jakie są ich oczekiwania co do przyszłej sytuacji oraz jakie mają plany?
Tam znajdziesz odpowiedź... Na to rynek czasem o wiele "intensywniej" reaguje niż na samą zmianę stóp...
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Nieprzeczytany post autor: bigben »

Przyznam ze nie wiem. Pewnie Ballmore trochę kitu wcisnał. Ale myslisz ze rynek w kilka / klkanascie minut tak szybko to przeanalizował ? Sama przemowa trwała przynajmniej pół godziny.

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

michael7 pisze:Po pierwsze chodzi o spekulację!
zgadywaniem mu nie pomożesz , tym bardziej , że się mylisz niestety

1. pierwszy zjazd - brak zapowiedzi banku Australii odnośnie dalszej możliwości podnoszenia stóp procentowych w najbliższym czasie - zjazd AUD pociągnął AUDNZD
2. drugi zjazd - utrzymanie stóp przez RBNZ , ale z zapowiedzią , że wzrost gospodarczy jest duży i z mozliwością podniesienia stóp do grudnia o 50p co spowodowało wzrost NZD , a jak wynika z crossu AUDNZD , musiało pociągnąć w dół AUDNZD
3.a że ruchy są 3-falowe zazwyczaj :) no to o 3.30 dołożyły się słabe dane o bezrobociu w Australii co zwaliło tym razem AUD , a co za tym idzie AUDNZD
to tak w skrócie

a zapowiedzi są mniej więcej takie bo nie chce mi się pisać :

Not a lot of movement in the major currency pairings overnight save AUD/NZD, which sank to a fresh four month low after the RBNZ came in more hawkish than expected and Australia posted weak jobs growth.
The NZD/USD is at 0.8196 off its intraday high of 0.8247 reached after the RBNZ held its Official Cash Rate steady at 2.50% and emphasized an improving economic outlook. Risk aversion on the back of weak Asian equity markets and worries over the U.S. and global economic outlooks are weighing on the pair but Westpac senior market strategist Imre Speizer says he expects the Kiwi to be back in favor shortly as markets now expect the first RBNZ rate hike in December rather than early 2012. "In the week ahead, I think it will be much higher. People will be looking to buy Kiwi," he says.

powinno wyjaśnić - ?

Awatar użytkownika
bigben
Gaduła
Gaduła
Posty: 312
Rejestracja: 18 sie 2009, 13:54

Nieprzeczytany post autor: bigben »

To ma sens. Dzieki za wyjasnienia. Choć skala reakcji wydaje się mocno przesadzona ale wiadomo ze na rynku rządzą emocje i spekulacja.

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

fxjk11 pisze:brak zapowiedzi banku Australii odnośnie dalszej możliwości podnoszenia stóp procentowych w najbliższym czasie - zjazd AUD pociągnął AUDNZD
fxjk11 pisze:ale z zapowiedzią , że wzrost gospodarczy jest duży i z mozliwością podniesienia stóp do grudnia o 50p
Zrozum... Większość ruchu była na ticku !....
TO co ktos powiedział odnośnie jakiś mozliwości, zapowiedzi nie miałego żadnego znaczenia......przynajmniej krótkoterminowego....
A o to chodziło autorowii...
Polecam zobaczyć świeczki M1... nie chce mi sie ich tu wklejać nawet...;]

Czysta spekulacja!....

Ten cały ruch zrobiły generalnie automaty!....
Trade what you see, not what you think!

fxjk11
Gaduła
Gaduła
Posty: 116
Rejestracja: 20 mar 2010, 10:29

Nieprzeczytany post autor: fxjk11 »

michael7 pisze:Zrozum... Większość ruchu była na ticku !....
moim celem nie jest polemika , bo akurat tak sie składa , że z racji pracy brałem w jakiejś części w tym udział , stad moje wyjaśnienie dla autora wątku

ale swoją drogą skoro u kogoś to sie odbyło na ticku - a tego nie widziałem , to mam prośbę abyś jednak to wkleił - bo chciałbym zobaczyć kto tak kwotował
bo u mnie bylo to rozłożone w czasie - co najmniej kilka minut , zarówno po danych banku Australii , jak i wczoraj banku NZ - jedynie ostatni ruch dziś w nocy o 3.30 po danych o bezrobociu w Australii był gwałtowny , no ale tu dane są dane jak w każdy pierwszy piątek miesiaca w USA i ruch odbywa się szybko

więc jak możesz to wklej kawałek wykresu i podaj brokera , będę wdzięczny
bo albo ktoś sie mija ..... albo jakiś broker kogoś robi w w....

Awatar użytkownika
michael7
Gaduła
Gaduła
Posty: 317
Rejestracja: 05 mar 2008, 18:34

Nieprzeczytany post autor: michael7 »

Chodzi mi o to, że większość ruchu jest na ticku :) Broker GoMarket - australia

Pierwszy rysunek... Może ni było na ticku, ale 3 minutowe świeczki... To też jest szybko dosyć... ;]
Póżniej sytuacja... 50 pipsów na ticku... i później chwilowa konsola...;]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trade what you see, not what you think!

ODPOWIEDZ